Oğlak Burcu Özellikleri
  1. Ana Sayfa
  2. Burç Yorumları
  3. Oğlak Burcu Özellikleri

Oğlak Burcu Özellikleri

Oğlak burcu toprak grubundandır. Yönetici gezegeni Satürn’dür. Satürn disiplin gezeni olmakla birlikte sorumluluk verir. Oğlak burcuna sahip insanlara hayata yönelik bir hedefi olan insanlardır. Hedefine ulaşmak için ayakları yere sağlam basarak hareket eder.

Oğlak burcu özellikleri genel olarak şöyledir. İşlerini asla acele ile yapmaz. Planlı ve kontrollü hareket etmeyi sever. Burcunu temsil eden oğlak gibi inatçı ve sabırlı hareket eder. Hedefine ulaşmaktaki kararlılığı hiçbir burçla kıyaslanamaz. Öncü niteliğinden dolayı zirveye çıkmakta üstüne yoktur.

Oğlak burcunun hırslı yapısı hangi işe başlarsa başlasın onu zirveye taşır. Başladığı andan itibaren sonuçları kafasından hızlı bir şekilde kurgular. Onun inatçı ve hırslı yapısı tuttuğunu koparmasını sağlayacaktır. Oğlak burcu çalışkan bir burçtur. O nefes almadan hedefine ulaşmak için saatlerce çalışır. Bu yüzden plan yapma konusunda çok iyidir. Ayrıntılara dikkat eder.

Bu özellikler oğlak burcu insanlarının genç yaşta olgunlaşmasına neden olur. Onlar attığı her adımın bilincinde insanlardır. Yaşadığı hayatı oldukça ciddiye almakla birlikte yapacağı her işi büyük bir ciddiyetle yapar. Bu yüzden daha çok yaşça büyük insanlarla takılır. Genç kuşakla anlaşmakta zorluk çekebilir.

Oğlak Burcunun Genel Özellikleri

Yaşlandıkça tadı güzelleşen şarap gibidir. Yaşı arttıkça kendini bulmaya başlar. Bu onu daha çekici hale getirir. Fiziksel anlamda kuvvetli ve enerjilidir. Ancak enerjisini manevi şeylerden ziyade işine ayırır. Karamsar yönü vardır önüne çıkan herkese güvenmez. Kendine güvenir. Zor güvenmesi dostluğunu zorlaştırır. Zor dost olur ancak dostluğu uzun sürer. Oğlak burcuna mensup insanlar geleneklerine bağlı ve tutuculardır. Geçmişi unutmazlar. Aileye önem verdiği için aile bağlarını sıkı tutmayı önemser. Yaşadığı ilişkilerde soğuk olabilir ancak o üstün gördüğü birini ister. Doğru kişiyi bulursa onu her konuda destekler. Çok sadık ve güvenilir biridir. Anlık heyecanlar ona göre değildir. Oğlak burcunun önceliği işidir. O statüye çok önem verir ve saygın biri olmak ister.

O iyi bir evde oturmak, iyi bir arabaya binmek ister. Para konusunda cimri olduğunu söyleyebiliriz. Ancak onun asıl hedefi para değil bulunduğu yerde saygın bir konuma yükselmektir. Bu yükselişte hiçbir şeyi tanımaz. Bir kere başladıktan sonra asla arkasına bakmaz. Bunu yaparak istediği parayı ve statüyü kolayca elde eder. Düzenli geliri sever. Oğlak burcu aslında düzenin olduğu her şeyi sever. Yaptığı her işte en iyisi olmak ister. Oğlak burcu kolay zengin olma yollarını aramaz. O çabalayarak emeğiyle kazanmak derdindedir. Para biriktirme konusunda da düzenli ve planlı hareket eder. Oğlak burcu insanı hiyerarşik bir düzen olmasını ister. Bu düzenin oluşmadığı yerlerde işlerin karışacağını düşünür. Bu nedenle hiyerarşik düzenin hakim olduğu yerlerde iyi bir yönetici olur. Bu tarz yerlerde çalışmak onun için oldukça önemlidir.

Oğlak Burcu Aşk Hayatı

Oğlak burcu ilk bakışta soğuk görünebilir. Ancak bu çabuk güvenmediği için geliştirdiği bir savunma mekanizmasıdır. İş hayatı oldukça önemli olmakla birlikte aşk hayatını da önemser. Genellikle zihin kapasitesi yüksek kişilerle birlikte olmayı tercih eder. Ciddi tartışmalardan hoşlanır. Ufak tefek konuları sorun etmekten hoşlanmaz. Lüksü sevdiği için sevdiği kişiyi de aldığı pahalı hediyelerle şımartmayı sever. Ancak baskın bir karakteri olduğu için onun aşık olması kolay değildir.

O kimsenin peşinde koşmak istemez. İkna edilen olmak ister. İkna etmek için uğraşmak ona göre değildir. O karşı taraftan ciddiyet ister. Ne yaptığını bilmeyen sürekli karar değiştiren kişilere karşı temkinli davranmaktadır. Bu tarz insanlara karşı fazla toleranslı değildir. Oğlak burcu sadece duygularına göre yaşayan insanlarla anlaşamaz. Oğlak burcu insanı mantığıyla hareket etmeyi sever. İlişki kuracağı insanın sürekli duygusal yaklaşımlarda bulunması onu zorlayacaktır. O karşısındaki kişinin de kendi gibi ciddiyetle ilişkiye yaklaşmasını ister.

Oğlak Burcu İş Hayatı

Oğlak burcunun iş hayatı oldukça parlaktır. Burçlar kuşağında kariyer ile en çok bağlantısı olan burçtur. Onun için çok çalışmak olmazsa olmazdır. O dikkatli adımlarla hedefine ulaşmak konusunda ustadır. Dayanıklılığı ve sabırlı olması ona iş hayatında birçok avantaj sağlar. Tek başına karar almaktan çekinmez ve birçok konuda liderliği başarıyla taşıyabilir. O toprak elementinden olduğu için oldukça temkinlidir. Her plan için ayrıca bir B planı da geliştirir. O hiyerarşik düzeni sevdiği için bu durumlara kolayca alışır. Buna alışmaktan rahatsız olmaz. Onun hedefi zirvede olmaktır.

Bunun içinde soğukkanlılıkla, elindeki fırsatları iyi değerlendirerek amacına ulaşır. Oğlak burcu iş hayatında olduğu zaman iş haricinde hiçbir şeye dikkat etmez. Sosyal ilişkileri kuvvetli değildir. Çünkü o iş zamanı sadece işi görür. İş yaparken ara vermek bile onun için gereksizdir. Rekabeti de sevdiği için iş yaşamında sevilmeyen biri olması onun için kaçınılmaz bir durumdur. Ara vermeyecek kadar yoğun çalıştığı için ofiste kullanacak her eşyası elinin altında olmalıdır. Bu düzeni oldukça yerine getirir. Oğlak burcu planlama yapmakta başarılı olduğu için yönetimde üst seviyelere çıkabilir. Hem iyi bir idareci hem de iyi bir liderdir. Bu yönüyle hangi sektörde olursa olsun başarılı olacaktır. Ekonomi sektörü oğlak burçları için çok uygundur.

Oğlak Burcu Özellikleri Kadın

Medyum Saliha Hanım, bizler için oğlak burcu özellikleri hakkında bazı bilgiler verdi. Bu yazımızda oğlak burcu özellikleri kadın açısından ne ifade etmektedir sorusuna cevap arayacağız. Oğlak burcu özellikleri kadın açısından oldukça net ifadeler ile açıklanabilir. Çalışmak oğlak burcu kadını için vazgeçilmez bir tutkudur. Medyum Saliha Hoca, özellikle oğlak burcu özellikleri kadın açısından tam olarak sirayet etmiştir der. Oğlak burcu kadını diğer burçlardan ziyade hem kendisinin hem de sevdiği kişinin titiz ve tertipli olmasını istemektedir. Bu sebepten ötürü de elinden gelen tüm gayreti sergiler.

Oğlak burcu kadını mantık ile aşkın aynı düzlemde olduğuna inanır. Hayatının merkezinde aşk vardır. Oğlak burcu özellikleri kadın için birçok alanda kendini tanıtması yönünden fayda sağlamaktadır. Bir oğlak kadınını burç yorumları hakkında az çok bilgisi olan birisi kolaylıkla tanıyabilir. Oğlak burcu kadını çok çalışmayı sevdikleri için kime yardım edecekleri konusunda da seçici davranmaktadır. Medyum Saliha Hoca, bu bakımdan oğlak burcu özellikleri kadın için çalışkanlığın temsilcisi şeklinde ortaya çıkar demektedir.  Bu sebepten ötürü eğer tembelliği seven birisiyseniz oğlak burcu kadını ile samimi olmanız ya da sevgili olmanız çok zor hatta imkansızdır. Bu olsa bile muhakkak bu ilişki sonlanacaktır. Medyum Saliha, burç özellikleri incelendiğinde oğlak burcu ve özellikle de oğlak burcu kadını çalışkanlık konusunda diğerlerine fark atabilir demektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap