Terazi Burcu Yorumu
  1. Ana Sayfa
  2. Burç Yorumları
  3. Terazi Burcu Yorumu

Terazi Burcu Yorumu

Terazi burcu yorumu uzmanı Medyum Saliha tarafından hazırlanan makalemizde, Terazi burcu yorumları konularında detaylı bilgiler bulunmaktadır. Terazi burcu sahibi kimselerin yaşamlarında olacaklar hakkında detaylı bilgiler sunan makalemizi keyifle okuyabilirsiniz.

Terazi burcu yorumu veren yazımızı yayına veriyoruz! Terazi burcu, 24 Eylül – 23 Ekim tarihleri arasını kapsayan, hava grubuna ait bir burçtur. Zodyaktaki hayvan simgesi olmayan burçlardan biridir. Sembolü adaleti, eşitliği, dengeyi temsil eder. Bu burçlara sahip kişilerin de eşitlikçi, adalete önem veren, dengeli bir yapısı ve tutumu vardır.

Terazi Burcu Genel Özellikleri

Kapsamı: 24 Eylül – 23 Ekim

Grubu: Hava, öncü, pozitif, erkeksi

Karşıt Burç: Koç

Yönetici Gezegen: Venüs

Renk: Pastel renkler

Uğurlu Taş: Opal, pembe kuvartz

Şanslı Sayı: 6

Şanslı Gün: Cuma

Şehirler: Viyana, Frankfurt

Metal: Bakır

Ağaçlar: Asma, incir, badem, kayısı, eğrelti otu, elma, servi diş budak

Çiçekler: Krizantem, sarı papatya, beyaz gül

Terazi Burcu Fiziksel Özellikleri 

Terazi burcu fiziksel özellikleri bakımından en güçlü burçlardan biridir. Oldukça çekici, güzel vücutlara sahiptirler. Bu yönleriyle zodyakın en çekici burcu olarak anılırlar. Genellikle uzun boylu, kahverengi saçlı ve ince bir vücuda sahiptirler. Vücutları beyaz tenlidir koyu renkli gözlere sahiptirler.

Herhangi bir ortama girdiklerinde direkt olarak dikkatleri üzerlerine çekerler. Kendilerini belli ederler. Vücutları orantılı ve güzeldir ancak bunun yanında oldukça da hassastır. Oldukça hassas bir bünyeye sahip olan terazi burcu kişileri bu yüzden sağlığına da daima dikkat etmek zorundadırlar.

Spor yapmak ve düzenli beslenmek onlar için bir zorunluluk hâlini alabilir çünkü hassas vücutları kilo almaya yatkındır ve sağlıklı beslenip spor yapmazlarsa bununla yüz yüze kalabilirler. Ayrıca hastalıklara karşı da hassas bir vücuda sahip olan teraziler bu yüzden de hem sağlıklarına, hem yiyip içtiklerine dikkat etmelidirler. Ancak dikkat etmeleri hâlinde ilginç ve dikkat çekici olurlar. Modayı pek takip etmezler fakat kendilerine neyin yakışacağını da rahatlıkla bilirler.

Terazi Burcu Kişisel Özellikleri 

Terazi burcu, sembolünde de gösterildiği gibi dengeyi ifade eder. Terazi burcu kişileri de buna bağlı olarak genellikle dengelidirler. Hemen her şeylerinde bir denge hâli görülür. Aşırılığı pek sevmezler. Nazik, güleryüzlü, kibar ve düşüncelidirler. Sakinliklerini korumayı hemen her yerde başarabilirler. Etraflarına pozitif enerji saçarlar ve etrafındaki insanları da mutlu ederler. Bir terazinin yanındayken somurtmak pek mümkün değildir. Aynı zamanda güzelliğe, estetiğe önem verirler.

Çevrelerini de bu doğrultuda düzenlemeye özen gösterirler. Daima bir denge arayışı içerisindedirler. Denge onlara daima huzur verir. Dengesizlik durumlarından çekinirler. Her şeyin dengede olmasını isterler. Hemen her şeyin ölçülü olması onlar için çok önemlidir. Bir şey, bir diğerinin önüne geçmemelidir. Dengeleri bozulduğunda kararsızlıklar yaşamaya başlayabilirler. Dengeye bu denli önem verem terazilerde adalet ve eşitlik duyguları da oldukça gelişmiştir.

Ayrımcılığa katlanamazlar ve tepki gösterirler. Kimseye ayrım yapmaz, herkese eşit davranmaya gayret ederler. Soyut kavramlar, aşk, sanat onun için önemlidir. Bunlar olmadan hayata devam etmek istemez. Soyut şeyleri sever ve onlarla ilgilenir. Ancak aynı zamanda büyük bir egoya da sahiptir. Yaptıkları işten her ne kadar emin olsa da başkalarının onayını ve taktirini de bekler. Bu durumda size düşen yalnızca onaylayıp taktir etmektir.

Aksi hâlde sizi can kulağıyla dinleyip teşekkür eder ancak büyük ihtimalle bir daha fikriniz sorulmayacaktır. Aşk da, hayat da onun için bir eşitlik üzerinedir. Bunlar arasında dengeyi kurmayı başarabilir. Gerek bu yönüyle gerek de çalışkan, disiplinli, dengeli ve aşka ve sanata düşkün yönüyle; aynı zamanda fiziksel çekimiyle vazgeçilmesi güç bir insandır. Ancak onunla olabilmek kolay değildir. Dengeli oluşundan kaynaklı ilişki kuracağı kişilerde de belli özellikler arar ve bu yetileri ondan bekleyecektir.

Terazi Burcunun En İyi Anlaştığı Burçlar

Terazi burcu, birçok burçla çok iyi anlaşabilir. Bunların başında da ikizler burcu gelmektedir. İkizler, insan ilişkilerinde iyi, sosyalleşmeye meraklı, eğlenceli ve neşeli kişilerdir. Bu yönüyle teraziyle tam bir uyum hâlindedir. Terazi, ikizler burcu gibi neşeli, sosyal biriyle istediği şeyleri yapabilir, bolca güzel vakit geçirir ve eğlenir. Özgürlük, adalet ve eşitlik kova burcu için çok önemlidir.

Her zaman bunun için çabalar. Bu ilkelerle birlikte doğmuş olan terazi, bu yönüyle boğa burcu biriyle çok iyi anlaşabilir ve birlikte güzel şeyler yapabilirler. Aslan burcu ise farklı bir yönüyle terazi için birebirdir. Terazi her ne kadar eğlenmeyi bilen, vizyon sahibi olsa da büyük kararlar almaktan çekinebilir, kendini tamamlayacak birine ihtiyaç duyabilir. Bu yönüyle, karar vermeyi seven, ayakları sağlam basan aslan burcuyla tam bir uyum sağlayabilirler.

Terazi Burcu Yükseleni 

Sevimli, içten ve fazlasıyla uyumludurlar. İnsanlarla huzur içerisinde uzun süre yaşayabilir ve rahatlıkla anlaşabilir. İnsan ilişkileri gelişmiştir. Daima dürüsttür ve yalandan nefret eder. Karşısındakinden de dürüst olmasını bekler. Ancak, fazla duygusal olabilir ve çevresindeki olaylardan çabuk etkilenebilir. Bazen de fazla kararsız olabilir. Bunların yanında oldukça iyimser, düşünceli ve naziktir. İçtendir. Yaratıcılığı oldukça gelişmiştir. Resim, müzik, heykel gibi konularda da oldukça yeteneklidir.

Terazi Burcu Sevdikleri Şeyler

Güzel ve alımlı olan teraziler, bu bağlamda zarafete ve estetiğe oldukça önem gösterirler. Şıklığı severler. Alınan hediyeden çok hediyenin şık, estetik ve zarif görünmesi onlar için daha önemlidir. Hediyenin paketinin de şık olmasına yine özen gösterin.

Terazi Burcu Haftalık

Terazi burcu haftalık yorumları da diğer burçların ki gibi yapılmakta ve insanlar bunlardan faydalanmaktadır. Denge ve düzen üzerine büyük bir seçiciliği olan terazi burcu gezegeni Venüs ile tam uyum içinde hareket etmektedir. Hava elementinin de o anlık durumuna göre değişkenlik göstere terazi burcu, Medyum Saliha Hanım’ın da deyimiyle dengelerini korumak için tüm dengeleri bozabilecek bir burçtur. Terazi burcu haftalık, terazi burcu aylık yorumu, terazi burcu yıllık yorumu ve terazi burcu günlük yorumu olarak birçok bilgiye ve yoruma ulaşmak mümkündür. Ancak Medyum Saliha Hoca, birçok kimsenin kendine özel terazi burcu haftalık yorumu yaptırdığına da dikkat çekmektedir. Çünkü Medyum Saliha Hanım gibi tüm Astrologlar genel olarak yorumlama yapmaktadırlar.

Ancak yine bildiğimiz gibi terazi burcu haftalık yorumu yapılırken herkesin yükselenine göre yorum yapmak mümkün olmamaktadır. Bu sebeple de değerli hocamıza birçok kimse başvurarak kişisel terazi burcu haftalık yorumunu yaptırmaktadır. İnsanların birçoğu iyi bir yorum sayesinde ilişkilerinde düzen ve iş hayatında maddi yönden doğru adımlar atabilmektedirler. Medyum Saliha Hoca, bu sebeple de terazi burcu haftalık yorumlarında doğruluk olsa da kişiye özel durumlarda çok farklı durumların söz konusu olduğunu ifade etmektedir. Örneğin genel bir terazi burcu haftalık yorumunda o hafta teraziler için maddi önlemler alınması gerektiği bildirilirken, yükseleni farklı olan bir terazi burcu haftalık yorumunda maddi olarak hiçbir sorun olmayabilir.

Yorum Yap

Yorum Yap