1. Ana Sayfa
  2. Rüya Tabirleri
  3. Rüyada Merdiven Görmek
Trendlerdeki Yazı

Rüyada Merdiven Görmek

Rüyalarda çıkılan merdivenler imgelerine göre sınıflandırılır. Bir ahşap merdiven, mermer merdiven, demir merdiven çıkmanın yorumları farklıdır. Rüyada merdiven çıkmak daha sonra yorulup dinlenmek, merdivenden düşmek ve atlayarak inmek de farklı yorumlara açıktır.

Rüyada Merdiven Görmek

Rüyada merdiven görmek genellikle kişinin hedeflediği amaçlara ulaşacağına delalet etmektedir. Bu yüzden rüyada merdiven çıkmak içerikli bir rüya görenler rüyanın detaylarını hatırlayama çalışmalıdırlar. Rüyayı gören kişi bir devlet dairesinin merdivenlerini çıkıyorsa yakın bir zamanda atanacağı anlamına gelmektedir. Üstelik çıktığı merdivenleri bilmiyorsa kişi atandığı devlet dairesinde üst mevkilere gelecek demektir. Kişi görmüş olduğu rüyada yanında karşı cinsten birisi ile merdiven çıktığını görmüş ise uzun yıllar birlikte olacağı hayırlı bir evlilik yapacak demektir. Üstelik kişi bu rüyada çıktığı merdivenlerde ara ara durursa da bunlarda yapılacak olan çocuk sayısını göstermektedir. Rüyada merdiven çıkmak ve bu merdivenin kendi evinin içerisinden yükseldiğini görmek ise oldukça hayırlıdır. Böyle bir durumda hem rüyayı gören kişi hem de hane halkı istedikleri her türlü konuma rahatlıkla ve kendi alın terleriyle ulaşacaklardır demektir.

Rüyada Merdiven Çıkmak

Rüyada arkası dönük olarak merdiven çıkmak kişinin karşısına çıkan kısmetleri kaçırdığı anlamına gelir. Üstelik kişi arkası dönük olarak merdiven çıkarken düşmüyor ve tökezlemiyorsa onu hata yaptığı konusundan uyaran kimsenin de olmadığı anlamına gelmektedir. Rüyada merdiven çıkmak ve bunu arkası dönük olarak yapmak kişilerin sürekli olarak karşılarına çıkan fırsatları bir huy haline getirmeye başladığı anlamına gelmektedir. Kısacası kişi bilinçli olarak önüne gelen fırsatları tepiyor demektir. Rüyada arkası dönük olarak merdiven çıktığını gören kişi iş hayatına atılmaktan korkuyor olabilir. Bu yüzden kişinin sürekli okuyor olması ve bir türlü işe girememesi onun ruh halinde ters giden bir şeylerin olduğunu göstermektedir.

Rüyada Merdivenden İndiğini Görmek

Kişi rüyasında çıktığı merdivenleri indiğini görüyor ise bu zaman kadar elde ettiği başarılar birer birer elinden gidecek demektir. Ayrıca rüyasında merdivenleri en başından itibaren inmeye başladığını görmek kişinin makamından birden düşeceğini göstermektedir. Tüm bunlara ek olarak rüyada merdiven çıkmak ve aynı anda hem çıkarken hem de inmek kişinin hareketli bir kariyer dönemi olacağı anlamına gelmektedir. Bu rüyayı gören kişiler kendi emekleri ile bir yere gelirler ancak rakiplerinin onu kıskanmasından dolayı elde ettiği makamlardan indirilir.

Son olarak rüyada merdivenleri inerken ya da çıkarken kişinin kendisini rüya içerisinde nasıl hissettiği çok önemlidir. Bu yüzden kişi merdivenleri çıkarken mutlu ise işini severek yapacak demektir. Ancak kişi merdivenleri çıkarken mutsuz ise bu kariyeri elde etmek için kendisinden çok ödün verdiği anlamına gelmektedir. Rüyasında merdivenleri inerken kendisini mutlu hisseden birisi sevmediği işten ani bir karar ile istifa edecek demektir.

Aynı şekilde rüyada merdiven çıkmak kadar inmekte kişinin rüyadaki ruh haline göre olumlu ya da olumsuz olarak yorumlanmaktadır. Sonuç olarak kişiler doğru bir yorum alabilmek için sitede yer alan numarayı arayarak rüya yorumcusundan kendilerine özel yorumu alabilirler.

Rüyada Merdiven Görmenin Anlamı

Rüyada merdiven görmek ne anlama geliyor? Rüyalardaki detayları hatırlamak, daha iyi bir rüya yorumunun sağlanmasına yardımcı olur. Zaman zaman hatırlanan bazı detaylar bile ufak da olsa ipucu niteliğinde olabilmektedir. Rüyalarda çıkılan merdivenlerin pek çok yorumu bulunmaktadır. Zaman içinde yavaş yavaş çıkılan merdivenlerin anlamı, rüya sahibinin kendi koyduğu hedeflere ulaşmasının zaman alacağı fakat sonunda başaracağına delalettir. Rüyanın içinde pek çok farklı merdiven çıktığını gören kişiler ise hedeflerine ulaşmak için her yolu denediklerini psikolojik olarak da göstermektedir.

Rüyada merdiven çıkmak kişinin istediği konumlara yükseleceğine işarettir. Rüyasında devlet dairesinin merdivenlerini çıkanlar için eğer diliyorlar ise hayatın karşılarına devlette bir iş fırsatı çıkaracağını anlatmaktadır. Devlet dairesinin merdivenlerini çıkmak oldukça kısmetli bir rüyadır. Devlet dairesinde mutlaka bir işinizin olacağını ve bu işinizin olumlu sonuçlanacağını anlatan bu rüyalar, hayırlı bir kısmete, bir servete ya da bir işe müjdecidir.

Rüyada İş Arkadaşlarıyla Merdiven Çıkmak

Rüyasında iş arkadaşları ile birlikte bir merdiven çıktığını gören kişi ise iş yerini daha yukarı taşımak için canla başla çalışmaktadır. Çalıştıklarının karşılığını alıp almayacağı ise rüyanın devamında saklıdır. Eğer rüya sahibi merdivenleri ilk bitiren olursa iş yerinde istediği ve hak ettiği konuma geleceğine delalettir. Zaman içinde kendi bilgisini ve becerisini ortaya koyacak rüya sahibi gün geçtikçe işverenin de gözüne girecek ve hak ettiği pozisyona sahip olacaktır.

Rüyada Merdivenden İnmek

Rüyada merdiven çıkmak geri inmediğiniz sürece hayra yorumlanır. Rüyada çıkılan merdivenden geri indiğini gören kişileri için rüyalar iyi yorumlanmaz. İstedikleri şan, şöhret, para ya da işe kısa sürede ulaşacak olan rüya sahipleri, dedikodular ve yapılan haksızlıklar yüzünden bulundukları konumdan alınacakları anlamına gelmektedir.

Rüyada Evin İçinde Merdiven Görmek

Rüyada merdiven çıkmak ve bu merdivenlerin kendi haneniz içinde olduğunu görmek ise tam anlamıyla hayra yorulur. Kısa zaman içinde ev halkının hepsinin kendilerine ihtiyacı olan işlere yerleştiğini göreceksiniz demektir. Rüyasında merdiven yaptığını görenler ise oldukça zorlu süreçlerden geçerek kendi işlerini kuracaklar demektir. Bu kendi yaptıkları merdivenden çıktıklarında ise kendi başarılarıyla bir yerlere geleceklerini anlatmaktadır.

Rüyada Basamak Çıkmak

Rüyada merdiven çıkmak imgesi bakıldığında basamak çıkmak ile karıştırılmaktadır. Merdiven pek çok basamaktan oluşmaktadır. Rüya sahipleri merdiven çıkarlar ise isteklerine kısa sürede ulaşacaklar anlamına gelir eğer basamak çıkarlar ise daha farklı anlamlara yorumlanır. Rüyada basamak çıkan kişiler, merdivenin daha başındadır bu yüzden hayal ettikleri işlere biraz daha uzun vadede sahip olacaklar demektir. Genel anlamıyla basamak çıkmak kişinin hedeflerine bir adım daha yaklaşacağına işarettir. Basamağı bir başkasından güç alarak çıkmak ise size destek olacak ve yardım edecek ikinci bir kişinin varlığına işaret eder.

Farklı Malzemelerden Yapılmış Merdiven Görmek

Rüyalarda çıkılan merdivenlerin hangi maddeden yapıldığı da önemlidir. Mermer merdiven rüya sahiplerinin kötü durumlarından faydalanmak isteyenlere itibar etmediğini, ahşap merdiven çıkmak manevi yönü güçlü kişileri, ip merdiven görmek ise rüya sahibinin parasından ve adından faydalanmak isteyen kişilerin varlığına işarettir. Merdiven imgesi için daha fazla bilgi öğrenmek isterseniz cep telefonumdan 7/24 bana ulaşabilirsiniz.

Rüyada Merdivenden Düşmek

Rüyada merdivenden düşmek tabiri pek de iyi olmayan rüyalar arasındadır.  düştüğünü gören rüya sahibi; iş hayatındaki işlerin yolunda gitmeyeceği anlamına gelir. İş arkadaşları tarafından kıskanılabilir, işleri sabote edilebilir ya da yöneticisi tarafından uyarı alabilir.

Rüyasında merdivenden aşağıya doğru şiddetli şekilde düştüğünü gören rüya sahibi; hanesinde ve iş yerinde beklemediği sorunlar ile karşılaşabilir. Bu sebep ile rüyayı gören kişi; hiç bulunmak istemediği olayların içinde kendini bulabilir. Rüyada merdivenden düşmek bir diğer anlamı ile itibar kaybı demektir. Rüya sahibi gerek iş hayatında gerekse de sosyal hayatında bulunduğu konumu yitirebilir. Rüyada merdivenden düşmek şanssızlık anlamına da gelir.

Rüya sahibi işleri için her ne kadar önlemler alsa da; hiç beklemediği olaylar ile karşılaşabilir. Rüya sahibinin bu konularda dikkatli ve sabırlı olması gerekmektedir. Bu şanssızlık kısa vadede sürecek olup rüya sahibinin karamsarlığa kapılmaması gerekir. Rüyada bir başka kişinin merdivenden düştüğünü görmek; rüya sahibinin söz konusu kişinin bulunduğu kötü ve zor durumlardan dolayı yardımının dokunacağına delalettir. 

Rüyada Merdiven Temizlemek

Rüyada merdiven temizlemek; rüya sahibinin iş ya da eğitim hayatında yaşamış olduğu sıkıntıların son bulacağına delalettir. Rüya sahibini bu zor durumdan çekip alacak bir kişi vardır. Bu rüya sahibinin hiç tanımadığı ya da yakından tanıdığı bir kimse olabilir. Rüyada merdiven temizlemek; aydınlık ve parlak bir yol olarak da işaret edilmektedir. Rivayetlere göre rüya sahibi; yaşayacağı problemleri sezerek daha öncesinden bu problemlere önlemler alacaktır.

Rüya sahibinin eğer hayatında bir iş fırsatı varsa bunu başarması yüksek ihtimallidir. Çünkü şans onun yanındadır. Rüyada kirli bir merdiveni temizlediğini gören kişinin; hayatında kötü insanların var olduğuna işaret eder. Söz konusu kimse henüz bunun bilincinde değildir.

Ancak bir olay sonrası bu kişi doğruyu yanlışı ayırt edebilecek ve söz konusu kişileri hayatından çıkaracaktır. Ayrıca; rüya sahibinin iyi kimseler ile bağını sağlamlaştırarak doğru bir yola gireceğine ve bu yol sonunda istediği mevkiye sahip olabileceğine işarettir. Ayrıca rüyada merdiven temizlediğini gören kişiye ailesi tarafından ya da bir yakını tarafından bir iyilik dokunabilir.

Rüyada Merdivenin Kırıldığını Görme

Rüyada merdivenin kırıldığını görmek; çok da iyi sayılabilecek rüyalar arasında değildir. Eğer merdivenin üzerindeyken merdivenin kırıldığını görüyorsanız; rüya sahibinin edindiği mal varlıklarında kayba uğrayacağı anlamına gelir. Rüyada merdivenin kırıldığını görmek; kötü haberler alınabileceğine yorulur. Eğer rüya sahibi hayatında gerçek anlamda çok mutsuz ise; bu noktada bu rüya hayra yorulabilir.

Rüya sahibinin maddi sıkıntıları, sağlık sorunları ya da herhangi başka bir sorunu varsa en kısa sürede bunlardan kurtulma ihtimalinin olduğuna rivayet edilir. Rüyada merdivenin kırıldığını görmek; kişinin arkadaşları ile mutlu bir olay yaşayacağı ancak bu mutluluğun çok da uzun sürmeyeceğine işarettir. Kişi bu olaylar sırasında hiç tahmin etmeyeceği bir yakını ile; tartışma yaşayabilir. Bu tartışma sonucunda da; arkadaşlık bağları zayıflayabilir.

Rüyada merdivenin kırıldığını görmek; rüya sahibinin ufak bir kaza da yaşayabileceği anlamına gelir. Rüya sahibinin yine de bu yorumlara pek kendini kaptırmaması da gerekir. Çünkü rüyanın yorumunu etkileyen; zaman, psikoloji ve rüyanın tam olarak nasıl görüldüğü gibi kavramlar önemlidir.

Rüyada Eski Merdiven Görmek

Rüyada eski merdiven görmek genellikle güzellik ve iyilik ile yorumlanır. Rüyasında eski bir merdiven gören kişi ya da bu merdivenden çıktığını gören kişi; işlerinde ani bir ivme kazanacağına delalettir. Bu rüyayı gören kişi; iş, aşk ve aile hayatında yükselmesi yüksek ihtimallidir. Rüya sahibi eğer ticaretle uğraşan bir kimse ise; işlerinde hiç beklemediği kadar yükselebilir. Çevresindekiler tarafından kıskanılabilir.

Bu sebeple rüya sahibinin kötü gözlerden korunması için; bol bol dua alması gerekir. Eğer rüya sahibi; işinde atama ya da yükselme bekliyor ise; bu beklentisi kısa bir süre içerisinde olacaktır. Bu kişi; bu zamana kadar gösterdiği çabanın sonucunu alarak beklediği işlerde başarı yakalayacak. Rüya sahibinin aşk hayatında olumlu değişiklikler olacaktır eğer ki partneri ile sorun yaşıyor ise; bu sorun kısa süre içerisinde çözüme kavuşacaktır. Yani özetle; rüyada eski merdiven görmek çoğunlukla hayırlı yorulmaktadır. Bu kişi; hayatında beklediği motivasyonu ve başarıyı elde edebilecek seviyeye ulaşacaktır.

Rüyada Beton Merdiven Görmek

Rüyada beton merdiven görmek tabiri baya bir hayırlı olan rüyalardandır. Rüya sahibi hayatında istediği, hayal ettiği bir döneme girecek diyebiliriz. Rüya sahibi eğer bir ilişki yaşıyorsa bu ilişkide son adımlara girmek istiyorsa bu adımlar oluşacak kişi istediği evlilik hayatı için önemli adımlar atacaktır. Eğer aşk hayatında istenmeyen şeyler yaşanmış ve araya bir soğukluk girmişse de bu soğuklukların yerini daha kuvvetli bir ilişkiye bırakacağına yorumlanır. Ayrıca rüya sahibi bu sıralar yeni bir dost edinebilir.

Bu dostla birlikte hayatında yolunda gitmeyen şeyler tersine dönecek iyi bir dost edinmiş olacaktır. Diğer yorumlara göreyse rüya sahibinin bu sıralar yeni işler yapacağına ve bu işlerin de insanların yararına işler olacağına işarettir. Rüya sahibi böylece insanlardan hayır duası alacak, çevresinde sevilen sayılan bir karakter olacaktır. Aile yapısının da daha çok güçleneceğine kişinin ailesinde dertlerin, sıkıntıların gidip yerini huzur ve mutluluğa bırakacağına işarettir. Rüya sahibi için her anlamda iyi bir dönem başlangıcı bu rüyayla birlikte olacaktır.

Yorum Yap

Yorum Yap