1. Ana Sayfa
  2. Rüya Tabirleri
  3. Rüyada Köpek
Trendlerdeki Yazı

Rüyada Köpek

Rüyada köpek görmek nedir? Rüyalar görülme şekillerine göre farklı anlamlar içermektedir. Bazı kişilere göre rüyada köpek görmek delikanlı bir gence işaret ederken, bazı kişiler için ise kapıya gelecek olan bir dilenciyi ifade etmektedir. Çeşitli anlamlar içeren bu rüya bazı kişiler içinde yoksulluğu ifade etmektedir.

Rüyada Köpek

Rüyada köpek görmek diğer rüyalara göre daha iyi manadadır. Köpekler sahiplerine olan bağlılıkları ile bilinmektedir. Bu sebepten dolayı da bu rüya bazı şekillerde oldukça hayırlı bir şekilde yorumlanmaktadır. Mesela köpeğe ekmek beslerken kendisini gören kişi, bol rızka sahip olacak demektir. Şimdi tüm bunları ve daha fazlalarını detaylı bir şekilde hep birlikte inceleyelim. Böyle bir rüya birçok değişik şekillerde yorumlanmaktadır. Eğer ki rüya sahibi süs köpeği beslerken kendisini görmüş ise, eşi ile beraber mutlu bir evliliklerinin olacağını bu rüya ifade eder. Fakat rüyada görülen köpeğin cinsi av köpeği ise, bu rüya daha çok rüya sahibinin kişiliği hakkında bilgi vermekte ve kişinin oldukça gösterişli, lüks bir hayatı istediği ifade etmektedir. Eğer ki rüyayı gören kişi bir ev köpeğinin sahibi olduğunu görmüş ve onu gezdirdiğine şahit olmuş ise, keyfine oldukça düşkün bir kişi olduğunu ifade etmektedir.

Rüyada Köpek Beslemek

Rüya sahibi çevresinde yer alan yakın dostlarından büyük bir darbe yiyecek demektir. Rüyada köpek görmek karşılaşılacak olan sıkıntılara işaret etmektedir. Köpeğin rüya sahibini ısırması, rüya sahibinin hayatında yer alan en iyi arkadaşı tarafından büyük bir sorun yaşayacağına işaret etmektedir. Aynı zamanda böyle bir rüya, eğer ki rüya sahibinin bir düşmanı var ise onlardan kötü bir şekilde muamele göreceğine ve bu durumda günlerce etkileneceğine işaret olarak yorumlanmaktadır.

Rüyada Köpek Olmak

Rüyasında köpek olduğunu görmüş olan kişi, çevresinde yer alan kişilere karşı kibirli bir şekilde davranmaktadır demektir. Eğer ki rüya sahibi rüyasında daha önceden köpekse ve sonrasında insan olduysa, Allah’ın yasak koşmuş olduğu şeylerden uzak durması gerektiğini göstermektedir. Bir çeşit mesaj veren rüyada köpek görmek daha çok gelecek olan sıkıntının habercisidir. Eğer ki rüya sahibi sadece baş kısmını köpek şeklinde görmüş ise, uzun süre boyunca bir takım sorunlar ile baş edecek demektir.

Rüyada Köpek Almak

Rüyayı gören kişinin etrafında yer alan kişiler ile birlikte samimi sohbetler yaşayacağı anlamına gelmektedir. Eğer ki satın alınan köpek rüya esnasında rüya sahibine hediye edildiyse, rüyayı gören kişinin yakın akrabaları ile mal arsa konuları yüzünden uzun süre görüş ayrılıklarına düşüp tartışacağına işaret etmektedir. Rüyada köpek alan kişi ise çevresindeki yeni kişiler ile kaynaşarak samimi dostlukları meydana getirmeyi başarır.

Rüyada Köpek Yavrusu Görmek

Rüyada görülen köpek yavrusu tatlı bir çocuk ile ifade edilir. Burada köpeğin rengi oldukça önem kazanmaktadır. Görülen köpek beyaz renkte ise, çocuk mümindir. Siyah renkte ise, bu çocuk ilerleyen zamanlarda ailenin büyüğü olacaktır. Eğer ki görülen köpek dişi ve yavrularını emziren bir köpek ise, rüya sahibinin ilerleyen zamanlarda çocuklarının hayrını göreceğini ifade eder. Eğer ki bekar bir kişi ise rüyada köpek görmek helal yolla işi olan bir kadın ile evlilik yaşayacağına işaret etmektedir. Bu konular hakkında doğru bilgiye ulaşmak istiyorsanız iletişim numaramdan benimle günün her saati iletişime geçebilirsiniz.

Rüyada Köpek Görmek Tabiri

Rüyada köpek görmek genel itibariyle hayırlı olarak yorumlanmaz. Kişinin rüyasında gördüğü köpek genellikle onu nefsini temsil etmektedir. Bu yüzden rüyada köpek görmek kişinin manevi alemi ve iç dünyasındaki durumunu gösteren haberci bir rüya olarak yorumlanır. Rüyada köpek görmek ve köpeğin büyük, saldırgan bir köpek olduğunu görmek kişinin nefsinin çok büyümüş olduğunu gösterir. Bu köpek başkalarına havlıyor ve başkalarını saldırıyor ise kişi yaptığı hatalar ile başkalarına zarar veriyor demektir. Ancak bu büyük ve saldırgan köpek rüyayı gören kişiye saldırıyor ve havlıyor ise o zaman kişinin yaptığı hatalar kendisine zarar veriyor demektir. Rüyada köpek görmek ve bu köpeğin büyük ama uysal bir köpek olduğunu görmek aslında iyiye işarettir. Kişi kendi büyük nefsini terbiye etmiş demektir. Ancak dikkatli olmasında fayda vardır. Çünkü nefsi çok büyük olduğu için en ufak bir hata onun tekrar saldırgan olmasına neden olacaktır ve kişinin de günahlara boğulmasına neden olacaktır.

Kaynak: rüya tabirleri

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. Geçen gün rüyamda köpek sürüsünün saldırdığını gördüm. Ailecek pikniğe gitmiştik ve et kokusuna bir sürü köpek geliyordu. Köpeklere hoşt deyince birden saldırmaya başladılar. Bunun meali nedir hocam?