1. Ana Sayfa
  2. Rüya Tabirleri
  3. Rüyada Aldatılmak

Rüyada Aldatılmak

Rüyada aldatılmak oldukça hayırlı bir şekilde yorumlanır. Rüyada aldatılan kişinin Allah’ın yardımına mazhar olacağı, Allah tarafından her kula nasip olmayan bir şans, kısmet ve berekete nail olacağı anlamına gelmektedir.


Rüyada aldatılmak rüya sahibinin gerçek hayatta her yolunun huzura, hayırlı kazançlara çıkacağına işarettir. Rüya sahibinin çok yüksek mevkilerden bir yardım göreceğine, etrafının kudretli insanlar tarafından çevrileceğine ve korunacağına inanılır.

Rüya sahibinin sevgilisi veya eşi tarafından aldatıldığını görmek, yakınlarının aksine çalışma hayatından veya arkadaş ortamından biri ile arasının bozulacağı anlamına gelmektedir.

Rüyada aldatılmanın gerçek hayatta güvensiz bir durumda olduğu, rüya sahibini huzursuz eden bir şeylerin bulunduğu ve durumun aile ilişkilerinde de huzursuzluğa yol açabileceği şeklinde de yorumlanmaktadır.

Rüyada Sevdikleri Tarafından Aldatılmak

Sevdiği kişiler tarafından yalan söylenerek kendisinin kandırıldığını görmek, gerçekler ile en kısa zamanda karşılaşacağına, kendisinden saklanılan bir durum var ise ortaya çıkacağına ve hakikatler ile yüzleşeceğine işaret etmektedir.

Rüyada Eşi Tarafından Aldatılmak

Eşi tarafından aldatıldığı görmek, yaşanılan olumsuz bir olayın olduğu ancak bu olumsuz durumun dışarıdan bir kişiden kaynaklandığı şeklinde yorumlanmaktadır. Rüyasında eşi tarafından aldatıldığını gören kişi, eşinden bir haksızlık veya olumsuzluk görür. Rüya sahibinin en güvendiği kişi veya kişiler tarafından bir haksızlığa uğrayacağına veya yarı yolda bırakılacağına inanılır.

Kişinin bildiği doğruların güvenilmez ve yalan olduğu, inandığı ve güvendiği kişilerin sahtekar ve yalancı olduğuna işaret eder. Aile bağlarını bozacak veya zarar verecek bir olayın yaşanacağına, kendisinden beklemediği bir kişi tarafından çok üzüleceğine ve hayal kırıklığına uğratılacağı şeklinde yorumlanmaktadır. Haksızlığa uğradığı kişi için harcadığı emeklerin boşa çıkacağına delalet eder.

Psikolojin anlamı ile bakıldığında ise, sevdiklerine karşı yaşanılan bir güvensizliğin olduğu, aldatılma korkusu yaşadığı ve endişe içinde bulunduğunun göstergesidir. Bazı yorumculara göre ise, rüyada eşinin kendisini aldattığını görmek, karşılıklı sevgi bağının güçleneceğine, olumsuz düşüncelerin ortadan kalkacağına ve mutlu bir evliliğe işaret etmektedir.

Rüyada Aldattığını Görmek

Hayır olarak yorumlanmayan ve kötü sonuçlara işaret eden bir rüya olarak değerlendirilmektedir. Eğer bir kişi rüyada birilerini aldattığını görüyor ise dini açıdan doğru Kabul edilmeyen bir takım davranışlarda bulunmuş demektir.

Bu rüya kişiye yapılmış bir uyarı olarak Kabul edilir.  Kişinin yanlış olduğunu bildiği eylemlerden uzak durması ve doğru kararları alması gerektiği şeklinde yorumlanmaktadır. Aldatmak, gerçek hayatta yaşanılacak kazanç kaybına, karşılaşılacak zarara veya sağlığın bozulmasına işaret etmektedir. Gerçek hayatta birilerine zarar verdiği ve haksızlığa uğrattığı için kul hakkı yemek olarak da değerlendirilmektedir.

Rüyada Eşini Aldatmak

Rüya bazı yorumculara göre, evlilik hayatında yaşanılacak sıkıntıların rüya sahibinin hataları veya yanlış kararları doğrultusunda gerçekleşeceğine işaret etmektedir. Kişinin içinde bulunduğu bir durumdan dolayı büyük pişmanlık ve üzüntü duyduğu anlamına gelmektedir. Rüya sahibi, üçüncü bir kişi veya kişilerin etkisi ile eşine veya evliliklerine zarar verebilir. Ayrıca düşmanlarının sevdiklerine ve ailesine zarar verebileceği, olumsuz durumların aile huzurunu bozabileceği ve büyük tartışmaların olabileceğine işaret eder.

Aldattığını gören kişi, gerçek hayatta da eşi ile bir takım problem yaşayabileceği, boşanma veya ayrılık gibi durumların yaşanabileceği belirtilmektedir. Aile birliği tehlikeli bir durum ile karşı karşıya kalabilmektedir.  Rüya sahibinin, hatalı davranışlardan, olumsuz etki yaratacak eylemlerden, hileden ve yalandan uzak durması gerektiği, doğruların arkasında durması ve gerçekleri olduğu gibi kabul etmesi gerektiği şeklinde yorumlanmaktadır.

Rüyada Anne vaya Babanın Aldattığını Görmek

Olumsuz durumların habercisi olarak değerlendirilmektedir. Yaşanılan durumlar karşısında moral bozukluğu, can sıkıntısı, ve mutsuzluk ortaya çıkabilecektir. Kişinin çevresindekiler ile ilişkilerinin bozulacağına, zor durumlar ile karşılaşacağına, huzur ve neşesinin kaçacağına işaret etmektedir. Hayatta beklentilerinin olumsuz cevaplanacağına, zor günlerin kendisini beklediğine inanılmaktadır. Çevresindeki insanlardan iftiraya veya hakarete maruz kalabileceği, beklenmedik kişiler tarafından zarara uğrayabileceği şeklinde yorumlanır.

Rüyada Bir Başkasının Aldattığını Görmek

Rüya sahibinin rüyasında gördüğü kişi ile münakaşa içinde olduğu ve aralarında huzursuz bir durumun bulunduğuna işaret etmektedir.  Rüya sahibi, rüyada aldatan kişinin bir suçuna tanık olacak veya bir kişinin işlediği bir suça ortaklık edecektir. Rüya sahibinin bu kişiden doğrudan veya dolaylı olarak bir zarar göreceği anlamına gelmektedir. Aldatan kişinin, kendisine muhalefet olacağına, kararlarına ters düşeceğine ve kendisini olumsuz fikirlere yönelteceğine delalet etmektedir.

Rüyada Bir Topluluğu Aldatmak

Rüyada bir topluluğu aldatmak pek hayırlı bir şekilde yorumlanmaz. Rüyasında bir topluluğu sözleri ya da yaptıkları ile aldattığını gören kişi; bir günah işler. Bu günah kul hakkı olarak nitelendirebilir. Kişi rüyasında büyük bir topluluk önünde konuşarak insanları kandırdığını görmüş ise; kişinin çevresine bir zararı olabileceği şeklinde tabir edilmiştir. Rüyasında bir topluluğu, bir kişi aldattığını gören kişi; bir günah işler, bir hata yapar ya da bir yalan söyler. Ancak sonucunda bu kişi çok pişman olarak hatasından dönmeye çalışır. Bu rüya bir anlamda da pişmanlık demektir.

Kişi yaptıklarından ya da gelecekte yapacaklarından pişmanlık duyacaktır. Kişi hayatını boş uğraşlarla geçiriyor olabilir. Rüya sahibi yaşamına artık özenli davranmalı, kul hakkına girecek davranışlardan kaçınmalıdır. Rüyada bir topluluğu aldatmak ve bunu kendi çıkarları uğruna yapmak demek; kişinin hayırsız işlerle meşgul olması demektir. Rüya sahibinin bir topluluğu lafları ile etkisi altına almak ve bunu dürüst bir şekilde yapmak; kişinin sözü geçen, yönetici bir kişi olduğuna işarettir.

Yorum Yap

Yorum Yap