Oğlak Burcu
  1. Ana Sayfa
  2. Burç Yorumları
  3. Oğlak Burcu

Oğlak Burcu

Oğlak Burcu konusunda detayları paylaşıyoruz. Oğlak burcuna sahip olan kişiler 23 Aralık ile 20 Ocak arasında doğan kişilerdir. Oğlak denmesinin sebebi diğer burçlara göre daha ketum daha takıntılıdır. Oğlak burcu özellikleri konusunda tüm detayları yazdığımız bu yazımızda, sizler için Oğlak Burcu haftalık yorumları ve benzeri konuları açıkladık.

Oğlak burcu en karamsar burçtur. Her ne kadar güçlü görünüyor gibi görünse de aslında durum iç dünyasında bunu yansıtmamaktadır. Oğlak burcu kendinin saygıyı son derece hak ettiğini düşündüğü için, kendilerini dışarıya karşı güçlü kılarlar. Deyim yerindeyse içlerinde ne fırtınalar kopar ama asla belli etmezler. Her şeyi içine atarlar. Bazı insanlara karşı başta  ne kadar sabırlı olsa da zaman geçtikçe  sabrı tükenir ve sabrının tükendiğini anda karşı tarafın kalbini ciddi anlamda kırabilirler.

Bir anda ağızlarına gelen her şeyi söylemekten ve karşıdaki kişinin kalbini kırmaktan çekinmezler. Buna rağmen oldukça merhametli ve hassas bir yapısı da olan oğlak burcu yaptığından sonradan pişmanlık duyabilir ve derin bir üzüntü içine girebilir. Bu durum tabi ki sevdiği kişiler için geçerlidir. Damarına basıldığında deyim yerindeyse zıp zıp zıplar ve kin tutar. Oğlak burcu kolay kolay kimseyle arkadaşlık kuramaz. Dostları neredeyse bir elin parmağını geçmeyecek kadardır.

Oğlak Burcu Özellikleri

Son derece çalışkan, kibar, saygılı ve dürüst olan oğlak burcu kendi özelliklerini taşıyan burçlarla anlaşabilirler. Bunun dışında kendi özelliklerini taşımayan burçlarla arkadaşlık kurması son derece zordur. Yalnızlıktan son derece keyif alan oğlak burcu resim yapmaktan, kitap okumaktan kısacası kendini geliştirdiğini düşündüğü şeyleri yapmaktan mutluluk duyar. Esasında dışarıdan son derece kibirli içine kapanık biri olarak görülse de oğlak burcu aslında isterse kendini her ortamda sevdirir. Onun amacı çok para kazanmakta değildir. Az olsun karnım doysun derdindedir. Paraya değil ama saygı görmeye çok önem verirler. Burçlar arasında en takıntılı burç oğlak burcudur. Bir kimse ona kazık atarsa tabiri caizse kahrolur kendini yer bitirir ve kafasında devamlı acaba şöyle olsaydı acaba böyle olsaydı şeklinde kurar da kurar.

Oğlak burcuna kolay kolay şaka da yapamazsınız. İçlerine kapanıktır ve alınmaları kaçınılmazdır. Psikolojilerini hemen çökertirler depresyona çok çabuk girebilirler. İlişkileri son derece önemlidir asla kaldırılmaktan hoşlanmazlar kendilerini salak yerine koy durmaktan nefret ederler. Oğlaklarla asla alay etmemelisiniz. Aksi taktirde o masum kırılgan tavırlarından eser kalmaz. Çok inatçı bir yapısı vardır oğlak burcuyla asla inatlaşma malısınız, inatlaşmaya başladıkça durum çekilmez bir hale gelir. Yükseleni oğlak burcu olan kişiler karşı tarafın güvenini son derece kazanmış kişilerdir. Bir şeye karar verdiklerinde o kararın arkasından onu kimse caydıramaz, karamsardırlar, saygı duymayı ve saygı görmeyi isterler. Aşırı takıntılı oldukları için insani ilişkileri oldukça başarısızdır. Gelenek görenek gibi adetler onlar için son derece önemlidir.

Bu sebeptendir ki aile hayatında son derece başarılıdır. Yükseleni oğlak olan kadın kendi ayaklarının üzerinde durduğu için partnerinin de öz güvenli, ayakları yere sağlam basan biri olarak görmek ister. Yükseleni  oğlak olan erkekler, disiplinlidir. Kariyer onlar için aşktan ve her şeyden önce gelir. Tutumlu olarak bilinirler. Oğlak Burcu toprak grubuna dahil olan burçlardandır. Toprak burcu kendini hep bir adım öteye taşımak için geliştirir daima üretirler. Sorumluluk sahibidir, hırslıdırlar, kararlıdırlar, zamanı verimli kullanırlar zamanlarını boşa harcamayı sevmezler.

Oğlak Burcu Fiziksel Özellikleri

Oğlak burcuna sahip olan kişiler genelde kısa boylu ve zayıftırlar. Kalıplı bir yapıya sahip değillerdir. Uzun bacaklara sahiptirler. Yüz yapıları etkileyicidir. Ciltleri kolay kolay yaşlanmaz. Oğlak burcu kadını uzun bacaklara sahip olduğu ve güzel yüz hatlarına sahip olduğu için manken olabilme ihtimalleri son derece  yüksektir. Çene yapıları keskindir. Kilolu oldukları söylenemez. Oğlak burcu erkeği yakışıklılık anlamında diğer burçları geride bırakacak kadar önem taşır. Kendilerine has yüz hatları vardır. Kıyafet seçimleri son derece titiz olan oğlak burcu erkeği şıklığına düşkündürler.

Oğlak Burcu Erkeği Aşk Hayatı

Oğlak burcu erkeği aşk hayatında maalesef iş hayatları kadar başarılı değildir. Tam bir iş kolik olmaları nedeniyle aşk hayatlarını geri planda tutarlar. Kolay kolay sevgili olamazlar ama olunca da karşıdaki partnerine oldukça değer verirler. Aşk yaşantılarında güvenli burçlar arasında olan oğlak Burcu erkeği doğru partneri yakaladıktan sonra kıskançlıkları olabilmektedir.

Oğlak Burcu Kadını Aşk Hayatı

Oğlak burcu kadını yaşamayı sever. Son derece romantiktir. Karşı tarafında hep romantik olmalarını beklerler. İlişkiye önem verirler. Ciddi olmayan ilişkiler oğlak kadınına göre değildir. Duygularını kolay kolay belli etmezler. Oğlak kadınının güvenini sarstığınız da içlerine kapanır deyim yerindeyse kendilerini yer bitirirler. Evcil bir yapıya sahip olan oğlak kadını için başını sokabilecek bir ev sahibi olmak istemesi son derece normaldir. Ev temizliği, yemek konusunda son derece başarılı olan oğlak kadınının evliliklerinde hem sevilip hem sevilmelerini beklemeleri son derece normaldir. Aşk hayatında oldukça tutkuludur. Oğlak burcu kadını bakımlı ve duygusal erkeklerden hoşlanır.

Oğlak Burcu İş Hayatı

Oğlak burcu insanları iş hayatlarında son derece hırslıdırlar. Kendilerini daima geliştirmek için adeta rakipleriyle yarışırlar. İş hayatında genellikle sevilirler ama eleştirilmek onları aşırı derecede rahatsız eder.

Oğlak Burcunun Anlaştığı Burçlar

Oğlak burçları boğa, başak ve yengeç burçlarıyla anlaşırlar. Başak burcu toprak grubundan olduğu için oğlakla adeta bütünlük içerisinde uyum sağlar. Kariyerleri hem başak hem oğlak burcu içinde ön planda olduğu için en çok bu burçla uyum içerisinde olurlar. Oğlak burcunun anlaştığı bir diğer burç olan yengeç burçları ise son derece duygusal kişilikleriyle oğlak burcunun dikkatini çeker. Oğlak burcunun bir diğer anlaştığı burç olan akrepler her ne kadar kıskanç olsa da ilişkilerine duydukları sadakat sayesinde oğlak burcunun vazgeçilmezleri arasındadır diyebiliriz.

Oğlak Burcu Aşk

Medyum Saliha Hoca, burçlar içerisinde sadakate en önem veren ve en zor aşık olabilecek burçlardan birisinin oğlak burcu olduğuna değinmektedir. Oğlak burcu aşk ve bir çok şeyden önce güvene önem vermektedir. Oğlak burcu aşk hayatında güven duyduğu takdirde sizlere dünyanın en mükemmel aşkını yaşatacaktır. Oğlak kadını genel itibariyle klasik güzellik anlayışından ziyade karizmaya ve olgunluğa daha çok önem verir. Oğlak burcu aşk konusunda bu sebeple kendinden daha oğlun kişilerle ilişki kurmak ister. Bir çok kişiyi zayıf   yada olgun olmayan karakterlerinden ötürü eleştirir ve beğenmezler. Oğlak burcu aşk kadını olabilmesi için onun güvenini kesinlikle kazanmanız gerekmektedir. Her ne yolu denerseniz deneyin onun güvenini kazanmayan kişiye kalbini asla açmayacaktır.

Oğlak burcu aşk hususunda ölse de bitse de güven duymadığı kişilere bağlandığında mutlaka üzüleceğinin farkındadır ve bunu acı tecrübelerinden bilmektedir. Medyum Saliha Hanım, güvene en önem veren oğlak burcu ile ilgili bilinen en sadık burçlardan birisidir der. Oğlak burcu erkeği de aynı oğlak burcu kadını gibi güvene ve sadakate önem veren bir burçtur. Sizin güzelliğiniz yada alımlı olmanız oğlak burcu aşk hayatından ikinci plandadır. En önemli husus sizin ne kadar sadık olabileceğiniz ve ne kadar güven verebileceğiniz. Oğlak burcu aşk konusunda çoğunlukla yıllarca arkadaşlık yaptıkları kişiler ile büyük aşklar yaşayabilmektedir. Çünkü onların sadakatinden emindirler.

Yorum Yap

Yorum Yap