1. Ana Sayfa
  2. Rüya Tabirleri
  3. Rüyada Balık Görmek

Rüyada Balık Görmek

Rüyada balık görmek nedir? İşte bu soru her gün binlerce kişinin kafasını kurcalıyor. Rüyamızda balık görmek ve benzeri rüyalar için bu makalemizi hazırladık. İşte Rüyada balık görmek tabiri!


Rüyada balık görmek çoğu zaman kısmete murada ve kısmet anlamına gelmektedir. Temiz suda görülen balık iyiliğe güzelliğe ve ferahlık anlamına gelir. Aynı zamanda ele geçecek mal ve miras ile de yorumlanabilmektedir. Rüyada tuzlu balık görmek pek de güzel sayılmaz.

Rüyada pişirilmiş balık yediğini gören güzel yerlerde eğitim alır ilim irfan sahibi olabileceği anlamına gelir. Rüyada balık yiyen kimse zengin olur, çocuğu olur ve mülk edinir. Rüyada balığı çiğ yiyen kimse zengin olup sermayesini arttırır. Balığı avlayan kişi ise hayatında mutlu ve bahtiyar olur.

Rüyada balık pişiren kimsenin eline yüklü miktarda sermaye geçer ve bu parayla güzel ve kazançlı bir iş kurabileceği anlamında da yorumlanmıştır.

Rüyamda Balık Gördüm

Rüyasında büyük balık gören rüya sahibini iffetli bir kadın ile evlenir. Gökten balık geldiğini görmek büyük şana, irfana ve yüksek mertebeye ulaşmaya delalet eder. Rüyada balık tutan zengin olur ve çok sayıda balık tuttuğunu gören kişinin eline yüklü miktarda para geçer. Rüyasında büyük bir balık gören rüya sahibi büyük ve irfan sahibi bir ailenin kızı ile evlenir.

Rüyada balık görmek uzun zamandan beri  çalışmaya ve bu çalışma sonucu emeğinin karşılığını almaya ve hayallerini gerçekleştirmeye yorulur. Rüyada hamile bir kadının karnından balık çıktığını görmesi doğacak çocuğun kız olması şeklinde de yorumlanmıştır. Rüyada balık görmek rüya sahibinin ailecek huzura, bolluğa ve sıhhatli olacağı anlamına da gelmiştir.

Rüyada Balık Görmenin Anlamı

Rüyada balık görmenin anlamı nedir, diye merak ediyorsanız balık her zaman rüyalar arsında güzel yorumlanmıştır. Rüyada görülen balık büyükse bol paraya, kısmete ve de ferahlığa yorumlanmıştır. Rüyada balık gören kimse sıkıntılarından kurtulur bol kazanç elde eder ve sevinçli haberler alır. Rüyada balık tutan kimse zengin olur ve kısmeti açılır. Rüyasında balık gören kimse sevinçli haberler alır, hasta ise sağlığına kavuşur sıkıntıda ise feraha kavuşur. Rüyada görülen balığın karnında veya üzerinde bir damga gören devlet, şeref ve irfan şeklinde de yorumlanır.

Rüyada balık görmenin anlamı kişinin kısmetinin daima açık olacağına, işte aşkta ve her işinde şanslı olmaya işaret edeceği şeklinde yorumlanır. Rüyada balık gören kimse işlerinde ve eğitim hayatında başarıyı yakalar. Rüyada uçan balık görmek eline geçen çoğu fırsatları kaçırmaya ve elde edilemeyen mala işaret eder. Rüyada balık kızartan kimsenin duası kabul olur ve kızarmış balık gören kimse seyahate çıkar güzel yerler keşfeder.

Rüyada büyük balık görmek kısmete küçük balık görmek ufak tefek sorunlara işaret eder. Rüyada kötü ve kokmuş balık gören rüya sahibi arkadaş ve kendi çevresinde bulunan kimselere çok temkinli ve dikkatli olması gerekmektedir.  Rüyada balık görmek ayrıca mutluluğa ve de huzurlu bir yaşam süreceğiniz şeklinde de yorumlanmıştır bazı tabirciler tarafından.

Rüyada Balık Görmek İyi Midir?

Rüyada balık görmek iyi midir, diye düşünüyorsanız bu yazımız tam size göre; rüyada balık görmek çoğu yorumcu tarafından iyi ve hayıra yorulmuştur. Yalnız rüyada su üzerinde ölmüş balıklar görmek uğursuz anlam ifade eder. Rüyada gölün içinde balıklar olduğunu gören kimse çok tecrübe sahibi olur ve feraha kavuşur. Rüyada balık daima kısmet ve bolluk anlamına gelir.

Rüyada görülen balık canlı halde ise rüya sahibinin aşk ve iş anlamında şansının açık olacağı anlamında rivayet edilir. Temiz suda yüzen balıklar zenginlik ve huzura işaret eder eğer kişi rüyasında açık bir denizde yahut nehirde balık tuttuğunu gördü ise kişinin kendi emeğiyle helal kazanç elde edeceği anlamına gelir.

Kişi rüyada gördüğü balığın sayısını biliyor ise kadın anlamına gelir. Eğer belli değil ise; haksız yere edinilmiş mal demektir. Denizin dibinde toplu halde balıklar görmek ve onları denizden çıkarı yemek rüya sahibine büyük miktarda miras kalacağına ya da mal edineceğine işaret eder.

Aynı zamanda rüyada görülen balık büyük ise devletin en üst makamından bulunan adamı ifade eder. Rüya literatüründe balıklar memleketin erlerine benzetilir iken denizde devlet olarak ifade edilir. Kişi rüyasında sazan balığı gördü ise ve bu kişi evlenmek istiyor ise yakın zamanda evleneceği şeklinde rivayet edilir. Özet olarak rüyada balık görmek iyi midir derseniz; en hayırlı görülen rüyalar olarak görülmektedir.

Rüyada Balık Yediğini Görmek

Rüyada balık yendiğinin görülmesi rüya sahibinin çokça içtenlikle istediği bir şeyin olacağı şekilde yorumlanmaktadır. Eğer balık yediğini gören kişi bekar ise mutlu bir evliliğe adım atacağı anlamına gelmektedir.

Rüyada balık yemek bir başka yorumlanma şekli ise sıkıntısı olan kişilerin sıkıntılarından kurtulacağı anlamına gelmektedir. Rüyasında balık yediğini gören kişinin her hangi bir hastalığı var ise tez zaman da sağlığına kavuşacağı olarak yorumlanır. Ayrıca rüyada balık yemek çok para kazandıracak bir işe girilerek sıkıntılardan kurtulacağı anlamına da gelmektedir.

Eğer balık bir restoranda yeniliyorsa o zaman rüya sahibinin çok istediği bir dileğinin gerçekleşeceği olarak yorumlanmaktadır. Eğer rüyasında balık yediğini gören kişi evli ise o zaman evliliğinin çok mutlu olacağına ve gelecekte ki hayatlarının bolluk ve bereket içinde geçeceğine delalet eder.

Eğer rüyada yenen balığın mangalda piştiği görülürse o zaman rüya sahibini büyük müjdeler beklemektedir. Bu kişinin rüyası helal yoldan kazanılacak çok paraya ve mutlu bir hayata kavuşacağı olarak yorumlanır. Rüyada yenen balık kızartılmış ise o zaman rüya sahibinin hayallerine kavuşacağı olarak yorumlanır.

Yorum Yap

Yorum Yap