Yay Burcu Yorumu
  1. Ana Sayfa
  2. Burç Yorumları
  3. Yay Burcu Yorumu

Yay Burcu Yorumu

Yay burcu ateş grubuna ait bir burç olarak, yine en iyi ateş grubuna ait burçlarla iyi anlaşır. Kendi gibi yay burcu insanlarla anlaşmakta zorlanmayan yay burcu kişileri, yine ateş grubundan olan aslan ve koç burcu kişilerle iyi anlaşır ve sıcak ilişkiler kurarlar.

Yay burcu yorumu hakkında bilgiler vermek için hazırladığımız makalemiz yayında. Yay burcu, 24 Kasım – 22 Aralık tarihleri arasını kapsayan, ateş grubuna ait bir burçtur. Zodyaktaki hayvan simgesi olmayan burçlardan biridir. Sembolü adaleti, eşitliği, dengeyi temsil eder. Yay burcu kişileri de buna benzer olarak adaletli, eşitlikçi, dengeye önem veren bireylerdir.

Yay Burcu Fiziksel Özellikleri

Yay burcu yorumu yapılırken, yay burcunda dikkat çeken en belirgin özelliklerden biri uzun boylu olmalarıdır. Bunun yanında, çekici bir yüze ve ince bir bedene sahiptirler. Yağsız bir vücutları vardır. Saçları kahverengi tonlarındadır ve ten renkleri genellikle beyazdır. Gülümsemeleriyle dikkat çekerler. Parlak, sıcak ve belirgin bir gülümseyişleri vardır. Farklı giyinmekten hoşlanırlar. Farklı giyinişleriyle de bir ortamda dikkat çekmeyi başarırlar. Hem erkeği hem de kadını oldukça hareketlidirler. Yerinde duramayan, enerjik, durağanlığa zıt bir yapıları vardır

Yay Burcu Kişisel Özellikler

Kişisel özellikler açısından bakıldığında en eğlenceli burçlardan biri yaydır. Sürekli bir hareket, değişim, koşturmaca ve devinim içerisindedirler. Bağımsızlıklarına ve özgürlüklerine aşırı düşkündürler. İlişkilerinde hassas oldukları nokta da bağımsız ve özgür kalabilmeleridir. Yaylar eğer özgür olamadığı bir ilişkinin içerisindeyse kendisini kısıtlanmış hisseder ve mutsuz olurlar. İlişkiye devam etmek istemeyebilirler.

Daima hareketli olan yay burcu kişileri, sürekli bir macera ve deneyim arayışındadırlar. Yeni yerlere gitmeyi, yeni şeyleri denemeyi, yeni olan hemen her şeyi severler. Bilmedikleri bir yere gitmek, görmedikleri bir yeri görmek onları heyecanlandırır, mutlu eder. Maceraya atılmayı, yolculukları, keşfetmeyi severler. Aynı zamanda sportif ve aktif kişilerdir. Sportif bir yapıları vardır. Spora da yatkındırlar. Sportifliğiyle de dikkat çekerler. Bunların yanında anlama ve kavrayabilme yetenekleri de gelişmiş olduğundan karmaşık şeyleri dahi kolayca anlayabilir, ciddi ve düşün gerektiren işlerde, felsefede başarılı olurlar. Düşünmek onlar için keyif vericidir. Espritüel, kültürlü, kendini geliştirmiş ve daima geliştirmeye devam eden çok yönlü, araştırmacı kişiliğe sahip bireylerdir. Araştırma yapmayı, bir şeyler hakkında bilgi edinmeyi çok severler.

Gençliklerinde dikkatsiz, geleneklere aykırı bir yapıları olsa da, geçmişinden ders alan, hatalarının farkına varan ve buna dikkat eden insanlardır. Oldukça içten ve iyimserdirler. Sohbetlerine içten bir şekilde katılır, olaylara iyi yönünden bakmayı tercih ederler. Özgürlüklerine aşırı düşkün olan yay grubu insanları, bu özgürlük ellerinden alındığında kendilerini altüst olmuş durumda hissederler.  Gerek ilişkilerde, gerek de başka konularda kısıtlanmak, yaylar için en kötü seçeneklerden biridir. Kısıtlanmaya ve özgürlüğünün elinden alınmasına dayanamazlar. Yeni şeyler her zaman ve her yerde dikkatlerini çeker. Bazen akılsızca risklere atılırlar. Yeni maceralara atılmak, yeni şeyleri deneyimlemek isterler. Çok yönlü bir kişilikleri vardır. Aynı anda bir değil birden fazla iş ya da konuyla ilgilenebilirler. Eğer ilgilenmiyorlarsa bu, o konudan sıkılmış olduklarının göstergesidir.

Yay Burcu En İyi Anlaştığı Burçlar

Aslan ve koç burcu dışında en iyi anlaşabildikleri grup ise hava grubudur. İkizler, terazi ve kova burçlarıyla da iyi anlaşan, samimi ilişkiler kurabilen yay burcunun en anlaşamadığı burçların başında ise akrep ve oğlak gelmekte. Özgür ruhlu olan yay burcu kişisi, akrebin kıskançlıklarını kaldıramayacağı için akrep burcuyla kolay kolay anlaşamaz.

Yay Burcu Yükseleni

Yay burcu yükseleni olan kişiler de, yine yay burcuna sahip kişiler gibi hayata pozitif bakan, olumlu yönlerini gören kişilerdir. Bu kişiler genellikle insanlarla iyi geçinen, dost canlısı, insana değer veren, olayları olumlu yönlerinden görmeye çabalayan insanlardır. Haksızlıktan kesinlikle nefret eder ve yapmaya da yapılmasına da tahammül edemezler. Dürüst olup karşıdan da dürüstlük beklerler. Heyecanlı, insan ilişkilerinde iyi kişilerdir.

Espri yapmayı severler ve insanları esprileriyle güldürürler. Kendilerine ait sevmedikleri şeyleri bile alaya alabilirler. Espri yoluyla laf dokundurmak hoşlarına gider. Yay burcu kişiler gezip tozmayı, yeni maceraları, yeni yerler görmeyi severler ve bu yüzden fırsat buldukça seyahat ederler. Yeni maceralara atılmaktan çekinmezler. Yeni şeylerin peşinden gitmeyi severler ve aynı zamanda yenilikçidirler.

Yay Burcunun Sevdiği Şeyler

Yay burcu kişiler gezmeyi, seyahat etmeyi, yeni yerler görmeyi çok severler. Bununla ilgili şeyler de hep hoşlarına gider. Bu yüzden hediye alınacaksa seyahatle, yeni bir macerayla ilgili şeyler onları kesinlikle mutlu edecektir. Bir uçak bileti, gezilecek yeni bir yer, bilmedikleri güzel bir mekâna götürülmek, bilmedikleri bir şeyi tatmak gibi hediye ve sürprizler onların daima hoşuna gider.

Yay Burcu Aşk

Medyum Saliha Hanım burçlar içinde özellikle yay burcu ile ilişki kurmak çok eğlenceli olabilir demektedir. Çünkü yaya burcu aşk konusunda maddi konularda olduğu kadar eli açıktır. Yay burcu erkeği ya da yay burcu kadını hiç fark etmeksizin yüksek bir hayal gücüne sahiptir. Doğuştan bir yetenek olan bu durum sayesinde maceraperest ilişkilerinde adrenalin hiç azalmamaktadır. Yay burcu için ilişkide en zor kısım ise bağlanma problemidir. Yay burcu aşk konusunda bile özgürlüğünü hep ön planda tutmayı tercih eder. Çünkü bir kişiye bağlanıp kalmanın onu kısıtlamasından çok korkmaktadır. Medyum Saliha Hoca bu sebepten dolayı onu baskılarsanız kaçıracağınızı sözlerine eklemektedir. Yay burcu aşk konusunda çok tatminkardır ancak onu baskılamamanız da çok önemlidir.

Yay burcu erkeği ya da yay burcu kadını her an özgür olduğunu hissetmeli bu sayede onunla bunun tadını çıkardığınız için de sizden vazgeçmeyecektir. Yay burcu aynı zamanda sadakate çok önem verir. Onu baskılarsanız gider ama onunla beraber hayatın tadını çıkarırsanız da ucuz oyunlara kapılıp asla sizi aldatmaz. Yay burcu ihanete de asla boyun eğmez. Yay burcu ile sevgili olmak hayattan zevk almaktır da denebilir. Çünkü yay burcu aşk konusunda sevgilisini asla yaşamadığı düzelikleri yaşatacaktır. Yay burcu ile beraberken sıkılmak söz konusu bile olmayacaktır. Kültürel faaliyetlerden tutun da her türlü aksiyonla her an sizi şaşırtacak bir şeyler bulabilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap