1. Ana Sayfa
  2. Rüya Tabirleri
  3. Rüyada Saç Dökülmesi

Rüyada Saç Dökülmesi

Rüyada saç dökülmesi rüya sahibini sıkıntılı ve kötü günlerin beklediğine delalet eder. Özellikle çevresindeki insanlara karşı daha dikkatli olması gerektiğine işaret eder. Medyum Saliha'nın rüyada saç görmek makalesini keyifle okuyabilirsiniz.

rüyada saç dökülmesi

Rüyada saç dökülmesi tabiri açısından, rüya sahibinin kısa vadede yokluk ve bazı zorluklar çekeceğine de işaret eder. Rüyada saç dökülmesi kişinin maddi ve manevi anlamda olumsuz olaylar karşı karşıya kalacağı anlamına gelir.

Ayrıca; düşmanlarına karşı mağlup olacağı ve çevresindeki insanlardan kazık yiyeceği anlamına gelebilir. Rüya sahibinin ekonomik açıdan sıkıntıya düşeceğine, itibarını kaybedeceğine ve çevresindekilere muhtaç olacağına yorumlanmaktadır. Rüyada tutam tutam saçların kopması da saç dökülmesi sayılabileceğinden; büyük bir sorunun ardından uzun bir süre kendini toparlayamayacağı anlamı taşır.

Rüyada saç dökülmesi ayrıca iş dünyasında stresli bir döngüye gireceğine ve planlarını uzun bir vadede gerçekleştiremeyeceği anlamına gelir. Rüyada saç dökülmesi; öz güven eksikliği olabileceği de bir diğer yorumlar arasındadır. Rüyada saç dökülmesi görmek malının bir bölümünün kaybedeceğine ve onları kazanabilmek için de büyük çaba sarf edeceğine delalet eder. Rüyada saç dökülmesi kişinin yapacağı birçok işin istenen şekilde sonuçlanmayacağına ve bunun için birçok kazanç kaybı yaşamasına yorumlanır. Unutmamalıyız ki rüyalarla amel olunmaz.

Rüyada Saç Dökülmesi Nedir?

Rüyada saç dökülmesi nedir kişinin köklü bir değişim yapmak istediği şeklinde yorumlanır. Rüyada saçını kestiren kimse; evini, işini ya da yaşadığı şehri değiştirmek istediğini ifade eder. Eğer; rüyada saçını kestiren kişi kadın ise zarafete, naifliğe, güzel ahlaka ve saygınlığa delalet eder. Rüyada saçın sadece uçlarının kesilmesi ufak tefek sorunlarının son bulacağına ve çevresi tarafından taktir edileceğine yorumlanır. Rüyada saç kestiren kişi eğer erkek ise; pek iyiye yorumlanmaz. Erkek kişisinin; evine nifak gireceğine, sermayesini azaltmasına ve yakın arkadaşları tarafından tuzağa düşürüleceğine yorumlanmaktadır.

Rüyada saç kestirmek aynı zamanda; kişinin yatırımlarını değerlendirmesine ya da elden çıkarmasına yorumlanır. Rüyada saçını kestiren kişi; zamanla doğru kararlar alıp sorunlarının üstesinden geleceğine ev aynı zamanda hedeflerine doğru emin adımlarla yürüyeceğine delalet eder. Kişinin ayrıca özgürlüğüne kavuşmasına, yükünün hafifleyeceğine, eğitim hayatı var ise yükseleceğine işaret eder. Rüyada saç dökülmesi nedir; kişinin bazen de şansızlığa düşmesine, performansının azalmasına ve hayallerini bir süre askıya alması gerektiğine yorumlanır. Rüyada saç kestiren kişi bazı yorumlara göre de yolculuğun habercisidir.

Rüyada Dökülen Saç Görmek

Rüyada saç görmek iyiliği, güzelliği ve zarafeti simgeler. Rüyada saç görmek kişinin güçleneceği, kudretleneceğine ve sıkıntılarının son bulacağına delalet etmektedir. Rüyada uzun saç görmek ise; uzun bir hayat süreceğine ve etrafındakiler tarafından saygı, hürmet göreceği anlamına gelir. Rüyayı gören kadın ise en kısa zamanda hayırlı bir kısmet bulacağına fakat evli ise yuvasında huzur bulacağına delalet eder.

Bir diğer yoruma göre; kadının kariyerinde yükselmesine, itibarının artmasına, hayallerini gerçekleştirmesine ve düşmanları tarafından kıskanılmasına yorumlanır. Rüya sahibi erkek ise; hayırlı iş kapılarının açılacağına, eline bol para geçeceğine yorumlanır. Söz konusu kişi bir tüccar ise; sermayesini arttıracağına ve zengin olacağına delalet eder. Rüyayı gören kişi bir genç ise; geleceğine dair büyük adımlar atmanın vakti geldiğine işaret eder. Kişi hayatının bu döneminde büyük kararlar alacağına ve ailesi tarafından taktir edileceğine işaret eder.

Rüyada Saç Görmek Ne Demek?

Rüyada saç görmek ne demek merak ediyorsanız rüya sahibinin sıkıntılarının geçeceğine hasta ise şifa bulabileceğine işaret eder. Ayrıca rüya sahibinin çok bir çaba sarf etmeden çok para kazanacağına da işaret eder.

Rüyada saç görmek; mutlu bir yuva kurmaya, huzurlu sakin bir yaşama, hayalleri gerçekleştirebilme gücüne ve sağlıklı bir yaşama sahip olabileceği anlamı taşır. Rüyada saçını sarıya boyattığını görmek; çoğu zaman kadının mutlu olacağı ve hayallerini gerçekleştireceğini ifade eder. Rüyada kızıl saç görmek ise; çevresindeki insanlar tarafından sevimli ve sempatik görünmesine işarettir.

Rüyada Siyah Saç Görmek

Rüyada siyah saç görmek; kişinin hayatında kıskanç ve öz güveni eksik olduğuna yorumlanır. Kişinin birçok sorunları olduğuna fakat yine de umudunu yitirmemesi gerektiğine işaret eder. Bu rüya bazı kimseler tarafından güzel de yorumlandığı olmuştur. Rüyada siyah saç görmek asilliği, mevkii, saygınlığı, güçlülüğü ve kudreti ifade eder. Aynı zamanda güzel bir haber alacağının da habercisi olabilir. Kişinin bazı borçları var ise; bu borçlarını ödeyebilme gücünü bulabileceğine ifade eder.

Rüyada Hastalıktan Ötürü Saç Dökülmesi

Rüyada hastalıktan ötürü saç dökülmesi; rüya sahibi açısından çok olumlu şekilde yorumlanamaz. Rüyasında bir hastalıktan ötürü saçlarının döküldüğünü gören rüya sahibi; emek verdiği şeylerin sonucunu almada sıkıntılar yaşayabilecektir. Rüya sahibinin uzun zamandır beklediği, yüzüp yüzüp kuyruğuna geldiği, gerçekleşmesine ramak kaldığı olaylar gerçekleşmeyerek hayal kırıklığı yaratabilir. Bu rüya verilen emeklerin karşılık bulamaması şeklinde tabir edilmiştir. Her şey olması gerektiği gibi, olumlu şekilde ilerler iken rüya sahibini bekleyen kötü sürprizler olabilir.

Rüya sahibi karamsarlığa kapılmamalı ve tekrar tekrar denemelidir. Bir diğer tabire göre ise rüyada hastalıktan ötürü saç dökülmesi; hane halkında meydana gelebilecek tatsız olaylar olarak yorumlanır. Hane halkından bir kimseler bir sebepten ötürü tartışabilir ve uzun süre küslük yaşayabilir. Rüyada hastalıktan ötürü saç dökülmesi ve bu saçların yastığa dökülmesi; rüya sahibinin hayallerinin sekteye uğrama ihtimali demektir. Rüya sahibinin hayalleri askıya alınabilir ve bir süre başka bir olay ile meşgul kalınabilir. Ancak rüya sahibi sabırla beklemeli asla pes etmemelidir.

Yorum Yap

Yorum Yap