1. Ana Sayfa
  2. Rüya Tabirleri
  3. Rüyada Altın Görmek

Rüyada Altın Görmek

Rüyada altın görmek tabiri ve manası nedir diye soranlar için hazırladığımız bu makalemizde, Rüyamda altın gördüm diyenlerin tüm sorularını cevapladık. Medyum Saliha hanım tarafından yazılan Rüyada Altın Görmek makalesini keyifle inceleyin.

Rüyada Altın Görmek

Rüyada altın görmek hakkında merak edilenleri açıklıyoruz. Altın doğada nadir olarak bilinen kıymetli alışveriş araçlarından birisidir. Bu nedenle rüyada altın görmek tıpkı günlük hayattaki gibi maddi açıdan bireyin rahata erişeceğine ve zenginlik içerisinde mutlu mesut günler geçireceğine her yönden delalet etmektedir. Fakat altının görülme durumuna göre farklı farklı yorumlanması söz konusudur.

Rüyada Külçe Altın Görmek

Rüyasında büyük bir miktarda külçe altın gören kişi ister kadın olsun ister erkek olsun hayra yorumlanmaz. Maddi açıdan rüyayı gören kimsenin yakın zamanda para kaybedeceğine eğer kendi işini yürüten bir kişiyse işinde zarara uğrayacağına ve bu nedenle de zor günler geçireceğine delalet etmektedir.

Rüyada Altın Madeni Görmek

Rüyasında altın aramak için yollara düştüğünü, kazma kürekle altın madenciliğine çıktığını ve bir dağda her yanı altın dolup taşan bir madene denk geldiğini görmek gerçekten de yakın zamanda servete kavuşarak son derece zenginliğin kendisini beklediğine delalet etmektedir.

Ancak bu kişi gençse zenginlikle imtihan olunacağına delalet eder. Altın kaptan bir su içtiğini gören kimsenin ise refah dolu günlerinin gerçekten de kendisini beklediği anlamına gelmektedir.

Rüyada Altından Yüzük Görmek

Altın son derece kıymetli bir maden kaynağıdır. Bunun için rüyada altın görmek rüya tabirleri açısından pek çok İslam alimlerince gerçekten de maddi açıdan servete, bolluk, bereketlilik ile anılır. Rüyada altından yüzük görmek ve bunu takıyor olmak veya bir başkasına hediye ediyor olmak yakın zamanda bu rüyayı görenin hayırlı bir kimseyle evleneceğine işaret etmektedir.

Bu dest-i izdivacın da beraberinde gerçekten de bolluk, bereketlilik getirerek her açıdan mutlu mesut yuvanın sağlam temellerinin atılması anlamına gelir. İşte ortada duran tüm bu nitelikleri neticesinde değerlendirildiği zaman her halükarda tamamen önde gelen özelliği olarak karşımıza çıkar.

Rüyada Altın Kılıç Görmek

Rüyada görülen altından yapılma bir kılıç kişinin çevresindeki büyüklerden nasihatler alacağına ve bu deneyimle birlikte iş hayatında muzaffer olma yolunda adım adım ilerlemeye devam edeceğine işaret kabul edilmektedir. Öte taraftan kişinin sağlık sorunlarının da yakın zamanda düzelerek sapasağlam birey olarak sağlıklı mutlu uzun yıllar süreceğine hükmolunur.

Rüyada Altın Tabak Görmek

Rüyada altından yapılmış tabak çanak veya bir kâse görmek ticarette kazanç olarak yorumlanır. Ayrıca adeta saraylara layık altından tabaklarda, testilerde ve çanaklarda bir sofrada yemek yediğini gören kimsenin cennetin kapılarını sonuna kadar aralama yolunda ihlasla mücadele etmeye devam ederek Allah’ın rızasını kazanma yolunda gerçekten de çok büyük gayret sarf ettiği anlamına gelir.

Rüyada Bilezik Görmek

Rüyada altın bilezik taktığını ya da takıldığını görmek mirasa delalet eder. Rüyayı gören kişi kadın veya erkek olsun hiç fark etmeden rüyada altın bilezik görülmesi rüyayı görene büyük bir miras kalacağına yorumlanıyor.

Rüyada Ölmüş Bir Kişinin Altın Verdiğini Görmek

Rüyasında ölmüş bir kişinin kendisine altın uzattığını görmesi rüyada altın görmek ihya açısından kişinin son zamanlarda giderek canını sıkan kavga, zulüm, kargaşa gibi kaos ortamının yerine aydınlık, ferah ve mutlu günlere bırakacağına işaret etmektedir. İşte bu yönüyle rüyada ölmüş bir kişiden altın almak ferahlığa ve mutlu bir gelecekle karşı karşıya kalmaya her açıdan işaret eden durum olarak kendini göstermektedir. İşte ortada duran bütün bu özelliklerine dayanarak rüyada altın görmek her anlamda tamamen sıra dışı bir durum olarak öne çıkan nokta olarak mutlak surette yer verilmesi gereken durumu ihtiva ediyor.

Rüyada Altın Görmenin Psikolojik Tahlili

Altın doğamızda nadir olarak bulunan maden kaynaklarından birisidir. Tarih boyunca alışveriş aracı olarak kullanılan altın günümüzde de en büyük yatırım kaynağı olarak kullanılmakta hatta alışveriş yöntemi olarak da kabul edilmektedir. Rüyada altın gören kişinin günlük hayatında sürekli parasal işlemlerle meşgul olduğuna, ihtiyaçları için bankalardan kredi talebinde bulunduğuna delalet eder.

Öte yandan kısa yoldan zengin olmak için sürekli çabaladığına ve adeta yatağın içinde bir o yana bir bu yana döndüğüne delalet etmektedir. Ortada duran tüm bu nitelikleri yönünden yer verilecek olunduğu zaman her halükarda rüyada altın görmenin psikolojik anlamda pek çok yönden yorumunun karşımıza çıktığını kesinlikle dikkate almak gerekecektir. İşte yer verilen tüm bu nitelikleri açısından rüyada altın görmek birçok açıdan psikolojik tahliller de içermesi yönüyle öne çıkmaya devam eder.

Rüyada Altın Küpe Görmek

Rüyasında kulağında altın küpe takılı olduğunu görmek ya da sadece genel olarak altın küpe görmek hayra işaret eder. Eğer rüyayı gören kişi evliyse ve çocuk sahibi ise evlatlarının dini hizmetler alanında eğitim tahsis edeceğine ve imamlık, hatiplik, müezzinlik gibi din kültürü ve ahlak bilgisi üzerine ilim tahsil edeceğine ve insanlara fayda sağlayacağına işaret ediyor.

Rüyada Gümüş Küpe Görmek

Rüyada görülen gümüş küpe yine rüya sahibinin evliyse çocuklarının din görevlisi olacağına işaret etmektedir. Bunun yanı sıra rüya sahibinin kendini maneviyata daha çok vererek günahlarına karşı Allah’tan af dileyeceğine delalet ediyor. Bu bağlamda altın küpe görmek ve gümüş küpe görmek her iki rüya da dini ilimler üzerine eğitim tahsis edilmesine ve ileride din görevlisi olarak vatana, millete hizmet etmeye muvafıktır.

Rüyada Bakır Küpe Görmek

Rüyada bakır küpe hiç hayra yorulmaz. Rüyayı görenin son zamanlarda giderek düşkün, avare bir yaşamı seçeceğine ve bu nedenle de kazandığı paranın bir faydasını göremeyerek har vurup harman savuracağına işaret etmektedir. Yine rüyayı gören kişinin yatırıma yöneleceğine ancak doğru bir adım atmadığı için yine yanlış kararlar vermesinin hatalarının sonucuna her anlamda katlanacağına da delalet ediyor. Bu yönüyle de rüya sahibinin bakır küpe görmesi altın ve gümüş küpe görmenin aksine şer olarak karşımıza çıkar.

Rüyada Elmas Küpe Görmek

Rüyayı gören kişi eğer evliyse ve çocukları yoksa yakında hayırlısıyla anne – baba olacağına delalet eder. Bunun yanı sıra ziynet eşyalarını yatırıma yönlendirerek gerçekten de yatırımdan da tam da istediği gibi bir kazanç elde edeceğine işaret kabul edilmektedir. Bu özelliğiyle rüyasında elmas küpesinin olduğunu gören kişinin hem manen hem de madden kazanç içerisinde olacağına işaret var demektir.

Rüyada Yakut Küpe Görmek

Rüya sahibinin bekarsa kısa sürede evleneceğine işaret etmektedir. Eğer rüyayı gören kişi erkekse güzeller güzeli ve ahlaklı bir kadınla tanışarak çevresindeki insanların da kıskanacağına ancak yine de kararlılığından hiçbir zaman ödün vermeden hedeflerini gerçekleştirme yolunda yoluna devam edeceğini göstermektedir. Rüyayı gören kişinin hep arkasından konuşanların çok olduğuna ve de sürekli olarak çevresindeki kendini çekemeyen kişilerce gıybete maruz kaldığına delalet ediyor. Ancak rüyayı gören son derece kıymettar lüks bir yaşam içerisine gireceğinden ötürü bunların hiçbirine aldırmayacaktır.

Rüyada Küpesini Çaldırdığını Görmek

Küpenin neyden imal edildiğine bağlı olarak değişkenlik gösterir. Eğer rüyada altın küpesini çaldırdığını görmüşse sürekli çevresindeki kişilerce kendisinin arkasından konuşulan, gıybet edilen durumların artık sona ereceğine işaret ediyor. Eğer rüyasında gümüş küpe çaldırdığını gördüyse rüyayı gören kişinin şu sıralar eşiyle sürekli olarak tartışma içerisine gireceğine ve bu yüzden de aralarında kırılganlık günlerinin meydana geleceğine alamettir. Taş küpe çaldırmak ise rüya sahibinin avare, yanlış yola sürüklendiğine ve bu serkeş durumdan kurtulmada ailesinin de sürekli nasihatlerini gözardı ederek yine kendi bildiğini okumasının zararlarını göreceğine işaret ediyor.

Rüyada Küpe Aldığını Görmek

Rüyayı görenin evli olup olmadığına göre İslam alimlerince farklı şekillerde rivayet edilir. Bekar bir kişi rüyasında kuyumcudan küpe aldığını görüyorsa evlenmeme nedeninin karşısına çıkan kısmetlerini bir türlü beğenmemesinden kaynaklandığına işaret eder. Bu nedenle de yalnız yaşamaya adeta kendini mahkum edecektir. Evli birisinin rüyasında kuyumcudan küpe aldığını görmesi ise şu sıralarda stres ve depresyondan kendini adeta alamayacağına delalet ediyor.

Rüyada Kuyumcuya Küpe Bozdurduğunu Görmek

Rüyayı görenin altın küpeyi kuyumcuda bozdurması dışında diğer bütün küpeler şer olarak karşımıza çıkar. Altın küpenin bozdurulması can sıkıntısından kurtulmaya işaret ettiği gibi gümüş küpe ise evliler için boşanmaya veya uzun süreli ayrılığa delalet etmektedir. Eğer taş küpenin bozdurulması görüldüyse bu da kendi işinin başında kişinin işlerinin giderek bozulacağına ve iflas etme eşiğine kadar geleceğine işaret eder.

Rüyada Küpeli Erkek Görmek

Rüyayı gören kişinin İslam akaidine göre yaşayarak ilmihal bilgisinin bir hayli fazla olduğuna ve de Kur’anı Kerim öğrenme gayretinin olacağına delalet eder. Ayrıca sesi de güzel olduğu için hafızlık yapmaya niyetleneceğine işaret kabul edilmektedir.

Rüyada Küpe Görmenin Psikolojik Yorumu

Rüya sahibinin çevresindeki hakkında yapılan yersiz eleştirilere fazlaca takıntı yaptığına ve el alem ne derci bir kişi olarak kendine göre değil çevresine göre yaşadığı için aradığı iç huzuru bir türlü bulamadığına işaret kabul edilir.

Rüyada Altın Satın Almak

Rüyada altın satın almak özellikle rüya sahibinin maddi olarak oldukça rahatlyacağı bir döneme gireceğine işaret eder. Rüya sahibinin iş hayatında başarılı performanslar sergileyeceğine bu performanslarının özellikle patronlarının dikkatini çekeceğine işarettir. Bu performans neticesinde kişi hak ettiği terfiyi alarak maddi konularda oldukça rahatlayacaktır. Aynı zamanda rüya sahibi hayatınını herhangi bir evresinde hiç beklemediği bir maddi getiri kazanarak hayatının değişmesine sebebiyet verebilir. Ayrıca rüya sahibinin ailesinden biri altın alırsa ailenin büyük bir maddi rahata kavuşacağını söyleyebiliriz.

Eğer rüya sahibi bu altını kuyumcudan satın alıyorsa bu da gayet hayırlı bir rüyadır. Rüya sahibinin hayatında örnek aldığı bir kişiden esinleneceğini ve bu esinlenme sonucunda maddi olarak rahatlayacağı bir döneme gireceğini söyleyebiliriz. Rüya sahibinin hayatında yaptığı çalışmaların destek göreceğine bu destek sonucunda da iş hayatında her zaman başarılı bir insan olarak anılacağına işaret eder. Yani kısaca özetlemek gerekirse rüyada altın satın aldığını gören kişinin hayatında maddi olarak bir rahatlama sürecine gireceğine söyleyebiliriz.

Yorum Yap

Yorum Yap