Yay Burcu Özellikleri
  1. Ana Sayfa
  2. Burç Yorumları
  3. Yay Burcu Özellikleri

Yay Burcu Özellikleri

Yay burcunun özellikleri, eğlenceli, deli dolu, hayalperest, gezmeyi seven, sempatik, esprili ve uçarı olmalarıdır. Yay burcu gezmeyi çok sever evde oturmak hiç onlara göre değildir. Arkadaşları ile gezmekte dolaşmaktan çok hoşlanır. Deli dolu ve hayalperestlerdir.

Yay burcu özellikleri demişken, bu burca sahip olanların değişken yapıları vardır bazen kararsız davranırlar hayatı, gezip, dolaşmaktan ve eğlenceden ibaret görürler. Fakat sorumluluklarını da yerine getirirler, sorumluluklarının bilincindedirler. Çevresindeki insanlar, onunla olmaktan çok haz duyar çünkü çok pozitif olduğu için insanlara iyi gelirler. Akıllı ve zeki insanlardır. Yay burcundan kolay kolay zarar gelmez. İnsanları anlamakta ustadırlar, en yakın arkadaşının ya da ailesinde ki birinin sorunlarını daha o dile getirmeden anlar. Eğlenceli yanlarının yanında çok da derin bir tarafları vardır. Olgundurlar ve büyüleyici tarafları da vardır. Aynı zamanda, tutkulu ve zariftir.

Yeteneklidir, öğretilen işi hemen kapar. Felsefe konularına meraklıdır. Yay burcu çok hata yapar ama bu hatalarından da ders çıkarır. Bazen düşünmeden hareket ederler, enini boyunu düşünemezler. Geçmişteki hatalarından dolayı çok büyük dersler çıkarırlar. Hatalarını tekrar yapmaktan sakınırlar. Gündemdeki gelişmeleri çok takip eder, eğlenceli olmalarına rağmen de en ufak bir sorun yay burcunu yıkabilir, depresyona meyillidir. Başladığı her işi bitirir. Tatil yapmayı, seyahat etmeyi çok severler. Dünyada yeni yerler görmek ve keşfetmek tam da yay burcuna göredir. Parasını çoğu zaman doğru harcayamazlar, parasız  zaman da muhakkak bir çaresini bulurlar.  Arkadaşlarının zor zamanların da çok destekçidir, kendinin zor ve sıkıntılı zamanlarında yalnız kalmayı tercih etmezler.

Yay Burçlarının Genel Özellikleri

Yay burcunun özellikleri arasında korkuları vardır. Arkadaşları ile güzel geçinirler. Aile bağlarına çok bağlıdır, kardeşlerine düşkündür. Eğlence ortamlarından geri kalmazlar, parti, doğum günü ya da bir etkinlikte bulunmaktan zevk alırlar. Ev onlara göre değildir. Hiçbir şey yapmamak onları çok köreltir ve depresyona sokar. Bakımlıdır ama rahat şeyler giymekten hoşlanırlar. Abartılı süs ve makyajı sevmezler ama saçları her zaman bakımlı ve parlaktır. Onu memnun etmek kolaydır, zor bir insan değildir. Kaprisli ya da egoist değillerdir. Öyle insanlara da hiç tahammül edemezler. Politiktir, kimseye kolay kolay tartışmazlar. Kavga ve dövüşten hoşlanmazlar öyle ortamlardan da uzak dururlar.

Ara bulucudur, küsleri barıştırır daima orta yolu bulur. Zodyakın iyimser burcu olan yay burcu iyiliği ve güzelliği temsil eder. Yay burcu, sabırsızdır ve her şeyi sonuç odaklı yaşar. Belirsizlik onlara göre değildir. Ayrıca şüphe etmekten nefret ederler. Şüphe duyduğu bir durumda da ‘’ nasıl olsa kokusu çıkar ‘’ deyip yoluna devam eder. Modayı takip etmeye bayılır ve de kendine yakışanı giyer. Konuştuğu zaman yüzünde güller açar. Ağzından bal damlar adeta. Girdiği bir ortamda kolay arkadaş bulur çok seçici değillerdir. Sevdiğine insana bağlanırlar ve hep sadık kalırlar. Sevdiği insandan da sadakat ve sevgi bekler yay burcu. Ayrıca, aşkta tutkuludur ve aşk yolunda sonuna kadar yürür.

Yay Burcunun Olumlu özellikleri

Yay burcunun olumlu özellikleri, sevecen, sempatik eğlenceli, deli dolu, akıllı, eğlenceli, pozitif, rahat ve esprili olmalarıdır. Yay burcu, sevdiklere insanlara karşı sevecen ve daima vefalıdır. Yay burçları zodyakın iyimser burcu olmasından dolayı herkese iyidir. Bazen, sevmediği ya da kırıldığı insanlara karşı bile selam vermekten ya da iyilik etmekten çekinmez.

Yardımseverdir ayrıca herkesin derdine sıkıntısına koşa koşa gider. Ne olursa olsun doğruyu konuşmaktan hiç çekinmez. Fakat bunu nasıl söyleyeceklerini çok iyi bilirler. Kırmadan ve üzmeden doğruları söylerler. Yapmacıklığı sevmezler. Gezmekten, eğlenmekten yeni yerler keşfetmekten asla vazgeçmez. Yeni insanlarla tanışmak, yeni dostluklar kurmak yay burcuna göredir.

Yay Burcunun Olumsuz Özellikleri

Yay burcunun olumsuz yönleri, sabırsız, vurdumduymaz, rahat ve parayı kontrolsüz harcamasıdır. Ev ortamlarını sevmez daima dışarıda ya da arkadaşlarında olmak istemeleridir. Meraklıdır bazen kendisini ilgilendirmeyen konulara burunlarını sokarlar. Çok konuşur bazen ve şüphe duyar. Beklemekten ve bekletilmekten hiç hoşlanmaz. Randevularına bazen geç kalırlar.

Yay Burcunun Fiziksel Özellikleri

Yay burcunun fiziksel özellikleri, yağsız bir vücuda, uzun bir boya ve geniş omuzlara sahip olmasıdır. Ten renkleri genellikle esmer ve buğday benizli olmalarıdır. Ayrıca saçları seyrek ve cansızdır. Elleri normal büyüklükte, gözleri hafif iri burunları uzuncadır. Ayakları bedenlerine göre küçüktür. Kolları incedir yanakları hafif dolgundur.

Yay Burcunun Aşk Hayatı

Yay burcunun aşk hayatı, maceralıdır. Aşkta eğlence, huzur, sevgi ve şefkat arar. Beraber olduğu insandan, sadakat ve özen ister. Kendisi de öyledir sevdiği insana karşı. Yay burcu; karşılıklı sevgiye, empatiye ve saygıya inanır. Platonik bir aşk yay burcu için uygun bir şey değildir.

Tutkulu bir aşk yay burcu için bir ilişkinin olmazsa olmazıdır. Bir ilişkiden en önemli beklentisi; huzur, şefkat ve sadakattir. Sevdiğine bağlı yaşar ve karşının da öyle olmasını bekler. Yay burcunun aşk hayatı genelde sabittir. Aksiyon, macera aramadan uzun bir ilişki ister. Uzun ilişkiler insanıdır yay burcu. Kısıtlanmaktan ve kısıtlamaktan asla hoşlanmazlar.

Yay Burcu Özellikleri Erkek

Yay burcu ateş elementinin burçlarından birisidir. Medyum Saliha Hanım özellikle yay burcu özellikleri erkek için çok belirgin olarak ortaya çıkmaktadır diyor. Yay burcu erkeği kültür seviyesi çok yüksek ve entelektüelliği seven bir yapıya sahiptir. Bundan dolayı da ilişkilerinde buna çok dikkat eder. Sakin bir yapıdadır. Yay burcu özellikleri erkek bakımından oldukça nettir. Yardımseverliği her zaman ön plana çıkmaktadır. Maddi konuları asla kafasına takmaz çünkü çok çalışkandır. Ben merkezli değildir. Yay burcu özellikleri erkek açısından incelendiğinde çok doğal bir insan oldukları görülmektedir. Yay burcu erkekleri çok zor durumda kalmadıkları sürece yalan söylemezler.

Tam olarak yay burcu özelliklerini taşıyan bir yay erkeği ölüm kalım durumu olmadığı sürece asla yalan söylemez ve her zaman başkalarının da haklarını gözetir. Doğal bir liderdir. Çoğulcu düşünce sisteminin adeta hayat bulmuş halidir. Yay erkeleri iyilik yapmaktan çok hoşlanırlar ve bunun ruhlarına çok iyi geldiğini düşünürler. Medyum Saliha Hoca, bir yay burcu erkeği asla bir yerde uzun süre kalmayı sevmez demektedir. Yani kapalı ortamlarda onları tutmak çok zordur. Açık hava ve gökyüzü onların en özgür hissettikleri yerdir. Çünkü yay burcu özellikleri erkek bakımından özgürlük ile eşdeğer olarak ele alınmalıdır. Çok fazla iyi niyetli olan yay burcu erkeği iyi bir arkadaş ve çok iyi bir aile babası olmaya adaydır.

Yorum Yap

Yorum Yap