1. Ana Sayfa
  2. Rüya Tabirleri
  3. Rüyada Arı Görmek

Rüyada Arı Görmek

Rüyada arı görmek tabiri nasıldır? İşte bu soruyu soranlar için yazdığımız makalemizde, rüyada arı görmek hakkında her şeyi açıkladık. Rüyada arı görmek nasıl bir şeydir? Herhangi bir meşakkate katlanmadan elde edilen geçime, işinizde bol kazanca ve bereketli rızka işaret eder. Hayatınızda ve işinizde rızkının artışına da delalettir.

rüyada arı görmek

Rüyada arı görmek gerek iş gerek mali durumlarda her şeyin güzel gideceğine işarettir. Rüyada arı görmek malın artmasına, zenginliğin olacağına ve helal rızk edinmeye yorumlanır. Olumlu bir rüyadır. Başarılı ve mutlu olacağınızı da işaret etmektedir.

İmam Nablusi rüyada tek başına arı görmenin bilgin, insanlığa yararlı kimseye işaret ettiğini söyler. Sarı arı ise zehirli yiyecekler yemeye yorulur. Arı başa veyahut ele konmuş ise bu yönetici olacağınız anlamına gelir.

Arıların toplu olarak bir şehre veya bir yere girmeleri orayı zarara uğratacak askerlere işaret eder. Şehir bilinen bir şehirse o şehirde düzen olacağına ama bilinmiyorsa müslümanların o şehri fethedeceğine yorulur. Balmumu ise meslek sahibi insanlar için kazanca yorumlanırken halk için hastalık demektir. Zorlu mücadeleler sonunda elinize geçecek olan paraya ve mala da delalet eder.

Rüyada Arı Kovanı Görmek

Rüyadaki arı, gören kimsenin eşidir. Arı kovanına sahip olduğunuzu görmek bir yardımcıya ve verim alacağınız bir iş yapacağınıza delalet eder. Görelen kovan dolusu arı gören için zenginlik demektir. Kovandaki bal kadar mal, arı kadar çocuğunuz olacağına işarettir. Eğer arı kovanında bulunan peteklerin hepsini çıkarırsanız. Bu insanlara zulmedeceğinize dair bir yorumdur.

Eğer rüyada sadece yiyecek kadar bal alıp gerisini oradaki arılar için bırakıyorsanız bu adaletli iş yapacağınıza işaret olur. Rüyadaki bir arı kovanının başınızda olduğunu ve böyleyken arılar kovana girip çıkıyorlarsa bu geçim zorluğu hissetmeyeceğiniz anlamında olur. Aynı zamanda rızkınızın çok olacağına ve bereketli olup artacağına dair de bir yorumu vardır.

Rüyada Arı Sokması

Eğer rüyada sizi bir arının soktuğunu görüyorsanız yakın bir arkadaşınız tarafından hayal kırıklığına uğratılacağınıza delalet eder. Bu aynı zamanda çekilen zahmetler sonucu mal kazancına işarettir. Rüyada görülen arı sokması hoş ve tatlı bir söz işitmeye ya da tam tersi kötü sözler duymaya da işarettir. Arının sizi soktuğunu ya da ısırdığını görmek kötü yürekli bir kadının size eziyet edeceği anlamına gelir. Olumlu olarak da eski dostunuzla karşılaşmaya delalet eder.

Rüyada Arı Kovalaması

Rüyanızda sizi kovalayan bir arı topluluğu kötü insanların sizi mağdur edeceğine delalettir. Dikkatli olmanız gerekir. Rüyada arı kovalaması yakınlarınızın sizi hayal kırıklığına uğratacağına da yorumlanır. Bu çok kırılacağınızı gösterir. Kazancınıza göz koyacaklarına da işarettir. Sizin gelirinizi kıskanacak kişilerin olduğunu gösterir.

Rüyada Arı Öldürmek

Bu beklenmeyen bir haber alacağınıza yorumlanır. Eğer öldürülen arı bal yapan arı ise mallarınızdan göreceğiniz zarara da yorumlanır. Arı öldürmek düşmanı perişan etmeye de yorulur. Alacağınız bir mutlu haberle mutlu olacağınız anlamına gelir. Bu mutlu haber aniden gelecektir.

Rüyada Arı Sürüsü Görmek

Arı sürüsü ganimet anlamına gelir. Bu aileyle yaşanacak güzel günlere de yorumlanır. Mutlu bir aile hayatının sizi beklediğine de işarettir. Sürüyle arı bereket, başarı ve huzur anlamına da gelir. Bu elde edeceğiniz çok paraya ve mala da yorulur. Başka bir yoruma göre ise güler yüzlü ve malı çok olan adama da işaret eder. Olumlu bir rüyadır. Bol bereketli kazanca da delalet eder.

Rüyada Arı Almak

Bal arılarını aldığını görmek ganimettir. Herkese iyilik yapan ve yararlı bir adama delalettir. Arıyı besleyen kişi korku duymakla beraber yaşanan korkuya tabir edilir. Çiftçiler için ucuzluğa ve bol mala delalet eder.

Rüyada Arı Yuvası Görmek

Rüyadaki arı iş ve özel hayatta çok başarılara imza atacağınıza yorumlanır. Birçok tatlı çocuğunuz olacağını ve eşinizle mutlu olacağınızı gösterir. Uzun ömre ve bol rızka ve birçok başarı kazanacağınıza yorulur

Rüyada Arı Saldırısı

Arı saldırısı zalim kişilere delalet eder. Rezil ve kötü kimselerin sözüyle halka zulmetmeye de yorumlanır. Hayra yorulmaz. Etrafınızdaki kişilere dikkat etmeniz gerekir.

Rüyada Arı Yakalamak

Bu hayal ettiğiniz durumların gerçekleşeceğine delalet eder. Topluluk olarak arıları yakalama bir sırrın ifşa olacağını gösterir. Bal yapan bir arıyı çiçekler üzerinde yakalamak yakın bir arkadaşın aniden geleceğini işaret eder. Ailenizin için mal toplayacağınız anlamına gelir. Bol rızka işarettir. Son olarak rüyada görülen arı genel olarak bol rızka ve ganimete işarettir.

Rüyada Bal Yapan Arı Görmek

Rüyada bal yapan arı görmek ya da bir diğer ifade ile bal arısı görmek; kısa bir süre içerisinde başarılar elde etmek ile yorumlanır. Rüyada bir arının bal yaparken görülmesi; hem maddi hem manevi anlamda huzur bulmak ile yorumlanır. İmam Nablusi (r.a) bu rüya için şöyle söylemiştir: Rüyasında bal yapan arı gören kişi; ilim sahibi olur, çevresi onun ilimlerinden faydalanır ve bu kişi yol gösterici olur.

Bu tabirden de anlaşılacağı üzere rüya sahibi; ilmi ile anılır, insanlığa faydalı olabilecek işlere imza atar. Rüyada bal yapan bir arı görmek genellikle erkekler üzerinden tabir edilir. Rüyasında bal yapan arı gören rüya sahibi eğer erkek ise; başarılı bir iş hayatı geçirecek demektir. Eğer ki bu erkek; ticaretle uğraşıyor, esnaflık yapıyor ise işleri büyüyecek, helal kazanç sağlayacaktır.

Rüyada bal yapan arı görmek; bir anlamda da adalet demektir. Eğer rüya sahibinin haksız görüldüğü bir konu varsa; yakın bir zaman içerisinde hak yerini bulacaktır.

Yorum Yap

Yorum Yap