1. Ana Sayfa
  2. Rüya Tabirleri
  3. Rüyada Cenaze Görmek

Rüyada Cenaze Görmek

Rüyada cenaze görmek tabiri nedir diye soranlar için yayına aldığımız bu makalemizde, rüyamda cenaze gördüm, manası nedir diyenlere yanıt verdik. Medyum Saliha Hoca tarafından özenle hazırlanan rüya makalelerimiz ile güvenli rüya tabirleri yorumlarına erişebilirsiniz.

Rüyada Cenaze Görmek

Rüyada cenaze görmek için rüya tabircileri çoğunlukla bu rüyanın hayırlı ve güzel olduğuna yorulması gerektiğine mutabık olmuşlardır. Rüyada cenaze görmek güzel ve hayırlıdır. Özellikle de rüyasında cenaze gören kişinin uzun zamandır haber alamadığı bir olay ya da durum için güzel bir haber alacağına işaret edilmiştir. Bazen de uzun amandır haber alınamayan kişi ile karşılaşmak şeklinde de yorumlanmıştır. Rüyasında cenazeye katıldığını gören kişi hayatında güzel değişikliklerin yapacağı şeklinde yorumlanmıştır. Rüyada cenaze görmek konusunda rüya tabircileri daima rüya görenin sağlıklı ve güzel bir ömrü geçeceğini söylemişlerdir. Rüya tabircilerinden Ebu Sait el Vaiz’e göre ise rüyada cenaze görmek münafık bir erkek ile tabir olunmuştur.

Rüyada Cenaze Alayı Görmek

Rüyada bir cenaze alayını görmek rüya sahibinin mutlu ve uzun bir hayatı olacağına işaret edilmiştir. Rüyada cenaze alayı görmek uzmanlarca her aman hayra yorulmuştur. Eğer gördüğünüz cenaze yakın çevrenizden biri ise ailede hasta olan bir kişinin yakın zamanda sağlığına kavuşacağına delalet edilmiştir. Cenaze sırasında havanın açık ve güzel olması da yine tabirciler tarafından güzel olarak yorumlamıştır. Rüya sahibinin karşısına kısa zamanda hayırlı bir kısmet çıkacağına ve evleneceklerine işaret edilirken eğer cenaze alayı sırasında hava kötü ve siyahsa bu durum rüya sahibinin yakın bir zamanda üzüleceğine işaret kabul edilir.

Rüyada Cenaze ve Tabut Görmek

Kişinin rüyasında kendi cenazesini görmesi çoğunluk olarak iyiye yorulmuştur. Ancak eğer kendi cenazesini kaldıracak kimse olmadığını görüyorsa bu durum da rüya sahibinin münafık bir kişi olduğuna ve yakın zamanda da yaptığı kötü işlerden dolayı da hapsedileceğine yorulmuştur.

Rüya tabircileri açıkça rüyada görülen kaldırılmayan cenazenin hayra yorulmadığını açıkça söylemişlerdir. Cenaze arkasından ağladığını ve büyük bir üzüntü duyduğunuzu görüyorsanız bu durum iyi olarak kabul edilir ve etrafınızda sizi çokça seven insanlar olduğuna delalet edilmiştir.

Rüyada tabut görmek ise bu rüya sahibinin bir yolculuğuna çıkacağına yorulur. Bu seyahat, kara ya da deniz yolculuğu şeklinde olabilir ve büyük bir oranda da rahat bir yolculuk ve mutlu bir son ile tamamlanacak görülmektedir. Eğer bir başkasının tabutu rüya sahibi tarafından omuza alınmışsa o kişinin devlet ve saltanat sahibi olacağına işaret edilmektedir.

Rüyada Cenaze ve Dua Okunduğunu Görmek

Rüyada cenaze anında dua okunduğunun görülmesi de yine hayra yorulan durumlardandır. Kendi cenazenizin sırasında sizin arkanızdan iyi şeyler söylendiğini duymuşsanız bu güzel bir hayat demektir. Mutlu olacağınız, güzel ve sağlıklı bir hayat süreceğinize işaret edilmiştir.

Hayırlı insana delalet etmektedir. Ancak cenazenin ardından kötü sözler söyleniyorsa bu durumda tam tersi olacağını söylemek mümkündür. Kişi giriştiği işlerden başarısız olur ya da ne kadar iyi işler yaparsa yapsın kendisine sevgi, muhabbet beslemeyen, başarılarından haz etmeyen insanlarla bir arada bir hayat süreceğinde yorulur. Hayırsız bir yaşama ve kişiye işaret olunur.

Rüyada Birden Fazla Cenaze Görmek

Rüyada aynı anda birden fazla cenaze görmek ne yazık ki rüya tabircileri için hoş karşılanmaz ve hayra ve iyiliğe yorulmaz. Cenazelerin belli bir yere konulması, oranın bir günah yuvası olduğuna, tekin bir yer olmadığına işaret kabul edilmiştir.

Bahsi geçen bölgede hayırlı işlerin yapılmadığına, oradakilerin hayır ve hasenat işlerinden uzaklaştığına işaret olunmuştur. Birden fazla cenazenin aynı rüya içerisinde görülmesi hayırlı bir rüya olarak yorumlanmaz. Eğer rüya sahibi bu cenazelerden birini sırtlanmışsa bu onun da hayır ve hasenattan uzaklaştığı anlamına gelir. Rüya sahibinin hayırsız işlerle meşgul olduğu, çok fazla iyilik yapmadığı, haram mal ve para sahibi olacağına delalet edilmektedir.

Rüyada Ölü Gömmek

Rüyada cenaze ve ölü gömmek gibi birtakım organizasyon işlerinde bulunmak rüya sahibinin de kısa bir zaman içinde düğün gibi önemli ve mutlu bir organizasyon içerisinde bulunacağına işaret edilir. Aynı zamanda cenaze işleri ile ilgili rüyada bir şeyler yapmak rüyayı görenin din ile ilgisi olmayan kişilere bu konuda eğitim vereceğine ve bu işten oldukça sevap ve dua alacağına delalet edilmektedir. Rüyada cenaze işleri ile ilgili olmak ve ölü gömmek genel olarak iyiliğe ve hayra yorumlanmıştır. Güzel ve hayırlı bir rüya olarak adlandırılmıştır.

Rüyada Kendi Cenazesini Görmek

Rüyada ölüm görmek çok farklı şekillerde yorumlanabilecek bir durumdur. Medyum Saliha Hoca, ölüm ile ilgili rüyaların kişiye göre farklı yorumlanabildiğine dikkat çekmektedir. Mesela rüyada kendi cenazesini görmek, uzun ve bereketli bir ömür yaşamaya delalet etmektedir. Fakat bazı durumlarda ise büyük bir hastalığın pençesine düşüleceğini de haber verilebilmektedir. Rüyada her ayrıntı çok önemlidir. Bu sebeple insanlar uyandıkları anda eğer bir rüya görmüş ve etkisinde kalmışlarsa hemen kâğıda yazmalılardır.

Rüyada kendi cenazesini görmek ilk başta kişiyi etkilese de bir süre sonra bunu unutmaktadır. Bu sebeple gördüğümüz rüyaları kâğıda dökmenin önemi çok büyüktür. Medyum Saliha Hoca, insanların yıldızlarına ve burçlarına göre ve yaşadıkları hayatın gidişatına göre bile gördükleri rüyanın yorumlarının değişebileceğini ifade etmektedir. Rüyada kendi cenazesini görmek de böyle bir durumdur. Rüyada kendi cenazesini görmek ve bu cenazenin kalabalık mı yoksa az kişi tarafından mı taşındığını görmek bile rüya yorumunu değiştirir.

Rüyada kendi cenazesini görmek ve kefenli mi yoksa kefensiz mi olması durumu da rüya yorumunu etkileyen faktörlerden birisidir. İnsanlar bu sebeple rüyada kendi cenazesini görmek gibi bir kâbus ile uyandıklarında hemen paniğe kapılmamalı ve bunu aklında iyice oturtmaya çalışarak rüyayı hatırlamalılar. Ardından Medyum Saliha Hocamıza ulaşarak rüyada kendi cenazesini görmek konusunda geren bilgileri verip hocamızın yorumlamasını sabırla beklemelilerdir.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Uzman Medyum Saliha'nın tamamen kendisinin hazırladığı Büyü içerikleri, Dua bilgileri, Rüya Tabirleri ve Burç yorumlarını okuyabilirsiniz. Medyum Saliha, sitesinde yayınladığı tüm içeriklerin haklarını saklı tutar. Bu sitede yayınlanan Büyüler hakındaki tüm içeriklerin oluşturucusu kendisidir.

Yorum Yap