Rüyada Saç Kestirmek
  1. Ana Sayfa
  2. Rüya Tabirleri
  3. Rüyada Saç Kestirmek
Trendlerdeki Yazı

Rüyada Saç Kestirmek

Rüyanızda sizi mutlu eden, heyecanlandıran, kızdıran, üzen ve hayrete düşüren pek çok durum ya da olayla karşı karşıya kalabilirsiniz. Hatta bu tür rüyalarınızın etkisinden uzun süre çıkamayabilir ve görmüş olduğunuz bu rüyayı kimseyle paylaşmak istemeyebilirsiniz.

Rüyada saç kestirmek meselesini açıkladık. İşte hayatınızda bu denli büyük bir etkiye sahip olan rüyalarınız aslında size oldukça farklı mesajlar veriyor olabilir. Hatta size hayatınızda rehberlik ederek yol gösteriyor olabiliyor.

Bu sebeple rüyalarınızı, rüya yorumunda uzman ve yetkin olan kişiler ile paylaşmalı ve size verilen mesajı en doğru şekilde alarak hayatınızı bu şekilde şekillendirmelisiniz. Rüyalarınızda gördüğünüz her bir obje ya da olay farklı şekillerde yorumlanabileceğinden rüyalarınızı net bir şekilde hatırlamanız sizin yararınıza olacaktır.

Rüyada Saç Kestirmenin Anlamı

Her rüyanın olduğu gibi rüyada saç kestirmek durumunun da rüya içinde bir anlamı vardır. Rüyanızda saçınızı kestirdiğinizi gördüyseniz bu rüya sizin için bir uyarıcı olabilir ve size bir mesaj verebilir. O yüzden dikkatli olunmasında fayda vardır.

Rüyada saç kestirdiğini gören birinin ömrünün kısalacağı ile ilgili kaynaklarda pek çok bilgi vardır. Bunun yanı sıra rüyanızda saçınızı kestirdiğinizi gördüyseniz yakın zamanda gideceğiniz bir yolculukla ilgili sorun yaşayabileceğinizi ve bu nedenle dikkatli olmanız gerektiğini belirtmek isterim.

Rüyada Saçınızı Kesmenin Verdiği Mesaj

Her rüyanın bir mesajı olduğu gibi bir algı olsa da bu durum gerçeği yansıtmamaktadır. Çünkü bazı rüyalar mesaj verici gibi görünse bile aslında niyeti kişiyi huzursuz etmek olabilir. Ancak rüyada saç kestirmek mesaj veren rüyalar içerisinde yer alır. Bu ve buna benzer rüyaların genel olarak verdiği mesaj kişinin yaşamı, sağlığı ve yolculuğu ile ilgili olur. Bu sebeple bu veya buna benzer rüyalar gören kişiler kendileriyle ilgili oldukça dikkatli olmalıdır.

Rüyada Saçını Kısa Kestirmek

Rüyanızda rüyada saç kestirmek ve buna benzer eylemler içeren şeyler gördüyseniz dikkat etmeniz sizin için faydalı olacaktır. Rüyanızda uzun ya da orta uzunlukta olan saçlarınızı kısa bir şekilde kestirdiyseniz kendi elinizle ve kendi hür iradenizle kendiniz için olumsuz sonuçlanabilecek bir iş içerisinde bulunduğunuz konusunda bu rüya size mesaj veriyor olabilir.

Rüyada Başka Birinin Saçını Kesmek

Rüyada kendiniz dışında tanıdığınız veya tanımadığınız pek çok kişiye görebilirsiniz. Eğer rüyada saç kestirmek eylemini siz bir yakınınıza yapıyorsanız kendi elinizle yapacağınız bir hatanın sonuçlarına saçını kestiğiniz yakınınız katlanabilir. Ancak eğer rüyada saçını kestiğiniz kişiye tanımıyorsanız bu rüya size yabancı birini bilmeden büyük bir sıkıntıdan kurtardığınız ya da kurtarabileceğiniz anlamlarına gelir. Bu tür rüyalar hem olumlu hem de olumsuz şekilde yorumlanabilir.

Rüyada Kesilen Saçın Rengi Rüyayı Etkiler mi?

Rüyada görülen olay ya da durumlar kadar görülen renklerde rüyanın farklı bir şekilde yorumlanmasını sağlar. Rüyalarda gördüğünüz renkler rüyayı tamamen değiştirebileceği için oldukça önemlidir. Eğer sizde rüyada saç kestirmek gibi bir şey gördüyseniz ve kesilen saçın rengini hatırlıyorsanız koyu tonlar olumsuz açık renkli saçlar ise olumlu davranılır. Ancak kırmızı renkli saç tehlike ve dikkat içeren bir renk olarak ifade edilir. Eğer sizde rüyalarınızdaki mesajları en doğru şekilde alıp rüyanız hakkında bilgi ve fikir sahibi olmak isterseniz cep telefonumdan 7/24 benimle iletişime geçebilirsiniz.

Rüyada Saç Kazıdığını Görmek

Rüya sahibinin cinsiyeti burada önemli değildir. Rüyasında saçını tamamen sıfıra vurduğunu yani kazıttığını, dazlak bir kişi haline geldiğini gören kişiyi olumsuz günler bekliyor demektir. Öyle ki rüya sahibi bir fitneye maruz kalacak, rezillikle anılacak bir işle başı derde girecek demektir. Rüyayı gören kişinin bunun yanı sıra itibarının da zedelenmesi nedeniyle evliyse eşinden de hakaret üstüne hakaret görerek bir türlü derdini anlatamayacağına işaret ediyor.

Bu içinden çıkılmaz hal durumunun rüya sahibini büsbütün etki altına alarak gerçekten de rezalet, kepazelik döneminin kendini beklediğine yorulur. Rüyayı gören kişinin iş yaşamında da itibarını son derece olumsuz yönde etkileyecek bir rüya olması bakımından gerçekten de olumsuz bir rüya olarak yorulduğunu dile getirmek gerekir. Rüyayı gören kişinin erkek ya da kadın olmasının herhangi bir şekilde önemi bulunmamaktadır. İslam alimleri tarafından rüya şer olarak tabir edilerek rüyayı gören kişinin şu sıralarda itibarının zedelenmesi, rezillik yaşayacağı kötü bir olayla anılacağına işaret edilen rüya olarak rivayet edilir.

Rüyada Kendi Saçını Makasla Kesmek

İnsan ruhu, beden uyku haline girdiğinde farklı boyutlara yolculuk edebilir. Gördüğümüz rüyaların birçoğu da ruhun bu seyahatlerinde gördüklerinden hatırda kalanlardır. Medyum Saliha Hoca, en çok tabir edilen rüyalardan birisinin de rüyada kendi saçını makasla kesmek olduğuna değinmektedir. Bir kimse rüyada kendi saçını makasla kesmek gibi bir eylem yapmışsa bu birkaç farklı şekilde yorumlanmaktadır. Bunlardan ilki rüyada kendi saçını makasla kesmek durumunu kötü bir felaketin yaklaşmakta olduğu hakkındadır. Medyum Saliha Hoca, kişiye özel olarak yapılacak yorumlamada mal kaybı, para ve iş yerinin batması gibi durumların çıktığını bildirmektedir. Fakat rüyalar henüz gerçekleşmediği için bunlara önlem almak ve zarar alınacaksa bile bunu en hafif şekilde atlatmak mümkündür.

Rüyada kendi saçını makasla kesmek hakkında bir diğer yorum ise yapmakta olduğu bazı planların bozulacağına ve bir dizi şanssızlığın onu yakalayarak maddi manevi kayıplar verdireceğine delalet eden durumların görülmesidir. Medyum Saliha Hanım, insanların her durumda da sabırlı olmaları gerektiğini zira bunlar için yapılacak çok şey olabildiğine işaret eder. Hocamız rüyada kendi saçını makasla kesmek hakkında iyi yorumların da olduğunun altını çizmektedir. Bazı durumlarda rüyada kendi saçını makasla kesmek mal, para, ganimet ve sağlığın artmasına işaret etmektedir. Bazı kişisel yorumlarda ise günahlardan arınmaya, Peygamber Efendimizin sünnetlerine uymaya ve çok iyi bir iş sahibi olmaya gibi zıt şekillerde yorumlanabilir. Önemli olan kişiye özel olduğunu bilmektir.

Yorum Yap

Yorum Yap