1. Ana Sayfa
  2. Rüya Tabirleri
  3. Rüyada Mezar Görmek

Rüyada Mezar Görmek

Rüyada mezar görmek çoğunlukla manevi olarak yorumlanır. Dünyadan kendini çekmek, ibadete odaklanmak ve ruhani alemde ilerleme kaydetmektir. Ayrıca rüya sahibinin günahlarının affedilmesi için dua etmesi çaba göstermesi demektir.

rüyada mezar görmek

Rüyada mezar görmek tabiri mezarı görme şekline göre de değişir. Rüyasında mezar gören insan sabah korkuyla uyansa da bu öleceğini göstermez. Tam tersi rüyada eğer ölüm varsa ölen kişinin ömrü uzar, sağlık ile bereket gelir.

Rüyada görülen mezar temizse rüya sahibi eskiden yaptığı bir işten para alacak, hayır görecektir. Geçmişte birinde paranız kaldıysa, herhangi bir işten paranızı alamadıysanız yakın zamanda alacaksınız. Rüyada müslüman mezarı, müşrik mezarı ve mecusi mezarı görmek de farklı anlamlar içerir. Müslüman mezarı görmek rüya sahibinin iyi bir insan olduğuna hayırlı işler yaptığına işarettir. Aynı zamanda rüyasında müslüman mezarı gören kişinin yaşadığı ülkedeki ordu güçlüdür ve müslümanlar zafer kazanacakları bir savaşa girecektir.

Rüyada müşrik mezarı görmek; dert, üzüntü ve sıkıntı çekmek demektir. Rüya sahibi önemli bir olayın neticeye ermesini istiyorsa bilsin ki bu olay olumsuz sonuca erecektir. Rüyasında kafirlerin olduğu mezardan bir parça alan hayatında mirasa konacaktır. Rüyada mecusi mezarlığı görmek hiç iyi yorumlanmaz. Rüya sahibi haram bir iş yapacak ve haram bir mala sahip olacaktır. Rüyayı gören kişi yalan söyleyecek ve birilerini kandıracaktır. Bu kişi hayırsız işler yapacaktır.

Rüyada Mezar Taşları Görmek

Rüyada ölünün mezara konulduğunu gören kişi özgürlüğe kavuşacaktır. Rüya sahibine iftira atıldıysa bu iftira kısa zamanda gerçeğe kavuşacaktır. Eğer rüya sahibi hapisteyse hapisten çıkacaktır. Rüyada mezar taşı gören bir kimsenin ömrü uzar.

Rüyada mezarlık ziyareti yapmak ve bu ziyarette mezar taşı okumak boş bir hayat sürmeye işarettir. Rüyada kendinizi mezarlıkta gördüyseniz yaşadığınız pişmanlıklar vardır. Eğer yoksa da en kısa zamanda pişman olacağınız bir hata ya da günah işleyebilirsiniz.

Rüyada Mezar Üzerine Toprak Örtülmesi

Eğer rüyanızda öldüğünüzü ve insanların siz mezardayken üzerinize toprak örttüğünü görürseniz sevinebilirsiniz. En kısa zamanda bir mal ya da para sahibi olacaksınız. Sıkıntılardan kurtulmak, çalışmanız sonucu gayrimenkul almak, zenginleşmek ve ferahlamak en kısa zamanda gerçekleşecektir.

Rüyada Mezar Açtığını Görmek

Rüyanızda birinin mezarını açtığınızı görüyorsanız o kişi ile gerçek hayatta aynı konumda olacaksınız demektir. Mezarını açtığınız kişi iş sahibi ise iş sahibi olacağınıza, alimse alim olacağınıza işarettir.

Rüyada Mezar Almak

Bekar biri rüyasında mezar aldığını görürse bu rüya o kişinin yakın zamanda evleneceğini gösterir. Bekar bir erkek rüyasında mezar satın aldığını, mezar taşına da adını soy adını yazdırdığını görürse tanıdığı bir kadınla evlenecektir.

Rüyada Mezarlığa Gitmek

Bir kişi rüyasında mezarlığa gittiğini ve burada mezarlar gördüğünü görürse bu oldukça hayırlıdır. Bu kişi hayala ölüm aradındaki farkı anlar. Daha inançlı yaşamaya başlar ve manevi olarak yükselişe geçer. Bu kişinin yardıma ihtiyacı olan bir yakını varsa o yakınını ziyaret etmelidir. Bu kişi hapishanede ya da hastahanede olabilir.

Yardıma ihtiyacı olan birine yardım edince bu kişi hayra girer. Bu insan hayatı dolu dolu yaşayacak ve anın kıymetini bilecektir. Rüya sahibi rüyasında bir yakınının mezarını ziyaret ederse o yakını hakkında pişmanlığı vardır. Pişmanlığı olan kişi ölen yakını hakkında suçluluk hisseder. Bu kişi uyandığında mezarını gördüğü kişiyle arasını düzeltmelidir.

Rüyada Mezar Kazmak

Bir kişi rüyasında mezar kazdığını görüyorsa istediği bir hayale kavuşacaktır. Bu rüya genellikle ev almak isteyen kişilerin ev alacağına yorumlanır. Eğer aniden ev alacak durumu yoksa bu yönde birikim yapacağına işarettir. Rüyasında mezar kazdığını gören kişi bekarsa bu kişi kısa zamanda evlenecektir. Evlenecek adayı yoksa da o aday yakın zamanda kapısını çalacaktır.

Rüyada Bir Mezarın Başında Ağlamak

Bir kişi rüyasında mezar başında ağlıyorsa gerçek hayatında mutlu olacak ve gülecektir. Tüm gözyaşları tebessüme dönecektir. Bu durum rüya sahibinin hayatıyla ilgili olumlu gelişmeler olacağına dair bir mesajdır. Kişi hastaysa yakın zamanda iyileşir.

Rüyada Mezarlıkta Uyuduğunu Görmek

Rüyasında mezarlıkta uyuyan biri kötü işlerle meşguldür. Bu kişinin hayatında eline geçen güzel fırsatlar değerlendirilemiyordur. Rüya sahibi yalnız, umutsuz ve yaşamı için çaba göstermeyen biri olabilir. Bu kişi en kısa zamanda kendine gelerek hayırlı ameller işlemelidir.

Rüyada Ölmeden Mezara Girmek

Rüyayı görenin erkek mi yoksa kadın mı olduğuna göre hayır ya da şer olarak yorulan bir rüyadır. Rüyasında diri diri yani ölmediği halde mezara girdiğini gören bir kadın gerçek hayatında karşısına yakışıklı bir erkek çıkacağına ve aynı zamanda bu erkeğin hayırlı birisi olarak kendisine talip olacağına işaret eden rüyaya yorulur. Rüyayı gören kişi eğer erkekse bu ise şerre işaret eder. Rüyayı gören erkeğin işlerinde durgunluk yaşayacağına hatta çok büyük maddi zararlar göreceğine işaret kabul edilir.

Rüyada Ölülerin Olduğu Mezar Görmek

Rüyasında mezarda yatan ölülerin mezarın üstüne çıktığını hatta kendine doğru gelerek korktuğunu görmek gerçek hayatta günah işlenecek bir durumla karşı karşıya kalınmasına işaret eder.

Bu kişinin yine rüyasında ölülerle mezarda konuştuğunu ama korktuğunu görmesi yine mekruh işlere giriştiğini ve de bu durumun kendisini günaha sevk ettiğini gösterir. Bu yüzden kabahatinden en kısa sürede kurtularak yeniden maneviyatını gözden geçirmesinin gerekli olduğuna delalet kabul edilen rüyalar arasında gelir. Bu açıdan şerre yorulan bir rüyadır.

Yorum Yap

Yorum Yap