1. Ana Sayfa
  2. Rüya Tabirleri
  3. Rüyada Uçmak

Rüyada Uçmak

Rüyada uçmak tabiri nedir? Rüyamda uçtum diyenler için rüya tabirleri nelerdir? Medyum Saliha tarafından yazılan ve yayınlanan Rüyada Uçmak makalesinde neler yazıyor? Rüyada uçmak konusunda araştırma yapanlar için tüm detaylar bu yazıda.

rüyada uçmak

Rüyada uçmak konusunu detaylıca açıklıyoruz. İmam Nablusi bu rüyalara şöyle bir yorum getirmiştir; uçmak bir yolculuktur. Eğer baş aşağı uçuyorsanız bu yolculukta rahat olacağınıza delalet eder. Yolcu olmadığınız halde uçtuğunuzu görmek gören kişinin gelirinin azalacağına ve işsiz kalacağına yorulur.

Düşte kişi bir damdan bir dama uçuyorsa ünlü bir zatın olduğu kısımdan diğer bir ünlü zatın olduğu kısma gider. Bu gidip gelinen zatların mevki ve makamlarının durumu evlerin birbirine göre durumu kadardır. Eğer alçak evden yüksek eve geçmişse bu saygınlığının artacağına işarettir. Yüksek evden alçak eve geçmişse bu rüya tam tersidir.

Bazı rüya tabircileri geçilen evin damlarının kadın olduğunu söyler. Rüyayı gören kişi bir kadından diğer kadına geçiyordur. Eğer kadın rüyada tanışıklığı olduğu erkeğin evinin damına uçtuğunu görürse gördüğü erkek evlenir. Eğer rüyayı gören kişi bilinen bir yerden bilmediği bir eve doğru uçuyorsa o kişi yakın zamanda ölür. Rüyada bilinmeyen ev ahiretteki evdir.

Rüyada Uçmak Tabiri Nedir?

Rüyayı gören kişi hapis hayatı yaşıyorsa hapisten kurtulur. Eğer köle uçtuğunu görüyorsa kölelikten kurtulur ve hür olur. Rüyayı gören kişi kibirli ise ve uçtuğunu görüyorsa bu rüya batıl rüya olur. Rüyayı gören kişi yabancıysa ve uçuyorsa memleketine döneceğine işarettir.

Bazı yorumlara göre de eğer kanatlı uçuluyorsa yolculuğa işarettir ama kanatsız ise bir hâlden başka bir hâle geçişe yorumlanır. Kişi uçarken gökte kayboluyorsa bu kişi vefat eder. Ya da kötü bir hastalığa tutulacağına ama sonra bu hastalıktan şifa bulacağına işarettir.

Rüyada Kuşlarla Uçmak

Eğer rüyada yalnız değil kuşlarla beraber uçuluyorsa bu yabancı kimselerle görüşüleceğine delalet eder. Ya da yabancı bir millet arasında olacağına işarettir. Eğer rüyayı gören kişi kötü bir insansa bu şerre yorulur. Su içinde av arayanlar için bir azaba uğrayacaklarına yorulur. Diğer bir yoruma göre bu rüya görenin asılacağının göstergesidir.

Rüyada İki Kanatla Uçmak

Bu rüyayı gören kişi için çok hayırlıdır. Makam ve mevkisinin artacağına yorulur. Eğer gören kişi yarıştığı insanı geçerse bu o adama kötü sözler söyler. Uçtuğu için gören kişinin kıymetinin artacağına tabir edilir. Eğer gören kişi rüyada bu şekilde uçuyorsa bu kişi yerde bulunanlara istediği şekilde muamele edeceğine yorulur.

İstediğine fayda istediğine zarar vereceğinin göstergesidir. Bu erilecek makama, şerefe ve rütbeye de işarettir. Eğer rüyayı gören kişi zengin veya devlet memuruysa bu işlerinde daha da ilerleyeceklerine, bol kazançlar elde edeceklerine ve hayırlı işler yapacaklarına delalet eder. Eğer gurbette çalışıyorsa bu kişinin memleketine hiç dönmeyeceğine tabir edilir.

Rüyada Uzaya Doğru Uçmak

Bu rüyayı gören kişinin yaşayacağı sorun ve olumsuz olaylara delalet eder. Eşler arasında sorun yaşanacağının göstergesidir. Rüyayı gören kişinin makam elde edeceğine ve edineceği mülke işaret eder. Kişi rüyada uçtuğu zaman kendini kontrol edemediğini ve baş aşağı uçtuğunu görüyorsa bu kişi için başına gelecek sıkıntılara yorulur.

Yaşayacağı zor durumlara karşı önlem almaya tabir edilir. Bu rüyayı gören kişinin maceracı olduğunu ve macerayı çok sevdiğinin göstergesidir. Çılgınlıklar yapacağına ve içindeki yaşama sevincinin ölmeyeceğine işaret eder. Rüyayı gören kişi hastaysa iyiye yorumlanmaz. Bu bazı rüya tabircilerine göre ölümken bazılarına göre bir iyileşme işaretidir.

Rüyada Uçarken Düştüğünü Görmek

Bu rüyayı gören kimse için iyi değildir. Ancak düşerken uyanırsa bir sıkıntı olmaz. Ama uyanmazsa bu ölüm demektir. Son olarak, günlük hayatımızda yaşanan olaylardan ya da bilinçaltımızda olanlardan dolayı da gördüğümüz rüyalar değişecektir. Rüyada uçarken nasıl hissettiğiniz de önemli olmakla birlikte psikolojik olarak açıklamaya çalışırsak aslında gördüğünüz rüya şundan kaynaklı olabilir; gördüğünüz uçuş çok zorsa ve siz bu uçuştan korku hissediyorsanız; bu yaşamınızda elinizde olmadan gerçekleşen durumlar olduğuna işaret eder.

Gelecek için yaptığınız hedeflerinize ulaşmak ve edineceğiniz başarı durumları için öz güven eksikliği duyduğunuzun göstergesi olabilir. Rüyanızda alçaktan yükseğe doğru uçuyorsanız ve oldukça keyifliyseniz bu durum çok mutlu olacağınıza da yorumlanır. Tam tersi olarak alçağa doğru uçuyorsanız ve çok keyfiniz yoksa bu birine sinirlenmiş olduğunuza ya da hayal kırıklığına uğradığınıza tabir edilir.

Rüyada Asansörle Uçmak

Rüyada asansörle uçmak rüya sahibinin kendisine koymuş olduğu hedeflere beklediği süreden bile daha kısa bir sürede ulaşarak başarılı bir hayat süreceğine işaret etmektedir. Aynı zamanda rüya sahibinin maddi konulardan çok manevi konulara değer verdiğinin göstergesi olan bir rüyadır. Rüya sahibi için sevdikleriyle mutlu ve sağlıklı bir yaşam sürmek birçok şeyden çok daha değerlidir ve bu özelliği de çevresinden oldukça hoş görülmektedir.

Rüyada asansörle uçmak ayrıca kimi rüya yorumcusuna göre de yeni bir hayata işaret etmektedir. Rüya sahibinin geçmişte yaşamış olduğu kötü deneyimleri unutarak yeni bir hayata yelken açacağına işarettir. Bu yeni hayatında da tanışmış olduğu yeni kişilerle çok kısa sürede kaynaşarak arkadaşlık kuracak ve aradığı mutluluğu bu yeni çevresinde bulacaktır. Yeni hayatıyla mutlu bir yaşama adım attığı gibi aynı zamanda da maddi olarak da rahata ereceğine hayatının bu evresinden sonra karşısına çıkacak olan engelleri çok daha kolay geçeceğine işaret etmektedir. Rüya sahibi için zenginlik ve mutlu bir evlilik hayatı çok yakındır.

Yorum Yap

Yorum Yap