İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Dualar
  3. Nazar Duası
Trendlerdeki Yazı

Nazar Duası

Nazar duası kötü enerjinin önünü kesmek için yapılan bir duadır. Bu dua ile etrafında kötü enerji sahibi kişilerin bakışlarından korunan kişiler hayatlarının doğal akışını sağlama almaktadırlar. Nitekim ‘ Nazar kişiyi mezara götürür.’  Sözünün gerçekliği kişilerin hayatlarında huzursuz olmalarına neden olmaktadırlar.

Nazar Duası

Nazar duası için sadece nazarın etkisi altında olmak gerekmez. Kişi kendisine nazar etki etmesin istediği içinde koruyucu kalkan olarak nazar duası talep edebilir. Nazar duası tesiri için kişi hr gün düzenli olarak duayı okuyabilir. Buna bağlı olarak nazar duası muska halinde yazılarak boyna takılabilir. Ancak nazar duası gerçek bir hoca tarafından yazılmalıdır. Aksi takdirde boyunda taşınan yazı sadece karalanmış bir kaç harften ibaret olabilir.

Nazar duası için kişiler hem kendileri hem de sevdiklerine duanın gücünün tesir etmesini isteyebilirler. Örneğin bir anne her gün düzenli olarak nazar duası okuyarak evlatlarını koruma altına alabilir. Bununla birlikte muska olarak hazırlanmış bir dua ile de evlatlarını koruma altına alabilir.

Nazar Duası Sadece Kişiler Üzerinde Mi Etkilidir?

Nazar sadece kişilere değmez. Nesnelere ve ilişkilere de değebilir. Örneğin yeni alınmış bir ayakkabı herkes tarafından beğenilebilir ve haset enerjisinin üzerinden toplanmasına neden olabilir. Böyle bir durumda yeni alınan ayakkabı çalınabilir ya da hiç umulmadık bir şekilde yırtılabilir. Böyle bir durumda kişiler nesnelerin ve eşyaların da haset enerjisinden ve kötü enerjiden korunması için nazar duası okuyabilirler. Örneğin satın alınan bir evin nazardan korunması için evin içerisine özelliklede gözle görülür bir yere nazar duası asılabilir. Böylece gözle görülür yerde duran nazar duası kötü enerjinin eve uğramadan gitmesini sağlayacaktır.

Nazar duası etkisini sadece kişiler ve nesneler üzerinden göstermez. Bunlara ek olarak nazar duası ilişkiler üzerinde de etkilidir. Nitekim nazar aynı zamanda kişiler arası ilişkilere de değebilir. Örneğin daha önce kayınvalidesi ile hoş muhabbeti olan birisi nazar sonucunda ondan soğuyabilir  ya da eşi ile ilişkisi kuvvetli olan birisi nazar sonucunda eşi ile kavga etmeye başlar. Nazar duası çiftler ya da ilişkiler üzerindeki bu kötü enerji ile de başedebilir ve kişiler eski güzel günlerine geri dönebilirler.

Nazar Duasının Tesir Ettiği Nasıl Anlaşılır?

Öncelikle üzerinde nazar olan kişi dua ile birlikte yavaş yavaş hafiflemeye başlar. Ayrıca dua ile birlikte meydana gelen fiziksel bozulmalarda iyileşme gösterir. Örneğin güzelliğne nazar değen birisi cilt hastalığına yakalanabilir. Böyle bi durumda nazar duası tesir ederse cilt hastalığı hızla iyileşmeye başlar.

Buna ek olarak ilişkiler üzerinde etkili olan nazar duası kişilerin kalplerini yumuşatır taraflar birbirleri hakkında olumlu dşünmeye başlar. Zihinde oluşmaya başlayan bu değişim davranışlara da dönüşür ve nazar duası tesir ederek kişiler birbirleri ile tekrar görüşmeye başlarlar.

Nazar duası son olarak eşyalar üzerindeki etkisini ise kötülüklerden koruyarak ortaya koyar. Örneğin evde yangın çıkmak üzereyken belli bir sebepten yangn söner. Başka bir örnekte ise bütün apartmana giren hırsız nazar duası ile korunur ve hırsızın girmesinden korunur. Burada nazar duasının etkisi gözle görülebilir, nazar büyük eşyaya zarar vermek yerine başka küçük bir eşya üzerinden çıkabilir.

Yorum Yap

Yorum Yap