1. Ana Sayfa
  2. Rüya Tabirleri
  3. Rüyada Ateş Görmek

Rüyada Ateş Görmek

Rüyada ateş görmek kimi zaman ani gelecek haberlere rivayet etmektedir. Rüyada ateş türevi şeyler görmek bazı görüşlere göre ise hem iyiye hem de kötüye yorulmuştur. Rüyada ateş görenlerin nasıl bir sonuç yaşayacağını bu makalemizde detaylıca açıkladık.


Rüyada ateş görmek nedir? İşte cevabı sizler için veriyoruz. İyiye veya kötüye yorulmasının rüyanın görülme şekline göre de değişiklik gösterdiğini söyleyebiliriz. O halde ateş ve türevi durumlarda rüyaların neye rivayet ettiğini görelim.

Rüyada ateş görmek ilk duyulduğunda kötüye rivayet edeceği düşünülse de aslında kötü bir durumdan kaçış, tövbe etme ve geri çekilme olarak da yorumlanır. Rüyada ateş görmek gören kişi için ilahi bir ikaz niteliği taşır.

Gören kişinin ya uzaklaşmış olduğu maneviyata tekrar yakınlaşması gerektiğine ya da tövbe ve dua ile barışmasına rivayet eder. Ayrıca gören kişinin yakınlarından zarar görmüş veya yakın zamanda zarar görebilecek olmasına, bununla beraber yine bu zarardan dönmek için tövbe ve şükre yönelinmesi gerektiği anlamı taşır.

Rüyada Ateş Yakmak

Rüyada Ateş Yakmak; gören kişi için hayatının bir çok alanında atacağı temeli sağlam ve kararlı adımlara rivayet eder. Bu adımların özellikle iş konusunda olacağı anlamını taşır. Cesur bir ilerleme kaydetmesi ve bu ilerlemeden memnun kalacağı anlamına gelir. Gören kişinin çevresinden görebileceği zararlara karşı kararlı duruşundan vazgeçmemesi gerekmektedir.

Rüyada Ateş Södürmek

Rüyada Ateş Söndürmek; bazı yorumlara göre dini arzu ve inanışın azalmasına rivayet eden Rüyada Ateş Söndürmek, bazı yorumlarda ise dallanıp budaklanacak ya da yarıda bırakılacak bir iş veya olayın en başından olaya müdahale edileceği anlamı taşır. Özellikle dini inanış ve arzuda meydana gelecek olan azalmaya karşı gören kişinin buna mütemadiyen maneviyatına yönelmesi öngörülür.

Rüyada Alev Topu Görmek

Rüyada Harlı Ateş, Alev Topu Görmek;  gören kişinin genel anlamda maddi bir ferahlığa erişeceğini, büyük bir mirasa sahip olacağını, ardı arkası gelmeyecek şekilde imkanlarının oluşacağına rivayet eder. Öte yandan uzun süreden beri sıkıntı çektiği işinde tekrardan ivme kazanacağı ve bu ivmeyle aşırı varlık sahibi olacağı anlamını taşır.

Rüyada Ateşe Girmek

Rüyada Ateşe Girmek, Üstünde Yürümek; gören kişinin rakipleri veya düşmanlarıyla ezeli bir rekabete gireceği anlamına gelir. Bu rekabetten zararlı çıkabileceğini, bir şeyler kaybedebileceği olasılığı yüksektir.

Rüyada Ateşten Yanmak; gören kişinin sağlığının kötüye gideceğine, önemsemediği bir rahatsızlığın sonucunda büyük bir operasyon geçireceğine ve sıkıntılı günlere yorulur. Başka bir yoruma göre ise gören kişinin hareketlerinden, davranışlarından rahatsız olan çevresindeki sevdiği insanların ondan uzaklaşması ve yok sayması anlamına gelir.

Rüyada Ateş Görmek İslami Yorumu

Rüyada Ateş Görmenin Dini Yorumu; gören kişinin dumansız ateş görmesi o kişinin rütbe ve statü olarak yükseleceğine, yolunda gitmeyen işlerinin bir düzene gireceğine ve olmasına zor gözüyle baktığı işlerin olacağına işaret eder. Bir kimsenin rüyasında kendisini ateşe atıp yanmadığını görmesi herhangi bir devlet kurumundan yaptırımla karşı karşıya kalacağına delalet eder.

Rüyada Ateşte Isınmak; gören kişinin cennette misafir edileceği anlamına gelir.

Rüyada Ateş Başında Toplanmış İnsanlar Görmek; o insanların bolluğa ve bereketli bir duruma kavuşacaklarına delalet eder.

Rüyada Ateş Üstünde Et Kızartmak; gören kimsenin insanların dedikodu etmelerine neden doğuracak bir iş işleyeceğine veya kendisinin gıybet eden birisi olacağına delalet eder.

Rüyada Elde Yanan Ateş Görmek; gören kişinin devletten yardım göreceği anlamına gelir.

Rüyada Mallarının Yandığını Görmek; gören kişinin malını aşırı fiyatla satıp halkı aldattığı anlamına gelir.

Rüyada Evinin Yandığını Görmek; gören kişinin varlığının zorbalar tarafından telef edileceğine yorulur.

Rüyada Elbisesinin Yandığını Görmek; kişinin akrabaları ve çevresi ile arasının açılacağına, zarar göreceğine ya da malının zayi olmasından dolayı canının sıkılacağına yorulur.

Rüyada Ateşte Isınmak

Rüyada ateşte ısınmak; güzel olarak nitelendirilebilecek rüyalar arasındadır. Rüyada ateş etrafında ısındığını gören kişi iyi ameller işleyecektir. Eğer kış gününde ellerini ateşte ısıttığını görüyor ise; tanınmış, dürüst bir kişi ile tanışılacağına yorumlanır. Rüya sahibi eğer bekar ise yakın bir zaman içerisinde nüfuz sahibi, sözü geçer bir insanla tanışacaktır. Rüyada kışın ateşte ısındığını gören kişi; iyi haberler alacak, iyi insanlarla tanışacak ya da bereketli bir kazanç kapısı elde edecektir.

Yaz günü ateş yakıp da ısındığını gören kişi; kötü bir haber alabilir ya da zorunlu bir yolculuğa çıkabilir. Rüyada ateşte ısındığını ve daha sonra bu ateşi söndürdüğünü gören rüya sahibi; evli değilse kısmetleri açılacak, evli ise de hayırlı evlatlar yetiştirecektir. Rüyada ateşte ısınmak; bir olaydan, bir mirastan ya da bir işten istifade etmek anlamlarına da gelir. Kişi ateşte ısınıyor ve bu ateş etrafına da birilerini topluyor ise; bazı kesimleri etkisi altına alacak demektir. Bu kişi bir konuda sözü geçen bir kimse olacaktır.

Yorum Yap

Yorum Yap