1. Ana Sayfa
  2. Rüya Tabirleri
  3. Rüyada Araba Görmek
Trendlerdeki Yazı

Rüyada Araba Görmek

Rüyalar hem haberci hem de müjdeci olabilir. Önemli olan rüyanın nasıl yorumlandığıdır. Uzun yıllardır yaptığım medyumluk mesleğimde birçok tecrübem oldu. Binlerce farklı rüya yorumladım. Yorumladığım rüyalarda hep haklı olmanın gururunu yaşıyorum.


Rüyada araba görmek birçok şekilde yorumlanabilir. Arabayı nerede ve nasıl gördüğünüzü detaylı bir şekilde anlatırsanız size daha fazla yorum yapabilirim. Ama genel anlamda rüyada araba görmek maddi kayıplar anlamına gelir. Para ya da mal kaybı yaşayabilirsiniz. Birikiminiz var ise dikkatli olun derim. Yeni yatımlar yapacaksanız da bir süre bekleyin. Eğer rüyada araba anahtarı gördüyseniz ebeveynlerinizin sizin için ettiği dualar karşılık buluyor demektir. Hayatınıza sihirli bir çubuk değmesi an meselesidir. Darda iseniz feraha kavuşacağınız ya da aile içinde kırgınlık varsa her şeyin düzeleceğini simgeler. Rüyada araba görmek ile alakalı daha geniş yorumlarım için aşağıdaki yazıları okuyabilirsiniz.

Rüyada Arabaya Binmek

Rüyada araba görmek ve rüyada arabaya binmek tamamen birbirine zıt olarak yorumlanır. Rüyada araba görmek maddi kayıp ve rüyada arabaya binmek ise maddi kazanç olarak yorumlanır. Kendi işinizin patronu iseniz işinizde büyük kazançlar sağlayacağınız anlamına gelir. İş yeri sizin değil ise çalıştığınız yerde mevki atlaması yaşayabilirsiniz. Çünkü rüyada arabaya binmek yükselme ve kazancın habercisidir. Devlet kapısında bekleyen maddi kaynaklı bir işiniz var ise bu işiniz olumlu sonuçlanabilir. Rüyada arabaya binmek tatil anlamına da gelir. Uzun bir yolculuk ya da dinlendiren bir tatil sizi bekliyor olabilir. Rüyada arabadan indiğinizi gördüyseniz bu bazı maddi kayıplar yaşayacağınız anlamına gelir. İşinizde sorunlar yaşayabilirsiniz. Şimdiden önlem almanız gerekebilir.

Rüyada Arabadan Düşmek

Rüyada arabadan düştüğünüzü görmek iş hayatında iyi sayılmaz. Bir işte çalışıyorsanız işten çıkarılma ya da mevkii düşürülme anlamına gelir. Eğer iş arıyorsanız ya da iş başvurusu yaptıysanız bu rüya olumsuz sonuçlanacağına delalet eder. Rüyada kaza yaptığını ya da kaza yapan araba gören kişi hemen rehavete düşer. Rüyanın kötü anlama geleceğini düşünür. Aksine rüyada kaza yapan araba görmek iyi olayların habercisidir. Çalışıyorsanız mevki atlayabilirsiniz. Rüyada araba altında kaldığını gören kişi bunu iyiye yorsun. Çünkü zengin olmanız an meselesidir. Hiç beklemediğiniz bir yerden size miras kalmış olabilir.

Rüyada At Arabası Sürmek

Rüyada at arabası görmek uzun zamandır uğraştığınız işlerde başarılı olacağınız anlamına gelir. Bu rüya, yeni bir şirket kurduysanız işlerinizin yolunda gideceği ya da iş başvurusu yaptıysanız olumlu sonuçlanacağını bildirir. Rüyada gördüğünüz at arabası ile yolculuk yapmanız ise araba sahibi olmak istiyorsanız bunun olumsuz sonuçlanacağını söyler. Bazen de rüyanın detaylarına göre at arabası görmek hastalık anlamanı da gelir.

Eğer rüyada at arabası sürdüğünüzü gördüyseniz büyük başarılar ve kazançlar elde edileceğinizi ifade eder. Hayatınızda stres yaptığınız ne varsa sizi terk edecektir. Hayırlı kapıların açılacağı bu kapılardan büyük kazançlar sağlayacağınız anlamına gelir. Başka bir durum ise dünya evine girebileceğinizdir. Hayırlı bir eş ve hayırlı bir evlilik anlamına gelebilir. Sizde rüya görüp ne anlama geldiğini en tecrübeli ağızdan dinlemek istiyorsanız 7/24 günün her saati beni iletişim numarandan arayabilirsiniz.

Rüyamda Araba Gördüm

Rüyada araba görmek hayatınızda yolunda gitmeyen işlerinizin yoluna gireceği anlamına gelir. Rüyada bir araba gören ve bu arabaya bindiğini gören uzun bir yolculuğa çıkacak demektir. Rüya sahibi çıkacağı bu uzun yolculukta ticari faaliyetler yapacak ve bu faaliyetlerden kazanç elde edecektir. Rüyada bir arabanın kaza yaptığını görmek işinizde mevki olarak yükseleceğiniz ve iş arkadaşlarınızın tarafından kıskanılacağınıza işaret demektir. Bu kaza yapan araç yuvarlanmış ise şayet; kazanacağınız itibar ya da mevkinin uzun vadede sürmeyeceğine işarettir.

Eğer kaza yapan arabanın altında siz ya da bir yakınınız kaldı ise; büyük bir mirastan pay elde edebileceğinize rivayet edilir. Eğer rüyada bir arabanın ardında koştuğunuzu gördüyseniz işsiz kalabileceğiniz şeklinde tabir edilmiştir. Rüyada araba görmek ve bu arabaya binildiğini görmek; genellikle hayırla yorumlanır. Rüyada araba görmek ve arabayı sürdüğünüzü görmek; başarılı bir müdür ya da yönetici anlamına gelir. Rüyada bir otomobilin içinde oturulduğunu ve otomobili hareketsiz halde görmek; bir suçtan dolayı ceza almaya, mahkumiyete daha sonra ise beraat etmeye rivayet edilir.

Rüyada Araba Sürmek

Rüyada araba görmek genellikle başarı ile yorumlanır. Ancak rüyada görülen araba bir at arabası ise; bu pek iyilikle yorumlanmaz. Rüyada görülen at arabası; hastalığa, rahatsızlığa, sıkıntıya, endişeye ve düşkünlüğe yorumlanır. Eğer rüyada görülen araba bir çocuk yani bebek arabası ise; bu geçim sıkıntısı şeklinde tabir edilir. Kimi rüya uzmanları tarafından yapılan yorumlara göre ise; rüyada araba görmek kişinin yaşadığı geçim darlığı için tedbir, önlem alması demektir.

Rüya sahibi rüyasında arabayı bir yolculuk yapma arzusu şeklinde görmüş ise; devam eden işlerinin aksamasına, yolculuğunun engellemesine delalet eder. Çeşitli rivayetlere göre ise rüyasında arabaya bindiğini gören kişi; devletin yüksek makamlarınca taktir edilecek demektir. Rüyada araba gördüyseniz ve bu arabanın da rengi beyaz ise; bu görülebilecek rüyalar arasında en hayırlı olanlardan biridir. Rüyada beyaz araba görmek; geri kalan hayatınızın aydınlık ve dürüstlük içinde geçeceği şeklinde yorumlanır. Şayet rüyanızda gördüğünüz arabanın rengi kırmızı ise; bu başarı ve ihsan anlamına gelir. 

Rüyada Araba Görmek Nasıl Yorumlanır?

Rüyada araba gördüyseniz eğer rüyada araba görmek nasıl yorumlanır diye merak edebilirsiniz. Yukarıda da bahsetmiş olduğumuz gibi rüyada araba görmek; genellikle hayırla yorulan rüyalardan bir tanesidir. Rüyanızda çok sayıda araba gördüyseniz bu işinizde ya da daha genel anlamda hayatınızda almak istediğiniz tedbirlerin olduğu anlamına gelir. Rüya sahibi eğer yaşamında çok sıkıntı çekiyorsa bu rüya ona daha fazla çaba sarf etmesi gerektiğine dair bir işaret vermiş olabilir.

Aslında bu rüya; rüya sahibine alacağı birkaç önemli tedbirden sonra sıkıntılarının büyük derecede hafifleyeceğinin bir işareti niteliğindedir. Rüyanızda araba kaybettiğinizi gördü iseniz eğer; merak ettiğinizin bir olayın olduğuna ve bu olayı öğrenmek için de boşa bir gayret harcayacağınıza delalettir. Rüyada araba görmek nasıl yorumlanır diye sorarsanız gördüğünüz gibi birçok farklı şekilde yorumlanması mümkündür. Çünkü rüyaları yorumlarken sadece rüyanızda ne gördüğünüzün önemi çok da önemli değildir. Rüyanızda ne gördüğünüzün önemi kadar; nasıl ve ne şekilde gördüğünüzün önemi de yorum açısından çok belirleyici olacaktır. 

Rüyada Araba Almak

Rüyada araba görmek iyi midir diye soranların sayısı bir hayli çoktur. Ancak bu soruya net ve tek bir cevap vermek pek doğru olmayacaktır. Çünkü rüyada araba gördüğünüz kadar arabayı ne renkte, ne halde gördüğünüzün de önemi büyüktür. Rüyada kıpkırmızı bir araba görmek ve bu arabanın size ait olduğunu bilmek; bir yolculuğa çıkacağınız anlamına gelmektedir. Ya da; büyük işler başarabileceğiniz ve çevreniz tarafından saygı duyulacak işler yapabileceğiniz anlamındadır.

Rüyada bir başkasının araba satın aldığını görmek; o kişinin hayırlı bir eşe ya da hayırlı bir çocuğa sahip olacağı anlamına gelmektedir. Rüyada bir başkasının beyaz bir araba satın aldığını görmeniz; rüya sahibinin iş hayatında ya da hanesinde bolluk ve rızkının artacağına delalettir. Rüyada eğer kendiniz bir araba satın alıyor iseniz; çevrenizde güvenebileceğiniz ve birlikte güzel işlere imza atabileceğiniz dostlarınız var demektir. Ayrıyeten rüyada yine kendiniz bir araba satın alıyor iseniz bu rüya uzun yıllardır görüşmemiş olduğunuz bir kişi ile görüşeceğiniz ya da bu söz konusu kişiden bir haber alabileceğiniz anlamına gelir.

Rüyada Araba Çalmak

Rüyada araba çalmak genellikle uzun süre çekilen bir sıkıntının ardından kavuşulacak ferahlık olarak tanımlanır. Rüya sahibinin uzun zamandır kafasını meşgul eden iş ya da sosyal sıkıntıları; sevdiklerinin vereceği destekler sayesinde son bulabilecektir. Rüyada araba çaldığını gören kişinin işleri yoluna girer, maddi sıkıntıları hafifler ve karlı yatırımlara imza atar. Eğer bu kişi; riskli bir işte çalışıyorsa alacağı kararlara dikkat etmelidir. Bu dönem rüya sahibi için fırsatlarla dolu olmasına rağmen yine de rüya sahibinin alabileceği bir yanlış karar ile tüm ibreler terse dönebilir.

Rüyada araba çalmak ve bu arabanın beyaz bir araba olması; kişinin beklentilerinin gerçekleşeceğine ya da uzaktan bir yerden haber alınacağına delalettir. Rüya sahibinin çevresinde ona değer veren kişiler vardır ancak rüya sahibi bu kişilerin varlığından çok haberdar değildir. Rüya sahibinin bu kişilerden yardım istemesi muhtemeldir ancak sıkıntıları öyle kurtulacaktır. Rüyada araba çalmak ve bu arabanın siyah bir araba olması ise; rızık darlığı olarak tabir edilmektedir.

Rüyada Araba Satın Almak

Rüyada araba satın almak iyi şekilde yorumlanan rüya tabirleri arasındadır. Medyum Saliha Hoca, insanların rüyada araba görmek ve rüyada araba satın almak gibi çeşitli rüyalar görmelerinin normal olduğunu ve bu rüyaların ayrıntılar ile yorumlandığını anlatmaktadır. Bir kimse rüyada araba satın almak ile ilgili bir rüya görse bu o kişinin hayatında çok iyi şeyler olacağına işaret eder. Muhtemelen iyi bir ticari ilişkiye girileceğine, uzun zamandır alınması istendiği halde alınamayan bir eşya ya da maddi olarak harcama yapılması gereken bir şeyin gerçekleşeceğine işaret eder. Medyum Saliha Hanım, birçok kimsenin rüyada araba satın almak gibi rüyalar gördüğünü ve yorumların da rüyada araba satın almak kısmının ne şekilde gerçekleştiğinin ayrıntılarıyla yorumlandığını söylemektedir.

Rüyada araba satın almak o arabanın rengine göre de yorumlanır. Rüyada araba satın almak ve bu arabanın da beyaz olması aynı zamanda çok büyük bir dua alacağınıza ve kariyer basamaklarına uçarak tırmanacağınıza işaret eder. Rüyada araba satın almak ve bunun yine beyaz renkte olması işadamları için servetlerinin katlanacağı ama bunun için büyük dua alacakları bir hayır yapmaları gerektiği anlamına gelmekte. Medyum Saliha Hoca, rüya yorumları ilminin der zerresine vakıf olunsa bile ayrıntıların da çok önemli olduğunu sürekli altını çizmektedir. Bu sebeple rüyada araba satın almak şeklinde görülen bir rüya aynı zamanda ayrıntılarına da inilerek yorumlanırsa çok daha etkili sonuçlar alınabilir.

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (2)

  1. Yazılarınızı büyük bir beğeniyle takip ediyorum. Hocam, rüyamda kullandığım araçla birlikte uçurumdan aşağıya yuvarlanıyordum. Uyandığımda resmen şoke olmuştum. Bu ne anlama geliyor hocam?

  2. Merhaba Saliha hocam… Rüyada araba görmekle ilgili çok doğru tespitlerde bulunmuşsunuz. Geçen sene bende rüyamda 2. el bir otomobil aldığımı görmüştüm. 2 hafta sonra bir baktım, eşim bana sormadan sürpriz olsun diye araba almış. Rüyalar gerçek olur diye boşuna demiyorlarmış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir