1. Ana Sayfa
  2. Burç Yorumları
  3. Kova Burcu

Kova Burcu

Kova burcu özellikleri nelerdir? Kova burcu haftalık yorumu nedir? Kova burcu yükseleni ve diğer tüm burçlar hakkında tüm detaylar bu yazımızda. Kova Burcu değerlendirmemiz yayında! Kova burcuna sahip olan kişiler 21 Ocak ile 19 Şubat arasında doğan kişilerdir.

kova burcu
1

Kova burcu hayal güçleri bakımından güçlüdür, özgürlüklerine düşkündürler. Eğer onları kısıtlarsanız deyim yerindeyse pençelerini çıkarırlar. Damarına basınca inatlaşır, dik kafalıdırlar. Akıllarına koydukları her şeyi yaparlar. Basit konularla ilgilenmezler daha çok toplumun ve kendinin gelişmesine vesile olacak şeylerle ilgilenirler.

İnandıkları şeyin peşinden giderler, ön sezileri oldukça kuvvetlidir, sürekli gelişmeyi ve hep bir adım önde olmayı isterler. Herkese kolay kolay güvenmezler ve bir anda her şeyi paylaşmak istemezler, idealleri vardır, kısıtlandıkları an işini de aşkını da bırakıp bir anda çekip gidebilirler. Kolay kolay dostluk kurmazlar, dost dedikleri kişiler onlar için çok önemlidir.

Hayat bakışları boş olan kendilerini geliştirmeyen kişilerle çok fazla arkadaşlık kurmayı sevmezler. Yaratıcılık özellikleri gelişmiştir. Okumaya öğrenmeye önem verirler akademik anlamda başarılı olurlar. Kendileri zeki oldukları için karşısındaki insanların da zeki olmasını isterler. Dostluğa çok önem veren kova burçları maddi konularda da eli açık deyim yerindeyse parayı har vurur harman savururlar. Güçlü karakter yapıları vardır. Aşırı derecede zekidirler. Kova burcu erkeği kıvrak zekâlıdır. Akıllarına esen bir şeyi ani bir kararla hemen yaparlar. Girdikleri her ortamda saygı duyulan bir yapıları vardır.

Kova Burcu Özellikleri

Mükemmeliyetçidirler ama bir o kadarda hayattan zevk almayı bilirler, dışarıdan sert mizaçlı bir kişi olarak görünebilirler fakat bir o kadarda samimi ve dobradırlar dobra. Kova burcu kadını ise dost canlısı, aile hayatına önem veren bu arada da kısıtlanmaktan asla hoşlanmayan bir yapıya sahiptir. Arkadaş çevreleri oldukça kalabalıktır çok eğlenceli  kıpır kıpırdırlar. Akademik kariyer yaptıkları taktirde oldukça başarılı olan kova kadınları, zeki erkeklerden hoşlanırlar. Diğer burçlara göre daha güzel yüz yapısına sahiptirler.

Kova burcu hava grubundandır. Bu grup zihinsel yapıyı temsil eder. Hava grubundan olan kovalar meraklı hızlı ve kolay harekete geçerler. Özgürlüklerine aşırı düşkündürler gayet cool bir yapısı vardır Dışarıdan imrendirecek şekilde etkileyicidirler. Devamlı düşünürler, bir anda dalıp gider bir anda küllerinden yeniden doğarlar. Kova burcunun ön sezileri öylesine kuvvetlidir ki bazen bu duruma kendileri bile şaşırırlar. Kova burcunun iki  gezegeni vardır bunlardan biri Uranüs tür bir diğeri de Satürndür.

Uranüs yönetici gezegen olarak bilinir. Dostlukları, duygu düşünceleri yardımseverliği hayalleri simgeler. Başkaldıran kişilik yapısına sahiptir. Bir kovayı inandığı bir şeyden vazgeçirmek imkansız ötesidir. Eşitlik ilkesini her zaman benimsemiş ve savunmuşlardır. Savaşçıdır, her zaman hayalleri vardır ve o hayalleri mutlaka bir gün gerçekleşecektir. Satürn gezegeni ise sabretmeyi, aceleci olmamayı, zamanı hatırlatır. İnatçı olan kova burçları kendine kural koymayı sever. Koydukları kuralları çerçevesinde ilerlemeyi severler.

Kova Burcu Fiziksel Özellikleri

Kova burcu orta uzun boyun ve uzun bacaklara sahiptirler. Fizikleri son derece düzgündür. Özellikle kova kadınlarının yüzleri çok güzeldir, ciltlerine son derece önem veren kova kadınlarının cildi kolay kolay yaşlanmaz, yıpranmaz. Kova burcu kadının gözleri iridir, bakışları etkileyicidir. Burunları küçük, çeneleri keskindir.

Vücutları genelde düzgün oldukları için deyim yerindeyse çuval giyseler yakışır. Modayı pek takip ettikleri söylenmese de her zaman kendine uygun olan dikkat çeken şeyleri tercih ederler. Geniş açık alınları vardır, saç telleri incedir. Kova Burcu erkeği de tıpkı kova burcu kadını gibi fiziki olarak orantılı bir vücuda sahiptir, karizmatiktir, modayı takip etmez ama kendine has kendine özgü stilleriyle her zaman çekici olmayı başarırlar.

Kova Burcu Erkeği Aşk Hayatı

Kova burcu erkeği güçlü karakter yapısı ile yalandan hoşlanmayan dürüst kimselerdir. Enerjileri oldukça yüksek olan kova burcu erkeği gizemli kadınlardan hoşlanırlar. Kendilerinde merak duygusu uyandıran kadınlardan hoşlanırlar. Evliliğe pek sıcak baktıkları söylemez fakat doğru kişiyi bulduklarında aşkını sonuna kadar savunurlar. Kova Burcu erkeği cinsel anlamda tek partnerle özgürlüklerine düşkün olduğu için tercih etmezler.

Kova Burcu Kadını Aşk Hayatı

Kova burcu kadınları özgürlüklerine düşkündür, kısıtlanmayı sevmezler kısıtlandıklarını hissettikleri anda kaçarlar. Kıskanç bir yapıları yoktur. Kova burcu kadınının güvenini bir kere sarsmanız sizi ondan uzaklaştıracaktır. Kin tutmazlar, aksine uzaklaşırlar.

Zekanızla onu etkilemek son derece önem taşır zira basit romantik oyunlarına karınları toktur. Kova burcu kadını çekicidir. Etrafında çok erkek olmasına rağmen kimse dikkatini çekmez, zeki ve saygılı erkekler dikkatini çeker. Dış görünüş onun için önemli olduğu için aynı şekilde dış görünüşüne önem veren erkeklerden hoşlanırlar. Kova burcu kadını cinsel anlamda tutkuludur.

Kova Burcunun Anlaştığı Burçlar

Kova burçları herkese güvenip kolay kolay inanamazlar. Başak burcu ve boğa burcu ile kolayına anlaşamazlar çünkü hayata bakış açıları, yaşama amaçları birbirlerinden çok farkıdır. En çok anlaştığı burç yaydır. Her iki burçta özgürlüklerine düşkün oldukları için birbirini çok iyi anlayabilirler Aslan ve balık burcu ile de iyi geçinen kova burçları balık burcuyla adeta bir çekim içimdedir Aslanla olan arkadaşlıkları ise son derece dışa dönük ve neşelidir.

Kova Burcunun İş Hayatı

Kova burcu iş hayatında üretkendir. Onunla beraber çalışanlar, onun çalışma stiline hayranlık duyarlar. Sürekli araştırırlar, iş yerinde aniden bir takım radikal değişikler yapabilirler. Yönetici ve liderlik vasfı vardır. Kendini devamlı geliştirmekte olan kova burcu teknolojik mesleklerde başarılıdır.

Sonuca bakarlar, pozitif bilimle uğraşan araştırmacı bir yapısı vardır. Ne iş olursa olsun işlerini son derece dikkate alırlar. Kendilerini beğenen egolu yönetici ve takım arkadaşından hoşlanmazlar. Böyle durumda işlerini derhal terk edip başka iş arayışına girebilirler. Hesabı, kitabı iyi  bilirler. Grafik çizim ve harita işleri kovalar için uygun olan mesleklerdendir.

Yorum Yap

Yorum Yap