Yengeç Burcu Özellikleri
  1. Ana Sayfa
  2. Burç Yorumları
  3. Yengeç Burcu Özellikleri

Yengeç Burcu Özellikleri

Yengeç burcu insanları ile uyum sağlamak çok kolaydır. O hayatında hiç yarışmayı bilmez. Bu yüzden diğer insanlarla rekabet etmeyi sevmez. O kendi dünyasındadır. Sakin bir dünyaya sahip olması onu oldukça çekici kılar.

Yengeç burcunun özellikleri tartışılırken çok fazla detay ortaya çıkıyor. Diğer insanlarla rekabet etmemesine rağmen onun da sıkıntıları vardır. Mesela duygularıyla baş etmekte zorlanır. Onun hep yüzünde gezdirdiği bir hüznü vardır. İnsanlara bu yönünü açmayı pek tercih etmez. Birine yaklaşması oldukça uzun zaman alır. Ancak bir kere size yaklaştığı zaman bu durumdan çıkmak istemeyecek kadar bu duygu seline kendinizi kaptırırsınız.

Yaşadığı duygusal yoğunluktan dolayı yengeç burcu oldukça romantik olabilir. Sizde şaşkınlık duyarak bu romantizmin tadına varmak isteyeceksiniz. Yengeç burcunun dünyasına giriş yaptıktan sonra kendi dünyanıza gitmek isteyebilirsiniz. O bunu asla sorun yapmaz. Siz giderken geri dönmeyeceğinizi bilir. Yengeçlerin yüzlerindeki hüznün sebebi budur. Hep yaşama karşı sitemli olmaları bundan kaynaklıdır. Ancak diğer insanları suçlamak akıllarından geçmez. Onlar için barışçıl yaklaşımlar hep öncelikli olmuştur.

Yengeç Burcu ve Sağlık

Yengecin yöneten gezegen Ay’dır. Bundan dolayı sık sık duygusal iniş çıkış yaşarlar. Bu da kolayca hastalanmalarına sebep olur. Burçlar kuşağında en fazla psikolojik rahatsızlıklara yakalanma ihtimali olan burçtur. Fiziksel olarak pek sorun yaşamazlar. İlaçlara karşı hassas bir bünyeye sahiptirler. Bu yüzden her ilacı kullanmamaları yerinde bir tercih olur. Yemek yemeyi çok sevmeleri nedeniyle çabuk kilo alırlar. Fazla spor yapmamaları ve hareketsiz olmaları birçok hastalığa sebep olabilir.

Yengeç Burcu ve Arkadaşlık

Yengeç burcu kolay güven sağlamamakla birlikte arkadaşlıkları hep uzun süreli ve kalıcı olur. Ancak ilk başta kolay ilişki kurmazlar. Onlar için güveni yakalamak oldukça zordur. Genelde arkadaşları çocukluktan itibaren tanıdığı kişiler olur. Yeni ortamlarda kendilerini açığa çıkarmayı pek sevmezler. Onlar arkadaşlıklarında zamanla güçlenen bağların olmasını isterler. Zaten zor güven sağlayan yengeçler bir kere güvendikleri zaman kopmaları çok zor olur. Arkadaşlarının yengeç burcuna karşı dikkatli davranması gerekir. Çünkü onlar çabuk kırılır.

Bu yüzden onları kırmamak için hassas davranmaları önemlidir. Yeniliği sevmeyen yengeç burçları kendilerinin dahil olduğu su grubuna oldukça yakın hisseder. Toprak grubu burçlarını ise güvenilir bulur. Ateş ve hava gruplarını ilginç bulabilir. Ancak sıkılabilirler. Yengeçler güvenilir olmakla beraber bir ebeveyn kadar yakın olabilirler. Ancak herkese bu şekilde davranmazlar. Davrandıkları zamanda karşı tarafı sıkabilir. Çünkü oldukça fazla ilgili ve yakın olurlar.

Yengeç Burcu ve Aşk

Yengeç burçları oldukça duygusal bir yapıya sahiptir. Aşık olduklarında oldukça hassas ve özenli davranırlar. Karşı tarafın hislerinden emin olmadıkça yaklaşmazlar. Çünkü kırılmaktan çok korkarlar. Çabuk kırılırlar. Hemen harekete geçmemekle birlikte uzun ömürlü ilişki isterler. Onlar her zaman arka planda aşık olarak kalmak ister. Ta ki duygularına karşılık bulacakları ana kadar. Ancak ilişki kurduktan sonra ilişkileri biterse yeni bir ilişkiye başlamakta oldukça zorlanırlar.

Yengeç Burcu ve Evlilik

Yengeç burcu kadını herkesin bildiği ev hanımı gibidir. Çocukları ile ilgilenmekten ve ev işleri yapmaktan haz duyar. El becerilerini ve zekasını ev içinde kullanmak onların hoşuna gider. Bu burcun erkeği düşüncelidir. Eşinin hislerine karşı nazik davranır. Eşinin ihtiyaçlarını gözetir. Evi çok sever. Bu yüzden evliliğe de heveslidir. İyi bir yuvanın eksikliğini sık sık duyar. Aileyi çok önemsedikleri için düzenli bir ilişkiyi de önemser. Eğer bir sorun oluşursa bunu çabucak hallederler. Yengeç burcu utangaç biridir. Evlilikte ateş ve hava grubu ile oldukça zorlanır.

Kendi grubu olan su grubundan biriyle oldukça iyi bir uyum yakalayabilir. Toprak grubu da güven vereceği için ilişki uzun ömürlü olabilir. Onların hassas yapıları evlilikte de oldukça ortaya çıkar. Eşlerine karşı alınganlık gösterebilirler. Ancak ilişkiyi devam ettirme gayreti gösterdikleri için çabuk toparlarlar. Onlar emek vermeyi sorun etmezler. Evliliklerini sürdürmek adına gereken fedakarlığı yaparlar. Onların düşünceli ve nazik yaklaşımları birçok sorunun üstesinden gelmelerini sağlar. Yengeç burcu aile söz konusu olduğunda hiçbir özveride kaçmayacaktır. Onlar emek vererek kurdukları bir düzenin bir anda yıkmak istemezler.

Yengeç Burcu İş Hayatı

Yengeçler duygu yüklü insanlardır. Bu yüzden iş ortamında da sıcaklık ararlar. Sevdikleri işi yapmak önemlidir. Rutin bir işte çalışmayı severler. Bu onlara güven verir. Koruma güdüsü fazla olan yengeçler iyi bir hemşire olabilir. İnsanlara yardım etmeyi severler. Bu yüzden bu alanda seçmeyi de tercih edebilirler. İşlerinin patronu oldukları zaman bile çok sert olmayacaklardır. Düşünceli ve kibar bir patron olacaklardır. Çalışanlarının fikrini ve rahatını önemserler. Yalnız iş yapmayan çalışanlara hoşgörülü davranmaz. İyi performansı olan çalışanları gözetir ve kayırırlar.

İş yerinde mutluluk görmek isterler. Bu onların önem verdiği bir şeydir. Çalışanlarının bir sorunu varsa çözmeye çalışır. Destek olmaktan çekinmez. Yengeçler sorumluluk sahibi, akıllı ve hassas kişilerdir. Bu iş hayatları içinde geçerlidir. Ancak iş yaşamlarında eleştirilere karşı alıngan olabilirler. Onlar ince duygulara sahiptir. Çabuk kırılma ve gücenme ihtimalleri hep yüksektir. Hayatının her alanında olduğu gibi iş yaşamında da oldukça hassas davranır. Üstüne düşeni yapmaktan hiçbir zaman kaçmaz.

Yengeç Burcu Özellikleri Erkek

Medyum Saliha Hanım, özellikle yengeç burcu özellikleri erkek bakımından çok nettir diye ifade ediyor. Yengeç burcu özellikleri erkek için incelendiğinde sakin ve net tavırları ile öne çıktıkları göze çarpmaktadır. Bunların yanında her ortama çok çabuk adapte olabilen yapıları sayesinde yengeç burcu erkeği ortamın favori kişisi, olmayı başarabilir. Olumsuzluklar ve çıkan problemler karşısında doğal bir soğukkanlılık sergilemeyi çok kolay bir şekilde başarmaktadır. Medyum Saliha Hoca genel itibarıyla yengeç burcu özellikleri bakımından yengeç erkeği diğerlerine göre ortamda daha öne çıkan yapıya sahip olacaktır demektedir. Diğer yandan yengeç burcu özellikleri erkek açısından aile kavramı olarak net şekillenmektedir. Yengeç burcu erkeği ailesine ve özellikle de çocuklarına olan bağlılığıyla nam salmaktadır.

Burçlar incelendiğinde karşımıza çıkan burç yorumları özellikle yengeç burcu erkeği hakkında bir konuda bizi uyarmakta. Yengeç burcu erkeği çok alıngan bir yapıdadır. Size küserse tüm barışma yollarını kapatacaktır. Yengeç burcu özellikleri erkek bakımından bazı zayıf noktalar doğurmaktadır. Yengeç erkeği sürekli sorumluluk hissiyle insanlara yardım etmeyi kendine görev saymaktadır. Ancak çoğu kez kendisini kullanan insanlar tarafından sıkıntılı durumlara sokulmak istenmektedir. Medyum Saliha Hanım, genel manada burçlar içinde yengeç burcu erkeğinin bu özelliği yüzünden en çok zora düşen burçlar arasında olduğunu söylüyor. Yengeç burcu özellikleri erkek için ne kadar belirleyici unsurlar taşıyorsa yengeç burcu kadını da buna benzer şekillerde özellikleri ile kendini gösterir.

Yorum Yap

Yorum Yap