Boğa Burcu Özellikleri
  1. Ana Sayfa
  2. Burç Yorumları
  3. Boğa Burcu Özellikleri 

Boğa Burcu Özellikleri 

Boğa burçları sabittir. Toprak elementindendirler. Boğaları yöneten gezegen Venüs gezegenidir. Boğa burcunda olan insanlar tıpkı bir boğa gibi sağlam yapıdadır. Sağlam olmalarının nedeni onların hiçbir zorluğa ve aksaklığa boyun eğmeyen iradelerinden kaynaklıdır.

Boğa burcu özellikleri hakkında bilgi veriyoruz! Sabır deyince boğa burcu akla gelir. Onlar kendini çok az insana açar. Bu yüzden onları çok az kişi gerçekten tanıyabilir. Uzaktan bakınca kolay bir insan oldukları yanılgısı oluşabilir. Ancak onların kendi içlerinde derin bir kökleri daha vardır. Onların gerçek kişiliklerini anlamak çok zaman alır. Diğer burçların tersine daha az egolu olurlar. Gevezelikleri çok azdır.

Onlar insanlara sakin bir şekilde hakimiyet kurar. Bu da insanların onlara doğru çekilmesini sağlar. Yöneticileri olan Venüs bu konuda onlara yardım eder. İnsanlar onlara karşı koyamaz. Venüs’ün yardımıyla çabalamadan çekici olurlar. Burçlar kuşağının ikinci burcudur. İlk burç olan Koç’un başlattığını devam ettirip sağlam hale getirir. Boğalar soyut durumların değil, somutun peşindedir. Onlar için gözle görülen önemlidir.

Boğa Burcu Genel Özellikleri

Boğa burcuna sahip insanlar serinkanlıdır. Sebat etmeyi severler. Boğa burcu gittiği her ortamda giriştiği her işte verimlilik sağlar. Toprak elementinden olduğu için maddeye yönelik uygulamalarda çok başarılıdır. Nitelik olarak sabit grupta olduğu için bu maddeyi koruyabilmektedir. Korudukları maddeyi sağlamlaştıma konusunda da oldukça iyidirler. Oldukça koruyucu bir yapıları vardır.

Sahip olduklarının kıymetini bunlardan daha iyi bilen bir burç daha yoktur. Gelecekte ihtiyaç duyacaklarını da koruma konusunda başarılı bir burçtur. İleride neye ihtiyaç duyacaklarını iyi hesaplarlar. Sabit olduklarından dolayı plan yapmakta çok iyidirler. Yaptıkları planı da başarılı bir şekilde uygularlar. Planın uzun süreli olması sorun yaratmaz. Boğa burcu olan insanlar uzun süreli işleri yürütme konusunda oldukça başarılıdır.

Boğa Burcunun Karakteristik Özellikleri

12 burcun en fiziksel olan burcudur. Maddeye yönelik somut dünyayı beş duyusuyla tanımak ister. Burçlar içinde en çok boğa burcu doğa ve toprak ile uyumludur. Nerdeyse doğayla iç içedir. Boğa burçlarında ters bir etki söz konusu değilse beş duyu organları çok gelişmiş olur. Boğa burçları işitme, tat alma, dokunma ve görme konusunda daha iyidirler. Neye dokunduğunu gözleri kapalı iken bilebilir. Uzağı da çok iyi görürler. Tat duyuları çok geliştiği için yemek yemeye oldukça düşkünlerdir. Maddesel dünyaya çok hakim oldukları için parayı da severler.

Boğa burçları zengin olmak ister. Dünyadaki maddeyi kendine çekerler. Eğer dış dünyadan çok sert bir etki gelmezse sabit dururlar. Boğa burçları rahatına oldukça düşkün olurlar. Hayatları oldukça yavaştır. Yavaş olmalarının yanında emin adım atarlar. Bir kere karar verdikleri zaman asla işi yarım bırakıp vazgeçmezler. Yüzüstü bırakmak onların işi değildir. Hedeflerine ulaştıklarında övgüyü çok umursamazlar. Onlar için önemli olan hedeflerine ulaşmalarıdır. İstikrar onları tam olarak anlatan kelimedir.

Boğaların çok iyi bir dinleyici olmaları onlar için avantajdır. Bu yüzden insanlar onları çok severler. İyi gözlemci ve iyi dinleyici kişilerdir. Ufak ayrıntıları asla es geçmezler. Boğa ile konuşurken dikkatli olmanız gerekir. Konuşmalarınız arasındaki tutarsızlıkları size bildirecektir. Boğa burcu çabuk parlamaz ancak bir kere sinirlenirse yanından uzaklaşmak gerekir. Aksi takdirde çok sinirli ve duygusal bir ruh haline bürünebilir. Onlar müziği de severler. Yönetici gezegenleri Merkür etkisi kuvvetliyse şarkıcı olma potansiyelleri vardır.

Boğa Burcu İş Hayatı

Boğa burçları hangi meslekte olursa olsun para onlar için önemlidir. Onlar düzenli para kazanmak ister. Para kazanmalarından emin oldukları her işi yapabilirler. Onlar para akışını severler. Boğa güvenilir, sadık ve anlaşması kolay bir çalışandır. Toprak burcu olduğu için pratik yanı kuvvetlidir ve ayakları yere basar. Boğa burcu için zor olan şey harekete geçmektir. Harekete geçtikten sonra onları kimse durduramaz. Hedefine kilitlenip onu gerçekleştirmek için elinden geleni yapar.  İstikrarlı ve ne yaptığı bilen hali iş yaşamında da pozitif katkı sağlar. Sabit bir burç olması onun yeniliklere ayak uydurması konusunda zorlayabilir. Sakin ve huzurlu bir yapıya sahiptir ancak sinirlendiğinde şiddetli tepkiler verir.

Boğa Burcu Aşk Hayatı

Boğa burcu insanları ilişkiye uygundur. Uzun süreli ilişki tam onlara göredir. Her iki cinste sevdikleri insana oldukça sadıktır. Boğalar maddi gücü ve huzuru yerindeyse asla ilişkiden ayrılmak istemezler. Boğa burçları için hayatın aşkını bulmak önemlidir. Onlar asla şıpsevdi olamazlar. Aşık olmaları çok zordur. İlişki başlarında şüpheci davranır. Ancak güven duygusu kazandıktan sonra bu şüpheli hali ortadan kalkacaktır. Boğa burçları romantik bir aşık haline dönüşecektir.

Her iki cinste oldukça büyük düğünleri sever. Evlilik kararını oldukça zor alır. Evlilik kararı alması için ilişkiden gerçekten emin olması gereklidir. Eğer evlilik kararı alırsa da her şeyi en ince ayrıntısına kadar planlar. Gösterişli düğünleri çok severler. Boğa erkeği evlilikte eşinin her ihtiyacını karşılar. Ancak boğa kadını kariyeri seçer. Öncelikle olarak iş hayatını önemser. İşini kurduktan sonra bir aile kurmak ister. Anne olduktan sonra evcimen olurlar. İyi bir eş olurlar. Bu konuda hiç zorlanmazlar.

Boğa Burcu Özellikleri Kadın

Toprak elementi burçları içinde yer alan boğa burcu tüm özellikleri ile dikkat çeken bir burçtur. Medyum Saliha Hanım sizler için boğa burcu özellikleri kadın ve erkeklerin açısından nasıldır konusuna değinecek. Boğa burcu özellikleri kadın konusunu bu yazımızda sizler için daha içten irdelerken bir başka yazımızda da boğa burcu erkeği hakkında bilgiler vereceğiz. Medyum Saliha, boğa burcu kadını için tam bir aşk tanrıçasıdır diye övgüyle bahseder. Boğa burcu özellikleri kadın açısından çok nettir. Boğa burcu kadını aşk ve sevgiye önem vermesinin yanında kariyer ve paranın da çok önemli olduğunun farkında olan ve ayakları bu konuda yere basan bir karaktere sahiptir.

Boğa burcu özellikleri kadın bakımından incelendiğinde boğa burcu erkeği için söylenen özelliklerin yanında bazı farklı noktalar da içermektedir. Örneğin boğa burcu kadını keskin çizgileri olan bir karakterdedir. Özellikle de aşk konusunda onun kalbini kırdığınızda kolay kolay sizi affetmeyecektir. Medyum Saliha Hoca, bu bakımdan da incelendiğinde boğa burcu özellikleri kadın bakımından tam kalıp elbise gibi oturmaktadır demektedir. Boğa burcu diğer burçlar içinde bazı farklı özelliklere sahiptir. Özellikle boğa burcu kadını siz doğru olduğunuz takdirde sadık bir aşkı size sunmaktadır. Boğa burcu özellikleri kadın için olduğu kadar erkek için de net ve keskin olsa da boğa burcu kadını bir tık daha burç özellikleri taşınması bakımından öndedir.

Yorum Yap

Yorum Yap