İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Dualar
  3. Salatı Tefriciye 4444 Duası
Trendlerdeki Yazı

Salatı Tefriciye 4444 Duası

4444 duası bilgilerini detaylı olarak bu makalemde veriyorum. Bu gibi salat-ü selamlar Peygamberimiz için uygulanan dualardır. Yapılan ibadetlerin karşılığı kimi zaman dünyada çoğu zaman ise ahirette verilir. 4444 salatı tefriciye gibi dualar yalnız dünya istekleri için değil ebebi hayat için ibadet amacıyla da okunur.

Salatı Tefriciye 4444 Duası

4444 duası yada bilinen adıyla salatı tefriciye duası nedir? “Allahümme salli salaten kamileten ve sellim selâmen tâmmen alâ-seyyidina muhammedin ellezi tenhallü bihi’l ukadu ve tenfericu bihi’l kürabu ve tukdâ bihi’l havâicu ve tünâlü bihi’r rağaibu ve husnu’l-havâtimi ve yusteska’l ğamâmu bi vechihi’l kerîmi ve alâ âlihi ve sahbihi fî-külli lemhatin ve nefesin bi-adedi külli ma’lûmin lek.”

Salatı tefriciye olarak bilinen bu salavat-ı şerife’yi okuma usulü ise, işk önce ihlasla 21 kere “Estağfirullah el Aziym ve etubu ileyh” şeklinde istğfar edilir. Sonra “Eûzü billahimineşşeytanirracim Bismillahirrahmanirrahim. İnnallahe ve melâiketehû yüsallûne alen nebiyy yâ eyyühellezine âmenü sallü aleyhi ve sellimü teslimâ” bir defa okunur. Ardından niyet edilir ve Euzü besmele ile 4444 salatı tefriciye okunmaya başlanır. Kıbleye dönük bir şekilde okunmalıdır. Yorulunca dinlenerek devam edilebilir. Okuma sayısına tam olarak dikkat edilecektir.

4444 Defa Salatı Tefriciye

Bir kişi çok önemli bir işinin olmasını ya da sürekli olan bir beladan kurtulmak için 4444 salatı tefriciye okumalıdır. Hiç şüphe duymaksızın Cenab-ı Allah, kulun niyetine eriştirir. Günde 41 kere okuyan bir kimsenin kalbindeki sıkıntı gider, düğümlü işleri açılır ve olacak belalardan uzaklaşır. Sıkıntılardan dolayı Peygamberimize salâtü selam okumak meşrudur ve Allah onun hatırı için 4444 salatı tefriciye duasını seri olarak kabul edecektir. Allah her gün en az on yedi defa, “Ya Rab, sadece senden yardım bekleyeceğim” diye söylememizi ister.

Fakat biz biliriz ki, Resûlünü çok sever bizim de sevmemizi bekler. Sevgimizi salâtü selam ile gösterir ve vesile göstererek Allah’tan dileğimizi istersek hızlı bir şekilde olacağını umabiliriz. Oluşan sıkıntılar bu tür duaları okumak için büyük vesilelerdir. Dua ibadettir ve kul dualara ihtiyaç duymaktadır. Dünya işleri için okunan dualarda istekler gerçekleşmediğinde dua kabul edilmedi denilmemeli çünkü duanın vakti gelmemiş olabilir. Bu yüzden devam edilmesi gerekir.

Salatı Tefriciye Duaları

Şeyh Muhammed Tunusi kuddise sirruhu buyurmuştur ki, bir kul her gün 21 kere okuduğunda rızık yağmur yağarcasına akar ve yerden nebatat gibi biter. Her beş vakit namazın ardından 11 kere okumayı alışkanlık haline getirirse maddi ve manevi olarak ferahlar ve rızkı bollaşır. 100 kere her gün okunduğunda aklı hayaline gelmeyen şeylere ulaşır. Günde 4444 defa okunursa idam mahkûmu dahi olsa Allah’u Teala yardım eder. Okunacak dualar içinden büyük bir dua vardır ki o da 4444 salatı tefriciye olarak bilinir.

Çok etkilidir ve çoğu istek için okunur. Kimi insan bir dileği için okurken kimisi ruhani varlıklardan korunmak amacı ile okur. Eğer bir kişide büyü varsa bu dua okunmalıdır. Okuma sayısı oldukça önemlidir. Bu sayılar hadimleri harekete geçirir. Dua abdestli ve temiz okunmalıdır. Kişinin bu tür şeylere önem vererek okuması yararlıdır. Zor ve ağır bir uygulama olarak görülmesi durumunda yardım alınabilir ve sizler için okuyabiliriz. Yardım almak ve soru sormak için 7/24 cep telefonumdan ulaşabilirsiniz.

4444 Salatı Tefriciye Duaları

Salatı tefriciye duası her derde deva dualardan birisidir. Derdi olan derdi için, hastalığı olan hastalığı için, isteği olan bu istek için salatı tefriciye duası okur. Daha çok sıkıntı gideren bu duanın okunuşu şu şekildedir:

“Allahümme salli salaten kamileten ve sellim selâmen tâmmen alâ-seyyidina muhammedin ellezi tenhallü bihi’l ukadu ve tenfericu bihi’l kürabu ve tukdâ bihi’l havâicu ve tünâlü bihi’r rağaibu ve husnu’l-havâtimi ve yusteska’l ğamâmu bi vechihi’l kerîmi ve alâ âlihi ve sahbihi fî-külli lemhatin ve nefesin bi-adedi külli ma’lûmin lek.”

Salatı Tefriciye Nasıl Okunmalı

Bu duayı belli sayılarda okumak çeşitli dertler için derman olur. Örneğin, 100 defa veya 41 defa okursanız zaman içinde sıkıntınız geçer ve işleriniz yoluna girer, rızkınız bollaşır, içiniz ferahlar. Her gün 21 adet okunduğunda rızık bollaşır. Her namazın ardından 11 defa okunursa iç ferahlığı sağlar ve manevi sıkıntıları giderir.

Salatı tefriciyeyi en güzel okuma şekli 4444 adettir. Âlimler bu duanın 4444 adet okunmasını tavsiye etmişler ve bu sayıda okunduğunda her dileğin ve isteğin olacağı ve sıkıntıların gideceğini söylemişlerdir. Bu duayı okumada size yardımcı ve destek olması için medyum Saliha Hanım ile irtibata geçebilirsiniz.

4444 Salatı Tefriciye Duası Tarifi

Bir dileği olan Müslüman insanların yöneldikleri ilk konulardan biri dua etmektir. Dua ile gelen her şeyin hayırlı olacağına dair bir inanç vardır. Bu nedenle de dileği olan insanlar dualar okur fakat bazı dualar vardır ki diğerlerinden daha etkilidir ve dileklerin gerçekleşmesi için oldukça etkilidir. Bu dualardan bir tanesi de Salatı Tefriciye duasıdır ve Medyum Saliha tarafından yapılmaktadır. Bu duayı uygulamak isteyen bazı kişiler neden sayı ile okunduğunu bilmezler. Bunun cevabı gayet basittir.

Bazı duaları bazı sayılarda okumak amacın gerçekleşmesini kolaylaştırır. Bu nedenle de Salatı Tefriciye duası halk arasında bilindiği üzere 4444 defa dileklerin kabulü için okunur. Medyum Saliha, sizin için Salatı Tefriciye duasını da dileklerinizin gerçekleşmesi için uyguluyor. Medyum olduğu için enerji akışı daha yüksek olan Medyum Saliha, sizinle dualar arasında köprü görevi görüyor. İsteyen herkes bu duayı güvenilir medyum olan Medyum Saliha’ya uygulatabilir.

Yorum Yap

Yorum Yap