1. Ana Sayfa
  2. Burç Yorumları
  3. Akrep Burcu Yorumu

Akrep Burcu Yorumu

Akrep burcu en belirgin özellikleri yaşama karşı daima olan tutkularıdır. Hayatlarını bu tutkuyla yaşar, buna göre yönlendirirler. Onları anlatabilecek en temel kelime ise "arzu" dur. Arzularıyla yaşar ve bu istek ve arzularını çok önemserler.

akrep burcu yorumu

Akrep burcu yorumu bilgilerini sizlere sunuyoruz. Akrep burcu, 24 ekim ve 23 kasım tarihleri arasını kapsayan su grubuna ait bir burçtur. İnsanlar tarafından en çok bilinen ama hakkında en çok önyargı oluşturulan burçlardan biridir.

Sanılanın aksine, gayet kararlı duruşları vardır. Bir konuya karar verirlerse sonuna kadar peşinden gider ve arkasında dururlar. Dönek değillerdir. İnandıkları şeyleri ne pahasına olursa olsun savunurlar. Libidolarının yüksekliği onlar için hem bir önyargı, hem de bir çekim sebebi olmuştur.

Akrep Burcu Genel Özellikleri

Kapsamı: 24 Ekim – 23 Kasım

Grubu: Su, Negatif, Dişi, Sabit

Karşıt Burç: Boğa

Yönetici Gezegen: Mars, Plüton

Renk: Canlı kırmızı, siyah

Uğurlu Taş: Opal, lâl

Şanslı Sayı: 9

Şanslı Gün: Salı

Şehirler: Washington DC, Liverpool, New Orleans

Metal: Çelik, demir

Ağaçlar: Selvi, karaçam, ardıç

Çiçekler: Kırmızı karanfil, kırmızı gül, ateş çiçeği

Akrep Burcunun Genel Yorumu

Hayatlarını arzularına göre şekillendirirler. Gündelik yaşamda, yeni bir şeye inanma konusunda şüphecidirler ancak inandıkları şeyi de sonuna kadar savunmalarıyla bilinirler. Kendini beğenmiş ve ukalâ insanlardan nefret ederler ve ilk fırsatta onlara hadlerini bildirerek sustururlar.

Bununla bağlantılı olarak da, kendi işlerini gösterişten ve gözlerden uzak şekilde, özenle ve sabırla hâllederler. Cinsellik ise akreplerin yaşamının ayrılmaz bir parçasıdır. Cinselliğe çok önem verirler ve cinsel yönden libidoları da oldukça yüksektir. Cinselliğe karşı da arzu doludurlar. Bu konuda da arzulu ve tutkuludurlar.

Akrep Burcunun Fiziksel Özellikleri

Akrep burcu, fiziksel özellikleri yönüyle de kendini diğerlerine rahatlıkla fark ettiren bir burçtur. Ancak fark edilmek için özellikle bir şey de yapmazlar. Dış görünüşleri, çekimleri fark edilmelerinde önemli rol oynar. Genel olarak saçları gür ya da kıvırcığa yakındır. Siyah saçlıdırlar.

Tenleri de esmer olabilen bu burcun insanlarının yanaklarında kirazımsı bir kırmızılık vardır. Orta veya uzun boylu olabilirler. Vücutları düzgün ancak aynı zamanda kalındır. Gözleri ise inanılmaz etkileyicidir. Bir akrebi gözlerinden rahatlıkla fark edebilirsiniz çünkü gözleri fazlasıyla çekicidir. Bakışları ise çok etkileyicidir ve adeta baktığı şeyi eritebilecek bir güce sahiptir.

Akrep Burcunun Kişisel Özellikleri

Akrep burcu kişiler, fiziksel özelliklerinin yanında kişisel özellikleriyle de dikkat çekmeyi başarırlar. En dikkat çekici özelliklerinden biri inatçılığıdır. Bir şeye kolay kolay inanmazlar ancak inandıkları taktirde onları bu düşüncelerinden vazgeçirmek ise imkânsıza yakındır. Akrep burcu kişiler bazen körü körüne denilebilecek kadar bir fikri sahiplenebilirler. Aynı zamanda zodyakın en anlaşılmaz burcudurlar. Sürekli bir önyargı ve anlayışsızlığa maruz kaldıkları için artık kendilerini açıklamaktan da vazgeçmişlerdir ve bu önyargıları da umursamazlar.

Duygularını da tutkuyla yaşarlar. Bu yüzden duyguları çok derindir. Ancak bu duygular bazen yakıcı bir kıskançlığa neden olabilir. Aynı zamanda çok fazla hırsla doludurlar. Hırs yüzünden bazen çeşitli durumlarla karşı karşıya kalabilir, en zor belaları bu sayede üzerine çekebilirler. Akreplerin hastalıkları ise genellikle psikolojik kökenlidir. Sağlam bir bünyeye sahip olsalar da inatçı ve hırslı bir yapıya da sahiptirler. En belirgin özelliklerinden biri de haksızlığa karşı asla boyun eğmemeleri, daima mücadele etmeleridir. Mücadele etmekten asla korkmazlar, cesurdurlar. Gözlerini bir şeyden esirgemezler, tehlikeden asla çekinmezler. Bu yüzden askerlik mesleğini de iyi düzeyde yapabilirler. Duygularını yok sayabilme konusunda da üstün bir yeteneğe sahiptirler.

Akrep burcu yorumu da onlar gibi karmaşık ve gizemlidir. Ne kadar yoğun yaşarlarsa yaşasınlar istemezlerse duygularını yok sayıp dışarıya göstermeyebilirler. Ancak en belirgin özellikleri yaptıkları her şeyi tutku ve arzuyla yapmalarıdır. Onları bu denli çekici kılan şeylerden en önemlisi de budur. Adeta tutkudan yaratılmışlardır ve yaptıkları her şeyi tutkuyla yaparlar.

Akrep Burcunun İyi Anlaştığı Burçlar

Akrep burcu su grubuna ait bir burçtur ve genellikle en iyi toprak grubu burçlarıyla anlaşırlar. Bu burçlar boğa, başak ve oğlaktır. Özellikle oğlak burcuyla aralarında görünmez bir uyum ve gizli bir çekim vardır. Bu çekimin sebebi, ikisinin de dışardan soğuk ve gizemli görünmesidir. Böylece ikisi de birbirini merak eder ve aralarında bir çekim oluşur.

Akrep Burcu Yükseleni

Yükseleni akrep burcu olan kişiler, burnunun dikine giden, bildiğinden şaşmayan, hatta aşırıya gidebilen kişilerdir. Akrep burcu insanlar benimsediği bir olay ya da durumu hayatının merkezi hâline getirebilirler ve bununla yaşamaya başlayabilirler. İnatçıdırlar. Güçlü bir iradeye sahiptirler. Eleştirel yanları da çok kuvvetlidir. Bazen bu aşırıya kaçabilir ve karşıdakini acımasızca eleştirebilirler.

Bu yüzden, değer verdiği insanları incitmemek için dikkatli olmak zorundadırlar. Gözlem yetenekleri çok iyidir. Gözlem yeteneklerinden hiçbir şey kurtulamaz. Adeta bir yazar edasıyla çevresindeki olayları gözlemler ve istemedikleri şeylerden uzak dururlar. Aynı zamanda yönetici özelliği de gelişmiş insanlardır ancak bunu alenen yapmak yerine üstü kapalı bir şekilde yapar ve durumları kendi isteklerine göre yönlendirebilirler.

Akrep Burcunun Sevdikleri

Yapıları gereği yine gizemli şeyleri sever ve buna ilgi duyarlar. Bir hediye alacaksa bunun üzerinde düşünülmüş, çaba harcanılmış bir hediye olmasını isterler. Bu hediyeler hazırlayan kişinin onu tanıdığını ve önemsediğini belirten, onun hoşuna gidebilecek şeyler olmalıdır. Bu onları mutlu eder.

Yorum Yap

Yorum Yap