İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Rüya Tabirleri
  3. Rüyada Birinden Kaçmak
Trendlerdeki Yazı

Rüyada Birinden Kaçmak

Rüyada Birinden Kaçmak ne demektir? Rüyalar, genellikle iyi ve kötü olmak üzere iki farklı şekilde yorumlanır. Ancak bu durum her rüya için geçerli olamayabiliyor. Bazı durumlar rüyanın içerisinde verilen mesajın farklılaşmasına sebep olabiliyor.

Rüyada Birinden Kaçmak

Rüyada birinden kaçmak genel olarak hayırla yorumlanır. Kişinin kendisi için iyi olan şeyleri yapmasına engel olan her türlü kötü alışkanlık ya da kötü kişilerden uzak duracağı anlamına gelmektedir. Rüyada birinden kaçmak ve kaçtığı kişilerin onu yakalayamadığını veya peşinden koşmadığı görmek ise bu terk edişin kolay olacağına delalet eder. Ancak kişi birinden ya da birilerinden kaçarken onlar da kişiyi yakalamaya çalışıyor ise bu kötü alışkanlıklardan ya da kişilerden kurtulmanın kolay olmayacağı anlamına gelmektedir. Rüyada birinden kaçmak ve kaçarken yorgun düştüğünü, nefes nefese kaldığını görmek bu aranma sürecinin hiçte kolay olmayacağını göstermektedir. Üstelik kişiler kaçmaya çalışırken sürekli düşüyorsa ya da karşına engeller çıkıyorsa yine ara ara nefsine yenik düşecek anlamına gelmektedir. Ancak kişi kaçarken yorulmuyorsa ve karşısına engel çıkmıyorsa bu arınma sürecinin kolay olacağı anlamına gelmektedir.

Rüyada Birinden Saklanmak

Rüyada birinden ya da birilerinden saklandığını görmek kişinin gerçek hayatında var olan gerçeklerle yüzleşmekten korktuğu anlamına gelir. Bu kişinin hayatında sorun ya da sorunlar vardır ancak bunları görmek istemiyor olabilir. Böyle bir durumda hem işi hayatına dair hem de özel hayatında dair eleştiren bir gözle bakmak zorundadır.  Rüyada birinden kaçmak ve bir süre sonra saklandığını görmek ise kişinin aslında sorunların farkında olduğunu ancak harekete geçmekten korktuğuna delalet eder. Bu kişi evliliğine mutsuz olabilir ancak boşanmaktan korkuyor olabilir. İşinden memnun değildir ancak istifa etmekten kaçınıyor olabilir. Rüyada birinden kaçmak ya da birinden saklanmak ve kaçtığını kişinin kendisini bulduğunu görmek ise artık harekete geçmesi gerektiğine işaret eder. Rüyayı gören kişi artık söylemek istediklerini söyleyecek ya da yapmak istediklerini yapacaktır.

Rüyada Birisiyle Birlikte Kaçmak

Rüyada birisi ile birlikte kaçtığını görmek almak istediği kararlar noktasında o kişinin ya da o kişilerin ona yardı edeceğine delalet eder. Rüyada birinden kaçmak ve başkalarının da ona yardım ettiğini görmek aldığı kararlar için başkalarının desteğine ihtiyacı olduğu anlamına gelecektir. Örneğin rüyayı gören kişi boşanmak istiyorsa başarılı bir avukat bulacak demektir. Aynı şekilde bebek sahibi olmak istiyorsa iyi bir doktor ona yardımcı olacak demektir. Rüyada birinden kaçmak ve kaçarken sadece bir kişinin değil birden fazla kişinin ona yardım ettiğini gören kişi aslında aldığı kararlar noktasından çevresindekilerin desteğini alacak demektir. Rüyada birinden kaçmak için bu kişiler ona saklanmasına dair yerler gösterir ise tam tersine bu kötü durumun içinde kalması için ona baskı yapıyor demektir. Ancak kaçarken ona yeni yollar gösteriyor ise aldığı kararlar için onu destekliyorlar demektir. Rüyada kaçarken yalnız olduğunu gören kişi ise bu kararlarını kimse ile paylaşmayacak demektir. Her şey olup bittikten sonra çevresindekilere haber verecek anlamına gelmektedir.

Rüyada Telaş İçinde Kaçmak

Rüyada birisinden kaçmak şu manayı taşıyor. Bu sebeple rüyalarınızı güvendiğiniz ve bu konu hakkında yeterli bilgi birikimine ve donanıma sahip olan kişiler ile paylaşmanız size verilen mesajı net bir şekilde almanızı ve hayatınızı ne şekilde yönlendirmeniz konusunda size adeta bir rehber olacaktır. Eğer görmüş olduğunuz rüyanın etkisinden uzun süre çıkamadıysanız ya da bu rüyanın size bir mesaj verdiğini düşünüyorsanız bu konuda işin ehli olarak nitelendirilen benimle iletişime geçebilirsiniz.

Her rüyanın kendine ve gören kişiye ait bir mesajı olduğundan rüyada birinden kaçmak gibi durumlar ya da olaylarında bir anlamı vardır. Eğer rüyanızda telaş içerisinde birinden kaçıyorsanız bu rüya uyarıcı nitelikte olduğundan dikkat etmenizde fayda vardır. Telaşla birinden kaçmanız ya da normal duygu ve düşüncelerle birinden kaçtığınız bir rüya görmeniz sizi gizli yaptığınız ya da gizlediğiniz bir durumla ilgili uyarıyor. Bu nedenle bu gizli durum sizi huzursuz ederek rüyalarınıza bile dahil olabiliyor. Eğer bu şekilde gizli bir durumunuz varsa bu durumu hayatınızdan çıkarmanız faydanıza olacaktır. Her rüyanın bir anlamı olabileceği gibi anlamı olmayabilir. Eğer rüyada birinden kaçmak konusunda net bir anlam bulmak istiyorsanız rüyadan uyandığınız zamanki hissiniz size rehberlik edebilir. Eğer bu rüyanın sonunda iyi bir his ile uyandıysanız korkulacak bir durum yoktur. Tam tersi bir duygu ile uyandıysanız bazı konularda dikkatli olmanız ve çevrenizdekilere dikkat etmeniz gerektiği bir dönemde olabilirsiniz.

Rüyada Kaçmak Neye Yorumlanır?

Görülen ve hatırlanan her rüyayı bir uyarıcı ya da mesaj içeren bir rüya olarak değerlendirilmez. Bu nedenle her rüyanın belli ve herkes tarafından kabul gören bir anlamı ya da içeriği olamayabilir. Ancak rüyada birinden kaçmak pek çok farklı şekilde yorumlanabilir. Bu tür rüyalar yorumlanırken rüya içerisinde bulunan belli başlı ortamlarda değerlendirilir. Eğer rüyanızda birinden kaçtığınızı görüyorsanız ya da öyle hissediyorsanız bu rüyanın iki farklı anlamı vardır. İyi olarak değerlendirmemde uzun zamandır canınızı sıkan bir sorundan kurtulacağınıza işaret eder. Kötü ya da dikkat edilmesi gereken kısım ise gizli olan şeylerin açığa çıkabileceğidir.

Rüyada Birinden Kaçarken Düşmek

Bu tür rüyada birinden kaçmak ve bu sırada düşmek aslında olması muhtemel bir durumun olmayacağı ya da olması için çok çabalanması gerektiği anlamındadır. Ancak bu tarz rüyalar genellikle kötü olarak algılansa bile aslında verdiği mesaj sizi uyarıcı niteliktedir. Bir durum karşısında çabanız sonucunda çok iyi yerlere gelebileceğinizi ifade eder.

Rüyada Birinden Kaçmanın Zamanı

Gördüğünüz rüyada birinden kaçmak eylemi içeren rüyanızda rüyanın içerisinde bulunulan zaman oldukça farklı şekilde rüyayı etkileyebilir. Eğer rüyanızda gece karanlık bir vakitte kaçtığınızı görüyorsanız bu durum pek iyiye yorumlanamaz. Ancak aydınlık ve gündüz vaktinde bir kaçma eylemini iyi şekilde yorumlarız. Eğer bu ve benzeri pek çok rüya hakkında bilgi almak isterseniz 7/24 cep telefonu numaramdan bana ulaşarak rüyanızın verdiği mesajı bulabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (3)

  1. Rüyamda sevdiğim kişiyi görüp koşup yanına gidiyordum sonra o bana sapıkça çok güzelsin diyordu bana saldıracak gibi hissettim kaçıp saklanıyordum ama görüyordu sonra telaşla ondan kaçtım ve aileme doğru koştum korkarak uyandım

  2. 3 gundur ruyamda tanimadigim biri beni kovaliyor ve bugun ranimadigim biri o kisi beni kovalarken yesil renkte bir araba beni kurtardi ve biz arabayla giderken bize neredeyse yetisiyirdu arabayi daha hizli surmek icin koltuga ben gectim ve beni kurtaran bir bebekti sonra kurtuldugumu zannedip durduk eve geldik ve elimde olan esofmani i beni kovalayan o adamin evinin yakinina biraktim tam koseye gectip eve gidecektim bjr anda arkamda belirip ulaşmak icin kovalayamaya gerek yoktu yani dedi ve uyandim. Nasil bir ruyadir bu anlam veremedim.

  3. Rüyamda dükkanıma giren hırsızdan kaçıyordum. Güya küçük bir butik tarzında dükkanım var. Arka pencereden hırsızı girerken görüyorum ve son sürat bir şekilde kaçıyorum. Hırsız da beni kovalıyor. Bunu iyiye mi yormak gerekir?