1. Ana Sayfa
  2. Rüya Tabirleri
  3. Rüyada Birinden Kaçmak
Trendlerdeki Yazı

Rüyada Birinden Kaçmak

Rüyada Birinden Kaçmak ne demektir? Rüyalar, genellikle iyi ve kötü olmak üzere iki farklı şekilde yorumlanır. Ancak bu durum her rüya için geçerli olamayabiliyor. Bazı durumlar rüyanın içerisinde verilen mesajın farklılaşmasına sebep olabiliyor.

Rüyada Birinden Kaçmak

Rüyada birinden kaçmak genel olarak hayırla yorumlanır. Kişinin kendisi için iyi olan şeyleri yapmasına engel olan her türlü kötü alışkanlık ya da kötü kişilerden uzak duracağı anlamına gelmektedir. Rüyada birinden kaçmak ve kaçtığı kişilerin onu yakalayamadığını veya peşinden koşmadığı görmek ise bu terk edişin kolay olacağına delalet eder. Ancak kişi birinden ya da birilerinden kaçarken onlar da kişiyi yakalamaya çalışıyor ise bu kötü alışkanlıklardan ya da kişilerden kurtulmanın kolay olmayacağı anlamına gelmektedir. Rüyada birinden kaçmak ve kaçarken yorgun düştüğünü, nefes nefese kaldığını görmek bu aranma sürecinin hiçte kolay olmayacağını göstermektedir. Üstelik kişiler kaçmaya çalışırken sürekli düşüyorsa ya da karşına engeller çıkıyorsa yine ara ara nefsine yenik düşecek anlamına gelmektedir. Ancak kişi kaçarken yorulmuyorsa ve karşısına engel çıkmıyorsa bu arınma sürecinin kolay olacağı anlamına gelmektedir.

Rüyada Birinden Kaçmak Nedir?

Rüyada birinden kaçmak ile ilgili rüya gören birçok kişi vardır. Hatta çoğumuz bu tip bir rüyayı hayatımızın belirli bir zamanında görmüşüzdür. Medyum Saliha Hoca rüya tabiri konusunda muhakkak ki en tercih edilen kişilerden olduğu için kendisine rüyada kaçmak hakkında ne düşündüğünü sorduk. Ünlü medyum rüyada birinden kaçmak konusunun rüya tabirleri içinde sıkça rastlanan bir durum olduğunu ve kişiye göre tabirinin daha uygun olacağını bildirmiştir. Ancak belli başlı durumlarda bu rüyaya genel bir yorum yapmak gerekirse rüyada birinden kaçmak ile ilgili birkaç farklı yorum yapıldığını da sözlerine ekledi. Bazı durumlarda bu meselenin büyü ile alakalı olduğunu ve ruhunun sıkılması sebebiyle sürekli kaçtığını görmenin de mümkün olduğunu dile getirmiştir.

Genellikle de papaz büyüsü yapılan kimselerin bu tip bir rüyayı görebileceğini ve anlamsız neden koştuğunu bilmeden rüyada kim olduğunu bilmediği birinden kaçabileceğini ifade etmektedir. Medyumlar genellikle rüya tabiri konusuna girmemekle birlikte Medyum Saliha Hoca rüya tabirleri konusunda icazet almış bir medyumdur. Bu sebeple de rüya tabiri yapma konusunda oldukça maharetli birisidir. Bu minvalde hoca hanım aşk büyüsü yapmak konusundaki yeteneklerini adeta rüya tabirleri yaparken de sergilemektedir. Medyum Saliha rüyada birinden kaçmak konusu birçok yönden ele alınmakla birlikte eğer korkarak kaçıyorsanız bu işlerinizin düzeleceğine ve nefsinizden kaçtığınız sürece aile hayatınızın da düzene gireceğine delalet olabilir diye sözlerini devam ettirmiştir. Rüya yorumculuğu hakkında hoca hanım hem ülkemizde hem dünyanın birçok yerinden danışanlarına hizmet vermektedir.

Rüyada Birinden Saklanmak

Rüyada birinden ya da birilerinden saklandığını görmek kişinin gerçek hayatında var olan gerçeklerle yüzleşmekten korktuğu anlamına gelir. Bu kişinin hayatında sorun ya da sorunlar vardır ancak bunları görmek istemiyor olabilir. Böyle bir durumda hem işi hayatına dair hem de özel hayatında dair eleştiren bir gözle bakmak zorundadır.

Rüyada birinden kaçmak ve bir süre sonra saklandığını görmek ise kişinin aslında sorunların farkında olduğunu ancak harekete geçmekten korktuğuna delalet eder. Bu kişi evliliğine mutsuz olabilir ancak boşanmaktan korkuyor olabilir. İşinden memnun değildir ancak istifa etmekten kaçınıyor olabilir.

Rüyada birinden kaçmak ya da birinden saklanmak ve kaçtığını kişinin kendisini bulduğunu görmek ise artık harekete geçmesi gerektiğine işaret eder. Rüyayı gören kişi artık söylemek istediklerini söyleyecek ya da yapmak istediklerini yapacaktır.

Rüyada Birisiyle Birlikte Kaçmak

Rüyada birisi ile birlikte kaçtığını görmek almak istediği kararlar noktasında o kişinin ya da o kişilerin ona yardı edeceğine delalet eder. Rüyada birinden kaçmak ve başkalarının da ona yardım ettiğini görmek aldığı kararlar için başkalarının desteğine ihtiyacı olduğu anlamına gelecektir. Örneğin rüyayı gören kişi boşanmak istiyorsa başarılı bir avukat bulacak demektir. Aynı şekilde bebek sahibi olmak istiyorsa iyi bir doktor ona yardımcı olacak demektir.

Rüyada birinden kaçmak ve kaçarken sadece bir kişinin değil birden fazla kişinin ona yardım ettiğini gören kişi aslında aldığı kararlar noktasından çevresindekilerin desteğini alacak demektir.

Rüyada birinden kaçmak için bu kişiler ona saklanmasına dair yerler gösterir ise tam tersine bu kötü durumun içinde kalması için ona baskı yapıyor demektir. Ancak kaçarken ona yeni yollar gösteriyor ise aldığı kararlar için onu destekliyorlar demektir. Rüyada kaçarken yalnız olduğunu gören kişi ise bu kararlarını kimse ile paylaşmayacak demektir. Her şey olup bittikten sonra çevresindekilere haber verecek anlamına gelmektedir.

Rüyada Telaş İçinde Kaçmak

Rüyada birisinden kaçmak şu manayı taşıyor. Bu sebeple rüyalarınızı güvendiğiniz ve bu konu hakkında yeterli bilgi birikimine ve donanıma sahip olan kişiler ile paylaşmanız size verilen mesajı net bir şekilde almanızı ve hayatınızı ne şekilde yönlendirmeniz konusunda size adeta bir rehber olacaktır. Eğer görmüş olduğunuz rüyanın etkisinden uzun süre çıkamadıysanız ya da bu rüyanın size bir mesaj verdiğini düşünüyorsanız bu konuda işin ehli olarak nitelendirilen benimle iletişime geçebilirsiniz.

Her rüyanın kendine ve gören kişiye ait bir mesajı olduğundan rüyada birinden kaçmak gibi durumlar ya da olaylarında bir anlamı vardır. Eğer rüyanızda telaş içerisinde birinden kaçıyorsanız bu rüya uyarıcı nitelikte olduğundan dikkat etmenizde fayda vardır. Telaşla birinden kaçmanız ya da normal duygu ve düşüncelerle birinden kaçtığınız bir rüya görmeniz sizi gizli yaptığınız ya da gizlediğiniz bir durumla ilgili uyarıyor. Bu nedenle bu gizli durum sizi huzursuz ederek rüyalarınıza bile dahil olabiliyor. Eğer bu şekilde gizli bir durumunuz varsa bu durumu hayatınızdan çıkarmanız faydanıza olacaktır. Her rüyanın bir anlamı olabileceği gibi anlamı olmayabilir.

Eğer rüyada birinden kaçmak konusunda net bir anlam bulmak istiyorsanız rüyadan uyandığınız zamanki hissiniz size rehberlik edebilir. Eğer bu rüyanın sonunda iyi bir his ile uyandıysanız korkulacak bir durum yoktur. Tam tersi bir duygu ile uyandıysanız bazı konularda dikkatli olmanız ve çevrenizdekilere dikkat etmeniz gerektiği bir dönemde olabilirsiniz.

Rüyada Kaçmak Neye Yorumlanır?

Görülen ve hatırlanan her rüyayı bir uyarıcı ya da mesaj içeren bir rüya olarak değerlendirilmez. Bu nedenle her rüyanın belli ve herkes tarafından kabul gören bir anlamı ya da içeriği olamayabilir.

Ancak rüyada birinden kaçmak pek çok farklı şekilde yorumlanabilir. Bu tür rüyalar yorumlanırken rüya içerisinde bulunan belli başlı ortamlarda değerlendirilir. Eğer rüyanızda birinden kaçtığınızı görüyorsanız ya da öyle hissediyorsanız bu rüyanın iki farklı anlamı vardır. İyi olarak değerlendirmemde uzun zamandır canınızı sıkan bir sorundan kurtulacağınıza işaret eder. Kötü ya da dikkat edilmesi gereken kısım ise gizli olan şeylerin açığa çıkabileceğidir.

Rüyada Birinden Kaçarken Düşmek

Bu tür rüyada birinden kaçmak ve bu sırada düşmek aslında olması muhtemel bir durumun olmayacağı ya da olması için çok çabalanması gerektiği anlamındadır. Ancak bu tarz rüyalar genellikle kötü olarak algılansa bile aslında verdiği mesaj sizi uyarıcı niteliktedir. Bir durum karşısında çabanız sonucunda çok iyi yerlere gelebileceğinizi ifade eder.

Rüyada Birinden Kaçmanın Zamanı

Gördüğünüz rüyada birinden kaçmak eylemi içeren rüyanızda rüyanın içerisinde bulunulan zaman oldukça farklı şekilde rüyayı etkileyebilir. Eğer rüyanızda gece karanlık bir vakitte kaçtığınızı görüyorsanız bu durum pek iyiye yorumlanamaz. Ancak aydınlık ve gündüz vaktinde bir kaçma eylemini iyi şekilde yorumlarız. Eğer bu ve benzeri pek çok rüya hakkında bilgi almak isterseniz 7/24 cep telefonu numaramdan bana ulaşarak rüyanızın verdiği mesajı bulabilirsiniz.

Rüyada Birinden Korkarak Kaçmak

Birey, rüyasında eğer hiç tanımadığı birisinden korkarak ve de arkasına bakmadan kaçıyorsa bu mesleki anlamda başarı ve sağlam bir kariyer anlamına gelir. Mesleki yaşamında rüyayı görenin gerçekten de son derece başarılarla dolu çalışma hayatının kendini beklediğine ve de kendisini gelecekte kariyer açısından ideal mevkilerin beklediğine delalet kabul edilmektedir.

Rüyada Yaşlı Adamdan Korkarak Kaçmak

Rüyasında yaşlı bir adamdan korkarak kaçtığını gören kişinin sürekli boşu boşuna evham ve kuruntu içerisinde olduğunun delili olarak kabul edilir. Bu nedenle bu tedirginlik halinin iş hayatında da başına ister istemez dertler açacağına işaret kabul edilecektir. İşte bu yüzden kesinlikle kendine olan saygısını ve özgüvenini bir an önce yeniden kazanması gerekeceğine dair alamet kabul edilmektedir.

Rüyada Depremden Hızlıca Kaçmak

Kişiyi zorlu günlerin beklediğine işaret kabul edilir. Rüyasında en büyük doğal afet olarak depremden kaçtığını gören bir kimse sürekli çalkantılı zor günler yaşayacak ve hem maddi anlamda hem de manevi anlamda olumsuzluklar peşini bırakmayacak demektir.

Bu rüyada kişinin sabırla imtihan edildiği ve eğer bu olaylara karşı sabırlı davranırsa bu olumsuzlukların kısa süre içerisinde tamamen ortadan kaybolacağı anlamına geliyor.

Rüyada Bir Kadından Kaçmak

Rüyasında hiç ama hiç tanımadığı bir kadından kaçtığını görmek bireye ilahi uyaran özelliği taşır. Rüya sahibinin çalıştığı iş yerinde kadın çalışanlarıyla imtihan edileceğine ve bu nedenle mutlaka dikkat etmesi gerektiğine bir uyarı niteliği taşıyor. Öte yandan yine bir diğer nokta olarak kötü huyuyla tanınmış bir kadın tarafından kendisine her an iftira atılma tehlikesiyle karşı karşıya kalacağına yönelik olarak da bir gönderme olarak karşımıza çıkar.

Rüyada Karanlıkta Kaçmak

Rüyada kapkaranlık bir ortamda kurt uluması ve soğuk hava muhalefeti içerisinde rüzgarın acı uğultuları eşliğinde karanlıkta tek başınıza kaçtığınızı görmek çevrenizde sinsi düşmanların olduğuna işaret eder. Bunun yanı sıra çaresiz günler geçirdiğiniz için bu çaresiz günleri yalnızca tek başınıza atlatmak zorunda olduğunuza işaret etmektedir.

Rüyada Silahlı Birisinden Kaçmak

Rüyayı gören kişi günlük yaşamında her an korkuyla yüzleşiyor demektir. Bu yüzleştiği korkuları arasında ölüm korkusu en başta gelir. Bunun dışında günahlarına hesap verme korkusu, düşmanlardan zarar gelme korkusu gibi korkular kişinin zihnini sürekli meşgul ediyor anlamına gelir.

Rüyada Arabaya Hızlıca Binip Kaçmak

Rüyada arabayla apar topar bir yerden kaçtığınızı görmeniz günlük hayatınızda Cenabı Allah tarafından imtihanlarla karşı karşıya olacağınıza delalet etmektedir. Bu imtihanlardan bazısını atlatacak ve bazısını da sabırsız olduğunuzdan dolayı atlatamayacak bir kişi olacağınız anlamına gelir. Bu rüya eninde sonunda rüya sahibinin bu badireler sonucunda emin bir yola çıkacağına alamet kabul edilmektedir.

Rüyada Kovalayan Deliden Kaçmak

Rüyayı gören kimsenin çevresinde sürekli iletişim halinde olduğu kişilere karşı son derece teyakkuz halinde olması gerektiğine işarettir. Bu rüyayı görenin çevresinde psikolojik sorunları bulunan kimseler tarafından kendisine zarar gelebileceği ve bu nedenle mutlaka son derece dikkatli davranması gerektiğine işaret etmektedir.

Rüyada Ölüden Kaçmak

Rüyada ölmüş bir kişiden kaçmak hayra alamettir. Bu nedenle rüya sahibinin endişe etmemesi ve de korkmaması gerekiyor. Eğer rüyada ölmüş kişi sonunda sizi yakaladıysa ve bu kişiyi tanıyorsanız mutlaka mezarını ziyaret ederek Fatiha okumanızı beklediğine de işaret eder.

Rüyada Babadan Kaçmak

Rüyayı görenin aşırı derecede kendini işe verdiği için ailesiyle ilgilenmediği ve bu nedenle aile bağlarının günden güne zayıfladığına delalettir. Öte yandan bireyin babasını üzecek bir harekette bulunduğuna ve onun gönlünü muhakkak alması gerektiğine de alamet kabul edilmektedir.

Rüyada Tinercilerden Kaçmak

Rüya sahibinin çevresinde de kendisinin düşmesini bekleyen kötü niyetli kişilerin olduğuna alamet eder. Bu kişilerden rüya sahibinin haberdar olmadığına ve bu yüzden de mutlaka iletişim halinde olduğu kişilerle temkinli davranması gerektiğine de delalettir.

Rüyada Görünmez Bir Şeyden Kaçmak

Rüya sahibinin görünmez bir şeyden sürekli korkarak kaçtığını görmesi ani ve üzücü bir olayla karşı karşıya kalacağına delalet eder. Bu ani ve üzücü durum karşısında metanetini koruyamayacak ve hayatının uzun bir dönemini olumsuz olarak gerçekten de etkileyecektir.

Rüyada Birinden Kaçmanın Psikolojik Yorumu

Rüyasında sürekli bir şeyden kaçtığını gören kimsenin günlük yaşamında sürekli korku hakimdir. Korkularıyla yaşayan bu kimsenin kendine mutlaka çekidüzen vermesi ve özgüvenini kazanması gerekir. Bunu başarması için çevresinden de mutlaka psikolojik destek alması gerekir.

Rüyada Eşinden Kaçmak

Rüyadan eşinden kaçmak; genellikle iyilikle yorumlanır. Ancak elbette rüyayı ne zaman, nasıl ve ne psikoloji ile gördüğünüz de çok önemlidir. Çoğu rüyaları temeli aslında bilinçaltına dayanmaktadır. Bu gibi rüyaları yorumlasak da rüya sahibi açısından pek faydası olmayacaktır. Rüyada eşinden kaçtığını gören kişi; rüya sahibinin eşi ile bir boyu mutlu bir hayat süreceğine işarettir.

Bu rüyayı gören kişinin eşi ona hayatı boyunca yoldaş olacak, sırlarını paylaşabileceği, sırtını dayayabileceği bir duvar olacaktır. Bu rüyayı gören kişinin eşi güvenilecek bir insandır. Çoğu kesimin beğenisini, güvenini kazanmış bir kimsedir. Bir diğer rüya tabirine göre ise rüyasında eşinden kaçtığını gören kimse; yapmış olduğu yanlışlardan dönecek ve bu yanlışları bir daha yapmamak adına gayret gösterecektir.

Bir başka yoruma göre ise bu rüyayı gören kişi zorluklarla karşılaşacaktır. Hem rüya sahibi hem de rüya sahibinin eşi; beklemediği sorunlarla karşı karşıya gelecek ve bunları çözebilmek adına birlik olacaktır. Özetle bu rüya ferahlığa, huzura ve mutluluğa delalet eder.

Rüyada Bir Erkekten Kaçmak

Rüyada bir erkekten kaçmak çoğunlukla hayra yorumlanmakla birlikte eğer size çok büyük sıkıntı ve bunalım verdiyse ve can endişesi taşıdıysanız bu durum değişmektedir. Ünlü rüya tabircisi Medyum Saliha Hoca rüyada bir erkekten kaçmak hakkında eğer ki kalp ağrısı yaşadıysanız ve uyandığınızda kimden kaçtığınızı net olarak hatırlamadıysanız aşk büyüsü olabilir diye eklemektedir. Bilindiği üzere birçok büyü rüya ve telkin yolu ile yapılsa da temiz kalpli insanlar büyüye direnç gösterdikleri için ve eğer ailelerini koruyan bazı güçler varsa rüyada bir erkekten kaçtığını görmek son derece normaldir. Eğer ki sizi çok istediği halde sizin reddettiğiniz bir kişiden kaçıyorsanız erkek ya da kadın olmanız fark etmeksizin rüyada bir erkekten kaçmak ve o kişiyi kadın ya da erkek fark etmeksizin erkek suretinde görmek kesin bir delille aşk büyüsü ya da bağlama büyüsü yapıldığına delildir.

Ancak rüyada bir erkekten kaçmak eğer size sıkıntı değil de sadece korku ve heyecan veriyorsa bu sizin normal hayatta korktuğunuz bazı kişiler ile aranızdaki buzları eriteceğinize hatta sizin birçok tavrınızın o kişide saygı uyandıracağına da delalet eder. Medyum Saliha Hanım rüyada bir erkekten kaçmak konusunun özellikle kişinin yıldızına ve karakterine bakılarak yorumlanması gerektiğini ifade etmektedir. Birçok kişi rüyada bir erkekten kaçmak hakkında rüya tabiri istemektedir. Bu herkes için muhakkak ki aynı olmayacaktır. Çünkü burada bazen nefsinizden kaçmak bazen de yaptığınız bazı fillerden kaçarak tövbe kapısına yaklaşmak gibi anlamlar da taşıyabilmektedir. Medyum Saliha Hoca gerek büyü gerekse de normal bir rüya yorumu olabilecek bu durumun ortaya çıkmasının ayrıntılı rüya yorumu ile anlaşılabileceğini ifade etmektedir.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Uzman Medyum Saliha'nın tamamen kendisinin hazırladığı Büyü içerikleri, Dua bilgileri, Rüya Tabirleri ve Burç yorumlarını okuyabilirsiniz. Medyum Saliha, sitesinde yayınladığı tüm içeriklerin haklarını saklı tutar. Bu sitede yayınlanan Büyüler hakındaki tüm içeriklerin oluşturucusu kendisidir.

Yorum Yap