1. Ana Sayfa
  2. Rüya Tabirleri
  3. Rüyada Kedi Görmek
Trendlerdeki Yazı

Rüyada Kedi Görmek

Rüyada kedi görmek manası nedir? Rüyalarında kedi görmek özgür ruhu, altı hissin kuvvetini, şifalanmayı, duyguların dışa vurumunu, yeniden dünyaya gelmeyi ve yaratıcı kişiliğin sembolleridir. Medyum Saliha'nın rüyada kedi görmek makalesi yayında.


Rüyada kedi görmek şu manaya geliyor. Rüyalarında sık sık kedi gören insanlar için maceraperest olurlar demek yanlış olmaz. Rüyalarında kara kedi gören insanlara genellikle olumsuz yorumlar yapılmaktadır. Rüyada kara kedi görmek aslında sanıldığı gibi korkunç bir durum değildir. Kedi hangi renk olursa olsun, rüyada ya da gerçekte fiziksel ortamdaki negatif enerjiyi emen, huzur getiren hayvan olarak bilinmektedir. Kaktüslerin radyasyonu emdiği gibi kediler de etraflarındaki negatif elektriği kendilerine çekerler ve ortamı nötr hale getirirler. Kendi başına buyruk olduğu için sevilmeyen kediler aslında özgür ruha sahiptirler. Bu yüzden kimsenin boyunduruğu altına kalmak istemezler. Kuvvetli altıncı hisleriyle olayların gelişeceği şekli tahmin edip ona göre yollarını çizerler. Rüyada kedi görmek insanların da bu altıncı hisse sahip olduğu ya da olacağına işarettir. Rüyada kedi görmek bu yüzden oldukça olumlu bir simgedir. Özgür olmayan ruhların özgür kalacağına, altıncı hissi kuvvetli olmayanların bir şekilde hissetmeye başlayacağına delalettir. Kedileri pek sevmeyen insanlar için ise rüyada kedi görmek kadar negatif bir durum yoktur. Fakat bilinçaltı gerçeğiyle yüzleştiklerinde aslında kedileri rüyalarda görmekten o kadar da korkmadıklarının farkına varacaklardır.

Rüyada Kedi Görmek Tabiri

Dişiliği sembolize eden kedi, rüyada kedi görmek olarak değerlendirildiği zaman kadının doğurganlığına işaret eder. Rüyayı gören kadın ise yakında bir bebek bekleyebilir, çevresinden böyle bir haber alabilir. Eğer rüyayı gören erkek ise, eşinin hamile olduğunu öğrenecektir. Çevrenizde bebek bekleyen kimse yok ise, rüyada kedi görmek başka anlamlara da yorumlanabilmektedir. Eğer gördüğünüz kedi yaralı ve muhtaç durumdaysa kendi yansımanızı kedide görüyorsunuz demektir. Rüyanızda veterinere götürdüğünüz kedide sizin kendi yaralarınızı kendiniz saracağına işaret eder.

Rüyada Görülen Kediler

Rüyada görülen beyaz kediler, bir koruyucu melek tarafından korunduğunuzu simgelemektedir. Sizin farkında olmadığınız biri tarafından korunuyor olduğunuz belirtilmiştir. İş hayatınızda hiçbir şey yolunda gitmiyorsa rüyada kedi görmek yapabileceğiniz en güzel iş olabilir. Rüyanızda gördüğünüz beyaz kediler, hem aile içi mutluluğa hem de iş yerinde işlerin düzgün gideceğine işaret eder. Rüyalarda görülen sarı kedilerin nerede görüldüğüne göre yorumlamalar farklılaşabilir. Eğer evinizde sarı kedi görüyorsanız dünyalar güzeli bir eşe ve yüzünüzde güller açtıracak bir haberi sembol etmektedir. İkili ilişkilerde sıcaklığın ve samimiyetin artacağını anlatır. Rüyada yavru kedi görenler, hamile bir kadının ya da bir dostun size ihtiyacı olduğunu anlatır. Sevdiklerinizi kontrol etmeniz gerekebilir. Sizlere ihtiyacı olabilir.

Rüyada Kedi Sevmek

Rüyalarında kedi sevdiği gören insanlar merhametli insanlardır. Çok kazançlı çıkacağı iş tekliflerinin gelecek günlerde karşısına çıkacağına işaret etmektedir. Kedi gelip size sürtünüyor ise rüyayı gören kişinin fazla iyi niyetli olduğuna eğer dikkat etmezse kendisinin yıpranacağına karşı bir uyarı niteliğindedir.

Rüyada kedi görmek pek çok farklı anlama gelirken, kedi sevmek de pek çok farklı anlama gelmektedir. Kişi normal hayatında kedileri seviyorsa çok yakın bir arkadaş kazanacağına, eğer sevmiyorsa çıkarları için başkalarına yalakalık yaptığı için içten içe rahatsız olduğuna işaret eder. Pek çok farklı rüya yorumlarım için siz de 7/24 beni arayabilir, danışabilirsiniz.

Rüyamda Kedi Gördüm

Rüyada kedi görmek birçok farklı şekilde yorumlanan rüyalar arasındadır. Rüyada kedi görmek genellikle kötü nefse, kine, düşmana yorumlanır. Ancak yine de rüyanın ne şekilde görüldüğü ve ayrıntıları yorumun değişmesini sağlamaktadır. Rüyasında kedi gören kişi; iki yüzlülükle karşılaşabilir. Güvendiği bir insan tarafından haksızlığa uğrayabilir ya da aldatılabilir. Rüyada görülen kedinin cinsiyeti de rüyanın yorumunu değiştirebilir.

Rüyada kedi görmek ve bu kedinin dişi cinsiyetli olduğunu görmek; kötü karakterli bir kadına yorumlanabilir. Fakat bu dişi kedi bir evcil yani ev kedisi ise bol huzur olarak da delalet edilir. Rüyada erkek cinsiyetli bir kedi görmek; hesap ve kitap defteri anlamını taşır. Rüyada görülen erkek cinsiyetli kedi kadın kişisi tarafından cefa anlamına gelir. Yani rüyasında erkek kedi gören rüya sahibi kadın ise cefa anlamı taşır.

Rüyasında yavru bir kedi gören kişi; hizmetçi ve koruyucu anlamına gelir. Bazı yorumcular tarafından yavru kedi; kötü hırs, düşmanlık, keder olarak yorumlanır. Rüyada kedinin etinden ya da yağından değişik şekilde faydalanıldığını gören kişi; bir hırsızın malından elde edilecek yararı simgeler. 

Rüyamda Kedi Sevdim

Rüyada kedi görmek ve o kediyi sevdiğini görmek; kendisini sevdirmeye çalışan kişiyi işaret eder. Rüya sahibinin etrafında kendini sevdirmeye çalışan bir kişi olduğunu ve bu kişinin kendisine bir yakınlık kurmaya çalıştığı şeklinde yorumlanır. Rüyada kedi sevdiğini gören kişi bir vefasızlığa ya da hainliğe uğrar. Rüyada bir sokak kedisi gören kişi; akılsız bir kişiyi ya da boş konuşan bir kişiyi ifade eder. Rüyada kedi tarafından ısırıldığını gören kişi; çocuğunu edepli yetiştirme konusunda hırs eden kadını ifade eder.

Bu rüya dünya üzerinde dolaşan kötülüğü ve adaletsizliği de ifade etmektedir. Rüyasında kedi tarafından ısırıldığını gören kişi; düşmanlarını yener ve def eder. Rüyasında evde beslediği kedi tarafından ısırıldığını gören rüya sahibi; evinde huzur bulur. Genel olarak rüyalarda görülen her türlü kedi; hizmetçi ve koruyucu şeklinde yorumlanır. Rüyasında eve kedi girdiğini gören kişi; hırsıza delalet eder. Rüya sahibinin evine bir hırsız girebilir. Eğer eve giren kedi evden bir şeyler yeyip içiyor ise; hırsızın evden bir şeyler çalacağına yorumlanır.

Rüyada Kedi Görmek İyi Mi?

Rüyada kedi görmek iyi midir sorusunun cevabı rüyanın ayrıntılarına göre farklılaşabilir. Eğer rüyanızda gebe bir kedi gördüyseniz şefkatli ve merhametli bir kadın şeklinde yorumlanır. Rüyada kedi öldürdüğünü gören bir kimse; kendisine kötülük etmek isteyen bir düşmanı ya da hırsızı alt eder. Rüyada kediyi öldürmekle yetinmeyip kedinin derisini yüzdüğünü, organlarını dışarı çıkardığını gören rüya sahibi; hırsızlık neticesinde haram kazanç elde edeceği şeklinde yorumlanır.

Rüyada kedi öldürmek ise bazı yorumlara göre; ferahlığa ulaşmak ve sıkıntılardan kurtulmak anlamına gelir. Genel anlamda rüyada kedi öldürmek bir düşmanı alt etmek anlamına gelir. Rüyada yavru bir kedi gören kişi; çevresindeki yakınlarını ihmal ettiği anlamına ve gereken hassasiyeti gösteremediği anlamına gelir. Yani aslında çevresindeki yakın bir kişisi; onu ihmal ettiği yönünde düşünüyordur. Bazen de yavru kedi görmek; endişe, dert, tasa anlamlarına gelir. Rüyada bir kedi tarafından saldırıya uğradığını gören kişi; rahat bulacağı aradığı huzuru bulacağı anlamına gelir.

Rüyada Kara Kedi Görmek

Rüyada kara kedi görmek rüya sahibinin karakteri hakkında işaretler ve yorumlar taşır. Rüyasında kara kedi gören kişi; duygusallık anlamına gelir. Rüyada kara kedi gören kişi; kalp temizliği anlamına da gelir. Rüya sahibi olacak olayları önceden öngörebilir ve bunlar için bir önlem alabilir.

Rüyada kara kedi görmek bazen de bol kazanca delalet eder. Rüya sahibi hiç beklemediği yerden ya da kişiden bir yarar görebilir. Rüyasında kara kedi gören kişi; iş hayatında bolluğa ve kazanca ulaşır, çevresindeki insanlar tarafından kıskanılacak konuma gelir.

Ancak rüyasında yavru bir kara kedi görmek; iş hayatında güvendiği bir arkadaşı tarafından kazık yemek şeklinde de tabir edilir. Rüyasında kara bir yavru kedi sevdiğini gören rüya sahibi; kalp temizliği şeklinde yorumlanır, hislerinde yanılmadığını ve öz güvenli olarak hareket ettiğini simgeler. Rüya sahibinin rüyasında kara kedi görmesi genel olarak saflık, temizlik ve naiflik şeklinde yorumlanır. Rüya sahibi her işinde başarıya ulaşır ve hayallerini gerçekleştirir.

Rüyada Yavru Kedi Görmek

Rüyada yavru kedi görmek çok da güzel sayılabilecek rüyalardan değildir. Rüyasında yavru kedi gören kişinin bir iki yüzlülüğe, nankörlüğe maruz kalması olasıdır. Rüya sahibi; bir dostundan ya da bir yakınından beklemediği bir şeyle karşı karşıya kalabilir. Bu rüyayı gören kişinin tedbirli davranması gerekebilir. Bir başka tabire göre ise rüya sahibinin bir iyiliği dokunduğu kişi ona düşmanca yaklaşabilir, beklemediği bir davranışta bulunabilir.

Rüyada yavru kedi görmek; birçok farklı şekilde yorumlanabilir. Bir diğer yoruma göre ise; rüya sahibine ihtiyaç duyulmasıdır. Rüya sahibinin çevresinde kendinden yardım isteyen, zor durumda kalan biri olabilir. Bu rüya; rüya sahibinin çevresindekileri gözetmesi gerektiğine de delalettir.

Rüyada yavru kedi görmek; evladının ahlakı konusunda çok titiz davranan anneye de işaret eder. Rüyasında yavru bir kedi gören kişi bekarsa hayırlı bir kısmete; evli ise de hayırlı bir evlada yorumlanır. Rüyasında bir yavru kedi tarafından tırmalandığını ya da ısırıldığını gören kişi ise; bir kimseden bir zarar görebileceğine işarettir.

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. Yazınızı okuyunca kısa bir zaman önce gördüğüm rüyamı hatırladım. Eski yer yataklarında yatıyoruz. Sabah kalkıyorum ve bacaklarımın arasında bir sıcaklık var. Bir bakıyorum kedi doğum yapmış. O esnada da uyanıyorum. Bu ne demektir hocam?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir