1. Ana Sayfa
  2. Rüya Tabirleri
  3. Rüyada Alışveriş Yapmak
Trendlerdeki Yazı

Rüyada Alışveriş Yapmak

Merak edilen yorumlardan biri de rüyada alışveriş yapmak konusudur. Bu rüya, farklı yerlerde, farklı durumlarda ve farklı bir şey satın alınırken görülebilir. Bu nedenle yorumlanma biçimi tamamen içerdiği sembollere dayalı yapılmalıdır.

rüyada alışveriş

Rüyada alışveriş yapmak nedir? Detaylı olarak tüm semboller gözden geçirilerek rüyanın vermek istediği mesaj net olarak anlaşılabilir. Genel hatlarıyla alışveriş yapılan rüyalar, kişinin kazancının artmasına ve bolluğa işarettir.

Rüyada alışveriş yapmak ve kıyafet satın almak son derece olumlu bir rüyadır. Bu rüyanın haber verdikleri ve mesajları tamamen olumludur. Rüya sahibinin uzun bir ömrü olacağının net bir ifadesidir. Rüya sahibi uzun ve sağlıklı bir ömür yaşayacaktır. Daima mutlu ve genelde başarılı bir hayatı olacaktır.

Rüyada Yiyecek Alışverişi Yapmak Rüyada alışveriş yapmak ve gıda satın almak yine hayırlı rüyalardan biridir. Rüya sahibinin yakın zamanda kazancında ciddi artışlar söz konusu olacaktır. Eline ummadığı kapılardan büyük paralar gelecek ve birikim yapma imkanına da kavuşacaktır. Rüyayı gören kişi hayatında maddi zorluklarla boğuşmak zorunda kalmayacaktır.

Rüyada Altın Alışverişi Yapmak

Rüyada alışveriş yapmak ve altın satın almak çok önemli mesajlar taşır. Rüya sahibi çok yakın zamanda aniden ve ummadığı biçimde zenginliğe kavuşacaktır. Kişinin itibarında ve hayat kalitesinde artış meydana gelecektir. Rüyanın içerdiği diğer sembollere göre bu rüya, rüya sahibinin bir yakınının yakın zamanda evlenerek düğün yapması şeklinde de yorumlanır.

Rüyada Saat Satın Almak

Rüyada alışveriş yapmak ve saat satın almak farklı şekillerde yorumlanan bir rüyadır. Rüya sahibinin son dönemde işlerine ayırması gereken zaman artacaktır. Ailesine ve sevdiklerine zaman ayıramama problemi yaşayabilir. Yine diğer sembollere bakılarak bu rüya, rüya sahibinin yaşayacağı geçici bir hastalık dönemi olarak da yorumlanabilir. Saat satın alınması genel olarak geçici bir sıkıntı dönemi olarak algılanabilir.

Rüyada Yurt Dışında Alışveriş Yapmak

Rüyada yurt dışında alışveriş yapıldığının görülmesi, işlerle alakalı olarak yorumlanmalıdır. Rüya sahibinin iş hayatında bazı yeni kapılar açılacaktır. Yeni kazanç kapıları umulmadık biçimde açılacak ve rüya sahibi şaşıracaktır. Açılacak kapıların yurt dışı bağlantılı olması büyük ihtimaldir.

Bu rüya kazancın artması ve birikim yapabilme fırsatları anlamına gelir. Kişi eğer bir tatil yerinde alışveriş yaptığını görüyorsa, yakın zamanda duygulanmasına neden olacak bir sürprizle karşılaşacaktır. Ferah zamanlar kapıdadır. Bu rüyanın içeriğindeki diğer semboller de dikkatle göz önüne alınmalıdır. Yapılan alışverişin içeriği yorumun detaylandırılmasını sağlayacaktır. Diğer yandan yapılan alışveriş esnasında rüya sahibinin hissettikleri de yoruma yön verecektir.

Rüyada yapılan alışverişin nakit para ile yapılması, rüyanın olumlu yorumlanmasına katkı sağlayan bir semboldür. Kağıt para sembolü, yakın zamanda elde edilecek zenginlik ve refahın habercisidir. Madeni paralar ise iş hayatında gelirin ve kazancın artması anlamına gelmektedir. Rüyalar yorumlanırken, rüyayı gören kişi, rüyayı görürken hissettiği duygular ve rüyadaki tüm semboller beraber yorumlanmalıdır. Her konuda destek ve danışmanlık almak için bana cep telefonu numaramdan 7 gün 24 saat ulaşabilirsiniz.

Rüyada Alışveriş Yapanlar

Rüyada alışveriş yapmak genel itibariyle olumlu olarak yorumlanır. Ancak her rüya yorumunda olduğu gibi bu rüya yorumunda da rüyanın içeriğinin net olarak bilinmesi gerekir. Örneğin rüyada kıyafet alışverişi yapmak kişiye biçilen ömrüm uzadığını ifade eder. Ancak rüyada gıda alışverişi yapmak ise kişinin bolluk ve bereket dolu bir dönem geçireceği anlamı taşır.

Rüyada alışveriş yapmak sağlığa ve bolluk berekete işaret ederken aynı zamanda da yapılan alışverişin iyi olması gerekir. Kişi rüyasında yeni kıyafetler satın aldığını gördüğü takdirde ve rüyada kendisini iyi hissettiği takdirde sağlık ve bereket gelecektir. Ancak yapılan alışverişte kıyafetlerin eski olması, hasarlı olması ya da kişinin bu alışverişten memnun olmaması sağlık sorunlarına dair haberci niteliğinde olan bir rüyadır.

Rüyada Altın Aldığını Görmek

Rüyada alışveriş yaptığını görmek genel hatları ile olumlu bir içerik taşımaktadır. Ayrıca rüyada altın aldığını görmekte kişinin tez zaman da bolluk ve berekete ulaşacağı anlamı taşımaktadır. Altın aynı zamanda da zenginliği temsil ettiği için kişi kısa süre içerisinde zengin olabilir ya da kısa süre içerisinde toplu bir miktar paraya ulaşabilir.

Rüyada alışveriş yapmak içerikli bir rüya görmek kişinin ne aldığı ile doğru orantılı olarak yorumlanmaktadır. Ayrıca alışverişi nerede ve nasıl yaptığı da çok önemlidir. Örneğin rüyada alışveriş yapan kişi aldığı altının aslında antika bir altın olduğunu fark ediyor ise bu farklı bir yorum gerektirmektedir.

Rüyada Markette Alışveriş Yapmak

Rüyasında bir markette ya da devasa bir alışveriş merkezinde bir şeyler aldığını görmek rızkın artmasına işaret eder. Bu rüyayı gören kişi ister kadın olsun ister erkek olsun evinde nimet eksilmez ve son zamanlarda da işlerinde sürekli bir açılma söz konusu olur. Bu yönüyle değerlendirildiği zaman rüyasında market alışverişi yapar halde kendisini gören bireyin bu şekilde yorumlanması İslam alimlerince ortak görüş kabul edilir.

Rüyada Gıda Alışverişi Yapmak

Rüyayı görenin rızkının giderek artacağına ve ele avuca düşmeden geçimlik kazancını temin edebileceğini gösterir. Bunun yanı sıra helal lokmayı boğazından geçirme konusunda da giderek son dönemlerde hassasiyetinin artış göstereceğini dile getirmektedir. Bu nedenle markette erzak alışverişinde bulunduğunu ve gıdaları seçerek fiyatını okuyarak aldığını gören kişinin gerçek hayatta rızkının hiç tahmin etmeyeceği düzeyde bolluk bereketlilik düzeyine erişeceğine delalet kabul edilir.

Rüyada Arkadaşla Alışveriş Yapmak

Rüyada dost ile alışveriş yapılması hayra yorulur. Günlük hayatta atalarımızın dediği dost ile ye iç alışveriş yapma deyimi rüyada tersine dönüyor. Eğer rüyanızda arkadaşınızla bir avmde alışveriş yaptığınızı görüyorsanız onunla iş ortaklığı kuracağınız anlamına gelir. Hatta birlikte atıldığınız bu ticari hayat ortaklıktan aldığınız güçle ikinize gerçekten de yüksek oranda kazanç sağlayacaktır. Bunun yanı sıra rüyada arkadaşıyla alışveriş yaptığını gören kişinin sürekli kalabalık ortamlarda olacağına hatta uzun süreli bir tatil yapacağına da ayrıca işaret kabul edilmektedir.

Rüyada Düşmanınızla Alışveriş Yapmak

Rüyada günlük hayatta açıkça size düşmanlık ve kin besleyen birisiyle alışverişte olduğunuzu görmek gerçek hayatta hayra yorulmaz. Rüyayı gören kadın olsun erkek olsun fark etmeksizin çevresinde kendisini dost bellediği kişilere karşı kendini sürekli tetikte tutması gerektiğini dile getirir. Öte taraftan ticaret hayatında da her an iflasın eşiğine gelebileceğini ve iflas bayrağını çekerek ticaret hayatından ihraç olabileceğini de dikkate alır. Bu yönüyle rüyada düşmanla alışveriş yapmak İslam bilginlerince olumsuz bir durum olarak şerre yorulan rüyalardan bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor.

Rüyada AVM’de Alışveriş Yapmak

Rüyasında kalabalık ortamlardan birisi olan alışveriş merkezinde (avm) alışveriş yapmak kişinin son zamanlarda giderek maneviyata düşkün birisi olacağına işaret kabul edilir. Bunun için kişi sürekli çevresindeki cami, hastane, vakıf, okul gibi yerlere gönüllü olarak parasal bağışta bulunacak ve insanların sürekli duasını alacaktır. Bunun yanında toplumun huzuru ve sükunu adına gönüllülük projelerinde de sürekli olarak yer almaya azami derecede gayret göstereceğini de ortaya koyar.

Rüyada Tatilde Alışveriş Yapmak

Cinsiyeti fark etmeksizin rüyasında tatile gittiği yerdeki butik dükkândan alışveriş yaptığını gören kişinin tatil gibi konforlu bir yaşamın kendisini beklediğine işaret olunur. Bunun yanında iş hayatında da başarı üzerine başarı kazanılarak iş arkadaşları tarafından da sürekli takdir edilen kimse olacağına delalet kabul edilir. Rüyasında tatilde alışveriş yapan kimsenin ayrıca eğer bekarsa yakın zamanda hayırlı birisiyle evlilik hazırlığı içerisinde olacağına da her açıdan işaret ediyor.

Rüyada Düğün Alışverişi Yapmak

Rüyayı görenin şu sıralar evhamlı olacağına ve oradan oraya koşturmak zorunda kalacağına işaret ediyor. Ayrıca rüyayı görenin telaşlanmasına değecek sevinçli bir haber alacağına işaret ederken yakın bir akrabasından birisinin de evleneceğine ve onun düğününe katılacağına delalet ediyor. Bu rüyayı gören eğer kadınsa evini yenilemek için harekete geçerek yeni dekorasyon trendleri hakkında mobilya mağazalarını sürekli gezeceğine işaret edilir.

Rüyada Makyaj Malzemesi Aldığını Görmek

Rüya sahibinin sürekli hayalperest yaşantısı nedeniyle gerçekleri bir türlü göremediğine delalet kabul edilir. Ayrıca dünyevi kaygılara son derece kendini kaptırmış olmanın getirdiği stres ve depresyon ruh hali içerisinde bulunulacağına da işaret kabul edilmektedir. Bu yönüyle rüyada makyaj seti ve malzemesi aldığını görmek hayra yorulmaz.

Rüyada Yorgan Aldığını Görmek

Bireyin çevresinde kendisini tedirgin eden durumlara karşı sürekli teyakkuz halinde olacağına delalet eder. Ama rüyayı görenin boşuna evham yaptığını çünkü çevresinde kendisini bekleyen hiçbir olumsuz durumla karşı karşıya kalmadığına delalet etmektedir.

Rüyada Alışveriş Yapmanın Psikolojik Yorumu

Bu bireyin mutlu olamadığı bazı alanlarda mutsuzluğunu örtbas etmek için alışverişe yönelerek sürekli gereksiz harcama ve israflar yapmaya başladığını gösterir. Bu da kendisini kısa vadede mutlu etse de uzun vadede kesinlikle mutlu kılmaz. Bu açıdan mutlu olabileceği koşulsuz gerçekleşebilecek alanlarını keşfetmesi gerekecek ve kendini aşması gerekecektir.

Rüyada Bedava Alışveriş Yapmak

Rüyada bedava alışveriş yapmak rüya sahibi için hayırlı bir rüyadır. Rüya sahibinin hayatının bu evresinden sonra maddi olarak rahat bir döneme gireceğine bu konularda kimseye bağlı kalmayacağına işaret etmektedir. Bu maddi getiri rüya sahibi bir işte çalışıyorsa maaşının artmasıyla olabilir.

Rüya sahibi maddi olarak hayatının sonuna kadar çok rahat olacaktır ve maddi getirisi gün geçtikçe artmaya devam edecektir. Böylece rüya sahibi hayallerindeki hayata daha rahat bir şekilde ulaşacak ve bu hayattan baya bir memnun olacaktır. Eğer ki rüya sahibi evine bedava alışveriş yapıyorsa bu da evine bağlı bir kişi haline geleceğine işaret eder. Rüya sahibinin evinde rızkın eksik olmayacağına, evinde dert varsa bu dertlerin de bir an önce çözüme kavuşacağına işaret eder.

Rüya sahibi bu bedava alışverişi başkası için yapıyorsa da rüya sahibinin kalbinin temiz olduğuna, başkalarına yaptığı yardımlarla çevresi tarafından sevilip, saygı duyulduğuna işaret eder. Yani kısacası bu rüya, rüya sahibinin huzurlu ve maddi olarak rahat bir yaşam süreceğine işarettir.

Yorum Yap

Yorum Yap