1. Ana Sayfa
  2. Rüya Tabirleri
  3. Rüyada Saç Görmek
Trendlerdeki Yazı

Rüyada Saç Görmek

Rüyada saç görmek nedir? Rüya görmek insanın ruh haline, bulunduğu duruma, yaşadığı çevreye, yaşına, kişiliğine hatta cinsiyetine bağlı olarak yorumlanır. Peki, rüyada saç görmek ne demektir?

Rüyada Saç Görmek

Rüyada saç görmek genellikle gidilecek yolları, kat edilecek yolları işaret eder. Bu yollar kişi zaman gerçek bir yolculuğa ait olabilir kimi zaman ise iş hayatı yolu, hayat yolculuğu gibi anlamlar taşıyabilir. Bu yüzden rüyada saç kestirmek hem gerçek bir yolculuğa dair bilgi verebilir hem de hayat yolculuğuna dair bilgi verebilir. Bu yüzden rüyayı gören kişi kendi hayatını iyi analiz etmelidir. Rüyada saç kestirmek gibi bir içerik gören kişi çıktığı ya da çıkacağın yolculuğun kısa sürede son bulacağını bilmelidir. Bu bir iş seyahati de olabilir ya da bir eğitim seyahati de olabilir. Ancak bu kısa sürüşün olumlu yoksa olumsuz mu olduğu da yine rüyanın içeriğine göre değişmektedir.

Örneğin rüyasında saçı kesilen birisi saçının kesilmesinden mutluysa aslında uzun zamandır devam ettirdiği ve mutlu olmadığı bir ilişkisini devam ettirmeyeceğini görmektedir. Ancak rüyada saçı kesildiği için kendisini mutsuz hisseden birisi yurtdışı eğitimini yarıda bırakmak zorunda kalmak gibi bir durumla karşı karşıya kalabilir. Rüyada saç kestirmek kimi zaman çok daha kötü bir anlam içerebilir. Kişinin kendi hayat yolculuğu kısalmış olabilir. Böyle bir durumda kişi ölümcül bir hastalığa yakalayabilir ya da yaşam kalitesini etkilenecek olan bir hastalığa yakalanabilir. Ayrıca kişi ilerde kötü alışkanlıklar edinerek kendi hayatını olumsuz olarak da etkileyebilir. Burada saç kestirmek kişinin iradesi ile olan bir şey olduğu için gelecek olan hayırlı sonuçta hayırsız sonuçta aslında kişinin kendi iradesinin elinden çıkacağının habercisidir. Bu yüzden rüyayı gören kişi hayatında kararlar alırken dikkatli davranmalıdır.

Rüyada Birisinin Saçını Kesmek

Rüyada birisinin saçını kesmek sizin yapacağınız bir hatadan dolayı bir başkasının zarar göreceği anlamına gelmektedir. Bu yüzden rüyada saç kestirmek ya da başka birisinin saçını kestiğini görmek rüya göreni dikkatli ve özenli davranmaya davet eder. Bu dönemde başlarına haksızlık yaptıklarını düşünenler yaptıkları hataları telafi etmelidirler. Ayrıca kendilerinde kaynaklanan zararların ortadan kalması için çaba sarf etmelilerdir. Rüyada saç kestirmek kadar başkalarının saçını da kesmenin olumsuz bir yorum taşıdığı bu durumda kişinin yaptığı hatadan zarar gören kişiler kişi zaman en yakınları kişi zaman ise hiç tanımadıkları bir isim olabilir. Örneğin eşinin saçını kestiğini gören birisi eşine bir zarar vermiş olabilir. Ancak kişi hiç tanımadığı birisini görmüş ise yabancı birisine bilerek ya da bilmeyerek, dolaylı ya da direk olarak zarar verecek demektir. Bu kişiler trafiğe çıktıklarında olabildiğinde trafik kurallarına uymalıdırlar.

Aksi takdirde birisinin hayatını sonlandırmaya neden olabilirler. Son olarak rüyada saç kestirmek kestirilen saçın ya da kesilen saçın uzunluğuna bağlı olarak yorumlanır. Böyle bir durumda saç çok kısa kesilmiş ise kişilerin sağlık durumlarına, orta uzunlukta kesilmiş ise iş hayatlarına ya da özel hayatlarına işaret eder. Rüyada saç görmek kişinin cinsiyetine, saçın uzunluğuna, rengine ve şekline göre değişik yorumlar içerebilir. Genel olarak rüyada saç görmek olumlu bir şekilde yorulur. Rüyada saç görmek, bir kişinin güçleneceğini ve hayatında çektiği zorlukları aşacağı şeklinde yorumlanır. Rüyayı gören kişinin bulunduğu ortamda aşması gereken bir durum varsa bu sıkıntının gideceği anlamına gelir. Ayrıca rüyada saç görmek, gelecek bir paraya veya bir mala ve kişinin ömrünün uzun olacağına işaret eder.

Rüyada Uzun Saç Görmek

Rüyada saç görmek özellikle kadınlar için hayırlı olarak yorulur. Rüyada saçlarınızın mevcut halinden daha uzun olması hayatınızın daha uzun olacağına işaret eder. Ayrıca erkek veya kadının saçlarını uzun görmesi evlat isteyenler için çocuk müjdeleyicisi bir rüyadır. İşe yeni başlayanlar için saçlarının uzadığını görmek o iş üzerinde olgunlaşacağı anlamına gelir. Eğer saçınızı olduğundan çok daha uzamış görüyorsanız elinizden çıkacak paranın, hesaplanan paradan daha çok olacağına işaret eder. Uzun saç genel olarak hayatınızın yolunda gideceği anlamına gelir.

Rüyada Saçın Dökülmesi

Rüyada saç görmek yorumunu etkileyen bir diğer özellik de saçın dökülüp dökülmemesidir. Rüyada saç dökülmesi görmek genellikle olumlu olarak yorumlanmaz. Bu rüyayı gören kişi, etrafının etkisi ile kötü olaylar yaşayacağı anlamına ve etrafındaki kişilere dikkat etmesi gerektiği şekilde yorumlanır. Bu rüyayı gören kişinin en yakınlarında olan insanlar tarafından bir kötülüğe uğrayacağına işaret eder. Ayrıca bir iş yeri sahibi olan kişi, saçlarının döküldüğünü görürse iş yerinde oluşacak kayıplara ve maddi açıdan zorlanacağı anlamına gelir. Eğer kişi, saçının çok döküldüğünü ve kel kaldığını görüyorsa maddi açıdan büyük zorluklarla karşılaşacağı anlamına gelir. Bu rüyayı gören kişi, gerçek hayatta bazı sıkıntılar yaşıyor olduğunu ve kendisinin beklemediği şekilde başkaları tarafından haksızlığa uğradığı şekilde yorumlanır.

Rüyada Dağınık Saç Görmek

Kişi rüyasında saçlarının dağınık ve hoş olmayan bir şekilde olduğunu görüyorsa, istemediği bir tartışmayı yaşayacağına işaret eder. Bu rüya, bir uyarıcı rüya niteliğindedir. Bunu gören kişi, çevresine karşı daha dikkatli bir şekilde olmalı ayrıca dedikodudan uzak durmalıdır. Eğer kişi maddi açıdan çok harcama yapıyorsa, planlayarak harcamasını yapmalı. Eğer iş anlamında önemli anlaşmalar yapacaksa, ertelemesi şeklinde yorumlanır.

Rüyada Saç Örmek

Kişi normal hayatında bir iş için çok çabalıyor ve titiz çalışıyorsa rüyada saçını ördüğünü görmesi ile birlikte bu işinden olumlu sonuçlar alacağını ve bu işinde hatasız bir şekilde tamamlanacağı anlamına gelir. Genel olarak rüyada saç örmek kadın ve erkek için olumlu olarak yorumlanan rüyalardandır. Eğer rüyayı bir erkek görüyorsa, bir iş üzerine para yatıracağını ve geri dönüşün olumlu olacağı anlamına gelir. Rüyada saç örmenin bir diğer anlamı da küs olduğunuz kişiyle barışacağız anlamına gelmektedir. Rüyalar bir bütün olarak yorumlanır. Eğer daha detaylı bir yorum istiyorsanız sayfada bulunan cep telefonumdan 7/24 iletişime geçerek rüyanızla ilgili daha fazla detaya sahip olabilirsiniz.

Rüyada Uzun Saçı Kestirmek

Rüyada uzun saçı kestirdiğini görenin cinsiyetine bağlı olarak alimlere göre farklı şekillerde yorumlanır. Keza eğer uzun saçlı bir erkeğin rüyasında berbere saçını kestirdiğini görmesi rüyayı gören erkeğin şu sıralarda üzüntülü, tasalı günlerden geçeceğine alamet ediyor. Eğer rüyasında upuzun saçlarını kendi rızasıyla kestiren bir kadınsa bu mutluluk, müjdeli haberle karşı karşıya olunacağına delalet etmektedir. Bu bakımdan rüyada uzun saç kestirmek erkekler için hayırsız kadınlar için hayırlı bir durum olarak tabir edilir.

Rüyada Saçı Ucundan Kestirmek

Rüyasında saçını çok azıcık sadece ucundan kestirdiğini gören bir kadının bu rüyası hayra yorulmaz. Uzun saçlı kadının saçını kestirmesi her ne kadar hayra alamet kabul edilse de upuzun sırma gibi saçın ucundan hafifçe kestirilmesi nifak ve fitneye yorulur. Yani rüyayı gören kadının en tanıdığı ve güvendiği arkadaşıyla arasına şu sıralarda her an fitne sokabilecek bir durumla karşı karşıya olması gerçekleşecek musibetlerden birisidir. Bunun yanı sıra fitne- fesat dolu dönemlerin kendisi için artacağı kötü günlere girmesine delalet kabul ediliyor.

Rüyada Dökülen Saçı Kestirmek

Bu rüyayı görenin cinsiyeti önemli olmamakla birlikte maddi ziyana delalet etmektedir. Hem kadın için hem de erkek için deri hastalıklarına bağlı olarak veya sinir, stres gibi durumlara bağlı gerçekleşen saç dökülmesinin ortaya koyduğu saç deformasyonu ve kötü görünümünü ortadan kaldırmak için saçı tamamen kestirdiğini görmek, rüyayı görenin ziyan edeceğine delalet eder. Bu rüyayı gören yakın zamanda eğer tüccarlık yapıyorsa ziyana uğrar, bir işte çalışıyorsa işten çıkarılma durumuyla karşı karşıya kalır veya borcu olmayan biriyse mutlaka borç altına gireceği maddi zararla karşı karşıya gelecektir anlamı çıkar.

Rüyada Ağarmış Saçı Kestirdiğini Görmek

Eğer rüyanızda saçınızın ağarmış olduğunu ve bu yüzden onu kestirmek zorunda kaldığınızı görüyorsanız bu kadınlara ve erkeklere göre farklı şekillerde yorulur. Rüyayı erkek görüyorsa ağır hastalık haliyle Cenabı Allah tarafından imtihan olunacağına yorulur. Eğer rüyayı kadın gördüyse eşi tarafından başka birisiyle aldatılacağı durumuna işaret kabul edilmektedir.

Rüyada Berberin Saçınızı Kestiğini Görmek

Rüyasında berberde saçını tıraş ettirdiğini görenin İslam alimlerince hayra yorulduğu ortada duran hususiyet olarak karşımıza çıkıyor. Tıpkı yere dökülen her bir saç teli gibi artık, kötü kasvetli günlerin de birer birer tükenerek maziye gömüleceğine delalet kabul edilmektedir. İşte bu özelliğiyle değerlendirildiği zaman rüyasında kadın olsun erkek olsun berber ya da kuaförde saçını kestirdiğini öğrenmek iyiye yorulur.

Rüyada Saçlarını Kazıttığını Görmek

Rüyada saç kazıtmak hayra alamet değildir. İslam alimleri tarafından ortak görüşe göre eğer kadın olsun erkek olsun saçlarını kazıtmışsa halk arasında kötü şöhretli birisi olarak anılacaktır. Bu durum karşısında toplumun içine çıkamayacak utanca bürünecek ve yaptığı bu kötü şöhretten pişmanlık duyacaktır. Bunun yanında yine günaha girdiği için yakın çevresi tarafından kınanarak her seferinde işlediği kabahat yüzüne vurulacaktır.

Rüyada Saçını Yaktığını Görmek

Rüyasında saçlarını yaktığını görmenin yine şer durum olarak kabul edildiğini söylememiz gerekiyor. Çünkü saçını yakmak çevrenizde sizi çekemeyen hatta sizin düşmenizi dört gözle bekleyen fesat insanların kol gezdiği anlamına gelir. Bu nedenle rüyasında saçını yaktığını gören kimsenin bu sinsi düşmanlarına karşı her zaman mutlaka teyakkuz halinde olması son derece önemli bir noktadır.

Rüyada Saçın Kendi Kendine Döküldüğünü Görmek

Rüyayı görenin üzüntülü günlerden geçeceğine işaret kabul edilir. Bu üzüntü sadece rüyayı görenle sınırlı kalmayacak diğer aile fertleri tarafından da paylaşılacaktır. Bunun yanında başarısız olunacak günlerin yaklaşmakta olduğuna ve elinizdeki malın ziyan olup gideceğine de delalet kabul edilir.

Rüyada Saç Kestirmenin Psikolojik Yorumu

Rüyasında saçlarını kestirdiğini gören kişinin bilinçaltında son zamanlarda saçlarına verdiği önemin rüya olarak karşısına çıktığını ifade etmek gerekir. Öte yandan dış görünüşüne son zamanlarda giderek daha fazla özen göstermesinin getirdiği bu sıra dışı durumdan hareketle bireyin saçlarının bilinçaltı psikolojisine taşınması olarak görülür. Yer verilen tüm bu özelliği bağlamında değerlendirildiği zaman rüyada saç kestirmenin tamamen sıra dışı nitelik olarak kendini gösteren başka hususiyetlerden bir diğeri olduğunu kesinlikle dile getirmemiz mümkün olacaktır. Tüm bunlar da gerçekten de dikkat çeken diğer noktayı meydana getirmesi bağlamında mutlak surette yer verilmesi gereken etkenlerden birisi olarak karşımıza çıkan husustur.

Rüyada Kısa Saç Görmek

Rüyada kısa saç görmek; hayırlı ve güzel bir rüyadır. Rüya sahibinin bu dönemlerde şansının artacağına ve bu artışın uzun süreli olacağına işarettir. Rüya sahibi bu şans karşısında bazen şaşırabilir. Kişi bu şanslar neticesinde bu zamana kadar çektiği çilelerin ödülünü bir nevi almış olacaktır. Özellikle maddi ve manevi olarak büyük bir bolluk, güzellik yaşayacağına işarettir. Rüyada kıs saç görmek ve bu kişinin bir erkek saçı olması kişinin bu zamana kadar doğru bildiği şeylerden vazgeçebileceğine işarettir.

Rüya sahibi bu zamandan sonra bir aydınlanma yaşayacaktır. Tüm bunların sonucunda rüya sahibinin çevresi değişebileceği gibi olaylara bakış açısı değişecek ve olaylara, kişilere daha olgun bir şekilde yaklaşacaktır. Kişi hayatının geri kalan döneminde; daha olgun, aklı başında, düzgün insanlar ile tanışacaktır. Rüyada kısa saç görmek ve bu kişinin kadın olması; rüya sahibinin maddi anlamda büyük bir rahatlama yaşayacağına işarettir. Kişi hiçbir beklemediği bir servetin ya da mirasın sahibi olabilir. 

Rüyada Beyaz Saç Görmek

Rüyada beyaz saç görmek; hayırlı bir duruma, olaya işarettir. Rüya sahibinin eğer bir sağlık sorunu varsa; bu sorundan kurtulabileceğine ve hayatı boyunca sağlıklı bir yaşam sürebileceğine işarettir. Beyaz saç anlamı itibari ile ne kadar olumsuz gözükse de; rüya açısından çok güzeldir. Sağlık, güzellik ve erdemle yorumlanır. Kişinin; olgunlaşacağına ve bu olgunluk sonucunda çevresi tarafından bilgin bir insan olarak görüleceğine işarettir. Kişi; çevresinin saygı duyduğu ve fikirlerinin önemsendiği bir şahsiyet konumuna ulaşacaktır.

Rüyada bir kişinin saçlarının beyazladığını gördüyseniz; bu kişiden bir haber ya da iyilik alabilirsiniz. Eğer ki rüya sahibinin rüyada saçları beyazlamış ise ve dökülüyor ise; bu kişinin iş hayatında riskli bir adım atacağına ve bu riskin altından zor da olsa kalkabileceğine işarettir. Kişi bu zorlu adımı atarken; çevresi tarafından sevilmeyen kişinin engellerine göğüs gerecek ve onların planlarını alt edecektir. Rüyada beyaz saç görmek ve bu saçların kesildiğini görmek; rüya sahibinin bazı davranışlarının yakın çevresi tarafından onaylanmadığına işarettir. Bu davranışların devam etmesi durumunda kişi, çevresinden tepki alabilir.

Rüyada Saç Taramak

Rüyada saç taramak genellikle rüya sahibinin kişiliği ile alakalıdır. Rüya sahibinin çevresi tarafından iyi kalpli bir insan nitelendirildiğine ve yardımsever olduğuna işarettir. Ayrıca rüya sahibinin yakın çevresi tarafından eğlenceli bir kişilik olarak görüldüğüne ve rüya sahibinin etkinliklerde aranan bir insan olduğuna işarettir. Eğer ki rüya sahibi; başka bir kişinin saçını tarıyor ise; bu kişi ile arasında çok sağlam bir bağ olduğuna ve bu bağın karşılıklı olduğuna işarettir.

Eğer ki rüya sahibi kendi saçını tarıyor ise; bu kişinin başkaları tarafından özenilen bir hayat yaşadığına işarettir. Rüya sahibi; bu hayatı sonuna kadar devam ettirebilecek ve mutlu bir hayat sürecektir. Ayrıca yine rüya sahibinin kendi saçını taraması; kişinin uzun bir hayat süreceğine ve ciddi bir sağlık sağlık sorunu ile karşılaşmayacağına işarettir. Bir diğer rivayete göre ise; kişinin çevresinde yardıma muhtaç kişi ya da kişiler olduğuna, kişinin bu yardıma ihtiyacı olan kişilere destek olması gerektiğine yorumlanır. 

Rüyada Sarı Saç Görmek

Rüyada sarı saç görmek; rüya sahibinin hayatında yaşadığı sıkıntıların uzun uğraşlar neticesinde ve verdiği emekler sonucunda son bulabileceğine işarettir. Rüya sahibi; bu sıkıntıları aştıktan sonra hayatında yapmak, başarmak isteyeceği daha kolay gerçekleştirecek ve sevdikleri insanlar ile mutlu bir yaşam sürebilecektir. Bu mutluluk kısa süreli değil; daimi olacak rüya sahibi çevresi ile mutlu bir yaşam sürecektir. Rüyada sarı saç görmek; kısaca hayat boyu mutluluğa, refaha ve güzelliğe yorulur. Rüyasında bir başkasının sapsarı saçlara sahip olduğunu gören kişi; bu kişi ile bağlarını kuvvetlendirebilir ya da bu kişiye bir yardımı dokunabilir.

Rüyada Kızıl Saç Görmek

Rüyada kızıl saç görmek; rüya sahibinin çevresi tarafından imrenilecek bir hayat yaşadığına yorumlanır. Rüya sahibinin; gerek hareketleri, gerekse de mimikleri ile diğer insanlardan farklı gözüktüğüne, çevresindeki kişilerin de bu sebeplerden dolayı büyük hayranlık duyduğuna yorumlanır. Kişi işte tüm bu sebeplerden ötürü; çevresinde çok popüler bir konumdadır. İnsanlar da rüya sahibini etkilemek için yoğun çabalar sarf etmektedir. İnsanlar rüya sahibine oldukça sıcakkanlıdır.

Rüyada Vücutta Saç Çıkması

Rüyada vücutta saç çıkması ilginç rüyalardandır ve kişi bu rüyanın ne anlama geldiğini merak eder. Bu rüyayı gören rüya sahibi çok yakın bir süreç içerisinde evlat sahibi olacağının haberini alır. Eğer evli değilse ve böyle bir şey beklemiyorsa da yakın bir zaman içerisinde bu noktaya geleceğine işarettir. Rüyasında kulağında saç çıktığını gören kişi için de kısa süreli de olsa sıkıntılı bir evrenin başlangıcı olabilir. Kişi hiç duymak istemeyeceği şeyleri duyarak hayal kırıklığına uğrayabilir bu duyduğu şeyler de hiç beklemediği kişiler hakkında olursa hayal kırıklığı daha da büyüyebilir.

Fakat bu hayal kırıklığı çok uzun süreli olmayacaktır diyebiliriz. Eğer ki kişinin koltuk altında saç çıktığını görmesi durumunda istediği bazı şeylerin gerçekleşeceğine hatta hatrı sayılır bir miktar paraya sahip olacağı anlamına da gelmektedir. Rüya sahibi avucunda saç çıktığını görüyorsa rüya sahibi için zorlu bir süreç başlayacak ve bir miktar huzuru kaçacaktır. Bu huzur kaçmasının sebebi geçmişte işlediği günahlardan ötürü olabilir.

Rüyada Saç Çıktığını Görmek

Medyum Saliha Hoca, gizemli bir alem olan rüyalar hakkında sizlerin merak ettiklerini cevaplamaya devam etmektedir. Sizlerden en çok gelen rüya yorumu isteklerinden birisi de rüyada saç çıktığını görmek hakkındadır. Medyum Saliha, bu şekilde görülen bir rüyanın rüya tabiri usullerince yorumlandığında genellikle hayra yorulduğuna değinmektedir. Rüyada saç çıktığını görmek mallarda çoğalma olacağı anlamına gelir. Dini yönden bakıldığında ise helal kazancın artacağına ve kutsal beldeye bir yolculuk yapılacağına da işaret edebilir. Diğer bir yandan rüyada saç görmek hakkındaki tüm yorumlar kişiye özel yapılmalıdır. Medyum Saliha Hanım, insanların sahih rüyalar hakkında bilgilerinin de az olduğuna değinerek başa gelebilecek iyilikler ya da felaketler konusunda rüyaların adeta bir erken uyarı sistemi gibi çalışabildiğini de belirtmektedir.

Rüyada saç çıktığını görmek de bu bakımdan çok özel bir rüyadır. Yeni iş yeri açan birisi bu rüyayı gördüğünde sabretmesi ve müşterilerinde ileride büyük artış olacağı anlamını da taşımaktadır. Rüya tabiri açısından oldukça iyi bir sonuçlar silsilesi doğuran bu rüya Medyum Saliha Hoca tarafından oldukça iyi tahlil edilen rüyalardandır. Kişiye özel rüya yorumu yapıldığında bu rüyanın genellikle mal ve para ile alakadar olduğu görülse de bazen nesilleriniz içinde gelecek olan alim bir zata da delalet edebilir. Medyum Saliha Hoca bu konu hakkında kendisine danışan kimselerin rüya tabiri konusunda yardımcısı olmakta ve insanlar çıkan rüya yorumu ile mutluluklarından yerlerinde duramamaktadırlar.

Yorum Yap

Yorum Yap