1. Ana Sayfa
  2. Rüya Tabirleri
  3. Rüyada Tavuk Görmek

Rüyada Tavuk Görmek

Rüyada tavuk görmek tabiri ve manası nedir sorusunu yanıt arayan çok sayıdan insan için yazdığımız makalemizde, rüyada tavuk görmek detayları var. İşte rüyamda tavuk gördüm, bunun anlamı nedir diye soranlar için tüm detaylar...

Rüyada Tavuk Görmek

Rüyada tavuk görmek mutlu mesut, şen şakrak bir ömrün habercisi olarak rivayet olunur. Ayrıca rüyayı görenin kadın olması durumunda hayatını dolu dolu yaşayacağı ve rüyada tavuk görmek rüya tabirleri İslam alimleri tarafından bu şekilde anılır. İşte yer verilen tüm bu nitelikleri bağlamında değerlendirildiği zaman rüyayı gören kimsenin mutluca bir yaşam süreceğine işaret ediyor. Medyum Saliha’nın rüyada tavuk görmek hakkında yorumlarını bu makalede bulacaksınız.

Rüyada Siyah Tavuk Görmek

Rüyada siyah renkte bir tavuk gören kişi henüz evlenmek için aceleci davrandığına ve evlilik işinin bir müddet daha askıya alınacağına delalet etmektedir. Bunun için rüyada siyah tavuk görmek hem kadın için hem de erkek için evlilikle ilişkili olarak kabul edilmekte olup evlenmenin bir süreliğine daha ertelenmesine delalet ediyor.

Rüyada Beyaz Tavuk Görmek

Rüyada tavuğun beyaz renkli olarak görülmesi ise tam tersi bir duruma işarettir. Yakın zamanda hayırlı bir kadınla ya da kocayla izdivaç yapılacağına işaret etmektedir. Bu durumun yanı sıra yine bir diğer nokta olarak rüyada beyaz tavuk görmek eğer rüyayı gören kadının ya da erkeğin hayatında henüz kimse yok ise yakın zamanda hayırlı kısmetle karşı karşıya olacağına işaret kabul edilir.

Rüyada Civciv Görmek

Civciv görmek mesleki anlamda bireyin gelişim göstereceğine ve çevresi tarafından takdir edileceğine alamet kabul edilir. Yakın zamanda işinde terfi edeceğine işaret ederek her açıdan rüyayı gören kimsenin mesleki hayatında büyük muvaffak olacağı anlamına değinir.

Rüyada Tavuk Yediğini Görmek

Rüyasında tavuk yiyen kişi son zamanlarda giderek çevresine karşı hep yabancılaşacak ve sadece kendini düşünen birisi haline gelecektir. Bu durum çevresi tarafından da kısa süre içerisinde fark edileceğinden dolayı çevresiyle şu sıralar rüyayı görenin çatışma halinde olacağına her açıdan işaret olur.

İşte bu özelliği bağlamında yer verilirse rüyasında tavuk yediğini gören kimsenin bu yönüyle karşımıza çıktığı anlamına yer vermeyi sürdürmektedir.

Rüyada Tavuk Yumurtası Görmek

Rüyasında tavuk yumurtası gören kişinin yakın zamanda maddi anlamda kazanç üstüne kazanç elde edeceğine ve bu nedenle sürekli olarak çevresi tarafından hem kıskanılan hem de imrenilen bir kişilik haline geleceğine işaret kabul edilir.

Rüyasında tavuk yumurtası gören kişinin cinsiyeti her ne olursa olsun eğer uzun süreden beri işsizlik ve borçluluk hali var ise bunlardan da artık, kurtulmanın vaktinin geldiğine alamet kabul edilmektedir.

Rüyada Tavuk Kesildiğini Görmek

Rüyada tavuk kesildiğini görmek çevresinde çok büyük rahatsızlık geçiren bir kişiye rüyayı görenin yardım edeceğine ve onun hayır duasını alacağına alamet kabul edilmektedir. Öte yandan yine riskli de olsa yeni bir iş kurmak için kişinin ticaret hayatına atılacağına ve gerçekten de çıktığı bu yolculukta çok büyük kazançlar elde edeceğine hükmolunuyor.

Ortada duran tüm bu özelliklerine bağlı kalınarak yer verilirse rüyasında tavuk gören kimsenin tamamen sıra dışı yaklaşıma dayanarak karşımızdaki yerini korumayı sürdürdüğünü kesin olarak dile getirmek mümkün olacaktır.

Rüyada Tavuk Çorbası Yapıldığını Görmek

Tavuk çorbasını rüya sahibinin kendisi yapıyorsa ani hava değişimine bağlı olarak kişinin rahatsızlık geçireceğine işaret kabul edilirken birisinin yaptığı tavuk çorbasını izlediğini görmek ise büyük bir hastalıkla imtihan olunacağına delalet kabul edilmektedir.

Rüyada Tavuk Görmenin Psikolojik Tahlili

Rüyayı görenin zor günlerden geçmesine rağmen metanetini ve kendine olan özgüvenini koruyarak söz konusu bu kötü zaman diliminin üstesinden gelebilecek dirayette olduğuna işaret ediyor. Bunun yanı sıra yine rüyada tavuk gören kimsenin zorluklarla her ne şartlar altında olursa olsun gerçekten de başa çıkma potansiyeline sahip halet – i ruhiye durumunun söz konusu olduğunu yine öne çıkarıyor.

Yine rüyayı gören bireyin söz konusu karamsarlık anında dahi her zaman kendine olan güvenini muhafaza ederek sorunlarla gerçekten de baş etmesini bildiğini ve böylece çevresindeki kişilerden de kendine olan bu özgüveninden ötürü takdirler topladığını anlatıyor.

Bu açıdan rüyada tavuk görmek İslam alimleri tarafından da zorluklarla mücadele etme konusunda bireyin kendisine ne kadar güvendiğini öne sürmesi bağlamında değerlendirilecek olunursa her halükarda dikkat çeken bir diğer yaklaşım tarzı olarak karşımıza çıkmaktadır.

İşte yer verilen tüm bu özellikleri bağlamında yer verilirse rüya sahibinin mevcut potansiyel sorunlarla başa çıkma konusunda kendine olan güveninin her anlamda artarak devam ettiği anlamına gelmesi yönünden son derece öne çıkan noktadır.

Rüyada Tavuk Beslemek

Rüyada tavuk beslemek; rüya sahibinin başarılı bir iş hayatı geçirdiğine ya da başarılı sonuçlanabilecek bir karar verdiğine işaret eder. Rüya sahibinin yapacağı yatırım ya da alacağı bu karar neticesinde maddi durumunda bir yükseliş yaşanacak ve kişi hayatında daha ferah bir şekilde yaşayabilecektir. Rüyada tavuk besleyen kişi; kendisi rahat bir hayat yaşadığı gibi çevresine de ailesine rahat bir hayat yaşattığı şeklinde tabir edilir.

Rüya sahibi hayatında yardımsever, merhametli ve cömert bir insan olarak anılır. Ancak kişinin bu tutumu bazen kötü niyetli kişilerce farklı algılanabilir. Kişi bu bakımdan hayatındaki insanlara dikkat etmeli, yardım edeceği kişileri de özenle seçmelidir.

Rüyada tavuk beslemek; rüya sahibinden istifade etmeye çalışan insanlar olarak tabir edilir. Rüya sahibinin iyi niyetleri başkalarınca kötü yorumlanacaktır. Yani bu rüya; rüya sahibi açısından düşman bir kişiye de yorumlanabilir. Rüyada tavuk besleyen rüya sahibi; farklı yerlere çekilebilecek davranışlardan kaçınmalı, tavırlarına dikkat etmeli ve kötü nefisli insanların gözlerinden uzak durmalıdır.

Yorum Yap

Yorum Yap