1. Ana Sayfa
  2. Rüya Tabirleri
  3. Rüyada Asansöre Binmek
Trendlerdeki Yazı

Rüyada Asansöre Binmek

Sık görülen rüyalardan bir tanesi de asansörle alakalı rüyalardır. Rüyada asansöre binmek genel hatlarıyla olumlu yorumlanan bir rüyadır. Kişi amaçları konusunda ilerleyecek ve başarılar elde edecektir.

rüyada asansöre binmek

Rüyada asansöre binmek veya Rüyada asansör görmek hadiselerinin manası şu şekilde açıklanmaktadır. Ancak bu gruptaki rüyaları yorumlarken içeriğe dikkat edilmesi gerektiğini belirtmeliyim. Rüyadaki detaylar hatırlanıyorsa, bunların da sembol olarak özellikle yorumlanması gerekir.

Rüyanızda asansörle alakalı olaylar gördüyseniz detayları hatırlamanız önemlidir. Rüyada asansöre binmek ve yukarı çıkmak, rüya sahibinin gerçek hayatta yükselişe geçeceğini ifade eder. Kişi, gerçek hayattaki mücadelelerinden galip çıkacaktır.

Yaptığı işlerde umduğundan hızlı bir şekilde başarıya ulaşacaktır. Yükselişi ve atılan her adımda kazanılan başarıyı haber veren bir rüyadır.

Rüyada Asansörle Aşağı İnmek

Rüyada asansöre binmek ve asansörle aşağı indiğini görmek, detaylardaki sembollerden ötürü olumsuz yorumlanır. Rüya sahibi yakın gelecekte bazı maddi zararlara uğrayacaktır.

Ummadığı bir şekilde elinden para çıkabilir ve bununla alakalı kısa süreli bir üzüntü yaşayabilir. Diğer yandan kişi işinde memnuniyetsizlikler yaşamaya başlayabilir. Bu nedenle işinden ayrılma ve yeni bir iş arayışı kişinin gündemine gelebilir.

Rüyada Asansörde Kalmak

Rüyada asansörde kaldığını gören kişi için bu rüya hem uyarı hem de mesaj içeren bir rüyadır. Kişinin elde ettiği başarılar nedeniyle kibirlenmemesi konusunda uyarı verir. Diğer yandan yakın gelecekte kişinin kendini yalnız hissedebileceğinin de habercisidir. Rüya sahibi, bir nedenle kendini yalnız ve çaresiz hissedecektir. Ancak kendi kendine yardım edeceği bir durumda kalacaktır. Yine rüya sahibi bu yaşadığı dönemde yakın çevresinin samimiyetini sorgulayacaktır. Geçici bir sıkıntıyı haber veren rüyadır.

Rüyada Binilen Asansörün Düşmesi

Rüyada asansöre binmek ve asansörün düştüğünü görmek korkutucu bir rüyadır. Bazıları için kabus olarak bile tanımlanabilir. Bu rüya, rüyayı görenin yakın gelecekte bazı sıkıntılar yaşayacağını haber verir. Kişi büyük ihtimalle para veya mal konularında bir sorunla karşılaşacaktır. Karşılaşacağı bu sorunda yanlış bir karar verme riski vardır. Bu rüya, bu konuda bir uyarı anlamı da taşımaktadır. Rüya sonrasında kişi böyle bir durumla karşılaşırsa, mutlaka çok iyi düşünerek hareket etmelidir. Geçici bir sıkıntının habercisi olan bu rüyanın verdiği mesajlar dikkate alınmalı ve önlem alınabiliyorsa bu yapılmalıdır.

Rüyada Asansör Çağırdığını Görmek

Rüyada asansöre binmek sık görülen bir rüya olsa da, bazen kişi sadece asansör çağırdığını görebilir. Rüyanızda asansör çağırdığınızı gördüyseniz, bu rüyayı hayırlı bir rüya olarak yorumlayabilirsiniz. Bu rüya, rüya sahibinin yakında hayatında birçok şeyi düzene koyacağını haber verir. Rüya sahibinin gerçek hayatta borçları varsa, bu borçlarla alakalı yeni bir düzenleme yapacak ve borçlarını ödemeye başlayacaktır. Rüya sahibinin hayatında yükleri fazlaysa ve hayat onu yoruyorsa, yakında hayatının her alanında düzeni sağlayabileceği fırsatlarla karşılaşacaktır.

Hayatı her anlamda düzene kavuşacak ve uzun zamandır aradığı huzuru yakalama imkanı bulacaktır. Asansörle alakalı rüyalar, belirttiğim gibi içerdiği detaylara önem verilerek yorumlanmalıdır. Ayrıca, rüyayı görenin rüya esnasında hissettiği duygular da yoruma yön verecektir. Korku ve endişe gibi duygular olumsuz olarak yorumlanır. Olumlu veya nötr duygu durumları ise olumlu olarak yorumlanabilir. Rüyalar ve tüm uzmanlık alanlarımla alakalı olarak cep telefonu numaramdan bana her zaman ulaşabilirsiniz.

Rüyada Asansör Görmek Tabiri

Rüyada asansöre binmek ve onun yardımı ile aşağı ya da yukarı inmek genelde iş hayatındaki yükseliş ya da düşüş olarak yorumlanır. Ancak burada yükselişte ya da düşüşte kişinin kendisinin herhangi bir etkisi yoktur. Yani bu yükseliş ya da düşüş beklenmedik bir şekilde meydana gelecektir. Bu durum kişinin amirleri ya da rakipleri ile alakalı bir durumdur. Rüyada asansöre binmek ve onun yardımı ile aşağı ya da yukarı çıkmak kişinin aynı zamanda arkasından çevirilen işlere delalet eder. Bu yüzden beklenmedik kariyer düşükleri yaşamamak için iş yerinde dikkatli olunmalıdır.

Rüyada Asansörde Mahsur Kalmak

Rüyada asansöre kaldığını gören kişi aslında kişinin iş yaşamında ciddi rakiplerinin olduğunun göstergesidir. Rüyada asansöre binmek ve asansörde hareket etmek için yukarı tuşuna bastığını gördüğü halde asansörün hareket etmediğini görmek kişinin yükselişini engelleyen rakipleri ya da amirleri olduğu anlamına gelir. Ayrıca bu kişiler için yükselişlerinin engellendiği gibi aynı zamanda da kariyerinden aşağı bir statüye düşürme çalışmaları yapılabilir. Bu yüzden kişiler iş hayatında dikkatli olmalıdırlar.

Rüyada asansöre binmek gibi bir içerik görenler aynı zamanda asansörde kendisinden başka birilerinin daha olup olmadığına dikkat etmelidirler. Kişi asansörde tek başına ise iş hayatındaki durum sadece onunla ilgili olacak demektir. Ancak rüyayı gören kişi asansörde tek başına değilse kendisinden başka kişilerle birlikteyse böyle bir durumda iş hayatındaki durum iş yerinin genel kararları ile ilgili bir durumdur.

Rüyada Asansörle Çıkmak

Rüyada asansör ile yukarı çıkmak kişinin iş hayatında yükselişe geçeceği anlamına gelmektedir. Ancak bu rüyayı henüz çalışmayan birisi görmüş ise yakın zamanda iş bulacak demektir. Yine henüz öğrenci olan birisi asansör ile yukarı çıktığını rüyasında görüyor ise eğitim hayatının başarılı geçeceğini görmüş demektir. Bu yüzden rüyada asansöre binmek ve rüyada görülen detaylar gerçek bir yorum ihtiva etmesi için muhakkak bir uzman ile görüşülmelidir. Rüyada asansör ile yukarı çıkmak kişinin iş hayatında kariyer gelişimini işaret ettiği gibi daha iyi çalışma koşullarının ya da daha iyi bir maaşının olduğu bir başka işi de temsil edebilir.

Böyle bir durumda kişiler öncelikle rüyadaki ruh hallerine dikkat etmelidirler. Kişiler rüya esnasında mutlu ise ve tanıdık bildik bir yerdeki asansöre bindiğini görmüş ise kişi hala çalıştığı iş yerinde yükselecek demektir. Ancak kişi bindiği asansörü ve binayı tanımıyor ise bu da iş değişikliği yaşayacak demektir. Rüyayı gören kişi rüyada asansöre binmek içerikli bir rüya ile uyandığında sadece rüya esnasında değil aynı zamanda da rüyadan uyandıktan sonra da kendisini nasıl hissettiğini ölçmelidir. Rüyada iyi hissettiği halde uyandığında kendisini kötü hissediyor ise rüyanın yorumu hakkında bir uzmandan yardım almalıdır ki rüynı gerçek muhtevasına ulaşabilsin.

Rüyada Korkarak Asansöre Binmek

Rüyayı gören kişinin hayatında ani kararlar vermesinin kendisi için hiç de iyi olmadığına delalet eder. Bu nedenle sürekli başarısız ve sonucuna katlanmak istemediği durumlarla karşı karşıya kalacaktır. Öte taraftan yine rüya sahibinin gereksiz yere sıkça evhamlara kapılarak hayatında ani kararlar almasının kendisine pahalıya patlayacağına delalet eder. Bu ani kararlardan birisi olarak kişinin sevgilisiyle evlenmeye karar vereceğini fakat bu ani kararın hiç de istediği gitmeyeceği anlamına gelir. Bu açıdan rüya tabir eden kişilere göre evham ve kuruntunun psikolojik yansıması olarak kabul edilir.

Rüyada Kalabalıkla Asansöre Binmek

Kişisel gelişim kurslarına katılım anlamına geliyor. Yeni mezun üniversiteli biri bu rüyayı gördüyse kariyerini yurt dışında devam ettirme ve orada bankacılık, iktisat, maliye ve tıp gibi alanlarda uzmanlaşmak istediği anlamına geliyor. Yine rüyasında kalabalıkla asansöre bindiğini gören kişinin mesleki anlamda kendisini geliştirmek için de sürekli yenilikleri yakından takip etmeye devam ettiği anlamı çıkmaktadır. Yer verilen tüm bu özelliklerine dayanarak her açıdan sürekli kalabalık insan gruplarıyla yakın etkileşim ve iletişim içerisinde olunacağına delalet eder.

Rüyada Asansöre Binip Hemen İnmek

Rüyada asansöre binip ardından fikrini değiştirip merdivenle çıkmak istemeye karar vermek kararsız ruh halinin bilinçaltına yansıması olarak kabul edilmektedir. Bu rüyayı gören kişinin gerçek hayatta müteşebbis olmak için çaba göstereceğini fakat yeterli araştırma yapmadığı için de bu adımı atmaktan vazgeçerek mevcut yaşantısına devam edeceğini bildirir. Öte yandan kişinin çevresi tarafından kendisi hakkında yapılan yapıcı eleştirilere karşı da kulak tıkadığını ve bu kendi iyiliği adına yapılan eleştirileri de umursamadığını ve kendi bildiğini okumaya devam edeceğini dile getirir.

Rüyada Yabancı Turistlerle Asansöre Binmek

Rüya sahibinin ortak iş yeri açmak için kolları sıvayacağına alamet kabul edilir. Bunun yanı sıra yeni insanlarla tanışarak geleceği açısından kendisine fayda sağlayacak kimselerle yakın ilişki içerisinde bulunulacağı anlamına gelir. İşte yer verilen tüm bu kriterleri neticesinde değerlendirildiği zaman rüyada yabancı kimselerle asansöre bindiğini gören kimsenin her halükarda bütün bu nitelikleriyle karşımıza çıkmaya devam ettiği ortada duran hususiyet olarak önem teşkil eden durumu bir arada tutar. 

Rüyada Asansörde Dua Ettiğini Görmek

Rüyasında asansörden korktuğu için dua ederek asansöre binen kimsenin gerçek yaşamında hak yemeyen ve adeta dürüstlük abidesi bir kimse haline geleceğine işaret olunur. Bunun yanı sıra rüyada asansör içerisinde dua edildiğini görmek rüya sahibinin tüccar ise hileden uzak geçimini sağlamak açısından tam ölçüp tartma eylemi içerisinde bulunmaya devam edeceği anlamını ortaya koyar.

Rüyada Asansörde Baş Döndüğünü Görmek

Rüyasında asansörde karşı bir fobisi olup da asansördeyken başının döndüğünü gören rüya sahibinin belirlediği hedefine emin adımlarla devam ediyor olduğuna fakat çevresinde iyiliğini istemeyen birileri tarafından önüne taş konulmaya çalışılacağına delalet kabul edilir. Bu nedenle zaman zaman rüya sahibinin bu gibi engellerle bizzat mücadele etmek ve hedefine emin bir şekilde kaldığı yerden devam etmek anlamına gelir.

Rüyada Asansörden Düşerek Öldüğünü Görmek

Rüyasında asansörün arızalanmasına bağlı olarak asansör boşluğundan düşerek öldüğünü veya diğer insanlarla birlikte çığlıklar atarak düştüğünü görmek miras davasında kavgaların ortaya çıkacağı ve yine aile meselelerinde sürekli kötü durumlarla karşı karşıya bulunmak zorunda kalacağı anlamına gelir.

Rüyada Asansörde Bayıldığını Görmek

Rüyada asansörde bayılan rüya sahibi, hayatında hep istediği gibi ilerler. Ayrıca hiçbir şekilde maddi açıdan da hiçbir eksiklik hissetmeyecektir. Ancak rüyayı gören yaşlı birisi ise bu durumda pek de mühim olmasa da hastalıkla imtihan olunacağı anlamına gelmektedir.

Rüyada Asansörde Kavga Ettiğini Görmek

Bireyin iş arkadaşlarıyla sürekli sürtüşme yaşayacağını ve bu sürtüşmenin nedeni olarak kendisinin yaptığı hiçbir işin onlar tarafından takdir edilmemesinden kaynaklanmasına delalet etmektedir. Bununla birlikte yakın arkadaşlarıyla da bir süreliğine kavgalı olacağını ve şu sıralarda sadece kendi içine kapanacağını vurgular.

Rüyada Asansör Görmenin Psikolojik Yorumu

Rüyasında asansör gören kimse, şu sıralar kararsız kalmaktadır. Bu kararsızlık haliyle ani kararlar vermekte ve bu da hiç de mutlu olamayacağı sonuçlar almasına işaret etmektedir. Bunun yanı sıra zihni sürekli bir şeylerle meşgul olduğundan dolayı kendini bir türlü zihnen arınmış hissetmemektedir. Bu bakımdan rüyayı gören kişinin ani kararlar vermekten kaçınarak enine boyuna düşündükten sonra evhama kapılmadan hareket etmesi önerilmektedir.

Rüyada Karanlık Asansör Görmek

Rüyada karanlık asansör görmek rüya sahibinin bunalımlı, depresif bir zamana girebileceğinin habercisidir. Rüya sahibinin bu sıralar hayatında beklemediği, yaşamak istemeyeceği olaylar yaşanabilir. Söylemek gerekirse rüya sahibi hayatında çok değer verdiği ve hayatında oldukları için büyük mutluluk duyduğu kişi ya da kişiler tarafından terk edilebilir. Bunun sonucunda rüya sahibi için depresif bir dönem başlayarak evden çıkmayacağı kimseyle iletişim dahi kurmak istemeyeceği bir dönemin başlangıcına işaret eder.

Ayrıca rüya sahibinin hayatında zorlu bir karar vermesi gerekebilir. Rüya sahibi bu kararı verirken çok ince düşünmelidir. Çünkü vereceği kararlardan dolayı hayatında hiç kırmak istemeyeceği kişileri kırabilir o yüzden kritik bir döneme girecek diyebiliriz. Bir diğer yoruma göre rüya sahibi hiç hak etmediği bir tepki alabilir. Bu tepkiyi almasındaki sebep de haksız yere ithamlara uğrayacak ve bu ithamları çürütse dahi çevresi tarafından kabul görülmeyebilir. Yine de bu tarz rüyalar kişinin o anki ruh haliyle gördüğü rüyalar olduğu için anlamları net olmasa da genel olarak bu anlamlara denk gelmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap