1. Ana Sayfa
  2. Rüya Tabirleri
  3. Rüyada Salatalık Görmek
Trendlerdeki Yazı

Rüyada Salatalık Görmek

Pek çok rüya yorumcusu, rüyalarda görülen objeleri nasıl gördüğüne göre yorumlamaktadır. Rüyada salatalık görmek ile ilgili bir rüya yorumlamak gerekir ise salatalığın nerede ve nasıl görüldüğüyle ilgili bilgi alınmalıdır. Tek başına bir nesneyi yorumlamak doğru sonuçlar doğurmamaktadır.

rüyada salatalık

Rüyada salatalık görmek ne anlama geliyor? Mevsiminde görülmeyen salatalık rüyaları, elinize helal olmayan mal geçebileceğine işaret eder ve sizi uyarır. İşlerinizin kötüye gideceğine de delalettir. Bu yüzden dikkatli olmalı adımlarınızı ona göre atmalısınız.

Hastalığa sahip birinin rüyasında salatalık görmesi, iyiliğe, sağlığa yorumlanmakta, bulunduğu durumdan en kısa sürede kurtulacağına delalet eder. Eğer eşi gebe olan biri eşinin salatalık yediği bir rüya görürse kız bebeklerinin olacağını imgelemektedir.

Rüyada Salatalık Bahçesi

Rüyada görülen salatalık bahçesi, hayatınızda yaşayacağınız iyiliklere ve olumluluklara yorulur. Çok mutluluk verici olaylar ile karşılaşacağınıza, mutluluk gözyaşları dökeceğinizi anlatmaktadır. Rüyada salatalık görmek rüya sahibinin temiz ve dürüst kimse ile bir evlilik yapacağını anlatmaktadır.

Rüyasında salatalık turşusu gören kişi, platonik aşık olduğu kişinin peşinden uzun yıllarca koşacağını ve sonunda da üzüleceğini anlatmaktadır. Akraba çevresinden rüya sahibine bir miras düşebileceğinin işareti olan turşu, etrafındaki insanların bu mirasta gözü olabileceğini de anlatmaktadır.

Rüyada Salatalık Yediğini Görmek

Rüyasında salatalık yediğin gören kişi, zorluklarla uğraşacak demektir. Zorluğa yorumlanan salatalık yemek, pek iyiye yorumlanmaz. Salatalık yiyen kişinin zorluklarla mücadele edeceği, çok yorulacağı anlamına gelmektedir.

Zamanla bunalan rüya sahibinin bir çıkış yolu arayıp bulamayacağı anlamına gelmektedir. Gözyaşı akıtmaya, kötü haberlere yorumlanan rüyada salatalık görmek ve yemek rüya sahibinin dertlerini içine atacağını da işaret eder.

Rüyada Salatalık Toplamak

Rüyasında salatalık toplayan kişiler bir süreliğine üzgün zamanlar geçireceğine işaret etmektedir. Bu üzgün zamanlar rüya sahibini sağlığından edebilir, dikkatli olması gerekmektedir. Rüyada salatalık görmek ve toplamak hayırsız gidecek bir işi de temsil etmektedir. Kendisine fayda vermeyecek bir işe bulaşacağının ve çok emek verip karşılığını alamayacağına da yorulur.

Rüyada Salatalık Doğramak

Rüyasında salatalık doğradığını gören kişi, uzak akrabalarından yakın zamanda bir miras sahibi olacağına işarettir. Beklenmedik anda gelecek olan bu miras, rüya sahibini biraz da olsun rahatlatacaktır. Etrafındaki kıskanç gözlere dikkat etmesi gereken rüya sahibi, eğer rüyasında acı salatalık görürse arkadaşlarıyla arasının bozulacağını da anlatmaktadır. Eğer rüyada bozuk, çürük salatalık görülmüşse rüyayı gören kişinin yakın zamanda bir zorluk atlatacağına delalettir. Bu zorluk, rüya sahibini çok zorlamayacaktır.

Rüyada Dalında Salatalık Görmek

Rüyada toprakta, dalında salatalık gören kişiler için ise epey zamandır planladığı bir düşüncesine kavuşacağını mutlu olacağını anlatmaktadır. Rüyaların bizler için imgeler barındırdığı unutulmamalı, sadece tek bir ögeye yorumlanmamalıdır.

Eğer rüya sahibi dalında salatalığın yanında bir salatalık çiçeği görürse kazancının bol olacağı bir işe girişeceğini anlatmaktadır. Bu iş rüya sahibine oldukça iyi gelecek, hem maddi hem manevi olarak rahatlatacaktır. Dilimlenmiş salatalık görenler ise gerçek hayatlarında işlerin nihayet yoluna gireceğini anlayabilirler. Düzensiz giden hayatlarını artık düzene sokup mutluluk içinde yaşayabileceklerini anlatmaktadır. Rüyada salatalık görmek ve daha pek çok rüya imgeleri ile ilgili cep telefonumdan bana her gün her saat ulaşabilirsiniz.

Rüyada Salatalık Turşusu Görmek

Rüyada salatalık turşusu görmek; pişmanlıklar olarak yorumlanır. Rüya sahibinin hayatta birçok pişman duyduğu şeylerin olduğuna delalettir. Bir diğer rivayete göre ise; rüya sahibi bir kimsenin beğenisini ya da saygısını kazanmak adına çok çabalayacak.

Fakat bu kişi bu çabaya değmeyecek şekilde davranacak. Rüya sahibi; çevresindeki iyi insanların farkında değildir. Ona değer verenlerin, onu sayanların ilgisini görmemektedir. Bu sebeple rüya sahibi değer verdikleri kişiler tarafından hayal kırıklığına uğratılabilir.

Rüyada salatalık turşusu görmek; bazı tabircilere göre ise çok daha farklı yorumlanmaktadır. Rüya sahibine; uzak bir akrabasından hiç beklemediği bir miras ya da para kalacak. Ancak bu mirasta başka insanların gözü kalacaktır. Rüya sahibi eğer böyle bir olay ile karşılaşırsa; mirası hak edip hak etmediğinin hesaplaşmasını kendi içerisinde yapmalıdır. Aksi halde aldığı bu mirastan da pişmanlık duyabilir. Rüyada salatalık turşusu görmek insana temkinli, tedbirli davranması gerektiğine işaret eder. Rüya sahibi boş hayaller peşinde koşmamalı ve hayatı biraz daha ciddiye alacak şekilde yaşamalıdır.

Rüyada Salatalık Satmak

Rüyada salatalık satmak; hayırlı rüyalar arasında sayılabilecektir. Rüyasında salatalık sattığını gören kişi kararlı adımlar ile yoluna devam etmelidir. Rüya sahibinin eğitim hayatında, iş hayatında ya da sosyal yaşamında bazı aksilikler varsa asla pes etmemelidir. Rüya sahibini bekleyen çok güzel şeyler olabilir. Bu sebeplerden ötürü rüya sahibi; hayallerinden peşinden koşmalı fakat hayalleri konusunda biraz gerçekçi olmalıdır.

Rüyada salatalık sattığını gören kişi eğer ki bir esnaf ya da tüccar ise; işini büyütebileceğine işaret eder. Rüya sahibinin eline birçok fırsat geçecektir ancak bunları doğru kullanmak kişiye bağlıdır. Rüyada salatalık satmak işlerin açılmasına, şansın dönmesine ve yüzlerin gülmesine delalettir. Rüyasında salatalık sattığını gören rüya sahibinin hayatında sıkıntılar çoksa; Allah’ın izni ile bunlar son bulacaktır. Sıkıntıların sonucunda refah, zafer ufuktadır. Rüya sahibine bu rüya bir mesaj niteliğinde olarak görülebilir. Eğer kişi ümitsizlik içerisinde ise Allah’a tevekkül ederek bunlardan arınmak kendi ellerindedir. Rüya sahibi eğer maddi zorluklar yaşıyor ise; belli bir vadeden sonra bu sıkıntıları azalacaktır.

Rüyada salatalık satmak; uzun süredir planlanan işlerin, olayların gerçekleşebileceğine delalettir. Kişi sorunlarından ötürü planları sürekli sekteye uğruyor ya da birileri tarafından engelleniyor ise; planları gerçekleşecektir. Rüya sahibinin karısı / kocası ile sıkıntıları varsa, küçük de olsa anlaşmazlıklar yaşanıyor ise; bunlar son bulacaktır. Bir diğer rivayetlere göre ise rüyada salatalık satmak kötü haber olarak yorumlanır.

Rüya sahibi hiç beklemediği anda, hiç beklemediği bir kişiden ani bir haber alabilir. Bu haber kendisini ilgilendirebileceği gibi bir yakını da ilgilendirebilir. Bir diğer yoruma göre ise rüyada salatalık satmak; hayatınızda yaşanacak köklü değişikliklere işarettir. Bu bir evlilik olabileceği gibi tayin de olabilir, eğitim hayatı olabileceği gibi yeni bir ev de olabilir. Hayatınızdaki alacağınız kararlar tüm yaşamınızı çok farklılaştırabilir. Rüya sahibi atacağı adımlara özenle dikkat etmelidir, ekstra bir hassasiyet göstermelidir. 

Rüyada Salatalık Tarlası Sulamak

Rüyada salatalık tarlası sulamak; itibar, mevki ve güvenle yorumlanır. Rüyasında salatalık tarlası suladığını gören kişi çevresi tarafından saygı ve güven duyulan bir insandır. Bu kişi; alınacak kararlarda sürekli danışılan bir kişi ya da yol gösterici olarak anılıyor olabilir.

Rüya sahibi; gerek anne babası gerekse de sosyal çevresi tarafından sürekli güven duyulan bir insan konumunda olabilir. Rüyasında salatalık tarlası sulayan kişinin bir kimseye bir yardımı dokunabilir. Bu kişi bir tanıdık olabileceği gibi daha öncesinden hiç karşılaşılmamış bir kişi de olabilir. Rüya sahibinin yardımına, fikirlerine ihtiyaç duyulan bir insanın olma ihtimali vardır. Rüyasında salatalık tarlası sulayan kişi; bazı insanların dertlerine fazlasıyla ortak olabilir.

Bu dertleri öylesine benimser öylesine düşünür ki; bazen kendi hayatını unutabilir. Bir diğer rivayete göre ise rüyada salatalık tarlası sulamak; bolluk, bereket ve rızık olarak tanımlanır. Rüya sahibi eğer maddi olarak bir sıkıntı yaşıyorsa bunun için Allah’a bol bol dua edip tevekkül etmelidir. Bu rüya; umut ışığı olarak tanımlanabilir. Rüya sahibi asla hiçbir zaman sıkıntıya kapılmamalı ve yoluna çıkan kişilere de çok dikkat etmelidir. Rüya sahibi her ne kadar zorluk yaşasa da sonunda iyi şeyler onu bekliyor olabilir.

Rüyada Salatalık Topladığını Görmek

Rüyasında salatalık yetişen bir bahçeden salatalık topladığını görmek, topladığı salatalıkları beraberinde getirdiği kefeye yerleştirdiğini görmek maddi açıdan kesilmeyecek derecede bereketli kazançlara delalet etmektedir.

Bunun yanında elbette maneviyat açısından da önemli bir rüya olarak kabul edilir. Nitekim bekârlar için yakın zamanda hayırlı bir kısmetle evlenme yolunun gözüktüğü bir rüya olarak da adlandırılmaktadır. Bu da hem maddi hem de manevi yönü açısından son derece hayırlı bir rüya olarak kabul edilir.

Rüyada Salatalık Tarlası Görmek

Terfiye delalet eder. Çalışma hayatında başarılarının takdir edileceği dönemin yaklaşmakta olduğuna işaret kabul edilir. Devlet memuru ya da özel sektörde çalışan kişi olsun rüyasında bir salatalık tarlası gören kişinin işinde yükselmesi gerçekleşecektir.

Ayrıca fakir kişiler için de maddi açıdan yüksek kazanç dolu günlerin yakın zamanda gerçekleşeceğine de işaret etmektedir. Bütün bu özellikleri ışığında değerlendirildiği zaman son derece hayra yorulan bir rüya olarak karşımıza çıkmaya devam ettiğini kesin olarak dile getirmemiz gerekmektedir. Bu özellikleri neticesinde değerlendirilirse maddi manevi kazanç olarak karşımıza çıkar.

Yorum Yap

Yorum Yap