1. Ana Sayfa
  2. Rüya Tabirleri
  3. Rüyada Böcek Görmek

Rüyada Böcek Görmek

Rüyada böcek görmek tabiri nedir? Rüyamda böcek gördüm diyenler nasıl cevaplar bulur? Medyum Saliha Hoca tarafından yazılan Rüyada Böcek Görmek tabirleri içinde neler var? Rüyada böcek görmek konusunda tüm açıklamalar işte burada.


Rüyada böcek görmek İslam alimlerinin ortak görüşüne göre hayırlı birisiyle izdivaç olunacağına ve bu nedenle hısımlık bağının rüyada böcek görmek ile ortaya çıkacağına işaret kabul edilir. Bu özelliğinin yanı sıra yine bir diğer nokta olarak rüyasında böcek gören kişinin kısa süre içerisinde sıklıkla maruz kaldığı dert ve tasalardan artık kurtulmaya başladığına her açıdan delalet etmesi bağlamında mutlak surette üzerinde durulacak nokta olarak karşımızdaki yerini korumayı sürdürür.

Rüyada Böceğin Isırdığını Görmek

Tahtakurusu, bit, pire gibi her ne şekilde olursa olsun rüyada böcek ısırması görmek uzun süreden beri beklenen müjdeli haberin hala bekleneceğine ve bu durumun biraz daha uzayacağına işaret etmektedir. İşte ortada duran tüm bu nitelikleri açısından kişinin adeta dört gözle müjdeli haberi beklemeye devam edeceğine rivayet olunmaktadır.

Rüyada Elde Böcek Görmek

Hayırlı bir haber alınacağına delalet etmektedir. Rüyasında elinin üstünde veya vücudunun herhangi bir yerinde böceğin dolaştığını ve kişinin de uyku halinde kaşındığını görmesi yakın zamanda hayırlı haberler alınacağı şeklinde yorumlanmaktadır.

Rüyada Sümüklü Böcek Görmek

Rüyada sümüklü böcek görmek bir yerden bir yere taşınmayı işaret eder. Bu nedenle rüyada böcek görmek diyanet işleri resmi rüya tabirine göre hicret olarak tarif edilmektedir. Bu göçün (hicret) iş hayatına dayanan göç dalgası olabileceğinin yanı sıra yeni yerler görme isteğinin de çabası olarak bireyin mutlaka bir yerden bir yere göç etmesi olarak tanımlanmaktadır.

Rüyada Ateş Böceği Görmek

Bireyin çok yakın bir zamanda mutluluktan havalara uçacağı bir sevinçli müjdeli haberle karşı karşıya kalacağına işaret ettiği gibi bu sevinçli haberin de çok kısa süreceğine işaret ediyor. Bu nedenle adeta alınan bu mutlu haberin kişinin hevesini kursağında bırakacağı anlamına geldiğini de mutlak surette dile getirmemiz gerekir.

Rüyada Hamam Böceği Görmek

Rüyada hamam böceğinin görülmesi rüyada siyah böcek görmek ve öldürmek rüyayı görenin çevresinde sinsi düşmanlarının olduğuna delalet etmektedir. Bu sinsi düşmanları tarafından kendine hain planlar tasarlandığına işaret etmektedir. Özellikle esnaf gibi ticaret hayatında bu sinsice planların yaygın olarak devam ederek kişiye çelme takma yolunda kararlı bir şekilde ilerleme kaydettikleri anlamına geliyor.

Rüyada İpek Böceği Görmek

Rüyada ipek böceğinin görülmesi kişinin uzun süreden bu yana isteyip de bir türlü ele geçirmeye muvaffak olamadığı şeyin artık tamamen sona ereceğine ve vuslat vaktinin çok ama çok yakın olduğuna işaret ediyor. Tutku seviyesinde istenen bu şeyin elde edilmesi adına bireyin olağanüstü gösterdiği çabanın artık meyvesini gerçekten de toplama yolunda kararlı ve de son derece emin adımlarla ilerleme kaydedeceğine ve bunda gerçekten de son derece başarı yakalayacağına işaret olunmaktadır.

Rüyada Bok Böceği Görmek

Rüyasında bok böceği gören kişi hayırsız olarak tarif edilir. Çoluğunun çocuğunun rızkını kumara, kadına veren ve yine onların rızkıyla israf düşkünlüğünden ötürü serseri bir yaşam sürmeye alamet kabul edilmektedir. Bunun yanında kumara aşırı düşkünlüğün neden olduğu içinden çıkılmaz bir hal nedeniyle bireyin son derece sıkıntılı durumlarla karşı karşıya kalarak psikolojik olarak da bu durumdan olağanüstü düzeyde rahatsızlık duyacağına delalet kabul edilmektedir. İşte yer verilen tüm bu özellikleri bağlamında değerlendirildiği zaman bireyin her anlamda birtakım sorunlarla karşı karşıya kaldığını ve bunların tesirinden uzun süre boyunca da kurtulmasının pek de mümkün olmadığını ortaya koyar.

Rüyada Tırtıl Görmek

Rüyada tırtıl görmek yakın bir zamanda bireyin enteresan olaylarla karşı karşıya kalacağına hatta bu olaya tanıklık edeceğine işaret etmektedir. Rüyada böcek görmek genel olarak hayırlara alamet eder. Bu nedenle rüyayı  gören kimsenin normal yaşamında da çevresindeki insanlar tarafından takdir edilen, övülen bir kişi olarak kalacağına ve çevresi tarafından sürekli olarak takdir edileceğine işaret etmektedir.

Bunun yanında yine bir diğer nokta olarak rüyada böcek gören kimsenin başarmak için çok çaba harcadığı durumlar karşısında da dinamik ve mücadeleci halini koruyarak her halükarda gerçekten de istediğini elde etmesinin önünde herhangi bir şekilde engel bulunmadığını ortaya koymaktadır. İşte yer verilen tüm bu kriterler nezdinde değerlendirildiği zaman her halükarda son derece başarı sağlayan nitelik olarak öne çıktığını kesinlikle dile getirmek gerekir. Bu nedenle rüyayı görenin her ne şekilde olursa olsun sürekli hayatında başarı grafiğini arttırdığı ortadadır.

Rüyada Kırmızı Böcek Görmek

Rüyada kırmızı böcek görmek rüya sahibinin bu aralar hayatında pek de mutlu olmayacağı bir haber alacağına ve bu haber yüzünden de bir hayli sinirleneceğine işaret eder. Bu rüya yüzünden kişinin aile hayatında sıkıntılı günler geçireceğine aile bireyleri arasında şiddetli tartışmaların başlayacağına işaret eder. Fakat yine de böceğin türüne göre bu rüyanın yorumu değişmektedir. Rüyada kişi kırmızı uğur böceği görürse rüya sahibi için hayatında bir dönüm olacaktır ve şansı hiç olmadığı kadar yaver gitmeye başlayacaktır.

Kırmızı bir ateş böceği görmek de rüya sahibinin hayatındaki sorumlulukların farkında olmadığını farkında olsa dahi sürekli erteleyerek hayatını zora soktuğunu işaret etmektedir. Eğer rüya sahibi gördüğü kırmızı böceğin türünü bilmiyorsa da hayatında hiç tahmin etmediği bir düşmanı olduğuna işarettir. Bu düşman rüya sahibinin hiç beklemediği anda karşısına çıkarak onu zor duruma sokabilir ve hazırlıksız yakaladığı için de rüya sahibinin hayatını alt üst edebilir. Tüm bunların yanı sıra rüya sahibi gördüğü kırmızı böceği öldürürse de istemediği bir olayda kötü bir şanssızlık yaşayabileceğinin işaretidir.

Rüyada Kara Böcek Sürüsü Görmek

Bizlere korkutucu gelebilen ve hoşumuza gitmeyen şeyleri görebildiğimiz rüyalardan birisi de rüyada böcek görmek hakkındadır. Medyum Saliha Hoca, bunlardan birisinin de rüyada kara böcek sürüsü görmek olduğunu dile getirmektedir. Sanılanın aksine rüyada kara böcek sürüsü görmek oldukça hayırlı rüyalardan birisidir. Sizin üzerinizde nazar olduğuna ama bunu zamanla aşacağınıza da dikkat çekmektedir. Rüyada kara böcek sürüsü görmek çok büyük bir kazanç kapısının sizin ayağınıza geleceğine ve bu sayede hiç görmediğiniz kadar para kazanacağınıza işaret etmektedir. Medyum Saliha Hanım, bir çoğumuza itici gelse de rüyada böcek görmek hakkında yapılan genel yorumlarının iyi olduğu da dikkatlerden kaçmamaktadır.

Medyum Saliha, bizlerin hayatlarında birçok iniş ve çıkışlar olduğuna ve bu durumlardan rüya tabiri gibi özel durumların da yardımıyla çıkabilmeyi başardığımıza değiniyor. İnsan düşünen ve uygulayan bir varlıktır. Rüyada kara böcek sürüsü görmek de bizlerin eline geçmesi muhtemel olan yüksek miktarlı bir paraya işaret edebilmektedir. Rüyada kara böcek sürüsü görmek kazanacağımız paranın adeta harcamakla da bitmeyeceği anlamına da gelmektedir. Medyum Saliha Hanım, birçok kimsenin rüyada kara böcek sürüsü görmek gibi rüyaları olduğunu fakat ya yanlış yorumlama ya da bazı kimselerin rüya tabiri konusunda Medyum Saliha Hoca’nın sözlerini ve talimatını dinlemediği için bolluk göremediği de açıktır. Rüya yorumu yapılınca eğer medyum Saliha size kimseye anlatmayın dediyse bunda sizin için hayır vardır.

Yorum Yap

Yorum Yap