1. Ana Sayfa
  2. Dualar
  3. Karınca Duası

Karınca Duası

Karınca duası en eski bereket duaları içindedir. Bu sebeple Medyum Saliha Hoca, bu yazıda en güzel bereket duaları içinde olan karınca duası hakkında sizlere bilgiler verdir. Karınca duası nerelerde kullanılır? Karınca duası nereye koyulmalıdır gibi aklınızdaki tüm soru işaretlerini yazımızın devamında giderebilirsiniz.

karınca duası

Karınca duası çok yaygın olarak kullanılan ve en çok istifade edilen bereket duaları arasındadır. Medyum Saliha Hoca, en güzel bereket dualarından biri ola karınca duası ile ilgili bir çok rivayete ve olaya tanık olmanın mümkün olduğuna dikkat çekmektedir. Karıca duası bilindiği gibi Hz. Süleyman’ın devrinde yaşanan kıtlıkta yağmur duasına giden peygamber ve ümmetinin yolda bir karıncayı dua ederken görmeleri ile ortaya çıkmıştır. Hz Süleyman yağmur ve bolluk duası için giderken karıncanın birisinin ters dönmüş ve Allah’a yalvarır şekilde dua ettiğini ve Rabbinden yağmur ve bolluk istediğini görür. Bunun üzerine çok etkilenir. Bir süre sonra da Cebrail melek gelerek Allah’ın o karıncanın duasını kabul ettiğini ve yağmur ile birlikte bolluk vereceğini ifade eder. Hz. Süleyman da bunun üzerine yanındakileri geri çevirerek bu sefer bir karıncanın duası ile bereketleneceklerini onlara bildirir. Bu sayede karınca duası olarak bilinen dua ortaya çıkar. Karınca duası İslam dininde de Müslümanlar tarafından bereket ve bolluk vermesi için kullanılır. Ayrıca karınca duası yağmur duası olarak da okunmaktadır.

Karınca Duası Nasıl Yapılır?

Müslümanlar tarafından en çok kullanılan bereket duası karınca duası olarak bilinen duadır. Ev ve iş yerlerinde sıklıkla görülen karınca duası bereketin ve bolluğun simgesidir. Medyum Saliha Hoca, bereket duası olarak bilinen karınca duası hakkında çok iyi ifadeler kullanmaktadır. Hocamız karınca duası yapılırken buna kalben inanmanın ve duada adı geçen salih peygamber ve salih zatların hürmetine duamızın kabul olmadı için Allah’a yalvarmanın büyük fazileti olduğuna değinmektedir. Karınca duası nasıl yapılır diye merak eden bir çok kimse bulunmaktadır. Bu sebeple Medyum Saliha Hanım’a da başvuran ve karınca duası nasıl yapılır diye soran insanlar bulunmaktadır.

Karınca duası bolluk ve bereketin simgesidir. Karınca duası yapmak hem işinize hem malınıza bolluk ve bereket getirecektir. Karınca duası nasıl yapılır diye merak edenlere tavsiyemiz bunu evlerine ve iş yerlerine sabah ve akşam çıkarken ve girerken okumaları ve bunu kalben de tasdik etmeleridir.  Karınca duası nasıl yapılır diye soranlar farklı metotlar ve yöntemler ile bunun yapıldığına da değinmektedirler. Medyum Saliha Hanım, bereket duaları içinde en bilineni olan karınca duası nasıl yapılır sorusuna elbette ki farklı yöntemler ile cevap verilebildiğini açıklamaktadır. Karınca duası satılamayan mallarınızın üzerine okunduğunda onun satılması ve dükkanınızın bereketlenmesi gibi bir çok hayırlı işe vesile olmaktadır. Karınca duası nasıl yapılır ve nasıl uygulanmalıdır diye merak edenler Medyum Saliha Hoca ile iletişime geçebilirler.

Karınca Duası Nelere İyi Gelir?

Dua kalpten inanarak ve karşılığının yalnızca yaratıcıdan geldiğine iman edilerek yapılmalıdır. Bu sebeple karınca duası nelere iyi gelir sorusu da bu minvalde cevap bulacak bir sorudur. Medyum Saliha Hoca, en etkili bereket duası olarak bilinen karınca duası için çok büyük övgü ile bahsetmektedir. Karınca duası nelere iyi gelir diye merak ettiğimizde ise karşımıza çok uzun bir liste çıktığını görüyoruz. Medyum Saliha Hoca, dükkanımız ve evimiz bereketli olsun diye karınca duası yapılmasının çok yaygın olduğuna değinmektedir. Karınca duası nelere iyi gelir diye akıllarda uyanan sorulara ise bir çok cevap verilebilir.

Örneğin karınca duası iş yerine uygulandığında o iş yerinin bereketi  artar ve her giren bir şeyler almadan çıkmaz. Çok bol satışlar olur ve o alışverişlerden elde edilen gelir az çok demeden çok bereketli bir hal alır. Ayrıca Medyum Saliha Hanım, evlerimize okuyacağımız karınca duası ile evimizin beti ve bereketi artacak, evde huzur ve bolluk olacak demektedir. Karınca duası nelere iyi gelir sorusu aslında bereket manasında her şeye iyi gelir olarak ifade edilmektedir. Tabi ki burada bereket duasını uygulama şekli, buna kalben inanma ve tasdik etme şekli de çok önemlidir. Bereket duası nelere iyi gelir diye sorulan sorular için bereket ve bolluk verecek her duruma iyi gelir cevabı vermek münasiptir.

Para Bolluk Bereket Duası

Karınca duası farklı isimler ile de anılmaktadır. Bunlardan birisi de para bolluk bereket duası ismidir. Medyum Saliha Hoca aynı zamanda rızık duası olarak da bilindiğine dikkat çekmektedir. Para bolluk bereket duası olarak bilinen karınca duası Hz. Süleyman devrinden beri bazı eklemeler yapılarak Müslümanlarca okuna gelen bir duadır. İnsanlar malları yoksa mal sahibi olmak için, malları varsa da bunu bereketlendirmek için para bolluk bereket duası yapmaktadırlar. Medyum Saliha Hanım, bir çok tüccarın bazen ticari olarak zor durumlar yaşadıklarını ve para bolluk bereket duası olan karınca duası ile bu çıkmazları aştıklarını dile getirmektedir.

Müslümanlar rızık açısından çok sağlam düşünceli ve sağlam imanlı kimselerdir. Bu yüzden rızkı veren Allah’ın onu bollaştıracağına ve zorluklarda yardım edeceğine de iman etmişlerdir. Bu sebeple yapılan para bolluk bereket duası hayırlı niyetler ile yapıldığında çok güzel sonuçlar verecektir. Bu sebeple bir çok iş adamı ve esnaf Medyum Saliha Hoca ile iletişime geçerek para bolluk bereket duası için yardım istemektedirler. Etkili bir dua olan para bolluk bereket duası doğru şekilde yapıldığında insanların işlerini açmakta ve kalben inanıldığı zaman nice az kazançların bile nasıl bereket kazandığına şahit olunmaktadır. Bu sebeple Medyum Saliha Hoca, karınca duası ve para bolluk bereket duası isimleri ile bilinen duanın faziletlerinin saymakla bitmeyeceğini belirtmiştir.

İşyeri Bereket Duası

Medyum Saliha Hoca, kendisi ile iletişime geçen bir çok esnaf ve iş adamının bereketsizlikten ve çok kazansa bile hayrını görememekten yakındığını söylemektedir. Bu insanlar helal kazansa bile bunun bereketi olmadığını ifade etmektedirler. Bir çok esnaf ve iş adamı ise kazançlarının az olduğunu ve dükkanlarına gelen kimselerin bol olsa bile alışveriş yapmadığını anlatmaktadırlar. Bu durumda Medyum Saliha Hoca, bolluk ve bereket için işyeri bereket duası ve karınca duası olarak bilinen duayı tavsiye etmektedir. İş yeri bereket duası bir çok iş yerine ve eve gittiğinizde göze çarpan yerlerde görebileceğiniz kağıttan levhalara basılmış halde olan duadır.

Ancak bu duaların bir çoğu ya yanlış basılmış ya da uygulaması yanlış yapılmaktadır. Hocamız kendisine başvuran iş adamı ve esnaflara işyeri bereket duası hakkında detaylı uygulama ve yapılacaklar hakkında bilgi vermektedir. İşyeri bereket duası doğru uygulama ve kalben buna inanma ile mükemmel sonuçlar vermektedir. Sizin halis niyetiniz ve kazandığınız paralar ile hayırlar yapacağınızı içinizden gerçekten geçirmeniz de  işyeri bereket duası için çok önemlidir. Karınca duası olarak da bilinen işyeri bereket duası uygulamasını Medyum Saliha Hoca’dan aldığınız tarifler ile uyguladığımızda dükkanınıza gelen müşteriler bol ticaret yapacak ve sizlerin kazandığı her kuruş değerli ve bereketli olacak.

Yorum Yap

Yorum Yap