1. Ana Sayfa
  2. Rüya Tabirleri
  3. Rüyada Kar Görmek

Rüyada Kar Görmek

Rüyada kar görmek hayırlı sayılabilecek rüyalar arasındadır. Rivayetlere göre rüyasında kar gören kişinin işleri yoluna girer, hayır ile sonuçlanabilecek işlere adım atar ve çevresi tarafından taktir edilecek seviyeye ulaşır.

rüyada kar görmek

Rüyada kar görmek uğur anlamına da gelmektedir. Rüyayı gören kişinin kötülüklerden uzaklaşacağı, birine bir iyiliğinin dokunacağı ya da biri tarafından rüya sahibine bir iyilik geleceği şeklinde de yorumlanmaktadır. Rüyada kar görmek çok farklı şekillerde yorumlanabilir. Bu yorumlar bu rüyanın görüldüğü zamana, mevsime göre de değişiklik göstermektedir. Eğer rüyanın görüldüğü zaman kış mevsimi yaşanıyor ise; rüya sahibinin bol kazanca, berekete ve saygınlığa kazanacağı şeklinde yorumlanır.

Ancak rüyanın görüldüğü zaman yaz mevsimi ya da bahar yaşanıyor ise; işlerin bozulacağı, beklenmeyen olayların ortaya çıkacağı şeklinde yorumlanır. Ayrıyeten; rüya sahibi beklenmedik olaylar karşısında eli kolu bağlanabilir ve güvendiği bir kişiden tavsiye alabilir. Rüya sahibi bu rüyayı bir gece uykusunda gördü ise; moral bozukluğu ya da iç sıkıntısı şeklinde yorumlanmaktadır.

Rüyada Kar Yağdığını Görmek

Rüyada lapa lapa kar yağdığını görmek bereket anlamına gelir. Rüyayı gören kişi bir durumun gerçekleşmesini bekliyor ise bu durumun istediği şekilde sonuçlanacağı şeklinde yorumlanır. Rüyada lapa lapa kar yağdığını gören rüya sahibi hiç beklemediği bir kişiden hayırlı ve müjdeli bir haber alacağına işaret eder.

Rüya sahibi ailesi ile birlikte yaşıyor ise ailesinden uzakta bir gelecek inşa edebilir. Kar çoğunlukla iyilik, güzellik ve bereket şeklinde yorumlansa da bu durum bazı istisnalar dışında böyle değildir. Mevsimine uygun olmayan bir şekilde kar yağdığını görmek uygunsuzluk, uğursuzluk anlamına da gelmektedir.

Rüyasında yazın kar yağdığını gören kişi beklenmeyen olumsuz sonuçlarla karşılaşabilir. Rüya sahibi hayatında beklediği bir motivasyonu bulamıyorsa bu rüya ona bazı mesajlar veriyor olabilir. Kişi kendine yararsız olan şeyler için çaba harcamamalı ve Allah yolunda Allah rızası için de çaba göstermelidir. Rüyada lapa lapa kar yağdığını gören kişi eğer bekar ve genç ise; muradına ereceğine işaret eder. Kar beyaz olarak yağıyorsa bu saflığı ve temizliği işaret eder.

Rüyada Kar Görmek İyi Midir?

Rüyada kar görmek iyi midir diye soracak olursanız bunun net bir cevabını vermek yanlış olabilir. Çünkü rüyada ne gördüğünüzün önemi kadar nasıl ve ne zaman gördüğünüzün de çok önemi vardır. Rüyada kar rüya sahibinin üstüne yağıyor ise; rüya sahibi bir kişiden ya da bir ticari faaliyetten zarar göreceğine işaret edebilir.

Rüyada kar gören kişi bu karın hiç bilmediği bir yerde ve soğuk bir yerde yağdığını görüyor ise; bu kişi gurbete gidebilir ve orada kendi ayakları üzerinde bir hayat kurabilir. Rüyada soğuk bir yerde kar yağdığını ve akşam saatlerinde olduğunu gören bir kişi hayırlı işler yapabilir.

Yani bu şekilde görülen kar hayırlara yorulmaktadır. Fakat; sıcak bir bölgede güneşli bir zamanda kar yağdığını gören kişi bazı sıkıntılarla karşılaşabilir. Yani sıcak havada kar yağdığını gören rüya sahibi kıtlık ve zarara uğrayabilir. Rüyada kapalı bir alanda kar yağdığını gören kişi; güçsüzleşeceği şeklinde yorumlanır. Yani acziyete uğrayabilir, değersiz kişiler tarafından küçümsenebilir.

Rüyada Kar Yemek

Rüyada kar yemek çok güzel yorumlanabilecek rüyalar arasına girer. Rüyada kar yediğini gören kişi eğer bir esnaf yani ticaretle uğraşan bir erkek ise; işlerinde hiç beklemediği kadar bolluk ve bereket ile karşılaşacağına delalet eder. Rüyada yaz ya da kış olsun kar yediğini gören kişi; birileri tarafından bir faydaya uğrayabilir.

Rüyada kar yemek genel anlamda ferahlığı ve huzuru temsil eder. Rüya sahibi bir sıkıntı ile boğuşuyor ve bu sıkıntıyı başından def etmek için çaba gösteriyor ise bu rüya bu sıkıntıdan kurtulacağı yönünde işaret edilir. Rüya sahibi iş hayatında bir ortak ile çalışıyor ise bu ortağı tarafından bir iyilik göreceği şeklinde de yorumlanmaktadır.

Rüyada kar yemek geçim sıkıntılarının aşılacağına, helal kazanca ve bol rızka işarettir. Rüyada kar yediğini gören kişi evli ise yuvasına huzur geleceğine, eşi tarafından taktir edileceğine ve eşi ile atacağı önemli bir adım şeklinde yorumlanabilir. Rüya sahibi eğer eşi ile ufak tatsızlıklar yaşıyor ise bu tatsızlıkların son bulacağına delalet eder.

Rüyada Kar Kürediğini Görmek

Rüyada elinizde kürekle aşırı derecede yağan karı evinizin önünden kürediğinizi görmeniz hayatınızda birtakım rasyonel değişimlere açık olacağınız anlamına gelir. Bu nedenden ötürü ciddi kararlar almanın vaktinin geldiğini gösterecek bir rüya olarak kabul edilir.

Rüyada Kardan Adam Görmek

Rüyasında kardan adam gören kişiye bu rüya pek de hayırlı değildir. Özellikle rüya sahibinin iş yerindeki arkadaşlarına türlü türlü yalanlar söyleyeceğine ve de bu nedenle de iş yerindeki insanların kendisine olan güveninin sarsılacağına her anlamda delalet edilen rüyaların başında gelmektedir.

Rüyada Kar Topu Oynadığını Görmek

Rüyayı gören kişinin yoğun iş temposundan kurtulmak ve kendine ayıracağı vakit olması için de çaba harcayacağına delalet eden rüyadır. Bu nedenle sosyalleşme konusunda diğer zamanlardan daha çok bu konuya titremeye başladığına yer veren rüya olarak kabul edilmektedir.

Rüyada Karda Uyuduğunu Görmek

Rüya sahibinin asosyal yaşam geçirdiği günlere delalet eder. Rüyada yoğun kar yağışı olmasına rağmen aldırış etmeden uyuduğunu görmek dış dünyasıyla ilgilenmeyen, kendi halinde yaşayan insanlardan uzak bir yaşantının olduğu anlamına gelir.

Rüyada Kar Görmek İslami

Medyum Saliha Hoca, rüya yorumları konusunda en iyi medyumlar arasında gösterilmektedir. Bundan dolayı da hocamıza bir çok özel kişi rüya tabiri için başvurmaktadır. Rüyalar kişilere göre farklı tabir edilebilmektedir. Ancak belli başlı durumlar hakkında genel yorum yapmak mümkündür. Rüyada kar görmek İslami açıdan incelendiğinde bir çok farklı manaya gelebilmektedir. Medyum Saliha Hanım, rüyada kar görmek hakkında deneyim ve ilim sahibi bir medyumdur. Daha önce de belirttiğimiz üzere rüya ilmi de gizli bir ilimdir.

Rüyada kar görmek İslami olarak incelendiğinde şu ayrıntılara dikkat edilmelidir. Kar mevsiminde yağarsa bu dert ve kederin biteceği manasına geldiği gibi rüyada mevsimsiz olarak yağan kar da hastalıkların ve sorunların sizi bulacağına işaret edebilmektedir. Medyum Saliha Hoca, rüyada kar görmek İslami açıdan incelenmesi gereken bir durumdur demektedir. Burada hocamızın kastı ise rüyada kar görmek gibi bir durum yaşandığında bu rüyanın hangi saatte görülmüş olduğunun bile önemi olmasıdır.

Çünkü misal olarak rüyanızda kar üzerinde uyuyorsanız bu hapis cezası alacağınıza delalet edebilir. Fakat rüyada kar görmek İslami açıdan incelendiğinde kişinin bu cezayı ne sebepten alabileceği ve ya almasının önlenebilmesi için ne yapılması gerektiği de önem arz etmektedir. Rüyada kar görmek ve üzerinde yürümek ise bol rızık sahibi olmaya işaret etmektedir. Rüyada kar görmek İslami açıdan perspektifle bakılması gereken bir durumdur.

Yorum Yap

Yorum Yap