1. Ana Sayfa
  2. Rüya Tabirleri
  3. Rüyada Birini Öldürmek 

Rüyada Birini Öldürmek 

Rüyada birini öldürmek farklı kişilerce farklı şekillerde yorumlanır. Bu yorumlardan biri rüyada birini öldürmek hayatında bu zamana kadar yaşadığı kafasını sürekli kurcalayan dertlerden ve sıkıntılardan kişinin kısa bir sürede kurtulacağına işaret eder.

rüyada birini öldürmek

Rüyada birini öldürmek içimizde bastırılmış duyguları simgeler. Yani rüya sahibinin bu zamana kadar işlemiş olduğu hatalardan dolayı büyük pişmanlık duyduğunu ve bu hataları bir an önce gidermek istediğine parmak basar.

Kişinin bu hatalardan dolayı kendinin bile kabul etmedi vicdan azabı çektiğini ve bu vicdan azabının giderilmesi için bu hataların düzeltilmesi gerektiği, eğer ki helallik alması gerektiği bir kişi varsa da bu kişiyle yüzleşip helallik almalıdır diyebiliriz. Ayrıca rüya sahibi eğer içine kapanık, asosyal bir hayat yaşıyorsa bu yaşamından dolayı sıkıntılar yaşadığına ve ruh halinin kötü olduğuna da işarettir.

Eğer ki rüya sahibi bıçakla öldürmüşse bu rüya sahibinin yakın bir zamanda maddi bir sıkıntı yaşayacağı anlamına da gelebilir. Kişinin sosyal hayatındaki konuşmalarından rahatsız olan kişiler rüya sahibiyle arasına mesafe koyup onunla iletişimini kesebilirler.

Rüyada Adam Öldürmek

Rüya sahibi eğer rüyada bıçakla öldürdüğünü görmüşse çevresine daha yapıcı davranarak bu sorunların üstesinden gelebilir. Rüya sahibi eğer karşısındaki kişiyi boğazlayarak öldürmüşse de bu da rüya sahibinin hak ettiği bir mal varlığı karşısında ona zorluk çıkaracak kişiler olacağına işarettir.

Rüya sahibi bu kişilerle uzun bir süre mücadele edecek fakat bu mücadelenin sonunda hak ettiği mal varlığını kazanacaktır.  Bu mal varlığı önemli bir mal varlığıdır. Kişi bu mal varlığıyla birlikte hayatındaki maddi, manevi sorunların üstesinden gelecek ve rahat bir yaşam için önemli bir adım atmış olacaktır.

Yapması gereken hak ettiği mal varlığı için mücadeleyi bırakmamasıdır. Rüyada birini öldürmek silah aracılığıyla olacaksa da bu hayatınızı etkileyecek bir sağlık sorunu yaşayacağınızın habercisidir. Rüya sahibi bu sağlık sorunundan kurtulmak için hiç sevmediği adeta düşman olarak gördüğü kişilerden bile yardım isteyerek zor günler yaşayabilir.

Eğer kişi rüyada kendini öldürmüşse de bu kişinin yapmış olduğu günahlar için tövbe ederek af dilemesi gerektiğine işarettir. Ayrıca kişinin haksız yere kırdığı kişiler olduğuna ve bu kişilerden de helallik alması gerektiğini gösterir.

Rüyada Birini Öldürmek Anlamı

Rüyada birini öldüren kişiler rüyada birini öldürmek ne anlama gelir diye merak ederler. Rüyada birini öldürmek bazı durumlarda hayırlı olabildiği gibi bazı durumlarda da kötü anlamlara gelebilir. Fakat baktığımız zaman rüyada birini öldürmek genel olarak kişinin kendi içerisinde sıkıntılar yaşayacağına veya yaşadığına bunların farkına vararak hayatında değişiklikler yapması gerektiğinin habercisidir.

Bir diğer anlamı da kişinin maddi ya da maddi olmayan hak ettiği şeyleri almak için mücadele içine gireceğine ve bu mücadelelerden zorlu çabalardan sonra galip geleceğine işaret eder. Eğer ki rüya sahibi rüyasında birisi tarafından öldürülüyorsa bu kişinin uzun ve sağlıklı bir hayat yaşayacağına işaret eder.

Rüya sahibi rüyasında eşini öldürüyorsa da bu yakın bir zamanda eşiyle büyük bir tartışma yaşayacağının habercisidir. Fakat korkmaya gerek yok kişi eşiyle yaşadığı tartışmadan sonra eşiyle arasını düzeltecektir ve birlikte uzun ve mutlu bir evlilik hayatı geçireceklerdir. Rüya sahibinin öldürdüğü kişi kendi çocuğu olması durumunda da bu kişinin evindeki rızkın artacağına ve bu rızkın bereketli olup hayatları boyunca rahat bir yaşam yaşayacaklarına işarettir.

Fakat rüya sahibi rüyasında anne ve babasını öldürmüşse bu rüya sahibinin içindeki kin ve nefreti simgeler. Kişinin mutsuz bir aile hayatı yaşadığına ve yakın zamanda yanlış işlere yönelme eğilimi taşıdığına işarettir. Eğer kişi rüyada yanlışlıkla birini öldürmüşse de bu kişinin hak etsin, etmesin herkesle eşit bir mesafede ilişki içerisinde olduğuna kendisini asıl seven kişilerin sevgisini ayırt edemediğine haber verir.

Rüyada Birini Öldürmek Kötü Mü?

Rüyada birini öldürmek kötü müdür sorusunun cevabı bizce hayırdır. Kişinin görmüş olduğu rüyanın çeşidine göre bu sorunun cevabı iyi ya da kötü olabilir. Yazımızda da belirttiğimiz gibi rüyada boğazlayarak öldürmek, eşini öldürmek, çocuğunu öldürmek, kendi ölümünü görmesi hayırlı bir şekilde yorumlanırken öbür tarafta kişinin birini silahla öldürmesi, anne babasını öldürmesi, yanlışlıkla birini öldürmesi de kişinin hayatında bazı yanlışlıklar içinde olduğunu ve bu yanlışlıklar düzeltmesi gerektiğine işarettir. Yani rüyada birini öldürmek bazı durumlarda hayırlı bir şekilde yorumlanırken bazı durumlarda kötü yorumlandığı da olmuştur.

Rüyada Arkadaşı Öldürmek

Rüyada arkadaşı öldürmek sıkıntılardan, korkulardan, endişelerden kurtulmak manasına gelmektedir. Rüyasında arkadaşını ya da herhangi bir kişiyi öldüren kimse; kafasındaki dertlerden, yoğun düşüncelerden kurtulur. Ancak bu rüyanın çok farklı şekilde yorumlandığı da olmuştur. Rüyada arkadaşını öldüren kişi Allah’ın emirlerini yerine getirmiyor manası taşır. Bu rüya manevi bir mesaj da içerebilir. Rüya sahibi eğer inançlı bir kimse ise; inancının getirdiği gereklilikleri terk etmemelidir. Rüyada arkadaşını öldürdüğünü gören kişi bazı hatalar yapabilir ya da yapmış olabilir.

Ancak rüya sahibinin bu hatalardan dönmesi uzun sürmeyecektir. Rüya sahibinin kırdığı kalpler, incittiği kimseler olabilir. Kişi bunların bilincine varıp helallik almalıdır. Rüyada arkadaşı öldürmek bazen insanın ruh hali ile de yorumlanabilir. Rüyayı gören kimse çok sosyal bir insan değil ise; ruhsal sıkıntıların içerisinde olabilir. Rüyada arkadaşı öldürmek ve bunu boğarak yapmak; o kişiye üzüntü verecek şekilde yorumlanır. Rüyada arkadaşı öldürmek ve bunu bıçak yolu ile yapmak; öldürülen kişiden olumlu bir haber alınabileceğine delalet eder.

Yorum Yap

Yorum Yap