Rüyada Güvercin Görmek
  1. Ana Sayfa
  2. Rüya Tabirleri
  3. Rüyada Güvercin Görmek

Rüyada Güvercin Görmek

Rüyada güvercin görmek daima sevinç huzur mutluluk ve ferahlık anlamına gelir. Rüyada görülen güvercin uzaktan gelecek olan güzel havadislere huzur ve afiyete işaret eder. Kendisine güvercinin yaklaşıp üzerine konduğunu gören çok güzel bir haber alır.

Rüyada güvercin görmek eşe, sadık bir dosta ve hizmetkar anlamına da gelir. Güvercine bir şeyler yedirdiğini görmek; ele geçecek paraya ve hayırlı evlada yorulur. Rüyada görülen güvercin eğer yabani ise yalancı arkadaş anlamına gelir. Rüyada güvercin görmek iyi insanlarla karşılaşacağınız anlamına da gelir.

Rüyada güvercin görmek; vefakar bir kadın güvenilir bir elçi dürüst bir arkadaş ya da yaren demektir. Eğer rüya sahibi, güvercini uçuyor vaziyette gördü ise bu rüya sahibine uzak bir yerden alacağı müjdeli habere işarettir. Genel olarak rüyada güvercini ne şekilde görürseniz görün bu güzellik ve hoşluk ile yorumlanır. Bu rüya sahibi bekar bir erkek ise; saliha bir kadın ile yuva kuracağı anlamına gelebilir.

Rüyamda Güvercin Gördüm

Rüyamda güvercin gördüm demek, güzel bir haberin alınacağı şeklinde tabir edilir. Rüyanızda güvercini çiçek ya da ağaçların arasında gördü iseniz; alacağınız haberin aşk ve sevgi ile ilgili olduğuna işaret edilir. Rüyanızda güvercinin size uçarak yaklaştığını gördü iseniz; tez zamanda bir haber alacaksınız demektir. Genel anlamda rüyada güvercin görmek hayırlı bir haber ya da durum demek anlamına gelir. Rüyanızda bir çift güvercinin yuva yaptığını gördü iseniz; bu saflığa sulhu ve mutluluğu simgeler.

Güvercin çoğu zaman güzel olarak yorumlansa da bazen hoşa gitmeyecek şekilde de tabir edilebilir. Örneğin; ölmüş vaziyette görülen güvercin ayrılık, hasret ve gurbet anlamına da gelir. Bazı tabircilere göre güvercin görmek uzak bir yerden gelecek hayırlı yada hayırsız bir habere de işaret eder. Rüyada bir güvercinin kendi üzerine atladığını ya da şuursuzca uçtuğunu gören rüya sahibi kimse düşmanının arasına ya da malını yer. Kirmani’ye göre, rüyasında güvercin gören kadının yakın bir zaman da kendine uygun bir eş bulabileceğinin işaretidir. Rüyasında kendisine güvercin hediye edildiğini gören rüya sahibi; uzak bir yerden müjdeli bir haber alır.

Rüyada Güvercin Görmenin Manası

Rüyada güvercin görmenin manası nedir diye merak edebilirsiniz. Bu durum rüyanın ayrıntılarına göre farklılık gösterebilir. Rüyada bir güvercini öldürdüğünü gören rüya sahibi; bir kimseye iftirada bulunur. Birisine güvercin yolladığını gören; eline yüklü miktarda mal ya da para geçer. Rüyada görülen beyaz güvercin rüyaların en hayırlısı sayılabilecek rüyalardandır. Şayet; siyah güvercin görenin gurbette olan bir yakını kendisini ziyaret eder. Bir mahallede güvercin öldürdüğünü ya da avladığını gören kimse; bir kadın yüzünden çevresindekilerinin diline düşebilir.

Rüyada Güvercin Görmenin Manası
Bir insan rüyasında güvercin görmenin manasını araştırır.

Beyaz güvercin avladığını gören; sevinçli ve bahtiyar olur. Omzuna ya da başına bir güvercin konan rüya sahibinin eğitimli ve donanımlı biri olduğuna delalet edilir. Bir yerde birçok güvercin olduğunu gören; o toplumun sözü dinlenen ve sayılan bir büyüğü olur. Kendi hanesinden bir güvercinin uçtuğunu gören; karısından ya da kocasından ayrılmaya işaret eder. Birçok güvercinin evine ya da iş yerine geldiğini görenin evlatlarının konumu yükselir. Güvercinlerle oynadığını gören kimse; boş işlerle uğraştığına delalettir.

Rüyada Güvercin Görmek Hayırlı Mıdır?

Rüyada güvercin görmek hayırlı mıdır diye düşünüyor iseniz; bu en güzel rüyalar arasındadır. Rüyada güvercin; temiz, hayırlı ve iyi bir gelecek anlamı taşıyabilir. Ağaca konan bir güvercin gördü iseniz; iyi bir konuma geleceğiniz ve çevrenizdekiler tarafından çok sayılacağınız işaret edilir. Rüyada güvercin görmek yeni oluşacak alametlere de işaret eder. Güvercin gören kimse; çevresindekilerden destek umar ve çevresindekilerin desteğini alır. Eğer rüyanızda gördüğünüz güvercinin bir gözü görmüyor ise; birine bir yardımınızın dokunabileceği anlamı taşır. Eğer bir güvercin yumurtasını yediğinizi gördü iseniz; yapacağınız işte başarı sağlayacağınıza ve adaletli olacağınıza delalet eder. Güvercinin yumurtasını kırıyor iseniz; karşınıza çıkan insanın size çok yardım edeceğine işarettir. Bu rüya çok güzel ve bereketli günlerin çok yakın bir vadede geleceğine işaret eder. Rüyada rengarenk bir güvercin gördü iseniz; güzel dostluklar edineceğinize ve hayatınızdan tat alacağınıza, işlerinizin tıkırında gideceğine işarettir. Ayrıca; güvercin görmek seyahate çıkabileceğiniz ve yeni arkadaşlıklar kurabileceğiniz anlamına gelebilir.

Rüyada Güvercin Sevmek

Rüyada güvercin sevmek genel anlamda güzeldir. Rüyada güvercin sevdiğini gören kişi; güvenilir, dürüst bir insanla yuva kurabilir. Rüyada güvercin sevmek aynı zamanda merhamet olarak da tanımlanır. Rüya sahibinin merhametli, dürüst bir kişi olduğuna yorumlanır. Rüyasında güvercin sevdiğini gören rüya sahibi; çevresine duyarlı bir insandır. Onların durumunu gözetir ve onlara yardım eder. Rüyada yabani bir güvercini sevmek ise biraz daha farklıdır. Bu rüya genelde kötü ahlaklı bir çocuğa yorumlanır. Bazı rivayetlere göre ise rüyasında yabani bir güvercini sevdiğini gören kişi; vefasızlıkla karşılaşacaktır.

Rüyada Güvercin Sevmek
İnsanların, rüyasında güvercin sevdiğini görmesi güzel bir olaydır.

Bu vefasızlık rüya sahibinin çok yakınından gelecektir. Rüyada güvercin sevmek; bazen de güzel bir haber olarak yorumlanır. Rüyasında beyaz, temiz bir güvercini sevdiğini gören kişi; uzaklardan beklemediği bir kişiden beklemediği bir müjdeli haber alacaktır. Bir diğer rivayete göre ise rüyada güvercin sevmek; miras olarak yorumlanır. Rüya sahibinin eline bir miras geçecek ve bu miras sayesinde kişi malına mal katacaktır. Maddi refah ve huzurlu hayat rüya sahibinin olacaktır.

Rüyada Beyaz Güvercin Görmek

Rüyada güvercin görmek birçok rüya yorumcusu tarafından kişiye özel şekillerde yorumlanarak bizlere sunulmaktadır. Medyum Saliha Hoca, kendisine birçok kişi tarafından rüyada güvercin görmek ya da farklı olarak rüyada beyaz güvercin görmek ile alakalı yorumlar sorulduğunu ifade ediyor. Rüya tabiri etmek çok dikkatli olunması gerektiğine işaret etmektedir. İnsanlar rüya tabiri yaptırdıklarında bir fitili ateşlemiş ve olması muhtemel olanı öğrenmişlerdir. Rüyada beyaz güvercin görmek de bunun gibidir. Kişiler tavsiyelere riayet ederler ise faydasını görmektedirler. Genel mana da rüyada beyaz güvercin görmek özgürlük olarak ifade edilir.

Rüyada beyaz güvercin görmek şanı ve şerefi yüksek bir hayırsevere işaret eder. Medyum Saliha Hanım, bu gibi rüyaların kişisel olarak incelenmesini sık sık yinelemektedir. Ancak rüyada beyaz güvercin görmek aşağı yukarı aynı yollara çıkmaktadır. Önemli olan rüyada görülen diğer nesneler olabilir. Rüyada beyaz güvercin görmek eğer ki sevdiğiniz birisi iftira sonucu hapse düştüyse yakın zamanda aklanacak ve hapisten sağlıklı bir şekilde çıkacak demektir. Bir düğer manasında da rüyada beyaz güvercin görmek yakında iyi bir iş sahibi olmaya ya da kendi işinizi kurmaya delalet eder. Medyum Saliha, büyük zahmetler sonucunda feraha kavuşmaya da bu rüyayı yorumlamaktadır. Yine rüyada beyaz güvercin görmek hocamız tarafından bol rızık ve çokça mal olarak tabir edilir. Medyum Saliha Hoca bu gibi rüyalar ehli tarafından yorumlandığında gerçek olur demeyi de ihmal etmemektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap