1. Ana Sayfa
  2. Rüya Tabirleri
  3. Rüyada Ölmüş Babayı Görmek
Trendlerdeki Yazı

Rüyada Ölmüş Babayı Görmek

Rüyalar; zaman zaman bilinçaltımızın yansıması olabileceği gibi haberci nitelikler de taşıyabilmektedir. Rüyadaki sembollerin ve rüyanın akışının değerlendirilmesi ile rüyanın vermek istediği mesaj alınabilir. Rüyalar alemi oldukça sırlı bir alemdir ve rüyaların ciddiye alınması gerekir.


Rüyada ölmüş babayı görmek genellikle merhumdan yollanan bir mesaj olarak yorumlanır. Bu kimi zaman kişinin azap gördüğünü ve kendisinin bu durumdan kurtarılması için yardım beklediği niteliğinde olabilir kimi zaman ise bu kişinin aslında ahirette oldukça rahat olduğunu bildirme isteği olabilir.

Ayrıca rüyada ölmüş babayı görmek yakın zamanda vefat edecek olan bir başka yakının da habercisi anlamına gelmektedir. Ancak bu rüyanın en doğru şekilde yorumlanması için muhakkak uzman bir yorumcudan yardım alınmalıdır.

Rüyada ölmüş babayı görmek şekli duruma göre farklılık göstermekteyken aynı zamanda da rüyayı gören kişinin ruh haline bağlı olarak da farklılık göstermektedir. Bu yüzden rüya yorumlanmadan önce en ince detayına kadar hatırlanmalı ve iyi bir uzmana danışılacak rüyadan gelecek olan mesajlar okunmalıdır.

Rüyada Ölmüş Babayı Yaşıyor Görmek

Babalar genellikle evi geçindiren kişi olarak bilindiği için rüyada babayı görmek ve onu hayatta olarak görmek kişinin içinde bulunduğu maddi sıkıntılardan kurtulacağı ve feraha ereceği anlamı taşımaktadır. Bu yüzden rüyada ölmüş babayı görmek nasıl göründüğü ile yakından alakalıdır. Kişi herhangi bir maddi sıkıntı yaşamıyor olsa bile şu an içinde bulunduğu ekonomik pozisyondan çok daha iyi bir yere gelcek demektir.

Üstelik hayatta olan babasının ona elini uzattığını gören kişi alacağı bu ekonomik gelişmeyi beklenmedik yüklü bir miktar para alarak elde edeceğini göstermektedir. Böyle bir durumda kişi ş sahibi olabilir ya da kariyer atlayabilirç Kariyer atlamasa bile daha iyi bir maaş ve daha iyi imkanlar elde edebilir.

Rüyada Ölmüş Babanın Resmini Görmek

Rüyada ölmüş babanın resmini görmek görülen resmin durumu ile alakalı olarak yorumlanır. Rüyada ölmüş babayı görmek ve onun resminin gençlik yıllarına ait bir resim olduğunu bilmek aslında kişinin hayatına şansların gireceğini işaret eder. Kişi bu dönemde şansının yaver gittiğini hisseder. Beklenmedik küçük sürprizler yaşar. Ancak kişi ölmüş babasını orta yaş ve sağlıklı döneminde görmüş ise bu rüyanın yorumuna göre kişi ekonomik güç elde eder. Daha fazla para kazanmaya başlar ve ek olarak hayat statüsü iyileşir.

Rüyada ölmüş babayı görmek kişinin ölümüne yakın dönemlerine ait bir fotoğrafı gösteriyor ise böyle bir durumda ölen kişi kendisi için hayır duası istiyor demektir. Bu yüzden rüyasında görenler dua etmeli, kabir ziyareti yapmalı ve ondan razı olduğunu bol bol dile getirmelidir. Ayrıca imkanı olanlar hayır dağıtmalı, kişi için mevlüt okutmalı ya da adak kesmelidir. Böylece rüyada ölmüş babayı görmek ile gelen haberin babanın ahiret isteklerinin olduğunu gösterir. Bu isteklerin evlat tarafından gerçekleştirilmesi ise bizzat bu kişiden istendiği anlamı taşımaktadır. Bu yüzden rüyayı gören kişi bir an evvel harekete geçmelidir.

Rüyada ölmüş babayı görmek merhumdan gelen bir mesaj olarak algılanabilir. Bu rüyayı gören kişi, ölmüş babasını sevindirmek adına bir hayır işlemelidir. Geciktirmeden bu hayrın yerine getirilmesi uygun olacaktır. İhtiyaç sahiplerine yemek veya sadaka verilebilir.

Rüyada Ölmüş Babayı Hayatta Görmek

Rüyada ölmüş olan babanın hayatta olduğunu görmek hayırlı bir rüyadır. Rüyayı gören kişi, iş veya para ile alakalı bir konuda uzun zamandır hayal ettiği bir hedefe yakında ulaşacaktır. Rüyada ölmüş babayı görmek ve onun hayatta olduğu bir rüya, rüyayı gören kişi için başarı ve kazanç kapılarının açıldığı mesajını taşımaktadır. Rüya sahibi, bu rüyasını hayırlı olarak kabul ederek, hayatındaki tüm çabalarına şevkle devam etmelidir. Bu kişi için başarı kaçınılmazdır.

Rüyada Ölmüş Baba ile Konuşmak

Rüyada ölmüş babayı görmek ve onunla konuşmak, öncelikle rüyayı gören kişinin birçok şeyi içine attığının bir göstergesidir. Kişinin güvendiği biriyle konuşma ve dertleşme ihtiyacı vardır. Bu rüya, mesaj açısından, içeriğine göre yorumlanmalıdır. Kişi rüyasında babasıyla güzel bir şekilde, huzurlu ve neşeli bir şekilde konuşuyorsa, bu rüya, kişinin yakında feraha çıkacağının bir haberidir. Kişi çok yakında sıkıntılarından arınacak ve huzurlu bir hayata başlayacaktır.

Rüyada Ölmüş Baba ile Sarılmak

Rüyada ölmüş babayı görmek ve ona sarılmak, güzel bir mesaj içeren rüyadır. Rüyayı gören kişinin hayatına, çok güvenebileceği, ona yardım ve destek olacak biri girecektir. Hayatına girecek olan bu kişi ile hayatında büyük ölçüde olumlu değişimler olacaktır.

Kişinin huzura ve mutluluğa kavuşması yakındır. Kişi, rüyasında babasına sırt kısmından yani arkadan sarılıyor ise bu rüya, rüyayı gören kişinin birine büyük bir yardım ederek sevap kazanacağı anlamına gelir. Rüya sahibi, birini yanlış bir yoldan veya zarar göreceği bir durumdan kurtaracak ve hayır işleyecektir.

Rüyada Ölmüş Olan Babanın Elini Öpmek

Kişi, rüyasında ölmüş olan babasının elini öptüğünü görmüşse, bu çok hayırlı bir mesajdır. Kişinin başladığı veya başlamak üzere olduğu bir işte, atacağı bir adımda büyüklerinin rızasının olduğu anlamına gelir. Rüya sahibi yakında yapacağı girişimlerde ve vereceği kararlarda başarılı olacaktır. Diğer yandan, rüya sahibinin ölmüş babası ve tüm ölmüşleri için de dua okutup hayır yapması tavsiye edilir.

Rüyada Ölmüş Olan Babanın Fotoğrafını Görmek

Rüyada ölmüş olan babanın fotoğrafını görmek, fotoğrafın durumuna göre farklı şekillerde yorumlanır. Babanın genç halinin fotoğrafı görülmüş ise bu büyük şans olarak yorumlanır. Çok yakında rüyayı görenin hayatında şanslı ve mutluluk verici olaylar yaşanacaktır. Ölmüş babanın yaşlı halinin fotoğrafı görülmüş ise rüya sahibi hoşuna gitmeyecek bazı olaylar yaşayacaktır.

Fotoğrafta babanın ağladığı görülmüşse, kişi küçük bir üzüntü yaşayacaktır. Aksi şekilde babanın güldüğü bir fotoğraf görülmüş ise yakında yaşanacak bir mutluluğun haberidir. Rüyada ölmüş babayı görmek rüyanın içeriği ne olursa olsun, kişinin ölmüşlere dua ve hayır göndermesini gerekli kılar. Bu konuda hassasiyet gösterilmelidir. Merak ettiklerinizi sormak ve destek almak için cep telefonu numaramdan bana 7 gün 24 saat ulaşabilirsiniz.

Rüyada Ölmüş Babamı Gördüm

Rüyayı gören kimsenin çevresindeki fakir ve ihtiyacı olan kişilere yardım edeceğine yorumlanır. İyi ve hayırlı işlere işaret eder. Ayrıca fakir kimseye yardımın yanında babasına yapacağı duaya da yorumlanır. Ailenizle çok vakit geçirmeniz gerektiğini de yorulur. Bazı tabircilere göre ise hayatta sağ olarak yaşayan babasının ölmüş olduğunu görmek tekrar ortaya çıkacak küllenmiş acılara işaret eder. Küllenmiş acıların tekrarlanması çok üzüleceğinize ama sonra rahatlayacağınıza işarettir. Ayrıca rüya sahibinin sağlıklı ve uzun bir ömür yaşayacağına da işaret eder.

Gören kişinin hayır yapacağına da yorulur. Yapacağınız bu hayır babanıza hayır ve duanın gideceğinin göstergesidir. Bu rüyayı gören kişinin sorumluluk alacağına ve güzel işler başaracağına delalet eder. Eğer görülen kişinin öz babası ise o kişinin yaşayacağı kötü olaylar karşısında kuvvet bulacağını ve büyük bir cesaret ile olayların üstesinden geleceğini gösterir. İslami rüya yorumcularına göre bu rüya olumludur.

Güzel günler yaşanacağına ve mutlu olunacağına tabir edilir. Bunun yanında çok sevinçli olacağınız aniden gelen bir desteğe de yorumlanmaktadır. Birçok müjdeli haber alacağınızın göstergesidir. Bazı rüya tabircilerine göre ise yakın bir akrabasının ölüsü hayrına lokma yapıp dağıtmasının veya bir hayır yapmasının gerekli olduğuna delalet olur. Rüyada ölmüş babayı görmek genel olarak iyi bir durumdur ancak görülüş biçimine göre yorum değişmektedir.

Rüyada Ölmüş Baba Tarafından Sevilmek 

Bu rüyayı gören kişinin hayırlı bir yola gireceğine ve iyi kimselerle yapılacak işbirliğine işaret eder. Bu hayırlı yolda güzel kazançlar elde edileceğine yorumlanır. Yaşanan problemlerin çözüleceğine de delalet eder. Aynı zamanda sevinçli bir haber alınacağına ya da rüyayı gören kişinin sevdiği birinin aniden geleceğine yorulur. Olumsuz yoruma göre ise yapacağınız bir işte zarara uğrayabileceğinizin göstergesidir.

Rüyada Ölmüş Babayı Gülerken Görmek

Rüya sahibinin aile içinde sorunlar yaşayacağına ve hayatında terslikler olacağını gösterir. Ama bu sıkıntıların sonunda tam olarak düzeleceğine işarettir. Rüya sahibinin üzerinde çok fazla sıkıntı olduğuna ama bu sorunlardan yakın zamanda kurtulacağına işaret olur.

Yakında refaha çıkacağının işaretidir. Rüya sahibinin hayatında değişiklikler yaşanacağına işarettir. Hayatına çok güveneceği ve ona her konuda destek olacak birinin gireceğine yorumlanır. Ama babanız rüyada size sarılmıyorsa hayatınıza girecek olan kişiye şüpheyle yaklaşmanız gerektiğinin göstergesidir.

Rüyada Ölmüş Babayı Hasta Görmek

Rüya sahibinin hayatında bazı şeylerin kötüye gideceğine ve bir sorun ile muhattap olacağına işarettir. Eğer rüyada görülen babanız sürekli öksürüyorsa bu yaşayacağınız sorunun çok fazla olacağına delalet eder.

Rüyada Ölmüş Babadan Para Almak

Rüya sahibinin aile içinde bölüşülecek bir gelir elde edeceğine işaret eder. Bu babadan alınacak paranın adaletli ve kimsenin hakkı kalmayacak şekilde dağıltılması gerektiğinin göstergesidir.

Rüyada Ölmüş Babayı Ağlarken Görmek

Rüya sahibinin yaşamının geri kalanı boyunca çok mutlu olacağına ve huzurlu bir aileye sahip olacağına delalet eder. Babanın ağlaması beklenmedik anda gelecek olan sevinçli bir habere yorulur. Eğer babanız ağlamadığı halde gözünden yaş geliyorsa gelecek sevindirici haberin hem maddi sıkıntılarınıza iyi geleceğine hem de manevi olarak çok huzurluğu olacağınıza yorumlanır.

Rüyada Ölmüş Babayı Gülerken Görmek

Rüyayı gören kişinin çok büyük hayal kırıklığı yaşayacağına ve bu durumdan oldukça üzüntü duyulacağına işaret eder. Aynı zamanda babayı gülerken görmek evin içinde yaşayan birinin mali sıkıntılar çekeceğine ve işsiz kalacağına da delalet eder. Aynı zamanda başarısızlığa ve üzüntüye de yorumlanır. Rüya sahibin eğer babasına karşı kırgınlığı varsa bu kırgınlıkları unutacağına, herhangi bir sebeple babasına karşı öfkesi varsa bunun geçeceğine delalet olur.

Rüyada Ölmüş Babayı ve Anneyi Birlikte Görmek

Rüya sahibinin yüzünün güleceği bir haber geleceğine ve bu haber ile çok mutlu olacağına işaret eder. Yaşayacağı sorunlardan ve sıkıntılardan kurtulacağına, huzura ereceğine bir delalettir. Son olarak, psikolojik açıdan rüyayı incelersek eğer anne ve babanızı kaybettiyseniz bu rüyaları görmeniz oldukça doğal bir durumdur.

Eğer yas sürecinde iseniz yaşadığınız üzüntü sürekli bu tarz rüyalar görmenize sebep olabilir. Babanıza karşı duyduğunuz özlem ve onun ölümünü kabul edememe durumları buna sebep olabilir. Her ne şekilde olursa olsun ölmüş birini rüyada görmek bilinçaltında onu özlediğinize veya içinizde ona dair bir kırgınlık yaşadığınıza yorumlanır.

Rüyada Ölmüş Babayı Uyurken Görmek

Rüyada ölmüş babayı uyurken görmek rüya sahibinin eğer gelecek için herhangi bir planı varsa bu planları ertelemeden hayata geçirmesi gerektiği şeklinde yorumlanır. Kişinin bu planları gerçekleştirirken önüne engel çıkmayacağını ufak da olsa engeller çıkması durumunda bu engelleri başarıyla atlatarak planlarını başarılı bir şekilde gerçekleştirerek başarılı bir yaşam süreceğine işaret etmektedir. Rüyada ölmüş babanın horlayarak uyuduğu görmek de rüya sahibinin bu sıralar pek de hoşuna gitmeyecek olaylar yaşayabileceği şeklinde yorumlanır.

Ölmüş olan babanın sırt üstü yatması da rüya sahibinin sağlıklı bir hayat süreceğini ve bu hayat sayesinde mutlu ve huzurlu bir yaşamının olacağına işarettir. Fakat ölmüş babayı yüz üstü yatarken görmek de rüya sahibinin ya da ailesindeki herhangi birinin yüz kızartıcı bir şey yapmış olduğuna ya da ilerde böyle bir şey yaşanabileceğinin habercisidir.

Rüyada ölmüş babayı uyurken görmek ayrıca rüya sahibinin başaracağı şeyler sonucunda iyi bir maddi gelirinin olacağına ve bu gelir sayesinde de çevresinde ihtiyacı olan kişilere pek çok konuda yardım edeceğine işaret eder.

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (2)

  1. Bir rehabilitasyon merkezine giriyorum orada beyaz çarşaflı yatakta babamın ayaklarına tedavi yapılıyor beni görünce çok seviniyor ve bende şaşırarak öpüyorum babamı elinde bir bulmaca var onu çözüyor ve bana soruyor bende bor türlü düzgün yazamıyorum ama aldırış etmiyor tedaviyi yapan adamla konuşmaya devam ediyor neşeli olarak.(babam öleli 20 yıl oldu ilk defa böyle görüyorum)

  2. Slm ben rüyamda ölen babamı sanki gerçek hayatta gibi bir akraba hısmımızın evine misafir gitmişiz
    Sakın mütevazı bir evde babam ben ve sakallı güler yüzlü esmer tenli hısmımız ve yakın mahalleden adı Bayram olan erkek komşumuz ile keyifli sohbet ediyoruz babam diyorki yarın cuma namazından sonra eyüp sultana gezmeye gidelim.mahalleden komşumuz olan kişi olur ben sizi götürürüm diyor.bende diyorum ki o zaman cuma namazını Eyüp sultanda kılalım namazdan sonra gezeriz.bu fikrim hem babama hem hısmımıza mantıklı geliyor öyle kararlaştırıyoruz babam diyorki hem biraz ceviz toplarız evde baklava yapacaklar.hısım diyorki daha burdasınız bir yere bırakmam diyor bende içimden diyorumki sahiden bizimde evimiz vardı
    hısmımız konuya giriyor bizdede ceviz yaprakları var cevizide var.diyor
    Babamda diyorki sizin ev nerede bize yakınmıki diyor.hısımda evini tarif ediyor bizim evin olduğu ikamette ve sırasında imiş ben gitmeden bahçesini ve ceviz ağacını hayal ediyorum sonrasında uyandım saat sabah 09 idi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir