Kova Burcunun Özellikleri
6
  1. Ana Sayfa
  2. Burç Yorumları
  3. Kova Burcunun Özellikleri

Kova Burcunun Özellikleri

Kova burcunun özellikleri, akıllı, zeki, dengesiz, marjinal, radikal, değişken, soğuk, duygusal, derin ve dakik olmalarıdır. Oğlak burcu, yaratıcı ve aynı zaman da çok hırslı biridir. Yaratıcılığı sayesinde kendine has bir özgünlüğü vardır. Kendisin de olan bir başkasında olsun istemez.

Kova burcu özellikleri, daima en iyi ve en çalışkan olmayı hedefler. Girdikleri her işten başarılı çıkarlar. Para kazanma da üstlerine yoktur. Ticarete kafaları bir başka çalışır. Marjinal ve radikaldir. Herkesle aynı düşünmezler hep değişik kendileri ne özgün bir fikirleri vardır. Evine çok düşkündür, evini dekore etmeye bayılır. Hayal güçleri sınırsızdır,akılıcı ve sezgileri çok güçlüdür. Kova burcunun özellikleri, sevimli, sevecen ve ayrıca sempatik olmalarıdır. Konuşmaları hızlı ve akıcıdır. Ne konuştuklarını bilirler. Bazen boş konuşurlar ama yine de sözleri kaide değerdir. Çalışmak onlar için her şeydir ama asla ev hayatını boşlamazlar.

Evlerinde bile çok çalışkan ve pratiktir. Kova burcu, zeki burçlar arasındandır. Bilim adamları genelde bu burçtan çıkar. Onlara yaklaşmak cesaret ister kolay kolay elde dilemezler. Çok yardımsever ve hayırseverdir. Dostluğa ve aile bağlarına çok önem verir. Arkadaş çevresi geniştir ama mesafe hep koyar kova burcu. Özgürlükleri her şeyden ve herkesten önemlidir. Evlilik pek onlara göre değildir ama evli oldukları zaman bile sorumluluklarının bilincindedir ve onları yerine getirir. Çoğu zaman yeni şeyler keşfetmek ister, monotonluk onlara göre değildir. Hayattan çok beklentileri vardır fakat bu beklentileri gerçekleşmediği zaman depresyona girmeye meyillidir.

Kova Burcu Genel Özellikleri

Beraber olduğu insanla ya da eşinden daima çok sorumlu olmasını ve daima sevecen, şefkatli olmasını bekler. Kova burcu, sevgiye önem verir, yalan söylemekten çok çekinir ve yalan söyleyen insanlarla bir daha konuşmaz ve ilişkisini keser. Gezmeye, seyahat etmeye bayılırlar. Yemek içmek ve lüks yaşam tam onlara göredir. Parası daima olsun ister, zengin olmayı hep hedefler ve bu uğurda çok çaba gösterir. Kova burcu yaratıcıdır, kimsenin yapmaya cesaret etmediği şeyleri yapar, cesurdur. Kendi kendine, bir şeyler türetir, yetenekli ve azimlidir. Kova burcunun özellikleri arasında ayrıca iyi bir arkadaş ve çok dost canlı olmaları da vardır. Sosyal ve öncüdür. Liderlik etmeyi ve yönetmeyi çok severler. Utangaç ve sessizdir, enerjik ve deli dolu olmaları sayesinde girdikleri her ortamı neşelendirir ve pozitif enerji saçarlar. Hümanist ve ince düşüncelidir.

Pragmatistlikten nefret eder. Ayakları üzerinde durmaya ve her daim güçlü olmaya çalışırlar. Güçlü ve eşitlikçidir. Eşitliğe çok önem verir ayrımcılıktan ve ötekileştirilmekten çok nefret eder. Savunma mekanizmaları, çok gelişmiştir. Bilime, sanata, kültüre çok önem verir. Çocukları için çok fedakardır. Çocuklarını çok iyi, güçlü, idealist ve dürüst yetiştirirler. Çocuklarına zaman ayırmaya ve onlarla vakit geçirmeye çok özen gösterir. Beraber olduğu kişiye ya da eşine sonuna kadar bağlıdır ve daim arkasındadır.

Sadık ve iyi bir eştir. Yemek yapmaya ve misafir almaya bayılırlar. Kova burçları rasyoneldir ve hayalci değildir. Hayatını olduğu gibi kabul ederler ve yollarına böylece devam ederler. Çok yoğun oldukları için ayrıca da çok unutkanlardır. Bu yüzden daima, not alırlar. Planlı ve programlıdır. Ağızları çok sıkıdır, asla kimsenin söylediği bir sözü başka kimseye taşımazlar ve ağzı gevşek kimselere asla tahammül edemezler. Çevrelerinde hep güvenebileceği kimselere ihtiyaç duyarlar ve onlarla beraber olmaya özen gösterirler. Zeki ve mantıklıdır. Mantıkları her şeyden öndedir. Duygusal olsalar da bunu pek belli etmezler. Duygularını kolay kolay dile getirmekten çekinirler.

Kova Burcunun Olumlu Yönleri

Kova burcunun olumlu yönleri, marjinal. Radikal, akıllı, mantıklı, güçlü, radikal, yaratıcı ve açık sözlü olmasıdır. Aynı zamanda, yenilikçi ve özgündür. Farklı şeyler yapmaya ve yenilikçi olmaya çok meraklıdır. Sevgi dolu ve sempatiktir. Çalışkan, azimli ve ayrıca çok hırslılardır. Elde etmek istedikleri her şeyi, azimle ve hırsları ile elde etmeye çalışırlar ve eninde sonunda bunu başarırlar. Başarıya çok önem verirler, iş hayatında ki herkesi kendisine rakip görür ve mevkisinin çok yüksekte olmasını hedeflerler. Ailesine ve kardeşlerine maddi manevi hiçbir desteği esirgemezler ve onların iyi ve kötü yanında daima yanlarındadır.

Kova Burcunun Olumsuz Yönleri

Kova burcunun olumsuz yönleri, bir şeyi gereğinden çok fazla hırs yapmalarıdır. Bazen sözleri çok kırıcıdır. Açık sözleri bazen patavatsızlığa kadar ulaşır.  Sabırsızdır hemen her istediği anında olsun ister. Maymun iştahlıdır. Markayı ve gösterişi çok sever.

Kova Burcunun Aşk Hayatı

Kova burcunun olumsuz yönleri, romantik ve ihtiraslıdır. Beraber olduğu insandan daima dürüstlük, sevgi, şefkat ve iltifat bekler. Beraber olduğu insandan ya da partnerinden, daima onun arkasında olmasını, her koşulda destekçisi olmasını ve daima ilgili olmasını bekler. Oğlak burcunu elde etmek istiyorsanız. Kültürünüzün çok fazla olmasına ve güçlü konumda olmanız gerekecektir. Zayıflık ve güçsüzlük kova burcuna göre değildir. Daima aşkta huzur, sevgi, dürüstlük ve ilgi ara. Monoton aşk kova burcuna göre değildir.

Kova Burcu Özellikleri Kadın

Medyum Saliha Hoca, astroloji biliminin burçlar hakkında insanlık tarihi kadar eski bir bilgi birikimi olduğuna dikkat çekiyor. Aynı zamanda çok iyi bir astrolog olan Medyum Saliha Hanım, kova burcu özellikleri kadın açısından nelerdir sorusuna cevap veriyor. Kova kadını oldukça zekidir ve bunu davranışları ile sık sık ortaya sergilemektedirler. Medyum Saliha Hoca kova burcu kadını ile ilgili en önemli detayın ise özgürlük olduğunun altını çizmektedir. Kova burcu özellikleri kadın açısından erkek ile benzer özellikler taşımaktadır. Kova burcu genel itibari ile çok çekici ve çok etkileyici bir burçtur.

Kova burcu özellikleri kadın için çok keskin ve net tahliller yapabilmemizin önünü açmaktadır. Özellikle kova kadını çok şık olmayı seven ancak aynı zamanda hayatın felsefesini de çözebilecek kadar büyük dehaya sahip bir insandır. Tabi ki bu o isterse yani hayatı takmaya karar verirse olacak bir durumdur. Kova burcu özellikleri kadın açısından incelendiğinde çok enteresan bir burç olarak karşımıza çıkmaktadır. Kova burcu kadını bulunduğu ortamda doğal liderdir. O ortamda başka birisinin lider konumunda olması o kişi için büyük baskı oluşturabilir. Çünkü kova burcu kadınları hem çok etkileyici, hem çok zeki ve korkusuzlukları ile doğal bir cazibe merkezidirler. Kova burcu özellikleri kadın tarafından tamamen taşınmaktadır. Tam bir kitap kurdu ve bilgi hazinesi olurlarken fantastik bir şekilde vahşi bir cazibeye dönüşebilirler.

Kova Burcu Özellikleri Erkek

Kova burcu özellikleri erkek için oldukça belirgin ve net şekillerde kendini gösterir. Bundan dolayı kova erkeği kesinlikle kendini çok iyi ifade eden bir laf cambazıdır. Özellikle de bana ulaşan birçok bayan Medyum Saliha Hanım eşim ya da sevgilim kova erkeği ve onu anlamakta güçlük çekiyorum şeklinde sitemler sunmaktadırlar. Kova burcu özellikleri erkek açısından incelediğinde sanatkâr bir bakış açısı, kendini ifadede ve insanları etkilemede üstün bir yetenek görülmektedir. Diğer yandan ise çabuk sıkılan ve ciddiyetten bunalan bir yapıdadırlar. Kova erkeği ile ilgili şikayetlerinizi ona küçük oyunlar oynayarak ortadan kaldırabilirsiniz. Onu etkilemek için kitap okumaya başlayabilir ve spor yapmaya gönül verebilirsiniz. Onunla hayal dünyanızı paylaşarak her yönden farklı şeyler denemek kova erkeği ile olan ilişkinizi mükemmel kılacaktır. Unutmayın kova burcu özellikleri erkek için genellikle tam olarak görülebilmektedir. Bu sebeple de onlardan her zaman etkilenip aynı şeyleri yaşadığınız halde onların bir süre sonra sıkılmaları ise rutini sevmemelerinden kaynaklanmaktadır. Kova erkeği değişikliği ve gizemi çok sever. Kolay kolay elde tutulamayan bu erkek ancak ve ancak çok zeki kadınlar ile bir ömür boyu yaşamayı içine sindirebilir. Çünkü zekaya ve akla çok önem veren kova erkekleri böyle bir kadını asla yalnız bırakmak istemezler. Kova burcu özellikleri erkek için neyse kova burcu kadını için de odur. Ancak bazı konularda ve bağlılık ile ilgili konularda kova kadını daha tutucu olabilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap