1. Ana Sayfa
  2. Büyüler
  3. Vefk
Trendlerdeki Yazı

Vefk

Vefk hallolunması istenen iş için doğru dua ve tılsımların hazırlanması ile o işin kısa sürede hallolmasını sağlamaya yarayan hizmeti adıdır. Vefk ise sadece ve sadece hüddamlar tarafından yapılır.

vefk

Vefk yapmak için etkili çalışmalar yapan bir medyumdan bilgi almak gerekir. Bir kimse hüddam olmadan vefk yapamaz yani tılsımlı kelime ve cümlelere hakim olamaz bu tılsımların etkisini ortaya çıkartamaz. Örneğin sıradan birisi bir yerden gerçekten vefk için kullanılan bir tılsım söylese bu tılsım hiç bir etki yapmaz çünkü burada önemli olan tılsımın çıktığı ağızdır.

Kısacası bir tabur askere komutanın ‘hazır ol’ demesi ile sıradan bir insanın ‘hazır ol’ demesi aynı etkiyi yapmayacaktır. Vefk işleminin gerçek anlamda devreye girmesi için hüddamlar gerçek safranla yazılan tılsımlar ya da gerçek misk içeren yazılar kullanırlar. Ancak buradki ritüelde yine gerçek bir hocanın yapması gereken bir işlemdir. Sıradan bir insanın elinden çıkan safran yazılı tılsımlar hiç bir kapının kilidini açmaz.

Hatta ehli olmadığı halde böyle bir iş yaptığı için uyarılır, bir kez daha yaptığında ise cezalandırılırlar. Bu noktada sahte hocaların nasıl var olduğu sorgulanmaktadır ancak onlar sahte oldukları için gerçek tılsımları bilememektedirler. Burada uyarı ve ceza alan tılsımlı kelimelere dokunmaya kalkanlardır.

Vefk Nasıl Yapılır?

Vefk pozitif ya da negatif her türlü isteyin yerine gerçekleştirilmesi için yapılır. Örneğin bir kişi hayatta kendisine çok çektiren birisi için kara büyü yapılsın isteyenbilir. Böyle bir durumda gerçek ilim ehli bir hocadan yardım alarak onun kendisi için bir vefk hazırlamasını talep eder. Hüddam hazırladığı vefk ile şeytani güçleri hareket emri verir ve büyü etkisini göstermeye başlar.

Pozitif bir vefk örneği verecek olursak hayatta sevdiği kişi ile mutlu bir beraberlik yaşamak isteyen birisi sevdiği adam için aşık etme büyüsü talep edebilir. Böyle bir durumda hüddam vefk ile cinleri harekete geçirir ve aşık olması süreci başlar. Bu süreçte adamın gözüne kadın hoş görülmeye başlar, güzel görülmeye başlar. Ayrıca cinlerden gelen haberler sayesinde hoca kadının nelerde olması gerektiğini söyleyerek adam ile sürekli aynı ortamda olmasını sağlar ve bir süre sonra büyü etkisini göstererek evlilik meydana gelir.

Vefk Özellikleri Nelerdir?

Bu sorunun cevabı hayırdır. Çünkü vefk sıradan insanların dileklerinin gerine gelmesi için sunulmuş bir hediyedir. Bu bağlamda bir kişi dileği her neyse hüddam dan yardım alarak vefk talep edebilir amacına ulaşabilir. Örneğin tanınmış bir oyuncu olmak isteyen ancak bunu için yeteri kadar güzel olmayan ve yeteneği olmayan birisi vefk talep ederek bu isteğine ulaşabilir. Bunun için hüddam emri altında olan güçleri tılsımı ile harekete geçirir ve onlarda emre uyulması istenen kişilerin kulaklarına fısıldarlar. Böylece kişinin oyuncu olma yolundaki keşfi başlar ve kısa sürede aradığı şöhrete kavuşabilir.

Vefk için hizmeti talep edenin değil hizmeti verenin belli başlı özelliklere sahip olması gerekmektedir. Bu özellikler ile hüddam daveti alan kişi artık büyü ilmine hakim olmuş demektir ve farklı alemlerdeki canlıları kendi emri altına alabilir. Ancak bunu yaparken bunun kendisine verilmiş bir vazife olduğunu unutmamalıdır.

Vefk Tablosu

“Düzen-uyum” anlamına gelen vefk, kelimenin tam anlamı ile dini açıdan etkili bir duadır. Gördüğünüz gibi, vefk alacak olan kişi hemen hemen her konuda birikimli olması gerekir. Bu ehliyete sahip kişiler işi yapabilir. Vefk ilk önce problemleri dinlemek ile başlar. Bir kişinin sorunlarını dinledikten sonra, beklentilerinin ne olduğunu kesin olarak belirler. Beyaz büyüler öncelikle araştırma için hazırlanmıştır.

Vefk Dua Mı?

Bir zamanlar, insanlar arzularının gerçekleşmesi için dua ederlerdi. Neredeyse tüm dinlerde dua almak için farklı yöntemlerin kullanıldığı bilinmektedir. Duaları kabul etmek için İslam’da kullanılan en güçlü yöntemlerden biri vefk olarak kabul edilir.

Birçok insanın bilmediği ve havas biliminin yaratılması hakkındaki bilgiyi hesaplamak gibi çok fazla deneyim ve bilgi gerektiren bilgi, aşağı ve yukarı aynı rakamlarla belli sayıda harf veya dua yazarak hazırlanır. Vefk için önemli bir kural, sayıların kareler için yazılması durumunda, bu sayıların yukarıdan aşağıya toplamının eşit olması istenir. Sayıların toplamı eşit değilse, varsayılan değerde bir sorun var demektir.

Vefkler Nedir?

Vefk Arapça’da tevafuk kelimesinin kökenidir. Türkçe anlamı ise kendiliğinden olma, rastgele gerçekleşme yani tesadüf olarak karşılığını bulur. Medyum hocalar vefk ile büyü bozar ya da büyü yapar. Bunun için de elbette emrine amade metafizik (görünmeyen) varlıklarla iletişime geçmeleri gerekmektedir. Bu kişiler cinlerdir. Cinler alemi bilindiği gibi tıpkı insanoğlu gibi şeytana uyanlar ve Allah’a inananlar olarak iki kategoridedir. Şeytani cinler kötü tılsımlar yapacak medyumların emrine amade olacak hizmetçisi olma özelliği taşır. Bu cinler genellikle kara büyü olarak adlandırılan ve büyü yapılacak kişiye zarar vermesi beklenen durumlarda kullanılır.

Fakat sıradan her medyum iddiasında olanların elbette vefkle büyü yapması ya da büyüyü bozması beklenemez. Kendilerine çok özel yetilerin Allah tarafından bahşedilmiş olması gerekir. Bu da ancak yaratıcının dilemesine dayanan durumdur. Bu açıdan gerçekten işinin ehli medyum uzmanlarınca büyü yapmak veya bozmak için gereken şartların olması gerekir. Ortama negatif enerjilerin kesinlikle yansımaması bunun için de katılımcıların tamamının büyüye inanıyor olması önemli bir konuyu meydana getirir.

Yorum Yap

Yorum Yap