Nazar Duası
  1. Ana Sayfa
  2. Dualar
  3. Nazar Duası
Trendlerdeki Yazı

Nazar Duası

Nazar duası kötü enerjinin önünü kesmek için yapılan bir duadır. Bu dua ile etrafında kötü enerji sahibi kişilerin bakışlarından korunan kişiler hayatlarının doğal akışını sağlama almaktadırlar. Nitekim ‘Nazar kişiyi mezara götürür’ sözünün gerçekliği kişilerin hayatlarında huzursuz olmalarına neden olmaktadırlar.

Nazar duası için sadece nazarın etkisi altında olmak gerekmez. Kişi kendisine nazar etki etmesin istediği içinde koruyucu kalkan olarak nazar duası talep edebilir. Nazar duası tesiri için kişi hr gün düzenli olarak duayı okuyabilir. Buna bağlı olarak nazar duası muska halinde yazılarak boyna takılabilir. Ancak nazar duası gerçek bir hoca tarafından yazılmalıdır.

Aksi takdirde boyunda taşınan yazı sadece karalanmış bir kaç harften ibaret olabilir. Nazar duası için kişiler hem kendileri hem de sevdiklerine duanın gücünün tesir etmesini isteyebilirler. Örneğin bir anne her gün düzenli olarak nazar duası okuyarak evlatlarını koruma altına alabilir. Bununla birlikte muska olarak hazırlanmış bir dua ile de evlatlarını koruma altına alabilir.

Nazar Duası Etkileri

Nazar sadece kişilere değmez. Nesnelere ve ilişkilere de değebilir. Örneğin yeni alınmış bir ayakkabı herkes tarafından beğenilebilir ve haset enerjisinin üzerinden toplanmasına neden olabilir. Böyle bir durumda yeni alınan ayakkabı çalınabilir ya da hiç umulmadık bir şekilde yırtılabilir.

Böyle bir durumda kişiler nesnelerin ve eşyaların da haset enerjisinden ve kötü enerjiden korunması için nazar duası okuyabilirler. Örneğin satın alınan bir evin nazardan korunması için evin içerisine özelliklede gözle görülür bir yere nazar duası asılabilir. Böylece gözle görülür yerde duran nazar duası kötü enerjinin eve uğramadan gitmesini sağlayacaktır.

Nazar duası etkisini sadece kişiler ve nesneler üzerinden göstermez. Bunlara ek olarak nazar duası ilişkiler üzerinde de etkilidir. Nitekim nazar aynı zamanda kişiler arası ilişkilere de değebilir. Örneğin daha önce kayınvalidesi ile hoş muhabbeti olan birisi nazar sonucunda ondan soğuyabilir  ya da eşi ile ilişkisi kuvvetli olan birisi nazar sonucunda eşi ile kavga etmeye başlar. Nazar duası çiftler ya da ilişkiler üzerindeki bu kötü enerji ile de başedebilir ve kişiler eski güzel günlerine geri dönebilirler.

Nazar Duasının Tesiri

Öncelikle üzerinde nazar olan kişi dua ile birlikte yavaş yavaş hafiflemeye başlar. Ayrıca dua ile birlikte meydana gelen fiziksel bozulmalarda iyileşme gösterir. Örneğin güzelliğne nazar değen birisi cilt hastalığına yakalanabilir. Böyle bi durumda nazar duası tesir ederse cilt hastalığı hızla iyileşmeye başlar.

Buna ek olarak ilişkiler üzerinde etkili olan nazar duası kişilerin kalplerini yumuşatır taraflar birbirleri hakkında olumlu dşünmeye başlar. Zihinde oluşmaya başlayan bu değişim davranışlara da dönüşür ve nazar duası tesir ederek kişiler birbirleri ile tekrar görüşmeye başlarlar.

Nazar duası son olarak eşyalar üzerindeki etkisini ise kötülüklerden koruyarak ortaya koyar. Örneğin evde yangın çıkmak üzereyken belli bir sebepten yangn söner. Başka bir örnekte ise bütün apartmana giren hırsız nazar duası ile korunur ve hırsızın girmesinden korunur. Burada nazar duasının etkisi gözle görülebilir, nazar büyük eşyaya zarar vermek yerine başka küçük bir eşya üzerinden çıkabilir.

Nazar Duası Neden Okunur?

Nazar herkesin korktuğu bir şeydir. Öyle ki nazar değmesi durumunda hayatımız bir anda olumsuz anlamda değişir. Birden işlerimizin hep ters gittiğini, ilişkilerimizin tersine döndüğünü görürüz. Üzerinizde bu tarz etkiler varsa büyük ihtimalle size nazar değmiş demektir. Peki nazar duası neden okunur diye soracak olursanız bunun sebebi de üzerinizdeki nazarların kalkması içindir. Böylece üzerinizdeki nazar kalkacak üzerinizdeki uğursuzluklar, kötü gözler gidecektir. Nazarın kalktığı vakit içinizin daha huzurlu olduğunu hemen anlarsınız ve hayatınıza mutluluk gelir.

Bir diğer sebep de şu an nazar olmasa bile ilerde nazar değme ihtimaline karşı önlem almaktır. Çünkü çevremizde iyi niyetli insanlar olabileceği gibi kötü niyetli insanlar da olabilir. Bu insanlar en ufak mutluluğumuzda, en ufak mali bir iyileşme sürecine geçtiğimizde kıskanırlar ve bizim için kötü düşünebilirler.

Bu da bazen nazar değmesine sebebiyet verebilir. Sizler de nazar duasıyla hem bu tarz kötü gözlü insanların kötü niyetinden kurtulmuş olursunuz ya da üzerinizde nazar varsa bunu bozmuş olursunuz.

Bebekler İçin Nazar Duası

Nazar tün dinlerde ve inançlarda farklı isimler ve farklı şekillerde ifade edilmektedir. İslam dini nazar konusuna çok değinmektedir ki Kalem suresi elli bir ve elli ikinci ayetler de nazar konusuna delildirler. Ayrıca Medyum Saliha hoca Kalem Suresi’nin adı geçen ayetlerinin nazar duası olarak da okunduğuna dikkatleri çekmektedir.

Medyum Saliha Hoca yeni doğan bebeklerin insanların ve cinlerin nazarlarına çok maruz kaldığını ifade ediyor. Zira Peygamber’ de nazar konusunda cinlerin ve insanların şerrinden Allah’a sığındığını ifade ederlerdi. Hocamıza sıklıkla sorulan soruların içinde bebeklerini büyü ve nazardan korumak isteyen annelerin soruları yer almaktadır. Bunlardan birisi bebekler için nazar duası istekleridir. Medyum Saliha, dileyen birçok kimseye özel bebekler için nazar duası hazırlamaktadır.

Birçok kimse büyülerden korunmak için muska ve vefk gibi taleplerde de bulunmaktadır. Yeni doğum yapan kadınlar ve bebekler özellikle cinlerin nazarına ve ilgisine çok maruz kalmaktadırlar. Bebekler için nazar duası yapmak onları nazardan ve kem gözden koruyacaktır. Nazar duası maksadıyla büyükler de önce başta belirttiğimiz iki ayeti ve daha sonra da Felak ve Nas surelerini okumalıdırlar.

Bebekler için nazar duası da aynı nazar duası gibi olsa da daha özel şekillerde hazırlanmaktadır. Henüz günahsız olan bebekler bu özelliklerinden dolayı büyüler ve türlü nazarlara maruz kalabilmektedirler. Bu sebepten ötürü Medyum Saliha Hoca, bebekler için nazar duası taleplerine de cevap vermektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap