Yengeç Burcu Yorumu
  1. Ana Sayfa
  2. Burç Yorumları
  3. Yengeç Burcu Yorumu

Yengeç Burcu Yorumu

22 Haziran- 23 Temmuz tarihleri arasında doğan kişilerin burç özellikleri için kullanılmaktadır. Su grubu bir burçtur. Sevdiklerine karşı son derece sahiplenici ve koruyucudur. Kırgın olduğu zamanlarda kabuğuna çekilip büyük bir sabır ile günlerce gecelerce fark edilmeyi bekleyebilir. 

Yengeç burcu yorumu ile karşınızdayız! Ancak çoğu zaman Yengeç’in neden böyle hissettiği ve neye kızdığı anlaşılmayabilir. Bu Yengeç’in derin hislerini, kırılganlıkların altında yatan gerçek nedenleri söylemekten kaçınmasından kaynaklanmaktadır. Yengeç’in sustuklarının anlaşılması içinde tuttuklarının duyulması oldukça zordur.  Oldukça merhametli bir özelliğe sahiptirler. Ancak yengeçler için affetmek bazen çok da kolay olmayabilir. Bu konuda oldukça sert tutumları bulunmaktadır. Ancak bazı zamanlar Yengeç, çok kızacağı düşünülen bir olaya hiç tepki göstermez. Bu durum yengeç için açıklanması zor bir durumu oluşturmaktadır. Yengeç’ler bir şeylere sahip olmaktan ziyade bir yerlere veya birilerine ait olma hissini sevmektedir.

Alışkanlıklarını oldukça zor terk eden Yengeç burcu insanları için güvendiği bir ortam, keyif aldığı bir çevre ve ömür boyu sevebileceği bir eş, mutlu olmanın en güzel yöntemidir. Bir yengecin ağzından en çok duyulan kelime of’lamarı olabilir. Bazen fazla oflamakta ve puflamaktadır. Bu yengecin bir şeylerden çabuk sıkıldığını göstermektedir. Ancak eğlenmenin bir yolunu da bulmaktadır. Yengecin bu özellikleri onu daime çevrede istenilen yapmaktadır.

Yengeç Burcu Genel Yorumu

Dışarıdan uyuşuk ve hantal gibi görünen yengeç, aslında kendi kafası içinde yaşadığı karamsarlık ile mücadele etmeye çalışmaktadır. Kendi kafasında sürekli bir değişim yaşar. Bu değişimler dışarıdan birilerinin fark edebileceği değişimler değildir. Yengeç’te yaşanan bu değişimleri ancak çok yakından ilgilenen biri fark edebilmektedir. Kıskançlık ile anlamadan dinlemeden tepkiler verebilmektedir. Bu gibi durumlarda öfkeden bilinçli ve akıllıca kararlar vermezler. Bu gibi durumlarda Yengeç için yapılması gereken şey durumu izah etmek değildir.

Yengeci kendi haline bırakmak en doğru tercih olacaktır. Ancak bu durumda yengeç için akıllı bir analiz yapmak kolaylaşabilmektedir. Bir yengeci ilgisiz bırakmak, yapılabilecek en hatalı davranış olacaktır. Hayatı ilgi üzerine kurulu bir Yengeç için böyle bir durum ölüme terk edilmişlik hissi ile aynı olabilir. İlgi yenge burçlarında hayati bir anlam içerir. Yengecin belki de en kötü ve en olumsuz yanı ise keçi gibi bir inatlarının olmasıdır. Yengeç inadı diğer yüzeysel inatlara benzememektedir. Oldukça sinir bozucu bir inat huyları vardır. Bu inat olmaktan ziyade bir teorem bir kuram haline dönüşmüş kararlılıktadır. Ancak yengecin bu denli inatçı olması için damarına basılması gerekir.

Yengeç Burcunun Olumlu Özellikleri

İlgiye o kadar aşık bir başka burç bulunmayabilir. İlgi kadar ilgi göstermeyi de çok sever Yengeç’ler. Bir anda hiçbir sebep yokken, ilgi göstermeye başlayabilir. Bu durum duygusal yanının oldukça etkili olmasından kaynaklanmaktadır. Yengeç insanı belki aşırı sevgi ve ilgiden bunaltabilir ancak onunla vakit geçirmek alışkanlık yaptığında yokluğunu da oldukça hissettirmektedir. Hayatlarında çok fazla değişiklik sevmezler. Bu nedenle bir kez bir şeye alıştığında değiştirmesi oldukça uzun ve zor bir zaman almaktadır. Ancak eğer çok bunalırsa, toptan bir değişiklik yapmaktan kaçınmaz. Eğer bir kez Yengeç’in hayatına girilmişse, kolay kolay çıkamazsınız. Çünkü sizden vazgeçmesi zor olacaktır. Sır tutmasını çok iyi bilir. Sadece sırları korumakta değil sevdiklerini de korumakta oldukça iyidirler.

Sevdiklerine karşı gelebilecek en ufak bir zararda Yengeç’i en önde savaşa hazır bir vaziyette görmek oldukça normaldir. Çünkü yengeç için bu dünyada en önemli şey sevdikleridir. Eğer bir Yengeç birilerine değer veriyor ise bunlar için her şeyi yapmaya hazır olduğu anlamına gelmektedir. Yengeç için dost, arkadaş kavramı oldukça önemlidir. Bir yengeç birkaç arkadaşı ile ömür boyu bir adada yaşayabilme potansiyeline sahiptir.

Yengeç Burcunun Olumsuz Özellikleri

Her ne kadar sevdiğinde her bir hücresine kadar gösteriyorsa, kızdığında da aynı durum söz konusudur. Yengeç bir şeye kızmışsa bu durumu doruklarda yaşayacak ve oldukça abartacaktır. Hayatı dozunda yaşamayı bir türlü beceremez. Duyguları hep en uç noktalarında yaşamaktadır. Üzülürse dibine kadar acı çeker, severse ölüme bile gider, mutlu ise de gözü dünyayı fark etmeyecek kadar kendinden geçmiştir. Kendisini anlamayan insanlara kendini anlatmak ile oldukça zaman kaybeder. Başkalarının onun hakkındaki düşünceleri her zaman en önemli şeydir. Bu sebeple kendini açıklamaya, davranışlarının nedenlerini anlatmaya çalışır.  Kendini ispat etmek için uğraştığı kadar hayatı yaşamak için çabalamamıştır.

Bunun için bu kadar uğraşması, anlaşılmak istemesinden kaynaklanmaktadır. Fakat bu durum kendisini oldukça yıpratmaktadır. Bu noktada biraz dada umursamaz olması gerekmektedir. Kendini üzdüğü noktaların çoğu başkalarından kaynaklanmaktadır. Çok hassas bir karakter yapısına sahip olması dışarıdan gelen her türlü etkide sarsılmasına neden olmaktadır. Bu hassas kırılgan yapısı suistimal edildiğinde, bu durum canına tak ettiğinde ise kırmasını çok iyi bilir. Ancak bir Yengeç’in bu noktaya gelmesi oldukça zordur. Bu durum yaşanmış ise yengeç için gerçekten sınırı aşan bir durum söz konusudur. Kafasında sürekli gelgitler yaşamaktadır. Duygusal anlamda yaşadığı bu kararsızlık zihin olarak Yengeç’i oldukça yormaktadır.

Yengeç Burcu Haftalık

Medyum Saliha Hoca, diğer tüm burçlarda olduğu gibi yengeç burcu haftalık, yengeç burcu aylık, yengeç burcu yıllık ve yengeç burcu günlük yorumlarının olduğunu söylemektedir. Yengeç burcu haftalık yorumu ya da önemli gelişmelerini Ay’ın hareketlerine ve ona olan etkinse göre belirlenir. Bu sebepten ötürü de su elementinden olan yengeç burcu bazı değişimlerini sürekli olarak yenilemektedir. Yengeç burcu haftalık olarak yorumlanırken o hafta aşk, para ve sağlık konularına özellikle değinilmesi gerekmektedir. Yengeç burcu kadını ve yengeç burcu erkeği için bazı farklılıklar olması muhtemeldir. Normal şartlarda yengeç burcu büyük sorumluluk sahibi ve çok fazla ayrıntıları irdeleyen birisidir. Sevdiği halde bunu belli etmeyen yengeçlerin her insanda olan dönemsel gelgitleri de yaşaması normaldir.

Bu sebeple Medyum Saliha Hanım, yengeç burcu haftalık yorumu yapılırken tüm ayrıntılara dikkat edilmesini, bazen yengeç burcu da olsa kendi özellikleri dışında bir takım davranışlar sergileyebileceğini işaret eder. Yengeç burcu haftalık yorumlarında birçok değişim olabilir. Konum olarak gezegeni ay olan yengeç burcu haftalık yorumlarının sürekli değişiklik gösterdiği durumlar yaşanması normaldir. Çünkü ay sürekli dünya ile temas halinde ve çok yakındır. Medyum Saliha Hoca, bu gibi sebeplerin yengeç burcu haftalık yorumuna çok etki ettiğine değinmiştir. Normal şartlarda kişiye özel yengeç burcu haftalık yorumu yapılması daha sağlıklı olacaktır. Her ne kadar ortak gezegen ay olsa da kişinin yıldızı ve yükseleni de işin içine girdiğinde yengeç burcu haftalık yorumunda çok fazla uç değişimler görülmesi normaldir.

Yorum Yap

Yorum Yap