Rüyada Evlendiğini Görmek
  1. Ana Sayfa
  2. Rüya Tabirleri
  3. Rüyada Evlendiğini Görmek

Rüyada Evlendiğini Görmek

Rüyada evlendiğini görmek tabiri nedir? Rüyamda evlendiğimi gördüm diyenler için açıklama nedir? Medyum Saliha'nın yazdığı Rüya Tabirleri nasıl yorumlardır? Rüyada evlenmek konusunda Medyumlar neler söylüyor? Rüyada evlendiğini görmek hakkında tüm detaylar.

Rüyada evlendiğini görmek konusunu açıklıyoruz. Evlilik kutsal bir iştiraktir yani birlikteliktir. İslam alimlerince rüyada evlendiğini görmek nimetlere mazhar olunacağına ve hem maddi hem de manevi zenginlik yaşanarak rüyayı gören zatın Allah’ın yardımına erişeceğine delalet eder. Rüyasında eğer bir nikâh salonunda karşılıklı evet diyerek evlendiğini gören kişinin işinde kısa sürede terfi edeceği ve işinde giderek herkes tarafından saygınlık kazanacak bir kimseye dönüşeceğine rivayet olunmaktadır.

İşte bu özellikleriyle rüyada evlendiğini görmek birçok özellikleri bağlamında dikkat çekiyor. Öte yandan rüyada erkeklerin ve kadınların rüyayı görmesi açısından da bu rüya farklı şekillerde İslam alimlerince rivayet edilmektedir. Rüyayı gören kişi eğer kadınsa ve rüyasında zengin ve yakışıklı bir erkekle evlendiğini gördüyse gerçek hayatında da bir süreliğine zengin kişilerle muhatap olacağına ve hatta onlardan maddi – manevi yardım göreceğine kesinlikle işaret olunur. Eğer rüyayı gören kişi erkekse ve rüyada zengin bir kadınla evlendiğini gördüyse hayatında mutluluklar ve lütufların ardı ardına kendini bekleyeceğine işaret ediyor.

Rüyada Evlenmenin İslami Yorumu

Yine rüyada evlendiğini görmek erkek için hayra yorumlanır. Rüyada erkeğin tanımadığı bir kadınla evlendiğini görmesi ve onunla dest-i izdivaç etmesi yakın zamanda hayırlarla dolu bir geleceğin sizi beklediğini gösterir. Eğer rüyada evlenilen kişi öldüyse akrabaların sürekli ziyaretlerinin arttırılacağına ve de sıla-i rahim alışkanlığının rüyayı gören kişi tarafından artacağına işaret olunur.

Rüyasında ölmüş bir kadınla evlenen erkek ise hastalığından kurtulacak ve ümidini kestiği bir anda gerçekten de dünya nimetlerinin birer birer Cenabı Allah tarafından kendisine lütuf olunacağına işaret ediyor. Rüyada şahitler huzurunda evlenen bir erkeğin yardım göreceğine ve de Allah’ın iyi kullarından birisi olma yolunda kararlı bir şekilde azimle ilerlemeye devam edeceğine delalet etmektedir.

Rüyada Zina Eden Kadınla Evlenmek

Yine rüyada evlendiğini görmek diyanet tarafından görülme şekline göre farklı farklı yorumlanır. Rüyayı gören bir erkek ise ve rüyasında evlilik yaptığı kadının aslında zina eden düşkün bir kadın olduğunu gördüyse bu, rüyayı görenin gerçek hayatında zinaya yatkın olduğuna veya yakın zamanda zinayla imtihan olunacağına işarettir.

Eğer rüyasında birkaç kadınla birlikte evlendiğini yani karısının üzerine kuma getirdiğini gördüyse o kadınların güzelliği derecesinde servet, mal, mülk sahibi olacağına da işaret olunuyor. İşte bu özellikleri yönünden evlenmek her ne şekilde olursa olsun İslam alimleri tarafından tamamen hayra alamet kabul edilen ve peygamber efendimizin de sünneti olan mübarek bir müessese olarak karşımıza çıkmaktadır.

Rüyada Evlenmek Neye İşarettir?

Rüyada evlilik hayra alamet ettiği gibi rüyada kötü yollu düşkün bir kadınla evlenmek kişinin zinayla yakın zamanda imtihan edileceği anlamını çıkarıyor. İşte bu yönüyle değerlendirildiği zaman rüyasında evlendiğini gören bireyin her halükarda tüm bu nitelikleri bağlamında değerlendirildiği zaman şan, şöhret ve mala mülke delalet ettiğini kesinlikle dile getirmemiz mümkün kılınıyor.

Rüyada tanımadığı bir adamın kızıyla evlenmek ise yine bireyin yakın zamanda hayırla dolu bir atide yaşayacağına hükmolunur. Eğer rüyada tanımadığı bir adamla evlendiğini gören kadınsa eğer hasta ise yakın zamanda şifa bulacağına ve hayırlarla karşılaşacağına delalet etmektedir.

Bu özellikleri bağlamında rüyada evlenmek gerçekten de pek çok açıdan hayırlara anılır. Rüyasında kendisine evlenmesi haram olan bir kimseyle evlendiğini görmek de sıla – i rahim (akraba ziyareti) açısından son zamanlarda artış olacağına ancak bu kadının hayatta olması yani kişinin gerçek hayatında var olan kişi olması durumunda tam tersi bir durumla karşı karşıya kalacağına hükmolunur.

Rüyada Evlendiğini Görmenin Tahlili

Rüya, günlük yaşantının bilinçaltına itilerek zamanı geldiğinde rüyalar, dil sürçmeleri ve benzeri şekillerde karşımıza çıkması olarak kabul edilir. Rüyada evlendiğini gören kimsenin mutlak surette günlük hayatında evlenmeyi kafasına koyduğu veya evlilik hazırlığı içerisinde olduğu anlamı çıkıverir.

Bunun yanı sıra yine bir diğer durum olarak rüyada evlenmenin psikolojik tahlili olarak bireyin ailesiyle çok sıkı bir aile dayanışması içerisinde olmasının bilinçaltından çıkarak rüya şeklinde bilinçüstüne çıkması olarak da tanımlanır. İşte bu özellikleri yönünden değerlendirildiği zaman rüyada ister kadın olsun ister erkek olsun evlendiğini gören kimsenin her açıdan günlük hayatından mutlak surette kesinlikle izler taşıdığını her anlamda ele almamız mümkün olacak noktalardan birisi olarak kabul edilir.

Rüyada Evlenmek İstememek

Medyum Saliha Hoca, en merak edilen konularda sizler için rüya yorumları yapmaktadır. Bu sebeple sizlerden gelen rüya tabiri isteklerinden birisi de rüyada evlenmek istememek hakkındadır. Rüyada evlendiğini görmek ya da rüyada sizin zorla evlendirilmeye çalışmanız gibi bir durum olan rüyada evlenmek istememek ne manaya gelir? Bu soru en merek edilen konulardandır. Çünkü birçok kimse bu durumun başlarına gelecek bir evlilikten kaçınma olarak yorumlamaktadır. Medyum Saliha Hoca, bu gibi rüyada evlenmek istememek hakkındaki bir rüyanın çeşitli manalara açık olduğunu belirtiyor.

Rüyada evlenmek istememek başınıza gelecek sıkıntılar olduğuna ancak bunlara karşı sabır ve sebat gösterdiğiniz takdirde feraha kavuşacağınıza işarettir. Aynı zamanda rüyada evlenmek istememek sizin normal yaşantınızda yapmak istemediğiniz bazı şeyleri yapmaya zorlandığınıza ya da zorlanacağınıza delalet eder. Medyum Saliha Hoca, rüya görmenin insana bazı uyarılar yaptığının sık sık altını çizmektedir.

Rüyada evlenmek istememek de bu tür bir uyarı mahiyetinde olabilir. Şuan yaptığınız ancak yaparken de pişman olduğunuz bir durum varsa bundan vazgeçmeniz sizin faydanıza olacaktır. Rüyada evlenmek istememek ayrıca fakirliğin sizi kuşatmaya çalışmasına ve kötü insanların sizin çevrenizi sarmaya çalışmasına da işaret ediyor. Böyle bir durumda sizlerin yapacağı en önemli şey Medyum Saliha Hanım ne öğüt veriyorsa uymak ve gelecek belalar hangileriyse onu bir an önce uzaklaştırmaktır.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Uzman Medyum Saliha'nın tamamen kendisinin hazırladığı Büyü içerikleri, Dua bilgileri, Rüya Tabirleri ve Burç yorumlarını okuyabilirsiniz. Medyum Saliha, sitesinde yayınladığı tüm içeriklerin haklarını saklı tutar. Bu sitede yayınlanan Büyüler hakındaki tüm içeriklerin oluşturucusu kendisidir.

Yorum Yap