1. Ana Sayfa
  2. Rüya Tabirleri
  3. Rüyada Ev Almak
Trendlerdeki Yazı

Rüyada Ev Almak

Rüyalar arasında hayra yorulan rüyada ev almak kişinin geleceğe dair sağlam ve güzel planları olduğuna işaret eder. Rüyanızda ev satın aldığınızı gördüyseniz her şeyin yolunda olduğunu ve hedefinize ulaşmanız için hiç boşa geçirecek vaktinizin olmadığını bilmeniz gerekiyor.

Rüyada Ev Almak

Rüyada ev almak hayır ile yorumlanan ve genelliklede hayırlı sonuçlar doğuran bir rüyadır.  Rüyada ev almak içerikli bir konu ile meşgul olan kişi aslında hayatında geleceğe dair sağlam yatırımlar yapmış demektir. Bu yüzden kişi ister evli olsun isterse bekar olsun fark etmek bu rüya kişinin geleceğindeki doğru kararlar ve doğru yatırımları işaret eder. Bu doğru karar kimi zaman doğru bir iş tercihi yapmak kimi zaman ise doğru kişi ile evlenmek olarak yorumlanabilir. Ayrıca rüyayı gören kişi hayatı içerisinde şüpheye düştüğü bir durum yaşıyor ise aslında bu şüpheye düştüğü olay hakkında emin olması gerektiği anlamına gelir. Örneğin kişi belli sebeplerden dolayı şehir değiştirmiş ise bu onun hakkında iyi bir karar ve hayır getirecek bir karar demektir. Başka bir örnekte ise kişi evladını doğru okula yazdırıp yazdırmadığı konusunda şüpheye düşmüş ise rüyada ev almak gibi bir şey görürse aslında evladı için doğru bir karar aldığını bilmelidir.

Rüyada Malikane Almak

Rüyada ev almak görülen rüyanın içeriğine göre daha farklı yorumlar ve anlamlar taşımaktadır. Rüyda ev almak içerikli bir rüyada satın alınan ev eğer zenginliği ve ihtişamı gösteren malikane tarzında bir ev ise bu rüya kişiye ciddi bir zenginlik getirecek demektir. Ancak gelecek olan bu zenginlik şans oyunlarının çıkması, piyango vurması gibi yorumlanmaz. Görülen ev emeği temsil ettiği için kişinin elde edeceği zenginlik kendi alın teri ile elde edeceği zenginlik olarak yorumlanır. Bu yüzden üniversite sınavına hazırlanan bir öğrenci rüyada ev almak gibi içerik görürse istediği bölümü kazanacak ve o bölümde başarılı olacak anlamına gelir. Ancak bu rüyayı iş yaşamındaki bir yetişkin görürse kariyer basamaklarını tırmanacağı ya da yaptığı ticarette ciddi gelirler elde edeceği anlamına gelir.

Rüyada Virane Ev Almak

Rüyada ev satın almak genellikle hayır ile yorumlanır. Ancak satın alınan bu ev eski ve virane bir ev ise o zaman rüyayı gören kişi yakın bir zamanda yanlış bir karar alacak ve kendisini büyük bir sorumluluğun altına sokacak demektir. Rüyada eski ve virane evi satın alan kişi bekar ve genç birisi ise hem özel hayatında hem de iş hayatın yanlış kararlar alma dönemindedir. Bu yüzden rüyada ev satın almak içerikli bir rüya görenler evin eski olduklarını gördüklerinde aldıkları her kararı itina ile almak zorundadırlar. Rüyada ev satın almak içerikli bir rüyada almış olduğu eski evi gören kişi evli bir yetişkin ise bu da evlilik hayatında ya da iş hayatında yanlış bir karar aldığı anlamına gelir. Bu kimi zaman eşine haksızlık yapmak olarak belirir ya da kimi zaman iş yerinde birisinin hakkına girmek olarak belirir. Rüyada ev almak tabiri hakkında bu makaleyi hazırladık. Özellikle gelecek günlere yorumlanan bu rüya kişinin gelirinin artacağına ve aile huzurunu bulacağına işaret ediyor.

Rüyada Bahçeli Ev Almak

Rüya bahçeli bir ev aldığınızı görmeniz, küçük yatırımlarla başladığınız işlerinizde kısa süre içerisinde yüksek kazanç sağlayacağınız anlamına gelir. Rüyada ev almak ve alınan evin bahçeli olması kişinin iş hayatında güçleneceği anlamını da taşımaktadır. Bahçeli ev gördüğünüz rüya size dünya malı konusunda ciddi kazançlar sağlayacağınıza işaret etmektedir.

Rüyada Eski Ev Aldığını Görmek

Rüyada ev almak hayırlı kazançlara ve başarıya işaret ederken eski veya harabe bir ev aldığını görmek pek de iyi yorumlanmaz. Eğer rüyanızda eski bir ev satın aldığınızı gördüyseniz kısa bir zaman içerisinde hayal kırıklığı yaşayacağınıza yorumlanır. Bu hayal kırıklığı iş hayatındaki bir başarısızlık olabileceği gibi sağlık konusunda bir hastalığa yakalanma ve sağlığını kaybetmek şeklinde de yorumlanabilir. Ayrıca evin eski olması gelecekte maddi olarak kayıplar yaşanmasına da işaret eder. Rüyada başka birisine ev satın aldığını gören kişinin çeşitli hayırlarda bulunacağı tabir edilmektedir. Başkasına rüyada ev almak özellikle maddi olarak geçim sıkıntısı yaşayan birilerine destek olunacağı anlamına gelir. Rüyanızda birine ev aldığınızı gördüyseniz kısa bir zaman içerisinde ihtiyacı olan yoksul birine temel ihtiyaçları için para ya da gıda yardımı yapacaksınız demektir.

Rüyada Çok Güzel Ev Almak

Rüyada alınan evin çok güzel olması ya da çok güzel manzaraya sahip olması da rüyada ev almak tabirleri arasında hayra yorumlananlardandır. Rüyanızda büyüleyici bir ev aldığınızı gördüyseniz, pozitif yanınız ve mutlu kişiliğinizin meyvelerini toplayacağınız anlamına gelir. Sizi başarıya götürecek olan yaşam biçiminiz her zaman başarılı ve doğru adımlar atmanıza neden olacaktır. Her konuda daha sağlıklı kararlar alarak emin adımlar atacaksınız. Kendi kendinize yetiyorsunuz ve bu durum size büyük haz veriyor. Başarılı olmanızın en büyük sırrı da burada saklı.

Rüyada Çok Büyük Ev Aldığını Görmek

Rüya sahibi rüyasında çok büyük bir ev aldığını görüyorsa ciddi bir zenginliğe kavuşacaktır. Fakat bu zenginlik mal mülk gibi maddi zenginlikten ziyade manevi zenginliktir. Rüyanızda çok büyük bir ev aldığınızı gördüyseniz maddi zenginlikten çok daha kıymetli olan gönül zenginliğine sahip olacağınıza yorumlanır. Bu zenginlikle birlikte çevrenizde bulunan herkesi kucaklayacak ve yaralarını saracaksınız. İhtiyaç sahipleri ile yemeğinizi ve hatta evinizi paylaşmaktan çekinmeyeceksiniz. Gönlü zengin, asil ve sevgi dolu bir kimse olacağınız anlamına gelir.

Eğer aldığınız ev ormanlık bir alanda ise yalnızlığa ve sessizliğe ihtiyaç duyduğunuza yorumlanır. Özellikle sizi daraltıp bunaltan kişileri artık hayatınızdan çıkarmanın vakti gelmiştir. Eğer aldığınız ev başka bir şehirde ise çok yeni insanları hayatınıza dahil edip, onların hayat hikayelerini öğrenmeye başlayacaksınız. Ayrıca bu insanların problemleri ile yakından ilgilenip çözüm olacaksınız. Rüyada ev almak ve diğer rüyalarınızın detaylı yorumlanması için iletişim numaramdan 7 gün 24 saat bana ulaşabilirsiniz.

Rüyada Ahşap Ev Almak

Rüyada ahşap bir ev aldığını gören kimsenin insanlarla olan diyaloğunda son derece samimi bir hava estirdiğine delalet eder. Bu nedenle insanların en çok sohbet etmek istediği ve çevresi tarafından en çok sevilen bir kişi haline gelinmesine işaret eder. Ayrıca rüyayı görenin toplumun ananelerine ve dinin gerekli kıldığı emir ve yasaklara da riayet ederek yaşamına yön vereceğine işaret etmektedir. Rüyada eğer eski ahşap bir evin malikâne olarak alındığını görmüşseniz muhafazakâr bakış açısı içerisinde yaşamaya devam edileceğine ancak yepyeni bir bahçeli ahşap ev satın almışsanız bu ise her ne kadar muhafazakâr yaşam stilini tercih etseniz de çağdaş olabilmeyi başarıyorsunuz anlamına gelir. Yani rüyayı görenin yenilikleri takip ederek yeniliklere de açık olması anlamına gelir.

Rüyada Ev Almak İçin Dolaştığını Görmek

Rüyayı görenin insanlarla olan ilişkilerini konuşarak halledeceğine ve de kavgadan gürültüden uzak sakin bir yaşam kuracağına delalet kabul edilmektedir. Bununla beraber bir diğer nokta olarak değerlendirildiği zaman rüyayı gören kimsenin sosyal ilişkilerinde de gerçekten samimi davrandığına ve karşısındaki insanlara güven aşıladığına işaret ediyor.

Rüyada Adalık Bölgeden Ev Aldığını Görmek

Rüya sahibinin hayatı boyunca hep idealist olarak kalacağına işaret eder. Bu nedenle de hedeflerine birer birer ulaşmada hiçbir zorlukla karşı karşıya kalmayacağına hatta kalsa bile bunları çok kısa süre içerisinde ortadan kaldırabileceğine işaret olunur. Adalık bir bölgeden yazlık ev almak ise kimselerin uğramadığı, sadece rüyayı gören kişinin vakit geçireceği sakin doğal alanlara kendini bırakacağına işaret ediyor.

Rüyada Anneye Ev Hediye Ettiğini Görmek

Rüyada bahçeli müstakil bir ev alarak annesine hediye eden rüya sahibinin iş yaşamında terfi edeceğine ve sosyal yaşamında da insanlarla olan iletişiminin güçlü olmasına bağlı olarak sürekli saygınlık duyulacak kimse haline geleceğine delil kabul edilmektedir. Annesine apartman dairesi satın aldığını görmek ise zorladığı ama gerçekten de gerçekleşmesi pek de mümkün görünmeyen hedeflerden artık, vazgeçmesinin gerektiğine ve kendine daha gerçekçi, başarabileceğine inandığı yeni hedefler koyması gerektiğine işaret ediyor.

Rüyada Birisine Ev Alıp Hediye Ettiğini Görmek

Cömertlikle açıklanır. Ayrıca merhametli bir kişi olma konusunda hassasiyetinin daha da artış göstereceğine işaret eder. Eğer bir kişiye adeta saray yavrusu gibi oldukça pahalı bir ev alınıp hediye edildiğini görmek rüya sahibinin dikkat çekmek için insanların ilgisini çekecek şeylerle iştigal edeceğine rivayet eder.

Rüyada Bembeyaz Müstakil Ev Aldığını Görmek

Tıpkı evin rengi gibi yaşamında bembeyaz bir sayfa açacağına işaret ediyor. Eğer alınan ev tertemiz ve sıfır bir villa görünümünde üstelik yazlık gibi bir evse gerçek yaşamda da lüks, bolluk içinde geçecek şatafatlı yaşama işaret etmektedir.

Rüyada Cami Yakınlarında Ev Aldığını Görmek

Rüya sahibinin hayırsever, merhametli bir insan olmaya devam edeceğine işaret edilir. Aynı zamanda dini vecibelerini yerine getirme konusunda da azami derecede gayret göstererek insanlarla paylaşmasını bilen ve insanları her zaman sevebilen bir kişilik olunacağına işaret etmektedir. 

Rüyada Dubleks Ev Aldığını Görmek

Rüyasında içeriden ahşap merdiveni olan iki katlı yani dubleks pahalı lüks bir ev aldığını görmek kişinin hayatında hep hedeflerindeki çıtayı yüksek tuttuğuna delalet etmektedir. Yani bireyin üniversite kazanmak için Türkiye’nin en iyi üniversitesinden birisini kazanmak, iş dünyasına atılacaksa Türkiye’nin en çok kazanan iş adamından birisi olmak gibi çok yüksek idealleri vardır. Bunları hayata geçirme konusunda da gayretle çaba gösterecektir. Rüyasında dubleks bir eve sonradan taşındığını görmek ise hayatında her şeyin yolunda gitmeye devam edeceğine ve başarılarının artarak ilerleyeceğine delalet ediyor.

Rüyada Ev Almanın Psikolojik Yorumu

Günümüzde kiracılıktan kurtulup kendi evinde sımsıcak mutlu mesut aile saadetini kurmak hemen hemen her iki aileden birisinin hayali. Hal böyle olunca da zihnin bu düşünceyle sürekli meşgul olması onun rüyaya da aksetmesine neden oluyor.

Rüyada ev satın almanın psikolojik olarak tahlili gerçek hayatta sürekli arzu edilen kiracılıktan kurtulup kendi evinin içerisinde oturmak olarak karşımıza çıkar. Bunun yanında rüya sahibinin ideallerini hayata geçirmek adına yoğun çaba göstermeye devam ettiğini ve bu çabalarının karşılığını almak açısından da sürekli olarak yenilikleri yakından takip ederek hareket etmeyi sürdürdüğü anlamı çıkmaktadır. İşte yer verilen tüm bu özelliklerine bağlı kalındığı zaman gerçek hayatta alınmak istenen evin yansıması olarak görülür.

Rüyada Bahçeli Ev Görmek

Rüyada bahçeli ev görmek çoğunlukla hayırlara yorulan güzel bir rüyadır. Eğer rüyanızda gördüğünüz evin bahçesi bakımlı, yeşilse hayatınızda olumlu değişecekler yaşanacağının habercisidir. Rüyasında bahçeli bir ev gören rüya sahibi; hayırlı evlatlara sahip olur, namuslu bir yaşam sürer, ahlaklı bir insan olur ve gerçekleşmesini beklediği durumlar gerçekleşir. Rüya sahibi muradına kavuşur, başarılar peşinden gelir. Bu rüyayı gören rüya sahibinin hayatında bolluk, bereket ve huzur hakim olur. Uzun süredir beklediği haberlerin, olayların sonucu başarı olur.

Sevdikleri ile, ailesi ile huzurlu bir yaşama sahip olur. Ancak bu rüyanın da bazı istisnaları vardır. Rüyada bahçeli ev görmek ancak bu bahçenin yıkık dökük olduğunu görmek; çok da iyi yorumlanmaz. Rüyada yıkık dökük, bakımsız, terk edilmiş halde gibi bir bahçeli ev görmek; kişiye bir mesaj niteliğinde görülmelidir. Rüya sahibi yaşantısına, çevresine ve davranışlarına dikkat etmelidir. Yaptıkları hatalardan dönmeli, çevresini kırıcı hareketlerde bulunmaktan kaçınmalıdır. Yani kısaca bu rüya; kişiye hatalarından ders çıkarması adına bir mesaj olabilir.

Rüyada Eski Ev Almak

Medyum Saliha Hoca, bir kimse rüyada eski ev almak gibi bir rüya görse bu rüyanın çok dikkate alınması gereken bir öneme sahip olduğuna vurgu yapıyor. Çünkü rüyada eski ev almak büyük bir maddi kayıp yaşanacağına işaret etmektedir. Bu rüyayı gören kimse çok dikkatsiz davranıp elindeki servetine güvenerek yanlış yatırımlar yaptığında bunun sıkıntısını çok kötü şekilde yaşayacağına delalet eder. Bu sebeple rüyada eski ev almak ile rüyada ev almak farklı şekillerde yorumlanmaktadır. Rüyada eski ev almak, işinizi kaybetmekten tutun da, servetinizin yok olmasına kadar bir çok kötü olayı size haber veren bir rüya olabilir. Medyum Saliha Hoca, bu gibi durumlarda sizleri uyarmakta ve yapılması gerekenler hakkında kendisine danışmaya davet etmektedir.

Rüyada eski ev almak çok büyük bir uyarıdır. Çünkü yeni bir evlilik yapmak üzere olan kimselerin bu konuyu iyice irdelemeleri gerektiği ve altından servetleri için bir tehlike çıkıp çıkmayacağını öğrenmeleri gerekir. Medyum Saliha Hanım, bu tür rüyalarda verilen kötü haberleri çok ayrıntılı yorumlamak gerektiğine ve kişinin ayrıntılı olarak bakımlarının yapılması gerektiğine de işaret etmektedir. Rüya yorumu çok önemli bir ilimdir. Bu sebeple rüyada eski ev almak gibi bir rüyanın olur olmaz kimselere yorumlatılmaması gerektiğini hocamız sizler ile paylaşıyor. Zira rüya kuşun kanadında düşmeye hazır bir tüy gibidir. Yorumlandığı anda oradan kopar ve gerçek olur.

Yorum Yap

Yorum Yap