Şifa Duası
  1. Ana Sayfa
  2. Dualar
  3. Şifa Duası
Trendlerdeki Yazı

Şifa Duası

Şifa duası, bir çok hastalığa derman olan ve manevi tesirleri bulunan dualardandır. Medyum Saliha Hoca, Peygamber Efendimiz tarafından da çokça edilen şifa duası hakkında merak ettiklerinize açıklık getiriyor. Şifa duası nedir ve hangi hastalıklara derman olmaktadır? Bu ve aklınızdaki soruların cevabı yazımızın devamında.

Şifa duası nasıl yapılıyor? İnsanlar dünya hayatının gereği türlü hastalıklar ile imtihan olurlar. Bu hastalıklar ile savaşmalarında bir takım dualar ile şifa buldukları da biliniyor. Medyum Saliha Hoca, hadislerde geçen ve peygamberimizin de sıklıkla kullandığı şifa duası hakkında sizlere bilgiler verecek. Peygamberimizin en çok kullandığı ve hastalara şifa verdiği bilinen şifa duası Hz. Ayşe tarafından aktarılmaktadır. Şifa duası için kendisine gelen hastalara peygamber “Ey insanların Rabbi. Bu hastalığı def eyle. Bu kişiye şifa ver. Çünkü sen şifa verensin. Senin verdiğinden başka şifa yoktur. Öyle bir şifa nasip eyle ki hiçbir hastalık bırakmasın.” Şeklinde şifa duası ederdi.

Şifa duası edilmesi için peygamberin bu sünnetine sarılmak faydalıdır. Ancak vesileleri de aramak gerekmektedir. Medyum Saliha Hanım, bir çok hastalıkların tıbbi çaresi olduğu gibi bazı hastalıkların da manevi çareleri olduğunu ifade ediyor. İnsanlar, fiziki ve manevi hastalıklarından kurtulduktan sonra da şifa duası sayesinde daha çabuk toparlanarak kendilerine gelmeleri daha çabuk olmaktadır. Şifa duası hasta olmadığımız zamanlarda bile okuyabileceğimiz bir duadır. Bir bela gelmeden de Rabbine yalvarmak insan için oldukça faydalıdır.

Şifa Duaları ve Ayetleri

Şifa duaları ve ayetleri hem hadis kaynaklarından hem de Ayetlerden araştırılarak çıkarılan önemli hususlar arasında yer alır. Medyum Saliha Hoca, her bir kelimesi şifa olarak inen Kuran’ı Kerim’in ayetlerinde bir çok sırrın gizli olduğunu da belirtmektedir. Şifa duaları ve ayetleri her türlü hastalıkta ve sağlıkta okunması gereken şifa duaları olarak bilinir. Kuran’da geçen bazı şifa ayetleri açıkça bellidir. Kuran insanlara hem rehber hem de şifa olarak indiği için onu okumak hem ruh hem de beden sıhhati için faydalıdır.

Şifa duaları ve ayetleri denildiğinde akla ilk gelenler Tevbe Suresi 14. Ayette geçen duadır. Ayette “Allah inanan müminlerden oluşan topluluğun kalplerini şifasıyla doldursun ve gönüllerine ferahlık versin” buyrulmaktadır. Burada ayette geçen şifa manevi bir şifayı kast etmektedir. Ve yine Nahl suresi 69. Ayette “ Arıların karınları içinden çeşitli renklerde bir bal çıkmaktadır ki, O balda insanlar için şifa bulunmaktadır.” buyruluyor. Bu ayette de fiziki şifa kast edilmektedir.

Şifa duaları ve ayetleri derinden incelendiğinde görülmektedir ki, Allah her bir zerrede büyük sırlar saklamakta ve bunları ifşa da etmektedir. Medyum Saliha Hanım, şifa duaları ve ayetleri ile bir çok büyü bozma seansının ardından insanlara huzur ve sağlık geldiğini ifade ediyor. Şifa duaları ve ayetleri hem ruhumuza hem de bedenimize hitap eden kadim bilgilerdir.

Peygamber Efendimizin Şifa Duası

En bilinen şifa duaları içinde peygamber efendimizin şifa duası gelmektedir. Medyum Saliha Hoca, peygamber efendimizin şifa duası ile ilgili çok olumlu yorumlar geldiğini anlatıyor. Peygamber bu şifa duası olarak bilinen makbul duayı şöyle okumaktaydı.”Ezhibil bese Rabben’nasi ve eşfi ve enteş’şafi la şifae illa şifaüke la yuğadiru segame” şeklinde telaffuz etmekteydi. Medyum Saliha Hoca, bu şekilde okunan peygamber efendimizin şifa duası için faydaların saymakla bitirilmeyeceğini anlatmaktadır. İnsanlar şifa bulmak için her yolu denemekte ve dertlerine dermanlar aramaktadırlar.

Peygamber efendimizin şifa duası elbette ki faydalıdır ancak bazı hastalıklar vardır ki bunların dermanı illaki aranarak bulunması gereken hastalıklardır. Peygamber efendimizin şifa duası, diş ağrısından tutun da baş ağrısına kadar okunabilir. Fakat böyle duaları okuyan kimselerin de oldukça halis kimseler olması çok önemlidir. Allah çoğu zaman resulünün bu sünnetini tam teslimiyet ile uygulayanlara yine Resulü hatırına şifa nasip etmektedir. Peygamber efendimizin şifa duası çok tesirli ve takva ehli birisi tarafından okunduğunda da iyi bir ilaç gibidir. Ancak Medyum Saliha Hoca, büyü ve sihir ile bulaşan hastalıkların kesinlikle doğru yöntemler ile tedavi edilmesi gerektiğini ifade etmektedir. Peygamber efendimizin şifa duası da gerçek müminlerin kalplerindeki hüznü alacak ve türlü hastalıkları bertaraf edecektir.

Çok Tesirli Bir Şifa Duası

Şifa duaları ezelden de kullanılmaktaydı. Ancak İslam ile birlikte Hz. Muhammed tarafından ayetler ve Cebrail Melek tarafından bildirilen yöntemler ile hastalıklar şifa bulmaya başladı. Çok tesirli bir şifa duası okunduğunda hastanın tüm sıkıntısı, ağrısı ve dertleri yok olarak rutin hayatına geri dönmesi mümkündür. Peygamberimize gelerek çok tesirli bir şifa duası isteyen bir çok kimse vardı. Bu insanlar kimisi inanarak geliyor kimisi de sadece meraklarından soruyorlardı. Ancak Allah, Kuran-ı Kerim kitabının her yerinin şifa olduğunu ifade ettiği için herkes peygamber sayesinde şifasını buluyordu.

Hz. Muhammed, bunun yanında hekimleri de tavsiye ediyor, hekimlere tedavi olmanın ardından çok tesirli bir şifa duası yaparak Gelen her şifanın her koşulda Allah’tan geleceğini insanlara anlatıyordu. Hz. Muhammed, hem kendisi hasta olduğunda hem başka birisi hasta olduğunda daha önce de belirttiğimiz çok tesirli bir şifa duası olan duayı ederek dertlere ilaç oluyordur. Diş için ve sara hastaları için de çok tesirli bir şifa duası bulunmaktadır. Bu dualar Özellikle hadis kaynakları sayesinde günümüze aktarılan dualardır. İnsanlar çok tesirli bir şifa duası bulduklarında bunu diğer yakın ve akrabaları ile paylaşmaktadırlar. Ancak bu dualar herkeste aynı etkiye sahip olmadığı gibi, kişiden kişiye de farklılıklar göstermektedirler. Çok tesirli şifa duası Resul’ü Ekrem tarafından çokça tekrar edilen dualar arasındadır.

En Etkili Şifa Duaları

Medyum Saliha Hoca, kendisine danışan insanların üzerlerindeki her türlü büyü işlemlerinin kaldırılmasının ardından insanların belirli bir sürece girdiklerini söylüyor. Bu süreçte insanlar büyüsün etkisinden kurtulmuş olsalar da bir çok yan etkilerinin de zararları az çok çıkmaya devam edecektir. Bunun için Medyum Saliha Hoca, insanlara en etkili şifa duaları için okumalar vererek şifa bulmalarına yardımcı olmaktadır. En etkili şifa duaları, Kuran’da da geçen ve içinde şifa olduğunu Allah Resulü’nün de defalarca onayladığı ayetlerden çıkarılan dualardır. Bunların yanında bir takım eski lisanlarda edilen şifa duaları da vardır ki, Bunlar insanın hem ruh tedavisinde hem beden tedavisinde kullanılan dualardır. En etkili şifa duaları adından da anlaşıldığı gibi şifa duaları içinde en etkilileridir.

Medyum Saliha Hoca, bu sebeple büyü bozma işlemlerinin ardından en etkili şifa duaları içerisinde özel seçtiklerini okuyarak insanların rahatlamalarını sağlamakta ve akıl sağlıklarını geri kazanmaları için onlara manevi destekler sunmaktadır.Medyum Saliha Hanım, en etkili şifa duaları için her gün bir çok insanın araştırma yaptığını, ancak her ne sebeple olduğu anlaşılmasa da bazılarının bunu yapamadığı ifade edilmektedir. Hocamız en etkili şifa duaları ile ilgili olarak, abdestli ve temiz olunmasından tutun da, kişinin ne kadar takvalı olduğuna kadar önem arz ettiğini dile getiriyor. En etkili şifa duaları ile birlikte uygulanan gerek manevi gerek fiziki tedaviler her zaman daha başarılı olmaktadır.

Hastalık İçin Şifa Duaları

Hastalık için şifa duaları özellikle İslam dininde çokça kullanılmakta ve Peygamber Efendimizin yaptığı şifa duaları konusunda birçok alim de kaynakları ile kitaplar yazmaktadır. Ancak hastalık için şifa duaları Esma zikirleri ile ya da havas ile bulunan birçok ayetin tekrar sayısı kadar okunası ile çok büyük şifalar da sunabilmektedir. Öncelikle inançlı insanlar şifanın kaynağının yaratıcı olduğunu bilmektedirler. Bu hangi dine ve inanca mensup olursanız olun değişmez bir gerçektir. Bu sebeple de Medyum Saliha Hoca olarak sizlere hastalık için şifa duaları hakkında açıklayıcı bilgiler vermek istedim. Hastalık için şifa duaları arasında benim en çok tavsiye ettiğim ve kişiye özel hesaplamalar ile kaç kere okuması gerektiğine kadar bildirdiğim duaların başında İsra Suresi 82. Ayet gelmektedir. Çünkü Allah bu ayette Kuran’ı övmüş ve müminler için rahmet ve şifa kaynağı olduğuna değinmiştir. Hastalık için şifa duaları niyete göre okunabilir. Örneğin diş ağrısı için hadislerde geçen dualar olduğu gibi gönül kırgınlıkları ve aşk sıkıntıları içinde okunan dualar vardır. Fakat ayet-i celilerdeki ibareler sırlarına vakıf olanlar için belirlenen tekrarda okunur ve niyet sağlam yapılırsa denenmiş ve tasdik edilmiştir ki hastalık için şifa duaları içinde en sağlamları olarak bilinmektedir. Bunun yanında hasta olan ve sürekli bu tekrar eden kişiler bazen teşhissiz durumlar ile karşılaşıyorlarsa o kişilere özel olarak hastalık için şifa duaları hazırlanarak üzerinde taşıması konusunda çalışmalar ve vefk işlemleri de yapmaktayım.

Yorum Yap

Yorum Yap