1. Ana Sayfa
  2. Rüya Tabirleri
  3. Rüyada Akrep Görmek

Rüyada Akrep Görmek

Rüyada akrep görmek tabiri konusunda açıklama yapmak için yazdığımız makalemizde, Rüyamda akrep gördüm diyenlerin soruları için açıklama yaptık. Rüyanızda akrep görmeniz konusunu açıkladık bu yazıda. İnternet üzerinde Rüyada Akrep Görmek hakkında yazılan en iyi yorumu okumaya hazır mısınız?

Rüyada Akrep Görmek

Rüyada akrep görmek genellikle rüyayı gören kişi üzerinde kötü bir enerji oluşmasına neden olmaktadır. Akrep gördüğünüz zaman bu genellikle farklı ifadelere yorulmaktadır. Karşınızda inançları zayıf, oldukça zarar verebilecek niteliklere sahip olmasına rağmen zayıf kalmış bir düşmanın varlığını ifade etmektedir. Düşmanınızı ifade eden bu akrep, çevresine sözleri ile rahatsızlık veren yapıda bir insandır.  Düşmanınızdan yakın zamanda bir zarar görmüş olma olasılığınız da yüksektir. Bu rüyayı görmeniz itibari ile hayatınızda bu kişi tarafından daha çok zarara uğrayacağınız ve bu kimse sebebi ile uzun sürecek üzüntülü zamanlar geçireceğiniz söylenebilir. Bazen rüyada akrep görmek bu niteliklere sahip bir insanın yardımına ihtiyaç duyacağınız anlamına da gelmektedir. Yardımına ihtiyaç duyduğunuz bu kişi tarafından olumlu davranışlarla karşılaşmamanız halinde üzüntü yaşayacağınız rivayet edilir.

Rüyada Evde Akrep Görmek

Rüyanızda evinizde bir akrep bulunduğunu görüyorsanız bu hileli davranışlar sergileyen biri tarafından aldatılacağınız anlamına gelmektedir. Hileli davranışlar ile etrafınıza yerleşen ve hatta hanenize giren birinin size sergileyeceği kötü davranışlara yorulmaktadır.

Rüyada evde akrep görmek bu hilekar tavırlı kişinin evinizden birine zarar verme riskini de ortaya koymaktadır.  Eğer rüyanızda gördüğünüz akrebi yatağınızda gördüyseniz ev halkından birinin hayırsız bir yolculuğa çıkmasına işaret etmektedir. Evinizde akreplerin yandığını gördüyseniz düşmanlarınızdan birinin öleceği anlamına gelmektedir. Size bugüne kadar en çok zarar veren kişi kim ise yakın zamanda ölümüne şahit olacağınızı işaret eder.

Rüyada Akrep Tarafından Isırılmak

Rüyada akrep tarafından ısırıldığını görmek yakın zaman içerisinde büyük bir tehlike ile karşı karşıya kalacağınızı ifade etmektedir. Karşılaştığınız bu tehlike sizin için oldukça kötü sonuçlara yol açabilir. İslam alimlerinin yorumları incelendiği zaman rüyada akrep tarafından ısırılmak, yakın çevrenizden alacağınız bir hastalık haberine veya ölüm haberine rivayet olunmaktadır.  Bir rivayete göre de rüyada akrep tarafından ısırılmak kişinin eline geçecek olan hayırsız malı ifade etmektedir.

Ele geçecek olan bu mal kısa süre içerisinde elden çıkacak ve hiçbir yarar sağlamayacaktır. Rüyanızda akrep gördüyseniz ve sizi ısırmasından korktuysanız bu durumda da size düşman olan kişinin sizin hakkınızda yapacağı dedikoduların kulağınıza geleceği anlaşılmaktadır. Rüyada elinizde bir akrep varsa ve siz hariç diğer insanları ısırdığını görüyorsanız yakın zamanda yapmış olduğunuz gıybetlerin bir tezahürü olduğunu bilmeniz gerekir. Sözlerinizle bir insanın kalbini kırdığınızı bilmeniz gerekmektedir.

Rüyada Akrep Öldürmek

Rüyada akrep öldürdüğünü görmek, çevrenizde yaşanan bütün kötülüklerden kurtulacağınıza delalettir. Görmüş olduğunuz akrep siyah renkli bir akrep ise büyük bir beladan kurtulacağınız anlamına gelmektedir. Rüyada akrebi öldürmek için hamleler yaptığınızı görüyorsanız düşmanınıza karşı bir zafer alacağınız anlamına gelir. Yakın zamanda yüz yüze geleceğiniz hasmınıza karşı büyük bir zafer elde edeceksiniz. Rüyada ölmüş bir akrep gördüyseniz bu rüya emin olamadığınız ve korkuya kapıldığınız olaylardan sıyrılacağınız anlamına gelmektedir. Korktuğunuz bütün olayları bir bir geride bırakıp güvenli bir geleceğe yolculuk açacağınız anlamını taşır.

Kıyafet Üzerinde Akrep Görmek

Rüyada bir kıyafet üzerinde akrep görmek rüyanın gidişatına göre farklı şekillerde yorumlanmaktadır. Rüyanızda kendi kıyafetiniz üzerinde bir akrep gördüyseniz bu çocuklarınızdan zarar göreceğiniz anlamına gelmektedir. Çocuklarınızın vereceği zarar sizi oldukça yıpratacak ve zor duruma düşürecektir.

Rüyanızda gördüğünüz akrep büyük ise bu çevrenizde laf taşımaktan hoşlanan bir insanın var olduğunu ve bu laf taşımalar sonucunda problemler yaşayacağınız anlamına gelmektedir.  Rüyanızda görmüş olduğunuz bu akrep elbiseniz içerisinde dolaşıyorsa ev halkından birinin size karşı gerçekleştirdiği bir düşmanlığı göreceksiniz demektir. Ev halkından gelen bu düşmanlık neticesinde yıpratıcı günler yaşayacaksınız. Eğer rüyanızda bu akrebi yuttuğunuzu görüyorsanız sırlarınızı düşmanınızın öğrendiği anlamına geldiğini bilmeniz gerekir.

Rüyanızda görmüş olduğunuz bu akrep bir gömlek üzerinde ise kazancınızın çokluğu nedeni ile üzüntüye erişecek düşmanlarınızı ifade etmektedir. Kazancınız bollaştıkça çevrenizde size yöneltilen düşmanca bakışlar artış gösterecektir. Rüyanızda gördüğünüz akrep karnınıza doğru ilerliyorsa iş yerinizde bulunan düşmanların varlığı ile karşılaşacağınız anlamına yorulmaktadır. Bu akrep bacaklarınız üzerinde yürüyorsa size düşmanlık güden kişilerin çevresindeki insanlar ile de münakaşa içerisine gireceğiniz manası taşınmaktadır.

Akrep kalbinizin üzerine yerleşti ise bu çevrenizde bulunan insanlar arasında kimin dost kimin düşman olduğunu fark edemediğiniz anlamına gelmektedir. Dostunuzu ve düşmanınızı ayırt edemedikçe büyük problemler ile karşı karşıya kalma olasılığınız artacaktır.

Rüyada Ağzından Akrep Çıktığını Görmek

Rüyasında ağzından akrep çıktığını gören kimsenin çok yakının da bir düşman olduğuna ve bu düşmana karşı kişinin çok dikkatli olması gerektiğine delalet eder.

Rüyada Akrep ile Oynamak

Rüyasında akrep ile oynadığını gören kimse düşmanlarını dize getirdiği şeklinde yorumlanmaktadır. Ayrıca rüya sahibinin düşmanlarına karşı onlar fark etmeden kendini emin bir konuma alacağı şeklinde de yorumlanmaktadır.

Rüyada Akrepten Korkmak

Rüyada akrepten korktuğunu gören kimsenin düşmanları olduğu şeklinde yorumlanmaktadır. Bu rüyanın diğer bir yorumlanma şekli ise iş yerinde ki düşmanlara karşı pasif kalındığı ve yenik düşüldüğü olmaktadır. Eğer rüyada korkulan akrep rüya sahibini sokmaz ise o zaman da düşmanın rüya sahibi hakkında sadece gıybet ettiği anlamına gelmektedir.

Rüyada Ezerek Akrep Öldürmek

Rüyasında akrebi ezerek ezdiğini gören kimsenin düşmanları ile savaşacağı şeklinde yorumlanmaktadır. Eğer rüya sahibi akrebi çıplak ayak ile ezerek öldürüyorsa bu savaştan çok az zarar göreceği şeklinde yorumlanmaktadır. Eğer rüya sahibi akrebi ayakkabı ile ezerek öldürdüğünü görürse de o zaman bu savaştan hiç zarar görmeden çıkacağına delalet etmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap