Kibrit Falı
  1. Ana Sayfa
  2. Fal
  3. Kibrit Falı

Kibrit Falı

Kibrit falı nedir? Kibrit falı nasıl bakılır? Kibrit falı hakkında Medyum Saliha Hoca ne söylemektedir? Kibrit falında çıkanlar kesin tutar mı? Bu tarz sorular bizlere sıklıkla sorulmaktadır. Medyum Saliha Hanım da tüm bu soruları yazımızda toplu halde cevaplamaktadır. Merak ettiğiniz tüm cevaplar yazımızda sizleri bekliyor.

Kibrit falı herkesçe bakılabilen bir fal türü asla değildir. Kibrit ile bakılan fallarda uzmanlık gerekir. Fal bakmak konusunda dünyanın her yerinde değişik uygulamalar yapıldığı görülüyor. En eski fal bakma yöntemleri her ne kadar tüm ülkelerde görülse de kibrit falı gibi Asya kökenli falla ise özellikle coğrafyamızda daha yaygın olarak görülmektedir. Medyum Saliha Hoca, özellikle son dönemlerde adı duyulmaya başlayan kibrit falı konusunda insanlara sıkça yardımcı olan medyumlardandır. Falcılık geleneği medyumluk gibi değildir. Ancak bazı özellikleri olan kimselere el verme yani icazet usulü ile devredilebilir. Medyum Saliha Hanım dileyen medyumların da kibrit falı ya da başka falla konusunda doğuştan yetenekleri olduğu için icazet alabileceklerini ifade etmektedir. Kibrit falı adından da anlaşıldığı üzere kibrit ile bakılan bir fal çeşididir.

Kibrit falı bize dileklerimizin durumuna göre cevap veren bir faldır. Kibrit falı hususunda çalışmalar yapan medyum Saliha, en az uygulanmasına rağmen en iyi sonuçların alındığı fallardan birisi olarak görür. Falcılar içinde de kibrit falı ve benzeri falları uygulayanlar çok fazladır. Kibrit falı bakmak için kesinlikle çok büyük yeteneklere sahip olmak gerekir. Kibrit falında görülen hususlar tutulan dilek ile ilgili olduğu gibi farklı konularda da sonuçlar verebilmektedir. En iyi medyumlar tarafından ve en başarılı falcılar tarafından bakılan kibrit falı çoğunlukla onun ne olduğunu bilen danışanların tercihi olmaktadır. Avrupalı medyumlar da sıklıkla kibrit falı benzeri fal bakma işlemleri ile meşgul olmaktadırlar. Medyum Saliha Hanım da dileyen danışanlarına kibrit falı bakmaktadır.

Kibrit Falı Nedir?

Medyum Saliha Hoca kibrit falı konusunda sizlerin sorularını cevaplaya devam ederken doğal olarak kibrit falı nedir sorusu ile de sıklıkla karşılaşmaktadır. Kibrit falı özünde insanların gelecekten ya da geçmişten hatta şimdiki zamandan da haber almak istedikleri konularda başvurdukları fal çeşitlerinden birisidir. Ancak çoğu falcılar bu yöntemlerin hepsini kullanamamaktadırlar. Örneğin kibrit falı baktığı halde niyetinin gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini söyleyip ayrıntıya giremeyen medyum ya da falcılar bulunur. Bu normaldir. Çünkü kibrit falı nedir sorusunu soran birisi evvela kibrit falı gibi falların geçmişini iyi bilmelidir.

1800’lü yılarda icat edildiği bilinen kibrit asında çok daha öncelerinde fal çubuğu olarak Asya’da kullanılmaktaydı. Bu sebeple de insanlar çoğunlukla kibrit falı denildiğinde bunu karıştırabilmektedirler. Fakat normal kibrite uygulanan bazı işlemleri ile de kibrit falı nedir sorusunun cevabı olan işlemleri yapmak mümkün olmaktadır. Medyum Saliha Hoca, özellikle de su ile bakılan ve aşk büyüsü sanılan kibrit fallarının hayatın tatlı taraflarından haber verdiğini ateş ile bakılan yani yakılarak bakılan kibrit falı işleminin de hayatın acı yanlarından haberler verdiğini söylüyor.

Kibrit falı nedir konusunda bundan dolayı özellikle ihtilaflar olsa da işinin ehli medyumlar ve profesyonel falcılar arasında böyle ihtilaflar bulunmamaktadır. Her koşulda ne olursa olsun kibrit falı bakmak mümkündür. Medyum Saliha Hanım uzun yıllardan beri suya atılan kibrit falı ve kibrit çöpü ile bakılan kibrit falı yöntemlerinin bir çoğunu danışanları için uygulamaya devam ediyor. Kibrit falı nedir konusunda danıştığımız kaynaklar da bizleri medyum Saliha ile aynı kapıya çıkarmaktadır. Çünkü ilk kural icazet almış ve gördükleri karşısında asla şaşırmayacak birisi olmak gerekiyor. Medyum Saliha Hoca’da gerek büyüler gerekse de fallar konusunda en başarılı medyumlar arasında yer aldığı için fal konusunda duayen kabul edilir.

Kibrit Falı Nasıl Bakılır?

Kibrit falı konusunda en merak edilen şeylerden birisi de kibrit falı nasıl bakılır sorusudur. Medyum Saliha Hoca diğer fal bakma yöntemlerine nazaran kibrit falının birkaç farklı bakma yöntemi olduğunu ifade etmektedir. Kibrit falı nasıl bakılır sorusunun cevabı da dolayısıyla duruma göre değişkenlik göstermektedir. Su ile bakılan kibrit falları olduğu gibi kibritleri yaparak bakılan kibrit falı da bulunmaktadır.

Medyum Saliha Hanım özellikle su ile kibrit falı bakma yönteminin çok yaygın olduğunu ve bunda da özellikle su cinlerinden faydalanıldığını ifade etmektedir. Aşk ve para gibi konularda da özellikle su ile kibrit falı bakıldığı biliniyor. Diğer bir yöntem olan yakarak kibrit falı ile de ölüm ve hastalık gibi ya da büyüler ile ilgili olan bakımlar yapılmaktadır. Medyum Saliha hayatı boyunca tüm kibrit falı yöntemleri ile uğraştığını zaman içinde bizlere söylemiştir.

Kibrit Falı Bakmak

Kibrit falı nasıl bakılır sorusunun ilk şartı ise fal bakma konusunda icazetli olmak el almaktır. Zira fal bakmada büyüden ayrı olarak doğru tariflere ulaşsanız bile bakabilmeniz mümkün olmayacaktır. Kibrit falı nasıl bakılır konusu dolayısıyla özünde medyumların ve falcıların ilgilenmesi gereken konuların içinde yer alıyor. Su ile kibrit falı bakarken özellikle iki adet bardak olması ve içlerinin de yarıya kadar okunmuş su ile doldurulması gerekmektedir.

Burada okunan sırlı dualar Kuran ayetlerinden değildir. Eski metinlerde geçen bu duaları normal falcıların da çoğu bilememektedir. Her zaman dediğimiz gibi başarılı medyumlar fal konusunda icazet sahibiyseler onlara danışmakta daha çok fayda vardır. Dolayısıyla kibrit falı nasıl bakılır konusunda Medyum Saliha ya da işinin ehli bir falcıya danışmanız en doğrusu olacaktır.

Yorum Yap

Yorum Yap