1. Ana Sayfa
  2. Dualar
  3. Bereket Duası

Bereket Duası

Bazen rızkımız daralır. Böyle sıkıntılı anlarda hem biz hem de ailemiz etkilenmektedir. Medyum Saliha Hoca, böyle durumlarda kazancımızın çoğalması için bereket duası okunması gerektiğini söyleyerek ve faydalarını sizler için anlattı. Bereket duası sayesinde helal kazancınız darlıktan kurtulacak ve bollaşacaktır. Medyum Saliha Hanımın sizler için seçtiği en faydalı bereket duaları yazımızın devamında.

bereket duası

Bereket duası yaykın şekilde okunan bir duadır. Her bir insan yer yüzünde hayatını sürebilmek adına çalışıp ter dökmekte ve helal kazancı ile yaşamını sürmeye çalışmaktadır. Bu mücadele içinde bazen ne kadar çalışsak da kazancımızın bereketsiz olmasından dolayı elimize pek bir şey geçmemektedir. Medyum Saliha Hoca, sizler için böyle durumlarda okuyacağınız bereket duası ve hadislerde geçen bilgileri bir araya getirdi. Bereket duası, helal kazanç sahiplerinin üzerindeki rehaveti yok ederek adete kuş gibi hafiflemelerini de sağlamaktadır. Zira bu kasvet bu zorluklar sahabe döneminde ve diğer bir çok peygamberleri de vurmuştu.

Yüce yaratıcı insanları zaman zaman zorluklar ile imtihan etmektedir. Böyle zamanlarda yapılacak bereket duası insanı Allah’a daha çok yaklaştırdığı için kazancı da bereket kazanacak ve bollaşacaktır. Medyum Saliha Hoca, sizler için ayet ve hadislerin sırlarını açmış ve bereket duası olarak okuyabileceklerinizi sizlere sunmuştur. Bereket duası, Yaratıcının kullarına kendini hatırlatma yöntemlerinden birisidir. Bereket duası kulun kulluğunu hatırlaması ve buna göre hareket etmesi için de ayrıca bir vesiledir. Allah yarattıklarının rızıklarına kefildir. Medyum Saliha Hoca, bereket duası ile ilhgili çok fazla kaynak olduğunu fakat önemli olan kalbi olarak ihlas ile bu duaların yapılması gerektiğini belirtmektedir.

Bereket Duası Kısa

Medyum Saliha Hoca, bir çok bereket duası olduğunu ve her birinin insanlar tarafından okunduğunu dile getiriyor. Bunun haricinde iş yerlerinde ve evlerde sık sık karşılaştığının bereket duası yazıları da bolca bulunmaktadır. Bereket duası kısa kısa olarak kağıtlara basılmıştır. Bu tarz bereket duası yazmalarının evlerinizde bulunması elbette ki iyidir, elbette ki iş yerinize bereket duası asmak faydalıdır. Ancak Medyum Saliha Hanım, sizlerin mallarının ve kazançlarını hakkıyla bereketlenmesi ve bollaşması için bizzat okumanızın daha faydalı olduğunu dile getirmektedir.

İslam Peygamberi Hz. Muhammed, hem damadı hem de akrabası olan ve kendinden sonra dördüncü İslam halifesi seçilen Hz. Ali’ ye bu konuda bereket duası kısa bir şekilde öğretmiştir. Bu duaya Tirmizi  hadis kitabının Daavat 121 kısmında bulabilirisiniz. Bereket duası kısa şekilde şöyledir. “ Ey Allah’ım, bana helal rızık ver ve beni haramlardan uzak tut. Büyük lütuf ederek beni senden başkasının kapısına muhtaç etme.” şeklinde okunan bereket duası kısa olarak büyük anlam ifade etmektedir.

Kuranda Bereket Duası

Allah büyük kerem ve lütuf sahibi bir yaratıcıdır. İnsanlar onun ne istediğini ve amacının ne olduğunu kavrayamadıkları gibi bir çok kere de yanlış yorumlar ile ortaya çıkmışlardır. Medyum Saliha Hoca, Kuran’ı Kerim kitabının sonsuz bir hazine olduğuna değinmektedir. Bereket duası etmek için çok sayıda hadis ve ayetler de bulunmaktadır. Medyum Saliha Hanım, sizler için Kuranda bereket duası amacıyla okunacak ayetlerden bazılarını sunmaktadır. Örneğin kuranda bereket duası için okunacak Müminun Suresinin 29 numaralı ayeti çok önemlidir.

Kuranda bereket duası amacını da taşıyarak geçen bu ayet sıklıkla okunmalıdır. Bu ayette “ De ki, Rabbim beni bereketli olan bir yere indir. Sen konuklarına verenlerin en hayırlısı olansın” şeklinde geçmektedir. Kuranda bereket duası olarak geçen bu ayetin Arapçasını öğrenerek yapmak daha iyi olsa da dili dönmeyenlerin bu şekilde de okuması faydalıdır. Medyum Saliha Hoca, Kuranda bereket duası olarak geçen çok fazla ayet olduğunu ancak insanların bereket duası olarak çok fazla ayeti öğrenemediklerini ve bazen de bıraktıklarını gözlemlemiştir. Bu sebeple Kuranda bereket duası arayan insanlar için her bir harfi şifa olan bu ayeti bereket duası olarak okumaları ve sürekli okumaları inşallah faydalı olacaktır.

Para Bolluk Bereket Duası

Medyum Saliha Hoca, bir çok kişinin rızıklarındaki daralma ve düştükleri maddi zorluklara sebep olarak rızık bağlama büyüsü , kısmet bağlama büyüsü, basiret bağlama büyüsü gibi işlemlerin sebep olduğuna değinmekte. Bu gibi büyü çeşitleri Medyum Saliha Hocamız tarafından çözülebilen büyülerdendir. Kara büyü işlemleri bile olsa Saliha Hoca bunları itina ile çözmektedir. Fakat insanlara bu büyüler çözüldükten sonra da çok görevler düşüyor. Örneğin bu büyü bozma işlemleri ardından insanların okuması gereken para bolluk bereket duası diye dilinen bazı dualar vardır. Bereket duaları çok fazla çeşitlilik arz etmektedir.

Karınca duası ve bereket duası olarak bir çok kaynakta geçen dualar bulunuyor. Fakat para bolluk bereket duası gibi dualar kişilerin manevi adanmışlıkları ile de alakalı olduğu için herkese farklı faydalan veriyor. Kendini adayan ve medyum Saliha Hocamız tarafından aldığı talimatlar ile para bolluk bereket duası okuyan kimseler çok güzel sonuçlar almakta ve rızıklarındaki karanlılar yok olmaktadır. Para bolluk bereket duası, bir çok rızık ayetlerinin ve bereketli kazanç için okunan ayetlerin, bir çok peygamber tarafından sahabelere öğretilen bereket dualarının ihlas ile okunmasından oluşan duadır. Medyum Saliha Hoca, para bolluk bereket duası ile üzerinizde olan büyüler kaldırılması koşuluyla çok hayırlı kazançlara sahip olacağınızı ifade etmektedir.

İş Yeri Bereket Duası

İşyeri açtığında insanların en büyük dilekleri hayırlı ve bol kazançlardır. Bu sebeple çarşılar pazarlar sürekli bir hareket halindedir. Esnaflar ve iş adamları sayesinde hem toplum kalkınmakta hem de ülke kalkınmaktadır. Medyum Saliha Hoca, bir çok insanın iş yeri bereket duası için kendisinden yardım talep ettiğini açıklamaktadır. İş yeri bereket duası iki durum içinde yapılabilir. Örneğin yeni bir iş yeri açtınız ve kapısından giren her müşterinin alışveriş yapması ya da ayaklarının hayırlı gelmesi için iş yeri bereket duası, yada iyi kazançlar kazanırken birden bıçak gibi işlerinizin kesilmesi sebebiyle yapabileceğiniz iş yeri bereket duası vardır.

Tirmizi hadis kitabında geçen bu hadis de iş yeri bereket duaları içinde en faydalılarındandır. Sizler de iş yerinizin kapısını açarken iş yeri bereket duası maksadı ide “Allah korkusunu kendisine sermeye edinen kişiler,rızıklarına ticaretsiz ve sermayesiz kavuşur” hadisini tekrarlamalı ve “Allah’ım biliyorum sen rızıklarımıza kefilsin, ancak bu dünya için de çalışmamızı ve ailemize helal kazanç götürmemizi de sen istemektesin. Bu sebeple rızkımı bereketlendir.” Şeklinde iş yeri bereket duası yapmanız faydalı olacaktır.

Bir çok sebeplerden dolayı iş yerinin bereketi kaçan ve anlaşmaları bozulan ya da yeni ihaleler bile alamayan iş adamları, Medyum Saliha Hoca tarafından üzerlerinden büyüler kaldırılıp, arınmalarının peşine rahata kavuşmuşlardır. Bu sayede işleri açılan bir çok kimse de Medyum Saliha Hanımdan iş yeri bereket duası öğrenerek uygulamış ve helal kazançlarının ne kadar arttığına ve bereketlendiğine şahit olmuşladır. Medyum Saliha Hoca, gerek bereket duası gerekse de bereket duası çeşitlerinin her birinde kişinin kalbindeki niyetlerinin de büyük önem arz ettiğine dikkat çekmektedir. İş yeri bereket duası yaparken de niyetimiz halis ve temiz olmalıdır.

Yorum Yap

Yorum Yap